Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Benzin Zammı Protestosu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZX6-R
    kesinlikle ve kesinlikle yapılmalı hatta bizlede sınırlı kalmamalı bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook bu tip duyuru icin evet ise yarayabilir ama baslik yanlis

Pahali benzine hayir halen bize yakisir , sumsuk ekran basindan hayir hayir diyerek enter tusuna basmamizdan ote olmaz.

Bunun adi konulur. Bir tarih belirlenir. Tum sivil toplum kuruluslarina duyrulur. X hafta benzin satin almama haftasi ilan edilir.

Yoksa nette acilan basliklar sadece nette kalir.

Bunu bence Mart ayinin ilk yarisinda yapmak en dogrsu. Devlet sirketllerin Kar ve zarar defterlerini kapatarak gelirler vergilerini tahsil etmek icin kollari sivazliyor.

Tam bu anda benzinden bir haftalik acik yemeleri Samar gibi iner suratlarina. O zaman anlarlar Turk milletini agir vergiler ile ezmek neymis.
    dogru olan budur. ayrıca benzini türkiyeye giriş fiyatı nakliye dahil 30 kuruş arkadaşlar.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce tenise motorla gitmem gerekti, benzin kalmadığı için de 10 liralık almaz zorunda kaldım. Litresi 3,85 liradanmış 95 oktan...
    www.motorumla.net

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce tenise motorla gitmem gerekti, benzin kalmadığı için de 10 liralık almaz zorunda kaldım. Litresi 3,85 liradanmış 95 oktan...
    Bende squash'tan dönerken aldım benzin, evet doğrudur 3,85 TL litresi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Evet protesto için toplanalım.
    "Yalnız lütfen buluşmadan önce depoları fulleyin"
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bisiklet olayında ciddiyim, yağış olmayan birgün ayarlayabiliriz. Tüm bisiklet forumlarıyla anlaşmalı olarak çalışabiliriz.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    arkadaşlar günümüzde petrol ürünleri ekmek gibi su gibi temel ihtiyaç maddesi olmuştur bir nevi petrole bagımlıyız. 1 hafta benzin almasan devletin umrunda bile olmaz. nedeni ise bir hafta sonra yine alacaksın. hatta recep bey sinirlenir alın size protesto der 5 tl oluverir. sonuç degişmeyecek. bu işin çözüm yolu halkın büyük bir bölümünün katılımıyla ankaraya yürümektir. yani bazı şeyleri kökten degiştirecek hükümete karşı yapılacak bir eylemdir. ne polis ne asker böyle bir örgütlenmenin önüne geçemez. tabiki msjım yanlış anlaşılmasın tamamen demokratik bir halk eylemi olmalıdır. kimsenin canına yada malına zarar gelmemelidir. siyasilerin tek korkusu rey(oy) dir. hatta bazıları o kadar kaşarlanmıştırki karşılarına geçip ana avrat sövsen ve desenki yinede oyum size desen pişmiş kelle gibi sırıtırlar.

yapılacak iş dedigim gibi üç beş kişinin yapacagı protesto ile olacak iş degildir.

peki neden biz dünyanın en pahalı benzinini tüketmek zorundayız. yada başka bir deyişle neden benzin bu kadar pahalı?

cevabı basit arkadaşlar siyasiler işin kolayına kaçıp dolaylı vergiye yüklenerek zengin fakir ayrımı yapmaksızın halkın mecbur tüketmek zorunda oldugu petrole astronomik bir vergi oranı koymasıdır.

mazotta vergi toplamı %55 tir.
    benzinde ise bu oran %68 dir.
    sıkı durun lpgde ise bu oran %80 dir

yani aracına 100 tl lik mazot alan dolaylı yoldan devlete 55 tl veriyor. 100 tl lik benzin alan 68 tlsi devlete gidiyor. 100 tl lik lpg alan ise 80 tlsi devletin kasasına gidiyor.

hal böyle oluncada dünyanın en pahalı benzinini tüketmek zorunda kalıyoruz. işin ilginç yanı halkın refah seviyesi iyice kötüye gitti. çünkü bu vergiler sacece petrol ürünlerinden toplanmıyor. evimde iki tv var(biri günde 2-3 saat açık kalıyor. ) 1 buzdolabı bir bilgisayar bir elektirkli süpürge bir çamaşır makinası ve birde bulaşık makinası var. evin tamamında tasarruf ampülleri var. 3 aydır klima çalışmıyor. elektirkli shbenide kullanmadık bü güne kadar. 3 aylık ortalama elektirk tüketimim ayda 100 tl. bu korkunç bir rakam.

ya mutfak tüpü vicdansızlar 60 tl bir tüp olurmu. ortalama her ev ayda bir adet tüketir.

tekstil sektörü kangren olmuş durumda. pamuk cenneti ülke mısır ve pakistana bagımlı hale geldi. pamuklu tekstil ürünleri nisan ayı ile şu an arasında toptanda %60 zam gördü. 3 liraya pazarda satılan atlet 5 lira oldu.

ama merak etmeyin bu hükümet ne yapar eder seçim öncesi yine milleti bi şekilde kandırır oyları toplar.

