Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kendi motorumu satılığa çıkarmışlar :@

Motovento
    REKLAM ALANI
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    sahibinden .com da dolaşırken kendı motorumu gördüm adam satılığa çıkarmış sizce ne yapmalıyım ilan silinmesi için adamın cep telefonunu aldım birazda arayacağım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36057349/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yapılacak iş basit..Sahibinden.com a mesaj atıyorsunuz, motor benimdir diye..
    Kontrol edip silerler mesajı..

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden .com da dolaşırken kendı motorumu gördüm adam satılığa çıkarmış sizce ne yapmalıyım ilan silinmesi için adamın cep telefonunu aldım birazda arayacağım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36057349/detay
    Bu motorda herhangi bir plaka v.s. olmadığı için sizin motorunuz olduğunu nasıl ispat edeceksiniz?
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zaten satıcı büyük ihtimalle temsili resim olarak koymuştur fotoları..
    Aksi halde sahibinden plaka fotosu istiyor satıcıdan..

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda herhangi bir plaka v.s. olmadığı için sizin motorunuz olduğunu nasıl ispat edeceksiniz?
    onu bende bilmıyorum,ama otor benım sonuçta plaka hepside var ilan veren adam forumdan birisi olduguda bellı cunku bu resımlerı motoru ilk aldıgımda burada yayınladım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2104282

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Şöyle ki; Elbetteki sizin motorunuzdur. Ama siz adama "çek kardeşim motor benim" dediğinizde, iki cevap alırısınız. Ya "Peki kardeş hemen çekiyorum" der....sallamaz... yada "benim motorumda böyle" der...en azından diyebilir.
    Şunun için söylüyorum. Canınızı sıkacak bir şey olmamalı bence. Zira kırmızı ve yan kapakları siyah olan bir motoru satışa çıkartan birisi sonuçta bu adam. Dolayısıyla size bir zarar geleceği kanısında değilim... Boş yere üzmeyin kendinizi.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle ki; Elbetteki sizin motorunuzdur. Ama siz adama "çek kardeşim motor benim" dediğinizde, iki cevap alırısınız. Ya "Peki kardeş hemen çekiyorum" der....sallamaz... yada "benim motorumda böyle" der...en azından diyebilir.
    Şunun için söylüyorum. Canınızı sıkacak bir şey olmamalı bence. Zira kırmızı ve yan kapakları siyah olan bir motoru satışa çıkartan birisi sonuçta bu adam. Dolayısıyla size bir zarar geleceği kanısında değilim... Boş yere üzmeyin kendinizi.
    evet ilan veren kişide'de benım motordan olabilir benım resımlerıde örnek olarak gosterıyorda olabilir

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yine de sanırım site kurallarınca "temsili resim" ibaresi olması gerekir...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    şimdi telefonda konuştum ilanı arkadaş vermişti dedi ben arkadaşa söylerım dedi bakalım ne olacak bence yalan atıyor ilanı kendısı verdı,çünkü sahibinden .comdan ilan veren kısıye mesaj attım telefonda bana dedıği şey tamam mesajını şimdi biraz once aldım dedi.bende ozaman sil dedim

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    şimdi telefonda konuştum ilanı arkadaş vermişti dedi ben arkadaşa söylerım dedi bakalım ne olacak bence yalan atıyor ilanı kendısı verdı,çünkü sahibinden .comdan ilan veren kısıye mesaj attım telefonda bana dedıği şey tamam mesajını şimdi biraz once aldım dedi.bende ozaman sil dedim
    Evet bu forumdan biri olduğu kesin, kendiside senin motordan kullanıyor ki temsili olarak senin resimleri kullanmış. Motorda plaka olmadığına göre bence sorun yok sende bu konuda sorun yaşamazsın zaten.Ama en azından izin alabilirdi senden..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    ayni sorunu bende yasiyorum. Adam benim motorun resimlerini koymus. Ayni sitede. Hem site yönetimine hemde ilan sahibine mesaj attim. Ilan sahibinin cevabi su oldu: ayni motor degil mi nasilsa. Halbuku degil cünkü benim motora sonradan ekledigim yan cantalar, arka topcase, depoüstü canta ve elcik korumalar var. Motor daha 2011 üretimi yani aynisini yapmis olmasina imkan yok. Ayirca resim benim yaaaw..

