Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vekaletname İle Noter Satışı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Merhaba arkadaşlar;

Bundan yaklaşık 2 ay önce bir motor aldım.
    Motor sahibinin notere gelme imkanı olmadığı için satışı vekaletname ile yapacaktım.
    Notere gidip sordum vekaletnamenin yanında ruhsat sahibinin 2 adet fotoğrafını istediler.
    Neyse hazırladık vekaletnameyi.Ruhsat sahibi imza attı.
    Gittim notere vekaletname ve motorun diğer belgeleriyle.
    Tamam dedim bugün biter heralde işler derken noter bize son dakika golü attı.
    Ruhsat sahibininde orda olması ve imzayı orda atması gerekiyormuş.Daha önce böyle bir satış yapmadığım için bilmiyorum tabi.
    Sonuç olarak mağdur olduk tabi.

Zaten adam gelebilse satışı kendi yapar vekaletnameye ne gerek var?
    Bu biraz saçma değil mi?
    Daha önce böyle bir şey yaşayanınız var mı?
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    böyle bişey hiç yaşamadım ne biçim adamış bu ya bi 15 20 dakika gelemiyormu tövbe tövbe..

Motosikleti
    05' CBR 125R
    pazartesi günü bende vekaletnameyle satış yapıcam. 1 haftadır vekaleti bekliyodum zaten fotoğraf işi nerden çıktı yahu. Her vekaletli satışta ruhsat sahibinin fotosu şart mı?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;

Bundan yaklaşık 2 ay önce bir motor aldım.
    Motor sahibinin notere gelme imkanı olmadığı için satışı vekaletname ile yapacaktım.
    Notere gidip sordum vekaletnamenin yanında ruhsat sahibinin 2 adet fotoğrafını istediler.
    Neyse hazırladık vekaletnameyi.Ruhsat sahibi imza attı.
    Gittim notere vekaletname ve motorun diğer belgeleriyle.
    Tamam dedim bugün biter heralde işler derken noter bize son dakika golü attı.
    Ruhsat sahibininde orda olması ve imzayı orda atması gerekiyormuş.Daha önce böyle bir satış yapmadığım için bilmiyorum tabi.
    Sonuç olarak mağdur olduk tabi.

Zaten adam gelebilse satışı kendi yapar vekaletnameye ne gerek var?
    Bu biraz saçma değil mi?
    Daha önce böyle bir şey yaşayanınız var mı?
    Bu ifadelerinden vekaletnameyi kendi aranızda hazırladığınız anlamı çıkarıyorum.Doğru ise böyle bir kağıdın araç satışında bir geçerliliği olmaz.Bu işin noterde yapılması gereklidir.Ruhsat sahibi notere gidecek,ruhsatı verip bu aracımı satması için falancayı vekil tayin ediyorum diye vekalet verecek.Noter tasdikli olmayan vekaletname ile işlem yapılamaz.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ifadelerinden vekaletnameyi kendi aranızda hazırladığınız anlamı çıkarıyorum.Doğru ise böyle bir kağıdın araç satışında bir geçerliliği olmaz.Bu işin noterde yapılması gereklidir.Ruhsat sahibi notere gidecek,ruhsatı verip bu aracımı satması için falancayı vekil tayin ediyorum diye vekalet verecek.Noter tasdikli olmayan vekaletname ile işlem yapılamaz.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Bu tarz araç alım satımlarında alıcı ve satıcı tarafın noterde hazır bulunması ve imzanın noter huzurunda atılması gerekiyor.

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sorun ordaydı zaten noter onaylı bir vekaletname olmadı. Ama hazırlarken gittim gösterdim vekaletnameyi bu uygun mudur diye . Uygun dedi başka da bir bilgi vermedi Dediğim gibi son anda olan oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:20 ----------

Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazartesi günü bende vekaletnameyle satış yapıcam. 1 haftadır vekaleti bekliyodum zaten fotoğraf işi nerden çıktı yahu. Her vekaletli satışta ruhsat sahibinin fotosu şart mı?

Orayı bilemem ama burda 2 tane fotoğraf istediler.( Araç sahibinin )
    Bide onlarla uğraştık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 ----------

Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bişey hiç yaşamadım ne biçim adamış bu ya bi 15 20 dakika gelemiyormu tövbe tövbe..
    sol kulağını çok çınlattım ama ne gelen var ne giden
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)