Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor yağımı bulamıyorum diyenlere.

Motovento
    REKLAM ALANI

Çoğu marka motor yağı,zincir yağını bulabileceğiniz profosyenel bir alışveriş sitresi. 1lt'ye de 1 x 10lt'ye de aynı kargo ücreti!
    http://www.turkoilmarket.com/Motorsi...ari,CA1-2.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Site güzelmiş, bir çok yağı bulabiliyoruz.

Yalnız PO'nun Maximoto 10w-40 olan yağı Bauhaus'da 8,95 TL.

Şu 180kg. lik varil yağlar da enteresanmış.
    Motosiklet servisleri demekki bunlardan kullanıyor.
    Litre hesabına vursak 6-7 TL gibi bir rakam, ama servis faturasında 20 TL olarak önümüze çıkabiliyor
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Süper kaynak teşekkürler

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Litre hesabına vursak 6-7 TL gibi bir rakam, ama servis faturasında 20 TL olarak önümüze çıkabiliyor
    Bauhause'umuz var da görmedik mi.
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper kaynak teşekkürler
    Rica ederim @Levsy.

Site kargo fiyatıyla alışverişi özendirmiş,insanı ne kadar çok alırsam o kadar az kargo ücreti öderim mantığına sürüklüyor.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PayPal ödemesi de olsa harika olacakmış. Serviste Gulf marka yağa 20 lira istediler, burada çok daha iyileri o fiyata. Yağımı kendim mi değiştirsem bundan sonra acaba?..
    www.motorumla.net

Pay pal daha mı güvenli,2 aracı karışmıyor mu.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-51.html
    ilgimi çekti ihtiyacı olanlar ortak alabilir yada kısa sürede çok km yapanlar
    Ninja

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    vay be mobil 4t 15w50 sentetik motor yağı ipone ile 15w50 ile aynı fiyatta.. sertifikalarda aynı, ipone bulamadığım zamanlar tercih edilebilir.

paylaşım için teşekkürler

bu arada bu sitede yer almıyor ama bulabilirseniz elf marka zincir yağıda çok iyidir.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-51.html
    ilgimi çekti ihtiyacı olanlar ortak alabilir yada kısa sürede çok km yapanlar
    Önemli : Castrol MAGNATEC otomobil yağıdır. Motosikletlerinizde kullanmayınız...
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Ben de servislerde varil yağlardan kullanıldığını düşünüyordum fakat her yağ değişimine gittiğimde 1 lt lik castrol açıyor usta.

Garanti bitsin de alıcam bitane bu o varillerden her 1000 km de bir değiştiricem yağını kendim.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PayPal ödemesi de olsa harika olacakmış. Serviste Gulf marka yağa 20 lira istediler, burada çok daha iyileri o fiyata. Yağımı kendim mi değiştirsem bundan sonra acaba?..
    Eğer Gulf marka yağ arıyorsanız 1lt'si 15 tl idi yanlış hatırlamıyorsam,Sirkeci'de Aydın moto'da.Aklınızda bulunsun.
    Birde motor yağı değiştirmek çok basit bir işlem yaklaşık 1000km sonra yağ değişimini 2. kez kendim yapacağım.Sadece çıkan atık yağı dökmeden tahliye etmek ve onu yine uygun kapta tutup bertaraf etmek önemlidir.
    Yardım isterseniz yardımcı olabilirim.
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de servislerde varil yağlardan kullanıldığını düşünüyordum fakat her yağ değişimine gittiğimde 1 lt lik castrol açıyor usta.

Garanti bitsin de alıcam bitane bu o varillerden her 1000 km de bir değiştiricem yağını kendim.
    Her 1000km,motorunuzu ne sıklıkla kullanırsanız kullanın çok erken bir km'dir değişim için.

Önemli : Castrol MAGNATEC otomobil yağıdır. Motosikletlerinizde kullanmayınız...
    Katılıyorum uyarınıza,
    Yüksek devir,vites kutusu yağlaması için otomobil yağı kullanımında vites geçişleri kemikleşebilir ve yüksek devirde istenen yağlamayı yapamayabilir.

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Gulf marka yağ arıyorsanız 1lt'si 15 tl idi yanlış hatırlamıyorsam,Sirkeci'de Aydın moto'da.Aklınızda bulunsun.
    Birde motor yağı değiştirmek çok basit bir işlem yaklaşık 1000km sonra yağ değişimini 2. kez kendim yapacağım.Sadece çıkan atık yağı dökmeden tahliye etmek ve onu yine uygun kapta tutup bertaraf etmek önemlidir.
    Yardım isterseniz yardımcı olabilirim.

