Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yeni Kuba'lar yolda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı serdaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha bir hafta önce kuba cg 150 sport siperlikli modelinden aldım.daha 5 km de fakat rodaj olayını nasıl yapıcam.yardımcı olursanız sevinirim
    kardeş sende cbf de var galiba onu sıfır aldıysan ve rodajını nasıl yaptıysan bunuda aynı şekilde yap gitsin :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle ama gökhan burada kocaman bir fail var sence öyle değilmi ?

EPIC FAIL
    Epic hata mı diyorsun Mustafa Türkçe de şunu google bile çevirmiyor.

13 beygir olduğu yazıyor ispanyol sitede ve ohv motor oda iyi değil diyolar doğrumudur arkadaşlar hem beygir düşük hem ohv motor iyi anlayan biri yorum yapsın valla kafam takıldı ohv motor sıkıştırmaya gelmezmiş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:08 ----------

OHV demek Over Head Valve demektir. Yani supapları açıp kapatan ekzantrik mili bloktadır ve bir itecek yarıdmıyla uykarıya iletilri hareket. İtecegin ucundaki piyano denilen parça itecekle supapın arasındaki iletimi sağlar.

SOHC ise Single Over Head Camshaft demektir. Yani suparları hareket ettiren ekzantrik mili silindir kapagına montelidir ve kranktan genellikle bir zincir vasıtasıya hareketini alır. Ekzantirk milindeki yumurta dediğimiz çıkıntılar da supapların ne zaman ve ne kadar süre ile açık kalıp kapnaacagını ayarlar..

aşağıdaki resimde açıkça görülmektedir yumurtalar ekzantrik mili ve supapların hareketi..

Ayrıca DOHC ise Double Over Head Camshaft yani üstten çift ekzantrik demektir. Bunu anlamı ise eksoz supapları için ayrı emme supapları için ayrı ekzantrik mili kullanılması demektir.

SOHC veya DOHC motorlar dah ayuksek deivrlere çıkabilmketedirler. OHV motorlarda iteceklerdeki kayıptan dolayı yuksek devirlere çıkmak mümkün değil..

Çıkmaya zorlanırsa aşağıdaki gibi bir durum sözkonusu olabilir. Henüz supap geri gelmeden piston yukarı çıkacagından piston supapa çarpar ve hasar oluşur.

Şekil 1-A

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

valla araştırdım biraz eğer bu motor ohv motorsa tıraş motor yinede motor ustalarımızın bilgilerinden yararlanmak isterim nebilim bu ohv motor olayı beni işkillendirdi

Motosikleti
    HONDA CBF 150,KUBA CG 150 SPORT SİPERLİKLİ
    honda yı 2.el olarak almıştım.ama bu kuba ilk sıfır motorum.o yüzden sordum.tşk

Alıntı serdaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha bir hafta önce kuba cg 150 sport siperlikli modelinden aldım.daha 5 km de fakat rodaj olayını nasıl yapıcam.yardımcı olursanız sevinirim
    Google'da motosiklet rodaj diye yazınca bakınız neler çıkıyor.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...gercekler.html

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    epic fail aslında hata üzerine yapılan bariz hata gibi bir manaya geliyor gökhan

adamların satış hedefi ve kitlesi belli özellikle istanbulda (istisnalar hariç) mahalle arasında terör estiren kasksız yelektli sucu tüpçü kebabçılar.. hiç olmazsa uydurma bir yarım kask takın konu mankenine kötü örnek teşkil etmemek için değilmi ?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam emin olamamakla beraber muhtemelen o kw cinsindendir yani beygir karşılığı 17.01 die düşünüyorum ama şekli şemali çok güzel 200 cc olup ön arka disk fren olan motor görmedim zaten on farıda hafif z750 andırıyor monoblok amartisorler de spor bir görünüm katmış ama en önemlisi kaç tl olacağı bu modellerin
    bahsettığın model motosıklet fıyatı 3900 tl arkadaşım ben bu gün bayıdeydım

Ama Paris de takmıyor,ayrım yapmayalım tüpçülere onlar da kasksız fotoğraf çektirebilsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...is-hilton.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:23 ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettığın model motosıklet fıyatı 3900 tl arkadaşım ben bu gün bayıdeydım
    Nasıl malzeme iyi mi @Askon.

