Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir CBF 150 cinin Çilesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    beter-böcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen cbf.mi satıyorum acayip gaza geldim yarı fiyatına veriyorum 1400 km de
    metehan abi tamam motoru ben alıyorum derse, işte o zaman bu işte bir iş var derim ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT250R
    Cbf150 fiyatını ve hakkını veren ve hakeden bir motor.

Ben cbf150'mi eylül 2008 de sıfır olarak aldım bir kere bile servise götürmedim. Yağını zamanında kendim değiştirdim. İlk 10.000km de 10w40 castrol kullandım sonra hep elf 10w60 kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. Zincirini ve gereken yerlerini aksatmadan yağladım. Hava filtresi ve bujiyi ilk olarak 21.000km de değiştirdim. Subab ayarını 25.000km de arkadaşımla yaptık. Motorda bu yazdıklarımdan başka değişen hiçbirşey yok.(Lastikler hariç İRC arka 100/90-18 ön 90/90-18) Şuan 26.500km de ve çok şükür bir sorun yok umarım bundan sonrada olmaz
    Atasını tanımayan it peşinde gezer...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı Cihan_Sa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtresi ve bujiyi ilk olarak 21.000km de değiştirdim. Subab ayarını 25.000km de arkadaşımla yaptık. Motorda bu yazdıklarımdan başka değişen hiçbirşey yok.(Lastikler hariç İRC arka 100/90-18 ön 90/90-18) Şuan 26.500km de ve çok şükür bir sorun yok umarım bundan sonrada olmaz
    26000 motor için fazla değil.Tek silindir 125 cc çok basit ve sorunsuz bir ünitedir motosiklet zaten iyi kullanımla 50k 60000 lere sorunsuz gelir.Burada şikayet CBF nin rakiplerinin gerisinde kaldığı..Honda Titanlar ve YBR ler 150000-200000 yapan motosikletlerdi.
    Kolpa Adamları

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    öncelikle hoşgeldin metehan özlemiştik senin başlıkları bu arada cbf ye koyyim sana bişi olmasın ,bence senin motorun başını yiyen en önemli faktör bilip bilmedik marka yağları denemek olmuş gibi geldi bana geçmiş ola ucuz yırtmışsın yinede
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence bu sorunlarda devir saati olmamasının büyük payı var. Belki de çoğu kişi zaten sessiz olan motoru farkında olmadan çok yüksek devirde kullanıyor. Zaten rodaj için de kitapçıkta "ilk 500 km motoru zorlamayın" gibisinden yuvarlak birşeyler yazıyor.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26000 motor için fazla değil.Tek silindir 125 cc çok basit ve sorunsuz bir ünitedir motosiklet zaten iyi kullanımla 50k 60000 lere sorunsuz gelir.Burada şikayet CBF nin rakiplerinin gerisinde kaldığı..Honda Titanlar ve YBR ler 150000-200000 yapan motosikletlerdi.
    abi ağzından bal damlamış.... 100 000 km anahtar vurmadan gittiğim ybr ve titanlar vardı..üstelik kurye idim ve günlük en az 500km yol yapardık...çok hoplar zıplar ve zorlardık...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bir de bize de cbf150 aldırtmaya çalışıyordu kekoro
    anadolunun bağrından zehir kibin bir adam yermi bu numeroları

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    cbf metehan uta gibi birisini 4 ıl sırtında taşımışsa sağlam motordur.130 kg az degil.çinliler bu motoru 85 kg yük kapasitesine göre yapıp 100 bin km ömür biçmişler adamlar 50-60 kg geliyorlar kendilerine göre motor üretiyorlar bizim gibi iri kıyım insanlara göre değil tabiki
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    hacıı 30 kiil versen bukilon 30 bin olarak motoruna yansır.. sorun sende tabikii. ayu...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    noldu be yaa cbf 150 hani popülerdi , bi anda yarin dibine soktunuz motoru , ayıp oluyor ama ,

