Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk gün, ilk kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar, motoru abimden aldım. Evin önüne geldim. Kendi kaskımı taktım motorun yanına indim, çalıştırdım. Gazı verdim önümdeki tümsekten bir sıçradım yana düştüm. Gidon çubuğunun ikiye ayrıldığı yerde yerinden çıktı. Sanırım gidon gitti. Şimdi inip binmeye korkuyorum. Haftasonuda kendime motor alıcam kısmet olursa. Böyle kazalar olur alışacaksın mı dersiniz. Yoksa ben bir süre dinleneyim mi. Benim gibi tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motor dediğin nedir??
    onuda yazarsan ......
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

RoWeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000RR
    tabiki kaza olur olmaz denmez ama sen bence bıraz dıkkatlı ol....gozlerini 12 aç öyle kullan motoru..araba kullanır gıbı olmaz bu iş
    O KaSK Takılacak ULANNNNN

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    dakka bir gol bir , bu maç üst biter söylimm
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Kymco agility 125, ne kadara patlar bana acaba maliyeti. Bilen yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    eğer düştüğün motor buysa oturup bilgini ve becerini ve motosiklet hevesini ,neler yapman gerektiğini gözden geçirmeni tavsiye ederim...
    kızmak yok sen sordun bende fikrimi söyledim...

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer düştüğün motor buysa oturup bilgini ve becerini ve motosiklet hevesini ,neler yapman gerektiğini gözden geçirmeni tavsiye ederim...
    kızmak yok sen sordun bende fikrimi söyledim...

Saygı duyuyorum teşekkürler. Zaten yeni başlıyorum, hevesim kırılmasını istemiyorum. Yarın olsunda bir baktıralım şuna hayırlısı bakalım.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Frk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, motoru abimden aldım. Evin önüne geldim. Kendi kaskımı taktım motorun yanına indim, çalıştırdım. Gazı verdim önümdeki tümsekten bir sıçradım yana düştüm. Gidon çubuğunun ikiye ayrıldığı yerde yerinden çıktı. Sanırım gidon gitti. Şimdi inip binmeye korkuyorum. Haftasonuda kendime motor alıcam kısmet olursa. Böyle kazalar olur alışacaksın mı dersiniz. Yoksa ben bir süre dinleneyim mi. Benim gibi tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    Kazadır, olur böyle şeyler.
    Yalnız, sorunuzdan anladığım ekipmana dikkat ediyorsunuz. Haftasonu motorunuzu da alacağınıza göre ehliyetiniz var sayabiliriz. Ama anladığım sizde eğitim yönü eksik kalmış biraz. Bu dediğiniz tür güvensizlikler ancak eğitim ve tecrübe ile aşılabilir.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    Saygı duyuyorum teşekkürler. Zaten yeni başlıyorum, hevesim kırılmasını istemiyorum. Yarın olsunda bir baktıralım şuna hayırlısı bakalım.
    evet amacım heves kırmak değildi zaten..eğitim konusuna değinmek istemiştim...kimi insan görerek kapar işi,kimine özellikle anlatmak öğretmek gerekir..
    sen kendini en iyi tanırsın.neler yapabileceğini gözden geçirmek eğitim konusuna önem vermek hevesinin kırılmasına engel olur...

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    -Motorla, kod farkı olan bir yere çıkacaksan, ineceksen veya kasisten geçeceksen tam dik olarak, 90 derece açı ile yaklaşmalısın.

Tümseğe daha dar veya daha geniş bir açı ile yaklaşırsan bir de fazla gaz verirsen, düşmen normaldir.

-Kymco'nun kendisi -Malına göre- ucuz, parçaları ise biraz pahalıdır.

- Sana tavsiyem;

Başka bir motorla aynı tümsekten gene geç, tümseğe dik olarak yaklaş.Kendine kızma, bir hata yaptığını ve pahalı bir ders aldığını düşün

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazadır, olur böyle şeyler.
    Yalnız, sorunuzdan anladığım ekipmana dikkat ediyorsunuz. Haftasonu motorunuzu da alacağınıza göre ehliyetiniz var sayabiliriz. Ama anladığım sizde eğitim yönü eksik kalmış biraz. Bu dediğiniz tür güvensizlikler ancak eğitim ve tecrübe ile aşılabilir.

Evet ehliyetim var, ekipmanımda tam. Dediğiniz gibi tecrübe eksikliği var ve güven kaybı oldu biraz. İnsallah atlatıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:53 ----------

Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Motorla, kod farkı olan bir yere çıkacaksan, ineceksen veya kasisten geçeceksen tam dik olarak, 90 derece açı ile yaklaşmalısın.

