Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Direksiyon sınav ücreti 260 tl ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan Smsek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Almak için uğraşıyorum
    Kız arkadasım dıreksıyon sınavından kaldı tekrar gırmek ıcın 260 lıra demısler arayıp bunun hakkında kesın bısey varmı %100 zamlanmıs dıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Zam-Zam-Zam Mazlum nerede, mazlumu getirin bana..

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    260 liranın 60 lirası sınav için(sınav harcı) kalan 200 lira cukka emin olabilirsin.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    260 liranın 60 lirası sınav için(sınav harcı) kalan 200 lira cukka emin olabilirsin.
    Neye dayanarak yaptın bu yorumu merak ettim ama bilgi eksikliğin var hemen düzeltelim
    1- sınavdan kaldıgı için yeniden direksiyon harcını yatıracak ücreti 70 tl dir
    2- yeni çıkan taban fiyat uygulaması neticesinde bir direksiyon eğitiminin ücreti 70,62 tl dir ( bakanlık derki bu fiyatın altında verirsen haksiz rekabete girdiğinden kurumu kapatırım ) ve kapatma dönem açamama gibi cezalar getirilmiştir.
    3- sınavdan başarısız olduğu için en az 2 ders zorunlu eğitimi vardır bunuda 70 den verse 140 bu yapar 140+70 : 210 yapar
    4- bir sonraki sınavda bu aday bu aracı kullanacak yakıtıdır,hocasıdır,araç amortismanıdır,sınavda olacağı için hizmette olduğundan vergisi çıkacaktır bunlarada 50 tl istese 210+50 : ettimi sana 260 ha ben o 50 yi ödemem dersen beni bağlamaz dersen ozaman sınava girmeyeceksin kimse zarar edeceği şeyi bedava vermez kusura bakmada
    not: sürücü kursları sadece taban fiyatın altına inemezler oda ders başı 70.62 tl dir bunun üstüne vergisini ödedikten sonra 100 de fiyat koyar 150 de orası kursu bağlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Son olarak ekleyeciğim kısım şudur o arkadaşın kız arkadaşından bu parayı zorunlu olan 2 ders eğitimi vermedenmi istemişler ücretler zamlandı diyerekten eğitim falan vermeden istiyorlarsa ozaman art niyet düşünülebilir fakat 2 ders zorunlu eğitimini veriyotlarsa ben bu durumda art niyet görmüyorum

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye dayanarak yaptın bu yorumu merak ettim ama bilgi eksikliğin var hemen düzeltelim
    1- sınavdan kaldıgı için yeniden direksiyon harcını yatıracak ücreti 70 tl dir
    2- yeni çıkan taban fiyat uygulaması neticesinde bir direksiyon eğitiminin ücreti 70,62 tl dir ( bakanlık derki bu fiyatın altında verirsen haksiz rekabete girdiğinden kurumu kapatırım ) ve kapatma dönem açamama gibi cezalar getirilmiştir.
    3- sınavdan başarısız olduğu için en az 2 ders zorunlu eğitimi vardır bunuda 70 den verse 140 bu yapar 140+70 : 210 yapar
    4- bir sonraki sınavda bu aday bu aracı kullanacak yakıtıdır,hocasıdır,araç amortismanıdır,sınavda olacağı için hizmette olduğundan vergisi çıkacaktır bunlarada 50 tl istese 210+50 : ettimi sana 260 ha ben o 50 yi ödemem dersen beni bağlamaz dersen ozaman sınava girmeyeceksin kimse zarar edeceği şeyi bedava vermez kusura bakmada
    not: sürücü kursları sadece taban fiyatın altına inemezler oda ders başı 70.62 tl dir bunun üstüne vergisini ödedikten sonra 100 de fiyat koyar 150 de orası kursu bağlar
    Şimdi sınava girebilmek için derse girme zorunluluğu var mı? Ben alırkende istediler 250 tl (ozaman sınav harcı 60 tl idi.)Hayatta vermen gider başka kurstan alırım dedim ve sadece 60 tl verdim.