ilan bu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35938041/detay

cevap aynen bu: Benim mesajim: hocam 3.resimde benim motorsikletin resmini kullanmissin. cevap:ne farkeder aynı değilmi motorlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    aynısı benım basımada gelmıstı.kullandıgım runner ımın resmlerını bulmuslar bıyerden satılıga koymuslardı...
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Motor hala sizdeyse sorun yok Bari ilana resimdekinin aynısıdır fotolar temsilidir fln yazsaymış ... Ama herkes herşeyi önemsemeyebiliyor.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    sahibinden.com o tarz konularda çok hassas sagolsunlar.ne zaman uygunsuz bir ilan görsem bildiririm ve geregini yaparlar.bence sende site yönetimine bildir göreceksin olay düzelecektir.
    bir örnek vereyim başımdan geçen
    geçenlerde bir vatandaş suzuki gs 500 satıyor ilan açıklamasında kawasaki er 5 'i kötülüyor.direk site yönetimine bildirdim ilanı kötü yorumları hemen silmişler.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    evet ilan veren kişide'de benım motordan olabilir benım resımlerıde örnek olarak gosterıyorda olabilir
    İlandaki fotolar ile sein MT de yayınladığın fotolar aynı ise, burada bir dolandırıcılık söz konusudur. Biraz mantığı olan senin düşündüğünü aklından bile geçirmez...Benim motosikletimi örnek göstererek kendi motosikletini nasıl satacaksın?? bu yola baş vuran birinin hedefi ancak ve ancak şu olabilir...telefonla arayanlara şu hesabıma bir avans yatırısan motoru satmam bekletirim gibi....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    dıkkatlı olda senın motoru satmasınlar aga burası turkıye aman kılıtlerı ıyı vur

Antalya / Alanya / Çarşamba Mah. hele bırde bu mahlede sende oturuyorsan vah haline muşterıyı bulur bulmaz motoru kaldırır bu adam benden demesi
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dıkkatlı olda senın motoru satmasınlar aga burası turkıye aman kılıtlerı ıyı vur

Antalya / Alanya / Çarşamba Mah. hele bırde bu mahlede sende oturuyorsan vah haline muşterıyı bulur bulmaz motoru kaldırır bu adam benden demesi
    uğur kardeş ben alanyanın bu mahallenin sınırında oturuyorum görürsem sana haber ederim motoru :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    arkadaslar sahibindende cok iyi tanıdıgım bi motorun km sini düsürüp satılıga koymuslar sikayet etsem geregini yaparmı acaba site yönetimi

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen! Benim de aklıma bu geldi.

Başkasının çektiği bir fotoğrafı izinsiz kullanmak suçtur arkadaşlar.Bunu "ne olacak yeaa" diye geçiştirmeye çalışan zibidilere kulak asmayınız.

Böyle birşey yapmayınız yapana da kesinlikle engel olunuz. Hele ki bu şekilde mal satışı için başka bir motorun fotosunu kullanmak direkt sahtekarlığa girer. Savcılığa bir dilekçe ile başvurup şikayet etsen yapan hakkında dava açılır.

Aynı şekilde km düşürmekte suçtur. Bunu yapan ahlaksız rezil adamlara da itibar etmeyiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

Alıntı CygnusBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sahibindende cok iyi tanıdıgım bi motorun km sini düsürüp satılıga koymuslar sikayet etsem geregini yaparmı acaba site yönetimi
    Kesin eminsen durumu bildir ama ayrıntıları ile anlat nereden bildiğini.Ve merak etme şikayet eden hakkında şikayet edilene "şu kişi sizi şikayet etti" diye kesinlikle bilgi verilmiyor.Ben gördüğüm her yalan yanlış ilanı bildiriyorum. Bakıyorum ya ilan kalkmış ya düzeltilmiş ya da yeri değişmiş. Sahibinden.com bu konuda hassas bir site.Umarım bu şekilde ciddi çalışmaya devam ederler.

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    kendi sattıgım motor cok iyi tanıyom dostum 22000 de sattım 9000 e cekmişler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)