Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Suzuki dl650 & kawasaki versys 650

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    versys nin olumsuz tarafı sanırım 8000 dev. de red line bölgesine yaklaşmaması, sanırım orada boşu boşuna duran bir 2000 devir daha var ve sadece öylesine duruyor (devir kesici)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen fiyat konusunda canını sıkma almaya karar verirsen eğer dl sini satan ve ilan vermeyen çok arkadaş var
    düşük km li dl bulman neredeyse imkansız siteye baktıysan eğer geneli elit kesim insanlardır ve yılda en az 2 veya 3 uzun yolculuk yaparlar
    hangi şehirde yaşıyorsan buraya belirtirsen ordaki herhangi bir arkadaşa yönlendirelim seni git bire bir görüş gerekirse motorunu al bi test et öyle daha iyi olur
    kardeş sağolasın.ben şuan iskenderun'dayım.memleket antalya.ama anca tatillerde gidebiliyoruz memlekete.iskenderuna yeni çıktı tayinim.artık bundan sonra iskenderunda olacağım.bakalım hayırlısı..

bazen25 devir kesici nasıl olurda kırmızı çizgi olmadan 2 bin devirini yer motorun anlayamadım.devir kesiciler kırmızı çizgide devreye girmez mi?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    saygı değer yörük üstadım iki modelde hemen hemen aynı özelliklere sahip.. illada 2 sinden biri dersen şahsi fikrim versys den yana.. amma velakin kesinlikle ve kesinlikle bu katagoride TRANSALP ve AFRİCA TWİN den ötesi yalan gibime geliyor.. tabi bu şahsi fikrim, saygılar hörmetler..
    What goes around, Comes back arround...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sağolasın.ben şuan iskenderun'dayım.memleket antalya.ama anca tatillerde gidebiliyoruz memlekete.iskenderuna yeni çıktı tayinim.artık bundan sonra iskenderunda olacağım.bakalım hayırlısı..

bazen25 devir kesici nasıl olurda kırmızı çizgi olmadan 2 bin devirini yer motorun anlayamadım.devir kesiciler kırmızı çizgide devreye girmez mi?
    yörük hocam bizim bir doktor arkadaş 2 ay sonra hataya geliyor tayini oraya çıktı vstromtürkiye adresine girip bi bak istrsen ordaki arkadaşlar sana her şekil yardımcı olurlar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    otopsici teşekkür ederim arkadaşım.olmazsa iş yerindeki o doktor gelince tanışmaya çayını içmeye giderim.

internette bir tane ilan buldum versys için..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-kle-650/detay

bu motor nasıl km fazla mı sizce?

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    otopsici teşekkür ederim arkadaşım.olmazsa iş yerindeki o doktor gelince tanışmaya çayını içmeye giderim.

internette bir tane ilan buldum versys için..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-kle-650/detay

bu motor nasıl km fazla mı sizce?
    Verilen bilgileri doğru kabul ediyorum. Kaza vs durum yok.. Fotoğrafları ve KM'yi doğru kabul ediyorum...bu durumda 12250 tl makul. Eminim biraz pazarlık payı da vardır.
    600cc ve üstü bir motosiklet için 25-30000km yol sayılmaz bana göre.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    özer bir de bunu buldum..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32019275/detay

bu arada ikinci eli düşük gibi geldi bana biraz versys in..

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    özer bir de bunu buldum..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32019275/detay

bu arada ikinci eli düşük gibi geldi bana biraz versys in..
    Teklif diğerinden farklı değil. Fiyat farkını yaratan üzerindeki donanım....
    renk tercihi nedeniyle Gümüş-Griyi tercih ederdim evet 3 yaşında bir makina için fazla düşük bence de ...yenisi donanımsız 20,000,-TL gibi??
    Tarzım çok basittir.....

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ben de griyi tercih ederim tabiki ama sıfırı 20 bin civarı iken neden 3 yaşındaki motor-bir de donanımlı olmasına rağmen-bu kadar uygun fiyata satılıyor pek anlamış değilim.acaba kazası düşmesi mi varki?neyse..