Kontak kapatma olayı olabilir en azından 1 ay çalıştırmayalım motosikletlerimizi.

Kilometre göstergesini fotoğraflayıp boykot sayfasına ekleyelim ,kanıt olarak aklıma birşey gelmedi fotoğrafın tarihi değiştirilebilir.

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Facede profil resmim yaptım aracımın resmini

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    benim tavsiyem yine aynı ymnde olucak arkadaşlar.
    benzin zammını protesto eden çıkartma yazılar
    benzin zammını protesto eden montun üzerine pratik takabileceğimiz çırtlı olabilir ve ya reflektör yelek üzerine baskılı olabilir dışardan devamlı görünmesi için.
    ben kendi adıma hem motoruma yapıştırırım,yem üzerime giyerim elbet bir gün birisinin dikkatini çeker (yandaş medya ve ya susturulan medya gibi ).
    yoksa ankara'ya gitsem ne olur yaktığım yakıta yazık,kim onlar bir'de onların ayağınamı gideceğim onlar seçim zamanı olduğu gibi şimdide ayağımıza gelsin.biz istediğimiz yerde eylemi yapalım ; mesela eş zamanlı bogaziçi ve fatih köprüleri üzerinde trafiği durduralım.
    beni yazın liste başına ama depo 3/1 'e düşmüş benzin almalı.

bu yazıyı yazarken knl d haberde birant benzin ülke genelinde yer yer 4 tl 'yi geçti dedi sadece 3 saniye hani haberin devamı ? şimdi bu medya hangi gruba giriyor acaba ?
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tavsiyem yine aynı ymnde olucak arkadaşlar.
    benzin zammını protesto eden çıkartma yazılar
    benzin zammını protesto eden montun üzerine pratik takabileceğimiz çırtlı olabilir ve ya reflektör yelek üzerine baskılı olabilir dışardan devamlı görünmesi için.
    ben kendi adıma hem motoruma yapıştırırım,yem üzerime giyerim elbet bir gün birisinin dikkatini çeker (yandaş medya ve ya susturulan medya gibi ).
    yoksa ankara'ya gitsem ne olur yaktığım yakıta yazık,kim onlar bir'de onların ayağınamı gideceğim onlar seçim zamanı olduğu gibi şimdide ayağımıza gelsin.biz istediğimiz yerde eylemi yapalım ; mesela eş zamanlı bogaziçi ve fatih köprüleri üzerinde trafiği durduralım.
    beni yazın liste başına ama depo 3/1 'e düşmüş benzin almalı.

bu yazıyı yazarken knl d haberde birant benzin ülke genelinde yer yer 4 tl 'yi geçti dedi sadece 3 saniye hani haberin devamı ? şimdi bu medya hangi gruba giriyor acaba ?
    Aynı şeyleri düşünmüşüz sanırım tamer abi

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facede profil resmim yaptım aracımın resmini

güzel olmuş duygusal kardeşim
    şu çıkartmanın motosiklet yazanından bende istiyorum motoruma yapıştırayım.arabayı zaten kullanmıyorum protesto amaçlı
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Hero Thriller
    Ellerimle Çizdim, yüksek çözünürlükte bulamadığım için... Facede üzerine birde Vatan Sağolsun Yazdım :S
    Profil resmi yapmak isteyenler için paylaşayım hemen..

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş duygusal kardeşim
    şu çıkartmanın motosiklet yazanından bende istiyorum motoruma yapıştırayım.arabayı zaten kullanmıyorum protesto amaçlı
    Aslında şu yapıştırmaları herkkez araçlarına yapıştırsa güzel olur, nerden teymin edebiliriz?
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Bence bir hafta benzin almamak gibi bişey yapılamaz, onun yerine likit yakıtla çalışan tüm araçların bir eylemle boy göstermesi ve başbakanı veya yardımcılarını size oy vermiyecez şeklinde tehdit etmek.

Bu arada bu devlet haftalarca haklarını arayan tekel işçilerine haklarını vermedi, bu da başka bir gerçek.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

Bir protesto turu düzenlenebilir. Haberlerden kameraman falan da çağırılır..