bu arada geçmiş olsun şimdi birikmişin vardır dök içini rahatla mete_han
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    valla ben de bir aralar ybr ile cbf atasında kalmıştım.ama bu yağ yakma sorununu duyunca.soğuyup buz kesilip.ybr aldım ve iyi ki de almışım.bu yılın şubat ayında aldım ve de 13bin km yaptım ve de sadece yağ değişimi ve bilindik bakımları haricinde hiçbirşey yapmadım.beni hiç yolda bırakmadı yağmur çamur demedi.düştüm kalktım ama ona bişey olmadı.yani paranız az bakımımı kendim yaparım diyosan ybr.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    cbf150 yi kötülemeyin arkadaşlar.bende vardı hiç bir sorun yaşamadım sadece kaza yaptığım için sonrada satmıştım ps150 var suan ama o motorunda hakkını yemeyelim ybr125 ten daha iyi oldugunu hala idda ederim metehan abimiz herşeyi doğruluğuyla yazıyor fakat bir mal üzerinde ne kadar yoğunlaşıp hep bir kusur uzerine izlenim yapıp onunla yatıp kalkınırsa her motorda en ufak ayrıntılar bile sorun haline çıkar.cbf degil başka motor olsa ondada kim bilir neler yazılıp biçilir bu doğaldır insan piskolojisi ama en iyisi o sınıfın cbf150 dir arkadaşlar
    Mustafa Kemal Atatürk

2008'in başından beri Cbf 150'yi Avrupa'da satmayan bir Honda var yerine Cbf 125 diye bambaşka bir modelle devam etmiş. Türkiye için de nedeni belirsiz şekilde Cbf 150'de diretiyor.

Kötü bir model olduğunu söylemiyorum. Ama Avrupalı tercih etmiyor.

Çıkan sorunların ya kullanıcı hatasından ya da servisin koyduğu yağdan(20w-50 BP !!!varilinden Castrol 10-40 motosiklet yağı diye satmaya kalktılar) kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008'in başından beri Cbf 150'yi Avrupa'da satmayan bir Honda var yerine Cbf 125 diye bambaşka bir modelle devam etmiş. Türkiye için de nedeni belirsiz şekilde Cbf 150'de diretiyor.

Çıkan sorunların ya kullanıcı hatasından ya da servisin koyduğu yağdan(20w-50 BP !!!varilinden Castrol 10-40 motosiklet yağı diye satmaya kalktılar) kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
    kesinlikle katılıyorum bize bu layik görülmüş ;ancak buda herşeye ragmen türkiye standartlarına göre uygun bir motorsiklet ve bana kalırsa çin üretimi olsa bile sınıfının en iyisi
    Mustafa Kemal Atatürk

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi iyi güzel demişsinde benim 2007 de sorun üstüne sorun çıkartıyordu, bu 2007 lerde bi hata var kesin....ybr 125 sağlam iyi ancak gitmiyor çekiş okadar düşükki ybrnin nefessiz kaldığı yerleri cbf düz yol gibi çıkıyor iki aracıda kullanan biri olarak kalitesyse ybr çekiş ve yol tutuşşsa cbf diyorum..
    kanka sorun varsa motor bloğunun silindir pistonunda olur...e 2009 da bu parçalar değişti sıfırlandı...yani bu mantıkda asla sığınmak adına kullandığımız bir düşünce şekli...

Cbf 150'cinin çilesiymiş, Cgl 125'ci ne yapsın 25,000km krank kolu boşluk yaptı,kol yok komple değişti. Karbüratör conta seti 2 ayda egsoz 2,5 ayda gettiriyor Honda servisi. Kaliteymiş.

O yağ markasını-modelini zırt pırt değiştirip fantazi ararken oluyor bu işler. En iyi yağı kullanın sürekli kullanın.
    senin derdin seni yakar dostum...cbf 250 cilerde aynı sıkıntıdan muzdarip...

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cubuf günlüğü he! Hoşgeldin Pandacım napıyon, nassın?
    dertler benim mutluluk senin olsun ganga...iyilik sağlık...

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerin deneyimine dayanak şunu söyleyebilirimki;Honda nın şimdiye kadar ürettiği en kötü modellerden biri,CBF 150.Ancak her markada kötü modeller var.
    Abi en azından şunu düşün...Çinden gelen bu modelin Çindeki orjinali o kadar kaliteli malzemeye sahip ki...