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    ben de griyi tercih ederim tabiki ama sıfırı 20 bin civarı iken neden 3 yaşındaki motor-bir de donanımlı olmasına rağmen-bu kadar uygun fiyata satılıyor pek anlamış değilim.acaba kazası düşmesi mi varki?neyse..
    En iyisi satıcıyı ara ve sor...ben DL mi Antalya'dan aldım ve görmeden ayırttım,ertesi gün Antalyaya uçtum ve binerek eve dödüm...iyi bir test oldu benim için
    Tarzım çok basittir.....

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    işte bende farklı bir ilden motoru almak için yola çıkıp sonradan kötü süprizlerle karşılaşıp bir sürü masraf yapmak istemem.ilandaki adamlara mesaj attım bakalım ne diyecekler..

özer gerçekten yardımların ve ilgin için çok teşekkürler..

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    işte bende farklı bir ilden motoru almak için yola çıkıp sonradan kötü süprizlerle karşılaşıp bir sürü masraf yapmak istemem.ilandaki adamlara mesaj attım bakalım ne diyecekler..

özer gerçekten yardımların ve ilgin için çok teşekkürler..
    Ne demek...sözü bile olmaz. Antalyada Oğuz Motor'u (sahibi Oğuz bey) İzmir Suzukideki tanıdıklarıma sordum...Oğuz ise gözü kapalı alabilirsin dediler bende görmeden aldım fakat zaman zor ve güvenmek çok pahalıya mal oluyor bazen..
    Tarzım çok basittir.....

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    abi kawasakinin yüksek cc li motorlarının ikinci eli herzaman düşüktür satanların çoğu servis mağduru olduğundan kaynaklanıyor
    dikkat et 250 cc motorunu satanlar neredeyse sıfır fiyatına ilan veriyor
    arz ve talep meselesi
    bak bende hyosung var 650 likleri 6-7-8 binliraya satılırken 250 liklerini satanlar hiç 5 binden aşağı düşmüyolar
    yaf bide bana versys endurodan çok cadde motoru görünüyor dikkat ederseniz hiç öyle bi ofroad şekli yok motorda
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    özer,bende oğuz motordan alacaktım ilk motorumu ama nasip değilmiş.ama tatile her memlekete gidişimde fırsat buldukça uğruyorum motorlara bakmaya gidiyorum.

otopsici walla bana da garip geldi bu bahsettiğin durum.ama dediğin gibi arz talep meselesi galiba..şimdi tekrar kawasaki servislerine bakacağım.bakalım iskenderun'da varmı yada hatay'da..

Yörük Bey, versys için 3 lü çanta seti fiyatı baktınız mı? Pek yaygın olmadığı için aksesuarda sıkıntı çekmeyesiniz? Hem fiyet hem de bulunabilirlik açısından.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yağmurs bey baktım ama açıkcası bulamadım.o yüzden ikinci gösterdiğim ilanda üçlü çanta sistemi de var motorda..aklıma o yattı gibi ama otopsici nin dediği gibi enduro yapabilirmiyim ben bununla?yani tam enduro değil ama...

ya aslında toprak yollara girme isteğim olmasa tarzımı değiştirmeden aynı tarz 650 lik bir motor almak ama enduro bizim ülkemize en uygun motor gibi geliyor yol şartları göz önünde bulundurulduğu zaman özellikle..yani şöle asfaltta giderken "karşı tepede kale var ne acaba gidip baksam mı?" yada "yaw ileriki ormanlığın içinde çeşme ve gölet varmış ama yolu asfalt değilmiş" gibi durumlar hep oluyor ben bu yüzden enduroya geçiş yapmak istiyorum.şimdi bu durumda versys benim ihtiyacıma cevap verir mi?ben yabancı sitelerdeki videolardan gördüğüm kadarıyla böle toprak yollara giren var.ama ama ama ama hep bu ama'lar yüzünden çok kararsız kalıyorum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    duvarımda asılı KTM poster
    motur dediğin sevilmek ister
    herşey tek moturda? banada göster
    akıl DL der, gönül versys der

fatih der ki motor gönül işidir
    motorcu kafası dik bir kişidir
    motorsuz geçen gün ömrün kışıdır
    akıl DL der, gönül versys der
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya süper olmuş fatih arkadaş.valla beynine sağlık..tam bizlik olmuş teşekkürler..