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Ellerimle Çizdim, yüksek çözünürlükte bulamadığım için... Facede üzerine birde Vatan Sağolsun Yazdım :S

sen bitanesin her zaman derim Grafiker kardeşim.yapsana şöyle zam,vergi,ötv,kdv etiketleri her tarafımıza yapıştıralım .
    ordan medyayı arayıp deriz motor sürücüsünün teki motorunu yakıyor dümenden yoksa gelmez selep..ler

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance

Ukalalık yapmak istemem fakat Türkçe öğretmeni oluşumdan sadece uyarmak istedim... Motosiklet'de olarak değil Motosiklette şeklinde yazılması gerekiyor... Eğer düzeltebilirseniz bunu sticker olarak çıkarıp motoruma yapıştırmak istiyorum.... Sonuçta bu da bir tepkidir...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

yazıya gerek yok .
    mesaj kısa ve net.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar günümüzde petrol ürünleri ekmek gibi su gibi temel ihtiyaç maddesi olmuştur bir nevi petrole bagımlıyız. 1 hafta benzin almasan devletin umrunda bile olmaz. nedeni ise bir hafta sonra yine alacaksın. hatta recep bey sinirlenir alın size protesto der 5 tl oluverir. sonuç degişmeyecek. bu işin çözüm yolu halkın büyük bir bölümünün katılımıyla ankaraya yürümektir. yani bazı şeyleri kökten degiştirecek hükümete karşı yapılacak bir eylemdir. ne polis ne asker böyle bir örgütlenmenin önüne geçemez. tabiki msjım yanlış anlaşılmasın tamamen demokratik bir halk eylemi olmalıdır. kimsenin canına yada malına zarar gelmemelidir. siyasilerin tek korkusu rey(oy) dir. hatta bazıları o kadar kaşarlanmıştırki karşılarına geçip ana avrat sövsen ve desenki yinede oyum size desen pişmiş kelle gibi sırıtırlar.

yapılacak iş dedigim gibi üç beş kişinin yapacagı protesto ile olacak iş degildir.

peki neden biz dünyanın en pahalı benzinini tüketmek zorundayız. yada başka bir deyişle neden benzin bu kadar pahalı?

cevabı basit arkadaşlar siyasiler işin kolayına kaçıp dolaylı vergiye yüklenerek zengin fakir ayrımı yapmaksızın halkın mecbur tüketmek zorunda oldugu petrole astronomik bir vergi oranı koymasıdır.

mazotta vergi toplamı %55 tir.
    benzinde ise bu oran %68 dir.
    sıkı durun lpgde ise bu oran %80 dir

yani aracına 100 tl lik mazot alan dolaylı yoldan devlete 55 tl veriyor. 100 tl lik benzin alan 68 tlsi devlete gidiyor. 100 tl lik lpg alan ise 80 tlsi devletin kasasına gidiyor.

hal böyle oluncada dünyanın en pahalı benzinini tüketmek zorunda kalıyoruz. işin ilginç yanı halkın refah seviyesi iyice kötüye gitti. çünkü bu vergiler sacece petrol ürünlerinden toplanmıyor. evimde iki tv var(biri günde 2-3 saat açık kalıyor. ) 1 buzdolabı bir bilgisayar bir elektirkli süpürge bir çamaşır makinası ve birde bulaşık makinası var. evin tamamında tasarruf ampülleri var. 3 aydır klima çalışmıyor. elektirkli shbenide kullanmadık bü güne kadar. 3 aylık ortalama elektirk tüketimim ayda 100 tl. bu korkunç bir rakam.

ya mutfak tüpü vicdansızlar 60 tl bir tüp olurmu. ortalama her ev ayda bir adet tüketir.

tekstil sektörü kangren olmuş durumda. pamuk cenneti ülke mısır ve pakistana bagımlı hale geldi. pamuklu tekstil ürünleri nisan ayı ile şu an arasında toptanda %60 zam gördü. 3 liraya pazarda satılan atlet 5 lira oldu.

ama merak etmeyin bu hükümet ne yapar eder seçim öncesi yine milleti bi şekilde kandırır oyları toplar.

Hic bir sey olmayacagini sakin dusunme Turkiyede su anda kayitli 12.5 milyon arac var.

Bunlarin sadece yarisi protesto edip ortalama 70 TL yakit almasa

455. milyin TL zarar demektir.

Sadece devlete zararoi bir haftada 182 milyon TL

Hukumet bunu umursamkiyacak kadar zengin degil
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)