Allahını seversen şu gidona bak çindeki cbf 150 gidonu ve kadranı...

http://img114.imageshack.us/i/cbf150...d0kk4.jpg/sr=1

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ eksiltme sorunu ile ilgili bişeyler söyleyebilirim. Eğer motorun blok kısmında yağ akıtma sorunu varsa. Piston bitiş noktasındaki contalardan bi set daha isteyin. Eski contayı çıkartmayın. Yeni gelen contadan ( metal contadır ve 3 yapraktan oluşur genelde) 2 yaprak daha alın ve onlarıda eski contanın üstüne koyun. Motoru kapatın ve üst motor somunlarını düzgünce sert şekilde sıkın. Bu sayede motorun arasında kalan boşluklar kapanmış olacak ve yağ sızdırma sorununuz çözümlenmiş olacaktır. Benim motorumda böyle bir sorun vardı bu şekilde halledildi. Bilgilendirmek istedim.
    dostum işi bilen birisin sana bişey sormak isterim...piston kafanın kenarındaki ince halkalar neden var acaba...o milimlik halka boşluklar...cevaplarsan sevinirim...

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın Metehan.Kendime ait ybr vardı.Tam 140 bin km kullandım.Buji piposu,ateşleme bobini ve 120 binde debriyaj balatası hariç(lastik zincir buji yi katmıyorum bir kerede km teli ve bir kez evet birkez sibop ayarı))Degişen parça yokdu ve o km de 3000 km de bir degiştirdigim yağda 100-150 gram yağ anca eksiltiyordu.Daha sonra 35 binde garantiden sıfırlanmış cbf le tanıştım.Şirket aracı.2000 kmlerde yaptıgım yag degişimlerinde 100-150 garm yag eksiltiyordu.35 binin üzerine bi 50 bin km daha yaptım ve kam mili ekzantrik zincir gergi set olarak degişti bu bir,yağ yakımı artdı bu arada.15bin km kadar sonra artık yağ yakımını takip etmem zorlaştı ve 1000 km de yağın yarısı uçuyordu,piston segman set degişti bu iki.bu hafta da debriyaj set degişti ki km 131.000 de iken.yani ben kötü motor kullanıyor olsam debriyaj bu kadar gitmezdi,yag yakımını kaçırıp motoru kitlerdim veya 4 kere sibop sesinden muzdarip tamire gittigimde ancak sonuncusunda kam bilyalarının dagılmış oldugunu tamirci farkedene kadar sibop kestirmezmiydim ?....yapılan sibop ayarlarını siz sayın artık....ikiyılda en az 1500 tl tamir ve sık degişen yağ maliyeti....Honda çok bakım isteyen ve tamirciye bagımlı bir motor degilde ney.Ybr kullanırken tamircinin yüzünü unutmuştum.Şimdi tekrar onlarla kankayım.Cbf 150 nin tek iyi yönü sele ile garanti kapsamı biraz geniş oda araç 0km iken...........Şu an tekrar yağ sorunu ile karşı karşıyayım. 4de 80 5de 100 ü geçmezsem kontrol edebiliyorum.Tek denemek istedigim yalnızca 0,25 pistonsegman bulup tabiki makul fiyata, tornacıda tatlı sert tornalattırıp kendim takdırmak istiyorum denemek için.Deneyen varmı acaba ?Set deki toleranslardan şüpheliyim.
    sübap ayarı nedir bilmeyen ybr bilirim...ama bizim cbfler 7-8 binde bir sübap ayarı istiyor...devir saati takan arkadaşlar var...aslında bu motorda 80 i geçmezsen sıkıntı yok...devir saatindeki economy bölümü devir ve hızı maksimum 80...yani fabrika diyorki 80 i geçme hem az yakarsın hemde yıllarca kullanırsın...e 80 i geçmezsem mondıial kullanırım o da sağlam kalır...