Türkiye'de Kawasaki'nin ikinci elinde maalesef genel bir problem var. Örneğin Versys segmentinde bir motor almak niyetindeki çoğu insan Kawasaki'yi alternatif olarak görmüyor (henüz, zira Versys hala yeni bir model sayılır). Fakat her modelde de durum böyle değil. Z-Moto'nun kötü imajı tüketiciyi kendinden uzaklaştırmış ama bu kötü imaj supersport ve motocross'larda Kawasaki tutkusuna yenik düşebiliyor. Aynı şeyi Versys için de söylemek isterdim.

Bunun ardında yatan diğer önemli sebep ise Kawasaki'nin 125cc ve scooter pazarında olmaması (sadece Türkiye'de değil tüm dünyada). Zira bu iki küçük segment firmaların en çok kazancı elde ettiği segmentler, yani lokomotiflerdir. Böyle bir lokomotiften yoksun firmanın Türkiye'deki yatırımının zayıf olması, satış rakamlarının düşük olması, dolayısıyla ikinci elinin zayıf olması doğal. Buna bir de Z-Moto imajını ekleyince Kawasaki dışlanır olmuş memlekette.

Ben ER-6n'imi alırken elden kolay çıkarmak konusunu hiç takmadım çünkü bu motoru didik didik araştırmış. Kullanım tarzıma uygun olan, fiyat ve performansı en iyi motor olduğuna kanaat getirdim. Dolayısıyla alırken satmayı düşünerek almadım. Ayrıca ikinci el alıyordum ve değerinde satabileceğimi biliyordum. Güvendiğim bir servisim de vardı. Dolayısıyla servis konusunu da takmadım. Fakat parça konusu kafamı karıştırıyordu. Ama şu ana dek Z-Moto'ya değil, kendi güvendiğim serviste "Service Manual" eşliğinde bakımları yaptırdım. Hiç bir sarf parça sıkıntısı olmadı (yağ filtesi, buji, fren balataları). Hepsi her düzgün servisin stoğunda bulunan üniversal parçalar. Eğer ki modele özel parça ihtiyacınız olursa Ebay ve Yurtdışı siteleri imdata yetişiyor, hem de Türkiye fiyalatından daha ucuza. Orada da bulamazsanız Z-Moto ihtiyaç parçasını Hollanda'daki merkezden 2 günde getiriyor. Bunu da arkadan dokunan kamyonetin çizdiği arka stop ve kuyruk grenajını yaptırırken tecrübe ettim. Sigorta eksperi boya yerine değişim verdi. Parçalar DHL ile 2 günde geldi. Üstelik sadece çizik olduğu için hiç bir acelesi yoktu.

Hiç mi sıkıntı yok. Var tabii. Aksesuar almaya kalkarsanız motorunuza uygunu olanı yerli firmalardan bulmanız Suzuki'ye veya Honda'ya oranla daha zor olabiliyor. Ama orada da Ebay imdata yetişiyor, ve gene Türkiye fiyatından çok daha ucuza.

Aslında benim Kawasaki kullanırken tek sıkıntım "Neden Kawasaki abi?" diye soranlara derdimi anlatmak oluyor. Onun dışında ne motorumla ne de Z-Moto ile bir sıkıntım yok.

Bu yazıyı DL650 ile Versys karşılaştırması adına değil; sadece bir Kawasaki kullanıcısı olarak tecrübelerimi aktarmak, size fikir vermek adına yazdım. Mutlaka benden daha muzdarip (ya da daha memnun) Kawasaki ve Suzuki kullanıcıları vardır.