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Ama Paris de takmıyor,ayrım yapmayalım tüpçülere onlar da kasksız fotoğraf çektirebilsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...is-hilton.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:23 ----------

Nasıl malzeme iyi mi @Askon.
    cg modellerı ve 125 ile 150 cc katagorısınde iki modelı var görsel ve malzeme olarak ıyı ve epeydır ikinci el ve sıfır motosıklet araştırması yapıyorum bu motorların fıyatları hakıkaten uygun yanı kımse motosıkletsız kalmayacak cınsınden haaa kımse kıyaslama yapmasın her motosıkletın kendıne göre güzelliği var diğer çin malı satanların arasında fıyat ve işçilik güzel 200 luk ve 250 lik motosıkletler ise ocak ayında gelecekmış

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cg modellerı ve 125 ile 150 cc katagorısınde iki modelı var görsel ve malzeme olarak ıyı ve epeydır ikinci el ve sıfır motosıklet araştırması yapıyorum bu motorların fıyatları hakıkaten uygun yanı kımse motosıkletsız kalmayacak cınsınden haaa kımse kıyaslama yapmasın her motosıkletın kendıne göre güzelliği var diğer çin malı satanların arasında fıyat ve işçilik güzel 200 luk ve 250 lik motosıkletler ise ocak ayında gelecekmış
    Eskişehir'de göremiyoruz Abi çoğunlukla ege sahil şerinde her semtte bayisi var.
    Aydınlattığın için teşekkür ederim.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motosiklete ıvır zıvır işi / çoluk çocuk işi alet gözüyle bakılmasının ve ülkemizde motosiklet kültürünün halen oluşamadığının bizzat satıcısı tarafından tescil edilmesidir o fotoğraf

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete ıvır zıvır işi / çoluk çocuk işi alet gözüyle bakılmasının ve ülkemizde motosiklet kültürünün halen oluşamadığının bizzat satıcısı tarafından tescil edilmesidir o fotoğraf
    Ben de biliyorum o fotoğrafı, altı üstü bir fotoğraf işte iş motoru da olabilir,Activa almayın bu ucuz diyor fotoğraf başka birşey ifade etmiyor.

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Ben de biliyorum o fotoğrafı, altı üstü bir fotoğraf işte iş motoru da olabilir,Activa almayın bu ucuz diyor fotoğraf başka birşey ifade etmiyor.
    kullanıcı işinin ehlı usta motorcu işin içinde ne dersenız deyın bızler böyleyız ama motosıkletı satışa sunanlar hele hele reklam yeteneği hem olmayıp hemde danışmadan küçük paralara bunu halletmek isteyen yönetıcılerın işi işte bu fotoğraf başkada hiç bır sey aramamak lazım

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    str250den güzel süpermoto olur xt ye benziyo yükseklik falan olarak
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kuba CG150 dedikleri Mondial 125uag-agk tarzi motosiklet $asesinde ne varda
    surekli ayni modeli allaya pullaya satmaya calisiyorlar anlamiyorum,
    herhalde $ase, depo, sele gibi aksamlari bedavaya veriyor birileri :D
    Kuba'da 6 model var bu $aseli.

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    STR 250'nin fiyatını öğrenebilen oldu mu acaba? Küba motora mail attım ama cevap veren yok

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    STR 250'nin fiyatını öğrenebilen oldu mu acaba? Küba motora mail attım ama cevap veren yok
    Ben öğrendim arkadaşlar STR 250 modelin fiyatı 4.400 tl dediler. bügün siperiş geçmişler bir aya kadar ellerine gelecekmiş. mallar bir gelsin bakalım üzerine binip görüşlerimi burdan aktarırım size.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    fast wind 200r Güzelmiş
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben öğrendim arkadaşlar STR 250 modelin fiyatı 4.400 tl dediler. bügün siperiş geçmişler bir aya kadar ellerine gelecekmiş. mallar bir gelsin bakalım üzerine binip görüşlerimi burdan aktarırım size.
    Eyvallah @jönysf, 4400Tl nasıl şimdi STR250'ye normal mi fiyatı, Ramzey Gy200 3900Tl ydı beygir güçleri farklı mı.

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Fiyat iyiymis cidden, zaten 200 cc crosslar 3900 lira,250 cc kanuni 4300 lira, str 250 nin beygir gucu tam yazmiyo sitesinde, ya 12bg(8kw)ya da 16bg(12kw) artik model gelince belli olur, fiyat bilgisi icin cok tesekkurler,kismetse almayi dusunuyorum ben de...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)