Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Airbag yelek...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1952-PUCH TF250
    Arkadaşlar haberiniz olsun Fenerbahçe stadının karşısında Korlas motosiklette 150 TL ye airbagli yelekler bulunuyor... Bence her motor sürücüne lazım bunlardan bir tane. İlgilenenlere duyurulur...
    edim1234xxx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    tamam. sen kapat biz seni ararız.

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    nasıl işliyor sistemleri darbeyle falanmı:S
    2 Tekerlekli Huzur..

Motosikleti
    1952-PUCH TF250
    Çok dikkat etmedim ama ceketin motorla bi bağlantısı bulunuyor galiba, düşme sırasında o bağlantı kopunca ceket şişiyor. Hani koşu bantlarında olur ya acil durma sıstemleri, onlar gibi sanırım... Valla şişince kalçadan başın tepesine kadar bir koltuk beliriveriyormuş resmen, hatta Okan Bayülgen orda bitanesini denettirmiş, beğeninde başka bitane satın almış...(aletler tek kullanımlık)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MReMRe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok dikkat etmedim ama ceketin motorla bi bağlantısı bulunuyor galiba, düşme sırasında o bağlantı kopunca ceket şişiyor. Hani koşu bantlarında olur ya acil durma sıstemleri, onlar gibi sanırım... Valla şişince kalçadan başın tepesine kadar bir koltuk beliriveriyormuş resmen, hatta Okan Bayülgen orda bitanesini denettirmiş, beğeninde başka bitane satın almış...(aletler tek kullanımlık)
    Bahsettiğin yelek nasıldır markası nedir bilmem ama normalde airbag ceketler tek kullanımlık olmaz. Airbag sistemini çalıştıran bir kartuşu vardır. Her airbag açıldığında o kartuşu değiştirir kullanmaya devam edersin. Kartuş fiyatı da 5-10 TL gibi bişey olur. Ama pek kullanılmamasının sebebi motordan inerken motor bağlantısını unutuyorsun ve güm airbagler açılıyor. Pek unutmaya gelmiyor yani

Motosikleti
    05' CBR 125R
    üstünde lazer gibi bişe olsa ve sürekli yerle sürücü arasındaki mesafeyi ölçerek çalışsa daha mantıklı olur bence.

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2007'den bu yana kullanıyorum. 2 kazamda ciddi derecede korudu.

Giymediğim gün güvende hissedemiyorum. Ayrıca motora sabitleyip, unutup patlattığım olmamıştır.

Tek kullanımlık olmayıp tüp değiştirip yine kullanabiliyorsunuz.

Aşağıdakiler Motoairbagin içerisinde kullanılan tüp ve sıkıştırma aparatının resmidir.
    İlgili arkadaşlar için LİNK

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar bunu alıp nasıl kullanacaz?

gömleğin altına vs mi giyecez yoksa mont gibi giy çıkar mı yapacaz?

şişince dıştaki asıl montun dikişlerine zarar verir mi?

kartuşlu/tüplü mü?

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bunu alıp nasıl kullanacaz?

gömleğin altına vs mi giyecez yoksa mont gibi giy çıkar mı yapacaz?

şişince dıştaki asıl montun dikişlerine zarar verir mi?

kartuşlu/tüplü mü?
    @Nexagon gömlek falan yok!!!
    Motosiklet montunun üzerinde giyiyorsun. Bu airbaglerin çok çeşitleri var. Benim bahsettiğim airbag yelek tip olandır. Dolayısıyla tek başına giymek omurganı, kuyruk sokumunu ve de bir nebzede olsa boynunu koruyacaktır. Fakat kollar açıkta kalacağından tavsiye edemem.
    Şişme olayına gelirsek VİDEO

Video paylaşım sitelerinden takipte edebilirsiniz. Ayrıca airbag şiştiğinde beyzbol sopasıyla tüm kuvvetinizle vursanız dahi sopa geri tepeceğinden sadece vuran kişiye zarar verecektir. Yeleği giyen kişiye hiçbirşeycikler olmaz...

Motomax Garajj bölümünde bunun mont versiyonlarının fiyatları da acaip düşmüş durumda. 1000 lerden 300 lere indi.

boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    Arkadaşlar merhaba. 2 adet Airbagli motoairbag marka yeleğimi motosiklet.net üyelerine uygun fiyata vermek istiyorum. http://motoairbag.it/ üretici şirketin internet sitesidir. Yelekler hiç giyilmedi. Etiketleri dahi üzerinde duruyor. Biri Medium biri XL'dır.
    Konuyu bitpazarı'nda açmak istedim ancak daha önce açıldığı için buraya yazmayı uygun gördüm.
    Ürün üretici tarafından 414 Euro fiyatla satılıyor. Ben daha makul bir fiyatla vereceğim.
    Bir rakam belirlemedi kafamda sizde gelen taleplere göre belirleyeceğim.
    İsteyene fotoğraflarını da gönderirim.

CO2 Tüp işte, bu tüpü havalı tabanca satan, avcı malzemesi satan yerlerde de bulabilirsiniz.

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    adresi yazabilirmisin ?
    sçs_alara

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    İlk defa böyle birşey duyuyorum nedir bu airbag yelek nerdedir kullanan var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)