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hosgeldin metehan okadar övüyordun cbfi şimdi neden bu isyan cbfin yağ eksilttiği herkesce bilinir ancak sınıfının en dirayetli parasının hakkını veren kaliteli bir comuterdir bunu sende cok iyi biliyorsun.başka bir 150ye binseydin kimbilir neler açacaktı başına bunuda düşün,onca kilograma gitmem dememiş,onca kmdir kahrını çekmiş,yanılmıyorsam şehirler arası yolculuklardada seni yolda bırakmamış bir emektara bu kadar yüklenmen hayra alamet değilbence sıkılmışssın sen cbften,cc büyütmeyi düşünmüyormusun??
    hoşgördük dostum...inan kalıplı boylu poslu olduğum için bu seçimi yapmak zorundayım...ve bu saatten sonrada ybrye binemem...altımda bisiklet gibi kalır kıçıyla güler millet bana...sadece seçim yapmak durumunda kalanlara bunları anlatmak istiyorum...bir motoru 4 yıl kullanmak zorunda kaldığım için belkide bu yaşadıklarımı asla yaşaöayacaklar...kurye olmayıp bir motorda 4 yıl geçirince herşeyi anlıyorsun az çok...biz yıllık sezonluk motor alır satarız...inşallah bu durum değişir...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selçuk ecza deposu eski çalışanı olarak cbf 150 den çok çektik.. bunu her konuda dile getirdim.. bazıları gülüp geçti bazıları inandı.. cbf 150 kronik yağ eksiltme sorunu olan bir motor..şuan kuryelik yapmıyorum ama arkadaşlarımla görüşüyorum ve 2007 lerde olan sorun azalmış olsada diyer modellerdede devam ediyormuş... motor ömrü 50 000 km yi geçmiyormuş ve standart servis bakımlı bir motor olmasına rağmen... 10 000 km yi bulan zincir yokmuş ki bunu kurye kullanım şekline bağlıyorum.. sorunları anlatsam ben honda taraftarı çoşar kendilerini haklı çıkarırlar... ama gerçek ortada....
    cbf 150 belalı makina kanka emin ol...ha efendi sürdün 90 ı geçmedin ömürlük...limitleri biraz aştığında sana küsüyor makina...

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu istanbulda okadar cbf 150 gördüm

apaçisi- kuryesi-kebabçısı-eczacısı-hususisi

ama en doğru lastik takımını sende gördüm ve yüzünede söylediğim gibi bu işi biliyorsun aga

MİCHALEN sport 18" harika duruyor resmen cbf için yapılmış bi lastik ve çok kibar bir lastik (tuzlu ama değer)

geçen gün sirkecideydim cbf150 lili bir arkadaş belli ki motoruna aldığı kamyon lastiği gibi kalın arka lastiği (kayış gibi siyah ve naylon) selesine bağlamış gidiyordu

motoruna nasıl bir eziyet yaptığını yada yapacağını söylemek isterdim ama herkesle konuşulmuyor

geçende yine bir kurye arkadaşın cbf250 sinde resmen arka tekerde 650cc enduro lastiği vardı
    ganga kuryeler kalın IRC yi tercih ediyor...o gördüğün muhtemelen 100 lük arka IRC...desenide kalın...hemen dağılmıyor çok sert lastik kuryelerin genelde tercihi...kurye adam Mişlene montajla birlikte 190-200 vermez abi...

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışında motosiklet kullanmak zorunda olan arkadaşlarıma bendeki 2007 model (orjinal)4000 km de ybr mi tavsiye edebilirim...
    ben kullanmasamda olur..büyüğü zaten depoda duruyor küçüğü de marlon brando ile örtülü garajımda...

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben artık ps liyim ama gene olsa cbf150 derim
    pes var ya arı gibi makina...geçen o makinayla Kayışdağına gittim nası gidişi var öyle minik canavar bence o kanka...

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine efsane bir başlık olmuş.
    Yaz bre Meto,geldiğin belli olsun
    yok abi durum değerlendirmesi

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef dediğin doğru.İnsanlar yağmurda dişlerin tutacağını sanıyor.Önemli olan hamur.Geçen adamın biri tırt etti beni.Ybr ye kross motoru gibi lastik takmış.Bende ırc veya michelin alıcam dedim.Ne yapıcan onları diyo diş olmazsa kayar,yağmurda çok tutmuyor falan filan.Eğitim gerçekden şart.