Her 1000km,motorunuzu ne sıklıkla kullanırsanız kullanın çok erken bir km'dir değişim için.

11.000 rpm de redline a giren cbr 125'i uzun yolda 10.000 - 10.500 rpm devirle kullansakda erkenmidir?
    Ben yağı en geç 1700 km de değiştirtdim 1500 ü geçmiyorum ortalama.

Gerçi rengi hala bal gibi oluyor değiştirdiğimde belki haklısındır ama içim rahat
    etmiyor 1500 ü geçince.

Ortalama 6000-8500 devir kullanımlı Cgl 125 için tam sentetik yağla 5000km, mineral ile 3000km'de değiştirmek idealdir. Gerçi 5000-6500 arası değiştirdim problem olmadı.
    Aynı motorlu kuryenin 10-40 sentetik yağ ile değiştirdiği kilometre 8000km.

Kurye eve ölmeden 5 kuruş daha götürmenin hesabını yaparken bir de motorun yağını mı değiştirecek habire o da haklı.

Bizimkisi şımarıklık.
    Sırf yağ değişimden sonra değişen sesi dinlemek için yağ değiştirtiyoruz.

Bundan sonra 2.000 km den ağagıya degistirtmiyorum yağı, israfa giriyor gibi.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.000 rpm de redline a giren cbr 125'i uzun yolda 10.000 - 10.500 rpm devirle kullansakda erkenmidir?
    Ben yağı en geç 1700 km de değiştirtdim 1500 ü geçmiyorum ortalama.

Gerçi rengi hala bal gibi oluyor değiştirdiğimde belki haklısındır ama içim rahat
    etmiyor 1500 ü geçince.
    En iyi değişim; motorunuzun kullanım kılavuzunda yazan km sonunda değiştirmektir.Dediğiniz gibi daha devirli ve performansa yönelik kullanımlarda ise tavsiye edilen km'den önce de yağ değiştirilebilir.Yani değişim,tavsiye edilenin %80'ini yaptıktan sonra olabilir.

En iyi değişim; motorunuzun kullanım kılavuzunda yazan km sonunda değiştirmektir.Dediğiniz gibi daha devirli ve performansa yönelik kullanımlarda ise tavsiye edilen km'den önce de yağ değiştirilebilir.Yani değişim,tavsiye edilenin %80'ini yaptıktan sonra olabilir.

Önceden rakamlara göre hareket ederdim artık verdiği ses tepkilerini duyabiliyorum o nabza göre vericez artık şerbeti

Doğru söze ne denir muhakkak servis tavsiyesi dikkate alınmalı.

Ama Türkiye'de nedense bu yağ değişim periyotları biraz fazla kısaltılıyor. Mazeretler benzin-hava-yol kirliliği.
    Arada yarı yarıya farklar oluyor. Avrupa'da 5000km derken Türkiye'de 2000km periyoda düşüveriyor. Aynı durum otomobillerde de geçerli.

Örneğin tam sentetik bir motor yağının değişim periyodu 125-150cc'lik aşırı devir çevirmeyen bir motosiklet için 1000-2000 km olmamalı, 3000km normal değişim periyodudur.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    güzel paylaşım , elini sağlık hocam .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söze ne denir muhakkak servis tavsiyesi dikkate alınmalı.

Ama Türkiye'de nedense bu yağ değişim periyotları biraz fazla kısaltılıyor. Mazeretler benzin-hava-yol kirliliği.
    Arada yarı yarıya farklar oluyor. Avrupa'da 5000km derken Türkiye'de 2000km periyoda düşüveriyor. Aynı durum otomobillerde de geçerli.

Örneğin tam sentetik bir motor yağının değişim periyodu 125-150cc'lik aşırı devir çevirmeyen bir motosiklet için 1000-2000 km olmamalı, 3000km normal değişim periyodudur.
    Evet az önce gördüm cbr 125'in ingilizce kullanım kılavuzunda her 8000km'de yağ değişimi yazıyor,Türkçe kullanım kılavuzunda ise 4000km.Bizimkiler kısaltmışlar km'yi daha çok gelsinler bize diye

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)