Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok Kasksız Var,N'apalım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Bayram nedeniyle 2 Gündür Arabamızla Anadolu&Avrupa Yakasında uzunca Yolculuk Yaptık,Bir Sürü Motorlu Gördüm 2 Tanesi Hariç Hiçbirinde Kask Yoktu(Özellikle Sucu vs) Yaptıkları Tehlikenin Farkındalar mı Bilmiyorum,Onları Kim Takıyo Onuda Bilmiyorum ama 1.5 yıl sonra ehliyetimi Alıp Trafiğe Çıkıcam Ve O Kasksız Görülen Kişilerle Aynı Sıfatta Anılıcam..İşte Bu Bana Dokunuyo.Bunu Önlemek Elimizde Aslında:Kasksız Sürenlere Kaplumbagaların Ömrü Neden Uzun Olur Fln mı Desek Ne Yapsak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    05' CBR 125R
    ben daha konyada kask takan göremedim.
    şehrin ortasında adam bağırta bağırta gidiyodu. ( yanılmıyosam r1 vardı altında) artcısı da vardı ama ikisinde de kask yok..
    sonra günde en az 30 tane scooter lı görüyorum birinde bile kask yok. polislerde bakıyo öyle normalmiş gibi. kardeşim çektir sağa yaz cezasını ama nerdee. tahminim konyada motor kullananların %60-70 i ehliyetsizdir.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    sen kaskını tak örnek ol, onlar motorcu değil andaval güzel kardeşim.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Land cruiser 250
    Bayram dolayısıyla sanırım bende çok kasksız görüyorum. Kask takmayanlar eğer kendi canını düşünmüyorsa benimde bu konuya kafa yormama gerek yok.
    ::sapkaa::[COLOR="Red"][COLOR="Red"]Rodeo (Biri beni durdursun)[/COLOR]!!![/COLOR] ::sapkaa::

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı Rodeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram dolayısıyla sanırım bende çok kasksız görüyorum. Kask takmayanlar eğer kendi canını düşünmüyorsa benimde bu konuya kafa yormama gerek yok.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    sanırım kollayacak beyinleri yok. yazık

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milletin saygı duymasını bırak, sadece kendine saygı duy yeter.
    www.motorumla.net

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Motorcu Dediğin Bu Yorumları yazandır Kardeşim Ne Kadar Akıl Dolu Cevaplar Vermişsiniz Sagolun.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    neydi o ithal kurbanlık danalar angusmu ne,onlarda öyle kafaların içinde beyin az kask takınca sıkıntı yapıyor.dün haberlerde vardı motosiklet kazası ,ne diyor görgü tanıgı motor çok süratliydi ziğ-zak çiziyordu yolda giderken.adam nefret duyar gibi ifade ediyordu motosiklet sürücüsünden.neden acaba ?
    bir arkadaşımın tanıdıgı bir genç 2.el bir scooter almış kask filan hiç bir şeyi yok dedi bana. varsa fazla kask verirmisin sevaptır dedi,dedim var bir tane ayıpsın abi yarın götüreceğim.kenarda duracağına bir kardeşimizin işini görsün,hiç yoktan kaz kafalı tabirinden biraz olsun yırtar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Içerisinde Koruyacak Bir Beynin Yoksa , Kaskında Bir Anlamı Yok Tabiki ... Allah Muhafaza ...

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    korumaya değer bişey yok demekki omuzlarının üzerinde
    Ninja

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Bi laf vardır, Kafan, Kaskın kadar değerlidir.. Yani Ne kadar iyi kaskın olursa okadar iyi korursun demek istemiş... Ama tabi hiç takmayanları kastettiğini sanmıyorum.. :D

Bi laf var sanırım bu duruma uygun; " Asfalttan sağlammısın taş kafa" :D

Sevgili motorcu arkadaşlarım, kask takmak motorun bir parçasıdır. Hem daha şık durur, hemde sizi her türlü tehlikeye karşı korur. Bende bir çok motorcu arkadaş görüyorum bunları şöyle ayırmak mümkün....

Endrocular: Genelde kasksız dolaştıklarını görmedim.. Hastayım onlara...