Alıntı beter-böcek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf'imi 2009 eylül ayında aldım... (rutiin bakımlardaki buji hava filtresi vs.. değişimleri hariç ) 20.000'de sadece zincir değişimi yapıldı, balatalar hala orjinal duruyor..! Şuan 22.000 e yaklaşmış vaziyette ve şükür hiç bir sorunumuz olmadı...
    abicim ben istisnai durumum..beni baz alarak fikir sahibi olmanızı istemem...sadece bunlarıda yaşayan var deyip kulağınıza küpe olmasını isterim...

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun metehan abi baya sorun çıkmış parça olarak baya birşey değiştirmissin motorda hayırlısı olsun inş. bundan sonra fazla bir sıkıntın olmaz
    sağol ganga...

Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen cbf.mi satıyorum acayip gaza geldim yarı fiyatına veriyorum 1400 km de
    bana ver bana ver...

Alıntı beter-böcek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi tamam motoru ben alıyorum derse, işte o zaman bu işte bir iş var derim ben

Alıntı Cihan_Sa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf150 fiyatını ve hakkını veren ve hakeden bir motor.

Ben cbf150'mi eylül 2008 de sıfır olarak aldım bir kere bile servise götürmedim. Yağını zamanında kendim değiştirdim. İlk 10.000km de 10w40 castrol kullandım sonra hep elf 10w60 kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. Zincirini ve gereken yerlerini aksatmadan yağladım. Hava filtresi ve bujiyi ilk olarak 21.000km de değiştirdim. Subab ayarını 25.000km de arkadaşımla yaptık. Motorda bu yazdıklarımdan başka değişen hiçbirşey yok.(Lastikler hariç İRC arka 100/90-18 ön 90/90-18) Şuan 26.500km de ve çok şükür bir sorun yok umarım bundan sonrada olmaz
    dostum 4200 ün hakkını vermiyor inan...Çinde motor 10.800 yuan...

http://item.taobao.com/item.htm?id=5426034445

yani 2400 lira civarı 100 yuan 22 lira...Honda bizi her türlü yoluyor...parça fiyatları uçuk...Çinde 18 lira olan aküyü 91 liraya satıyor...

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet abicim tek derdim bu...bu motor neden sağlam değil...

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşgeldin metehan özlemiştik senin başlıkları bu arada cbf ye koyyim sana bişi olmasın ,bence senin motorun başını yiyen en önemli faktör bilip bilmedik marka yağları denemek olmuş gibi geldi bana geçmiş ola ucuz yırtmışsın yinede
    hoşgördük dostum...sağolasın...abicim koyduğum yağlar motor için istenen SJ sınıfındaydı...

tek tesellim 300 liraya silindir piston attırıyorum...sıfırlanıyor...gariban tesellisi...100.000 i görür gari...

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu sorunlarda devir saati olmamasının büyük payı var. Belki de çoğu kişi zaten sessiz olan motoru farkında olmadan çok yüksek devirde kullanıyor. Zaten rodaj için de kitapçıkta "ilk 500 km motoru zorlamayın" gibisinden yuvarlak birşeyler yazıyor.
    aynen katılıyourm...kıçıkırık bir devir saatini bile bize çok görmekteler...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ağzından bal damlamış.... 100 000 km anahtar vurmadan gittiğim ybr ve titanlar vardı..üstelik kurye idim ve günlük en az 500km yol yapardık...çok hoplar zıplar ve zorlardık...
    abicim aslında motoru kız gibi kullanmanında bir anlamı yok..yani motoru biraz sert kullanmakda neden sakınca olsun ki...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de bize de cbf150 aldırtmaya çalışıyordu kekoro
    anadolunun bağrından zehir kibin bir adam yermi bu numeroları
    kanka ayağın yerden kesilsin dedik kötümü ettik...

