Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial rs151 im yag yakıyo:(bi yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar ilk once size saygılarımı sunarım.ben yeni 2. el mondial rs aldim 2006 model.ilk aldimda cekişi flan cok guzeldi.rampada 80 km yi goruyodu.71 km yaptim bi yagına bakayım dedim.baktığımda gozlerime inanamadım yag hiç kalmamıstı nerdeyse.bu durumu aldıgm kişiye soledim.oda bana dediki (Motora cok yuklenmişsindir ondan yag yakmıstır.motoru cok zorlama dedi)ama motor zorlanmayla yag yakarmı?ve bu arada yag çubuğunun neresine kadar yag koymalıyım lütfen yardım edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    neredeyse her motor yağ eksiltir.ancak bu tabi ki de makul seviyelerde olmaldır.yani seni riske atmamalıdr.yağ çubuğunun üstünde tırtıklı bi yer orda olması gerekiyor yağın.
    Orgazma Dudak Büktürür

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    motorun öyle zorlamayla birazcık yakar belki ama çok çok az olur.bence senden önceki sahibi yağıyla falan pek ilgilenmemiş herhalde neyse yağ çubuğunun üzerine iyi bak görürsün işareti oraya yağı tamamla hatta yağı komple boşalt baştan doldur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 ----------

şu resimdeki en üst sınırdaki ezik kısım yağın tam olduğu anlamına gelir:

Arkadaslar bidaha yağ yakmaz inş.yarın castrol yag alcam icindeki yagı guzelce bosaltcam güzelce doldurcam.İnsallah yakmaz geceleri gözüme uyku girmiyo inanın.motoruma ne oldu niye yag yaktı niye bole yapıyo.morelim bozuluyo bende motor askı varnapayım cok seviyom motorları

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı efkar67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bidaha yağ yakmaz inş.yarın castrol yag alcam icindeki yagı guzelce bosaltcam güzelce doldurcam.İnsallah yakmaz geceleri gözüme uyku girmiyo inanın.motoruma ne oldu niye yag yaktı niye bole yapıyo.morelim bozuluyo bende motor askı varnapayım cok seviyom motorları
    üzülme kardeşim motoruna iyi bak sen gerisini boşver

Abi peki gercektende yağ yakıyosa ne yapmam lazım?ortalama masrafı nekadar olur??

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    hele değiştir sen yağı.bi daha dene onu daha sonra konuşurz
    Orgazma Dudak Büktürür

Tamam abi Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motorun yağ değişim zamanının üzerinden geçtiyse yağ kalmamış olması normal sayılır. Yağı ilk koyduktan sonra yüksek devirlerde kullanırsan 1000-1500 km sonra yağ gözle görülür şekilde azalmaya başlar. Önemli olan yağ eksiltmesi değil eksik yağla çalışmamasıdır. Yağ yeterli olmadığı zaman hem parçalar daha çok aşınır, hem de hiç yağ olmadığında krank kilitlenip kazaya sebep olabilir. Bu şekilde kaza yapan bir arkadaş vardı forumda.

Abi adamdan motoru alcam zaman adam yagına bakalım dedi baktı eksik dedi ordan biyerden acık yag getirdi kullanılmıs yagın ustune o yagı koydu tamam dedi.yani aldıgımda yagı tamdı.71 km yapınca cubukta yag gorunmedi.fenerle baktım yag gorunuyo ama asada cubuktan kurtulmus.motor calısırken yag kokusu falan gelmiyo.dumanda atmıyo.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    ya aksine benimki [mondial 125mt] yağ eksiltmiyor bakıyorum normal çubukdaki seviyesini bile geçiyor normalmı bu olay yoksa anormalmı?

Ya o nasıl oluyor.benim koyduğum yaglar sanamı geliyo yoksamya valla yag eksiltmese motorumun manşallahı var ama yağ eksiltiyo.