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de Kawasaki'nin ikinci elinde maalesef genel bir problem var. Örneğin Versys segmentinde bir motor almak niyetindeki çoğu insan Kawasaki'yi alternatif olarak görmüyor (henüz, zira Versys hala yeni bir model sayılır). Fakat her modelde de durum böyle değil. Z-Moto'nun kötü imajı tüketiciyi kendinden uzaklaştırmış ama bu kötü imaj supersport ve motocross'larda Kawasaki tutkusuna yenik düşebiliyor. Aynı şeyi Versys için de söylemek isterdim.

Bunun ardında yatan diğer önemli sebep ise Kawasaki'nin 125cc ve scooter pazarında olmaması (sadece Türkiye'de değil tüm dünyada). Zira bu iki küçük segment firmaların en çok kazancı elde ettiği segmentler, yani lokomotiflerdir. Böyle bir lokomotiften yoksun firmanın Türkiye'deki yatırımının zayıf olması, satış rakamlarının düşük olması, dolayısıyla ikinci elinin zayıf olması doğal. Buna bir de Z-Moto imajını ekleyince Kawasaki dışlanır olmuş memlekette.

Ben ER-6n'imi alırken elden kolay çıkarmak konusunu hiç takmadım çünkü bu motoru didik didik araştırmış. Kullanım tarzıma uygun olan, fiyat ve performansı en iyi motor olduğuna kanaat getirdim. Dolayısıyla alırken satmayı düşünerek almadım. Ayrıca ikinci el alıyordum ve değerinde satabileceğimi biliyordum. Güvendiğim bir servisim de vardı. Dolayısıyla servis konusunu da takmadım. Fakat parça konusu kafamı karıştırıyordu. Ama şu ana dek Z-Moto'ya değil, kendi güvendiğim serviste "Service Manual" eşliğinde bakımları yaptırdım. Hiç bir sarf parça sıkıntısı olmadı (yağ filtesi, buji, fren balataları). Hepsi her düzgün servisin stoğunda bulunan üniversal parçalar. Eğer ki modele özel parça ihtiyacınız olursa Ebay ve Yurtdışı siteleri imdata yetişiyor, hem de Türkiye fiyalatından daha ucuza. Orada da bulamazsanız Z-Moto ihtiyaç parçasını Hollanda'daki merkezden 2 günde getiriyor. Bunu da arkadan dokunan kamyonetin çizdiği arka stop ve kuyruk grenajını yaptırırken tecrübe ettim. Sigorta eksperi boya yerine değişim verdi. Parçalar DHL ile 2 günde geldi. Üstelik sadece çizik olduğu için hiç bir acelesi yoktu.

Hiç mi sıkıntı yok. Var tabii. Aksesuar almaya kalkarsanız motorunuza uygunu olanı yerli firmalardan bulmanız Suzuki'ye veya Honda'ya oranla daha zor olabiliyor. Ama orada da Ebay imdata yetişiyor, ve gene Türkiye fiyatından çok daha ucuza.

Aslında benim Kawasaki kullanırken tek sıkıntım "Neden Kawasaki abi?" diye soranlara derdimi anlatmak oluyor. Onun dışında ne motorumla ne de Z-Moto ile bir sıkıntım yok.

Bu yazıyı DL650 ile Versys karşılaştırması adına değil; sadece bir Kawasaki kullanıcısı olarak tecrübelerimi aktarmak, size fikir vermek adına yazdım. Mutlaka benden daha muzdarip (ya da daha memnun) Kawasaki ve Suzuki kullanıcıları vardır.
    Katılıyorum Versys ya da diğer namlı motosikletlerin hiç biri kesinlikle ''kötü'' değildier buna hem fikirim ancak satış sonrası hizmetler markaları kötü duruma düşürüyor.
    Tarzım çok basittir.....

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)