Choopercılar: Genelde kask takarlar ama vizörlü veya ful açık tas kasktır.

Crossçular: Herzaman kasklı gördüm ben kasksızına pek rastlamadım.

scootercılar: Pizzacılar takıyor, sucular pek sallamıyor.. Onların beyinde sulanmış zaten :D

Raceçiler: Aslında ne gariptir en çok hız yapan motor bunlar ama genelde kaskı ya hiç yanlarına almıyolar yada alsalar bile kollarına takıyorlar :D Salakça dimi? :D

bms23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Abisinin var ?
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi laf vardır, Kafan, Kaskın kadar değerlidir.. Yani Ne kadar iyi kaskın olursa okadar iyi korursun demek istemiş... Ama tabi hiç takmayanları kastettiğini sanmıyorum.. :D

Sevgili motorcu arkadaşlarım, kask takmak motorun bir parçasıdır. Hem daha şık durur, hemde sizi her türlü tehlikeye karşı korur. Bende bir çok motorcu arkadaş görüyorum bunları şöyle ayırmak mümkün....

scootercılar: Pizzacılar takıyor, sucular pek sallamıyor.. Onların beyinde sulanmış zaten :D

Raceçiler: Aslında ne gariptir en çok hız yapan motor bunlar ama genelde kaskı ya hiç yanlarına almıyolar yada alsalar bile kollarına takıyorlar :D Salakça dimi? :D
    MAKSAT YOLU HİSSETMEK

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    bms23 kardeş, umarım sen o raceçilerden değilsindir.. Temennim o yönde, tamam 4 tekere makasını at. Ama kaskınıda tak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    kask takmayanların son durağı kara toprak ne diyelim kendileri bilir bu neysede birde trafikte sinyal vermeden araç kullanan çok ya ben kaptırmış gleiyorum önümdeki adama güvenerek bi anda sinyal ykaıyor az kaldı çakıyordum böylede olmaz ya

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bu konuda artık yorum yapmıyorum beyinsizlerle uğraşmak çok sıkıcı olmaya başladı
    nekadar anlatırsanız anlatın anlattıklarınız karşıdakinin anlayabildiği kadardır
    bırakın kaza yaptıklarında anlıorlar ama geç oluyor
    burda o kadar uyardığım halde "bana hiç bişe olmaz koçum" diyerek kask takmayan gerizekalılar kaza yaptıktan sonra abi hangi kaskı alim abi kurban bana bi kask tavsie et diye pervane oluyolar
    kendini düşünmeyen adamı bi kere uyarırım gerisi polis le azrailin işi
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İnsanlar aradaki farkı algılayabiliyor artık. Bu nedenle çok takılmamak lazım.
    Geçen hiçbir koruması olmayan biri yolda kayıp düşmüş bileği kırıktı.Ben yanlarında durdum.
    Altımda scooter vardı. Üzerim komple ye yakın korumalı . Halk benim yanıma gelip düşen delikanlıyı bana şikayet ederken (nedense artık) "salak herif kask bile takmamış" diyerek bahsediyorlardı.
    Dediğim gibi artık insanlar farkı anlamaya başlıyor ve sonunda bu farkı onlarda anlayabilirlerse bu sorunda zamanla ortadan kalkar. Kendi hallerine bırakmak lazım.
    Kİmseyi zorla bilinç sahibi yapamazsınız. Herkesin aklı var beyni var. Doğruyu yanlışı görüpte ayırt edemiyorlarsa kendi sorunları..
    Belki en azından okullarda eğitim verilebilir fakat senelerdir trafik eğitimide veriliyor fakat değişen ne var. Sadece küçük çocuklar karşıdan karşıya geçicekleri zaman daha bilinçliler. Benim gözlemlediğim.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ankarada kasksız adam azdır. bi acayip melmeket burası
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Başlık dikkatimi çekti gerisini okumadım açıkçası ,N'apalım ?
    Ne aptalım gibilerinden okudum, sabah mahmurluğu idare edelin
    GKN MOTORS

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster

raceçiler fullface kask kullandıkları için düşük hızlarda daralıyolar o yüzden genelde kollarında oluyo sadece hız yapacakları zaman kafaya takıyorlar
    Ninja

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)