Motosikleti
    YBR 2005
    silindir contalarından da kaçırıyor olabilir bi kontrol et derim ya da başka bi yerde kaçak var

Tamam.yarın hersey bellli olcak insallah yarın yag alcam motora salı gunu bi aksilik cıkmasa işlerini halletcem muayne alım satım sigorta ws inş bi aksilik yyaratmaz motorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı efkar67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi adamdan motoru alcam zaman adam yagına bakalım dedi baktı eksik dedi ordan biyerden acık yag getirdi kullanılmıs yagın ustune o yagı koydu tamam dedi.yani aldıgımda yagı tamdı.71 km yapınca cubukta yag gorunmedi.fenerle baktım yag gorunuyo ama asada cubuktan kurtulmus.motor calısırken yag kokusu falan gelmiyo.dumanda atmıyo.
    Yağ tamamlandıktan 71 km sonra farkedilecek kadar yağ eksilmez. Ya yanlış bakmışsındır ya da karterde falan delik vardır. Yağa bakmak için. Düz bir zeminde motoru orta sehpaya al. Motoru 2-3 dk. çalıştır ısınsın. Stop et. 5 dk. kadar yağın iyice süzülmesi için bekle. Sonra yağ çubuğunu çıkart iyice sil. Sonra çubuğu vidalamadan yerine tak, geri çıkart. Çıkarttığında yağın min.-max. seviye arasında olması gerekir. Seviyenin yağ çubuğunda neresi olduğu bikaç mesaj üstteki arkadaşın eklediği fotoğrafta var. İşin bittiğinde yağ çubuğunu iyice sık. Mavi duman ve yağ kokusu yoksa zaten yağ yakmıyordur ki yaksa bile 71 km de o kadar yakamaz. Eğer eksikse motorun altını kontrol et yağ akıyormu/akmışmı diye.
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya aksine benimki [mondial 125mt] yağ eksiltmiyor bakıyorum normal çubukdaki seviyesini bile geçiyor normalmı bu olay yoksa anormalmı?
    Su soğutmalı olsa yağa su karışıyor derdim ama bu mümkün değil zaten. Ya ilk baktığında yağ kartere süzülmeden baktın, ya da eğimli bir yerde bakmıştın yağa, dolayısıyla doğru göstermedi. Ya da senden habersiz biri motoruna yağ ekledi.

Tamam bu bilgilerini uygulicam abi.saygılarr

Motosikleti
    Yamaha R1
    efkar kardeşim motorun mavi duman atıyor mu? bu önemli. şu anda kaç kmde? eğer mavi duman atıyorsa subap keçeleri, silindir içinde konikleşme gibi nedenlerden olabilir. yok mavi duman atmıyorsa bir yerlerden damlatıyor yada yolda giderken kaçırıyor olabilir mi? mesela vites kolunun dibinden?

abim motorumun yagını bugun deiştirdim.ve castrol 20-40 actevo schotter yagı aldım 15 tl ye.ve eve geldim.motorumun yagını bosaltırken inanamadım.motorumda 300ml yag kalmıs ve yag simsiyahdı.motor yagını mosalttıgım yerde mondial rs 151 in yag süzgeci actigim kafagın hemen ustundeymmiş bi guzel temizledim ve kapagın altındaki mostukta camur birikmis tornavidayla camuru zor kazıdım.aldıgım kişi hiç iyi bakmamıs.castrol actevo yagdan 750ml kaltere doldurdum.ayak marsıyla 6 kez bastım kontak kapalı iken.ve el marsıyla bastım motor hemen calıstı.motorun sesi ble deişti.motorun sesini brakın cekişide cok deişti eskisinden cok cok iyi cekiyo ve sesi daha guzel cıkıyo.ama inş yag yamaz beni uzmez.mavi duman atmıyo normal calısırken.

cevap yokmuuu???

Motosikleti
    Yamaha R1
    motoru redlinea sokmadan boşta kısa süre gaza bas. yüksek devirde mavi duman atıp atmadığına bak. inş sorunun çözülmüştür

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)