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf metehan uta gibi birisini 4 ıl sırtında taşımışsa sağlam motordur.130 kg az degil.çinliler bu motoru 85 kg yük kapasitesine göre yapıp 100 bin km ömür biçmişler adamlar 50-60 kg geliyorlar kendilerine göre motor üretiyorlar bizim gibi iri kıyım insanlara göre değil tabiki
    abi 2 yılda bir motor sıfırlıyorum...bu işte bir iş var...

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacıı 30 kiil versen bukilon 30 bin olarak motoruna yansır.. sorun sende tabikii. ayu...
    vücut kitle indeksine göre 45 kilo fazlam var aga...

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noldu be yaa cbf 150 hani popülerdi , bi anda yarin dibine soktunuz motoru , ayıp oluyor ama ,

bu arada geçmiş olsun şimdi birikmişin vardır dök içini rahatla mete_han

dostum inan iyiye iyi kötüye kötü...4 yıldır bindiğim makinaya ilk kusurlarını gördüğüm gibi yazdım buralarda...bir kısım arkadaşta cbf 150 yi kötülediğim için bana uyuz oluyor iyi mi...malının değerini düşürüyorum sanki...veya Honda fabrika malım kötü diye indirim yapacak...

Alıntı varadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben de bir aralar ybr ile cbf atasında kalmıştım.ama bu yağ yakma sorununu duyunca.soğuyup buz kesilip.ybr aldım ve iyi ki de almışım.bu yılın şubat ayında aldım ve de 13bin km yaptım ve de sadece yağ değişimi ve bilindik bakımları haricinde hiçbirşey yapmadım.beni hiç yolda bırakmadı yağmur çamur demedi.düştüm kalktım ama ona bişey olmadı.yani paranız az bakımımı kendim yaparım diyosan ybr.
    ybr seni üzmez ...cbf üzebilir...

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 yi kötülemeyin arkadaşlar.bende vardı hiç bir sorun yaşamadım sadece kaza yaptığım için sonrada satmıştım ps150 var suan ama o motorunda hakkını yemeyelim ybr125 ten daha iyi oldugunu hala idda ederim metehan abimiz herşeyi doğruluğuyla yazıyor fakat bir mal üzerinde ne kadar yoğunlaşıp hep bir kusur uzerine izlenim yapıp onunla yatıp kalkınırsa her motorda en ufak ayrıntılar bile sorun haline çıkar.cbf degil başka motor olsa ondada kim bilir neler yazılıp biçilir bu doğaldır insan piskolojisi ama en iyisi o sınıfın cbf150 dir arkadaşlar
    abicim bütün derdim motorun kalbinde ciğerinde...kontakda sıkıntı olsaydı bu hususda topik açarmıydım sence...motor bitiyor kanka ...rahatsız edici bir durum...

yağın ne kadar etkisi olabilir kanka bilemiyorum...Avrupalı tercih etmiyor değil AVrupada yok zaten...AVrupaya cbf 125 gidiyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Yağın etkisi olur mu olmaz mı kullanıcı kendi bilmesi lazım biraz da, tam sentetiğin değiştirme periyoduyla mineral yağ kullanılırsa olacağı aşınmadır.

Bir de üstüne yağ eksiltmiş halde kullanılırsa, üstüne de benzin istasyonunda tanklar temizlenirken tankın dibindeki solventi de katarsan ,motorun suçu ne.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Rabbimim bir insaflı kulu da yazmamış o CBF in çilesini
    Gece gündüz üzerinde 130 okka bi adam
    Cani köfte çeker Yalova'ya,Tekirdağ'a
    soguk bira kesmezse Kartepe'ye zıplar
    Çay bardağı kadar pistona bu eziyet fazla be.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Savaş abim..adam daha yeni geldi..bu kadar dövme be.. hertarafı gül bahçesi oldu adamın..
    ama duyduğum kadarıyla arkasına 1 artçı aldığında motor uyarı veriyormuş...lütfen 2 kişiden fazla binmeyin diye...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıcam dediğinde kıçımızı yırttık...Ama nafile.....

Müstehaksın olm....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)