Tümseğe daha dar veya daha geniş bir açı ile yaklaşırsan bir de fazla gaz verirsen, düşmen normaldir.

-Kymco'nun kendisi -Malına göre- ucuz, parçaları ise biraz pahalıdır.

- Sana tavsiyem;

Başka bir motorla aynı tümsekten gene geç, tümseğe dik olarak yaklaş.Kendine kızma, bir hata yaptığını ve pahalı bir ders aldığını düşün

Aynı dediğin gibi oldu abi. Dar açıyla girdim gazıda fazla verdim. Bana verdiler motoru yaparsın dediler böyle oldu işte

Sametigar, Teşekkürler sanada yarın motora baktırıp. Gidip bilen birinden iyice eğitim alacağım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:58 ----------

Bu işin eğitimini veren kurum ya da kişiler vardır. Ben Bursa'da yaşıyorum. Bilen biri varsa bana yardımcı olsun lütfen.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    geçmiş olsun usta

Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun usta

Allah razı olsun. Bu işin eğitimini Bursa'da veren var mı? Kişi ya da kurum. Bilen biri varsa yardımcı olsun lütfen.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Allah razı olsun. Bu işin eğitimini Bursa'da veren var mı? Kişi ya da kurum. Bilen biri varsa yardımcı olsun lütfen.
    Öncelikle geçmiş olsun , bu kadarcık düşmeleri dert etmemelisin zaman zaman çok tecrübeli abilerin bile bu tür şeyler yaşarlar , sağlığına birşey olmadığı sürece tamir edilemeyecek motor yoktur üzülme.

Eğitim için Bursada ART motoakademi adında bir kuruluş var internette taratırsan bulabilirsin, fiyatları yüksek gelirse İstanbulda çok hesaplı eğitim veren eğitmenler de var. Genellikle en hesaplı eğitimler çeşitli forum veya kulüp gruplarının organize ettiği eğitimler olmaktadır internette kovalarsan mutlaka yakalarsın.

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun , bu kadarcık düşmeleri dert etmemelisin zaman zaman çok tecrübeli abilerin bile bu tür şeyler yaşarlar , sağlığına birşey olmadığı sürece tamir edilemeyecek motor yoktur üzülme.

Eğitim için Bursada ART motoakademi adında bir kuruluş var internette taratırsan bulabilirsin, fiyatları yüksek gelirse İstanbulda çok hesaplı eğitim veren eğitmenler de var. Genellikle en hesaplı eğitimler çeşitli forum veya kulüp gruplarının organize ettiği eğitimler olmaktadır internette kovalarsan mutlaka yakalarsın.
    Abi çok teşekkür ederim. Forumlarada yazdım Bursa gruplarına biri çıkar inşallah. Bu ART akademide evimin dibindeymiş hiç haberim yoktu böyle bir kurum olduğundan. Çok teşekkür ederim tekrar.

stilist16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM 125 - 2B --&- PRESTO PR-7 125cc
    Geçmiş olsun dostum.. Tekrar yaşamazsın umarım..
    16 R 1201 / 16 R 0415 Basarmak zordur , kolaya kacarsan sonuç basitlesir, unutma yokuş asagıya inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir..
    Süleyman TÜFEKÇİBAŞI 0538 929 09 00

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Bunu sakın kafana takıp bu işi bırakma bunlar olur çünkü herkesin başına gelebilecek şeyler.''Düşmeyen motorcu yoktur,henüz düşmeyen motorcu vardır''.Bu sözle teselli et kendini.Kafanada takma kardeşim.
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu sakın kafana takıp bu işi bırakma bunlar olur çünkü herkesin başına gelebilecek şeyler.''Düşmeyen motorcu yoktur,henüz düşmeyen motorcu vardır''.Bu sözle teselli et kendini.Kafanada takma kardeşim.
    Güzel cümle hakikaten teşekkürler Aynen bırakmıycam peşini eğitiminide alıp devam edicem kısmetse. Sana ve bu başlığa cevap verip yardımcı olan ve motive eden herkese çok teşekkürler. Allah hepinizden razı olsun kazasız belasız sürüşler günler dilerim.

stilist16 Allah razı olsun umarım hiç kimse yaşamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Kafası kıymetli adam budur.

geçmiş olsun

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba Frk;
    Bence çok fazla canını sıkmayıp bu durumdan ders çıkartarak daha dikkatli ve iyi bir sürücü olabilirsin...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)