Motosikleti
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sınava girebilmek için derse girme zorunluluğu var mı? Ben alırkende istediler 250 tl (ozaman sınav harcı 60 tl idi.)Hayatta vermen gider başka kurstan alırım dedim ve sadece 60 tl verdim.
    2015 ocak ayından beri böyle bir zorunluluk var açıkladığım gibi eldeki verilerle fiyatlar arasında tutarsızlık göremiyorum zaten taban fiyat uygulamasıda bu yönde getirildi herkes kazancını alıyor bunun üstünede çıkacağını sanmıyorum ve arkadasın kız arkadaşı bundan sonraki her kalmasında bu fiyatı ödeyecektir ona nacizane tavsiyem özel ders alıp parasını bü yönde kalıp,kalıp gömmek yerine daha ucuza ve kendi menfati açısından ders alarak sınavı geçebilecek düzeye kendisini getirmesidir
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 ocak ayından beri böyle bir zorunluluk var açıkladığım gibi eldeki verilerle fiyatlar arasında tutarsızlık göremiyorum zaten taban fiyat uygulamasıda bu yönde getirildi herkes kazancını alıyor bunun üstünede çıkacağını sanmıyorum ve arkadasın kız arkadaşı bundan sonraki her kalmasında bu fiyatı ödeyecektir ona nacizane tavsiyem özel ders alıp parasını bü yönde kalıp,kalıp gömmek yerine daha ucuza ve kendi menfati açısından ders alarak sınavı geçebilecek düzeye kendisini getirmesidir
    O zaman doğrudur.Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

El7is - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım. Yenisini arıyorum.
    Güya;
    Derse girmek zorunlu. Ve bu gider.
    Yapmayın allah aşkına.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yakıt,hoca,amortisman,sınav hizmeti,nefes alma ücreti ahahsha
    Hll spr dvm

dei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :/
    ben 180 tl ödemiştim. Sınava girememiştim bazı sebeplerden. Sınava girmesen de kaldı sayılıyormuşsun bu yüzden 180 tl ödemiştim yılbaşından önce. 60 tl sınav ücreti ve 120 tl iki saatlik özel ders ücreti şeklinde. O özel derstede verdiler altıma motoru parkurda 2 saat boyunca döndüm durdum.

Motosikleti
    Alıntı El7is adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güya;
    Derse girmek zorunlu. Ve bu gider.
    Yapmayın allah aşkına.
    Arkadaşım açar bakarsın yönetmeliğe direksiyon uygulama sınavından başarısız olan adayların eğitiminin zorunlu olup olmadığına bunu biz yapmıyoruz bakanlık yapıyor keza zaten kursa kayıt olurken bunları peşinen kabul etmiş bulunuyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı dei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 180 tl ödemiştim. Sınava girememiştim bazı sebeplerden. Sınava girmesen de kaldı sayılıyormuşsun bu yüzden 180 tl ödemiştim yılbaşından önce. 60 tl sınav ücreti ve 120 tl iki saatlik özel ders ücreti şeklinde. O özel derstede verdiler altıma motoru parkurda 2 saat boyunca döndüm durdum.
    sınava girmezsen sadece harç ödersin seni 2 ders zorunlu eğitime tabi tutamazlar o sınava girip başarısız olan adayların tabi tutulduğu eğitimdir senin 1 sınav hakkın ve sınav ücretin yanar 2 ders eğitim ücretin haksız yere alınmış kursundan talep edebilirsin ama karşılığında eğitim almışsın zoraki eğitim satmışlar sana

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt,hoca,amortisman,sınav hizmeti,nefes alma ücreti ahahsha
    Hll spr dvm
    bunda komik olan ne varki sen pazarlığını alacağın ders üzerinden yaparsın ve karşılığında eğitimini alır sınava girersin kurs senin kaçıncı hakkında geçeceğini nerden bilebilir yada 4 sınav hakkın var 4 ü için ayrı ücret talep etse noluyoruz demezmisin ? sonuçta kurslardaki araçlar eğitim aracıdır bakanlık sisteminden üzerine sınav tanımlanır ve o araç hizmette göründüğünden vergisi çıkar ve sınavda görevlendirilen hocanın ssk sı yatar o verdiğim örnekler belki saçma gelebilir ama durum malesefki böyle kalmazsan sıkıntı yok hoca yok ssk yok araç vergisi yakıtı yok yok da yok yani

El7is - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım. Yenisini arıyorum.
    Yönetmeliğe lafım yok.
    Kağıt üzerinde evet. Laf olsun torba dolsun.

Uygulayan kim?

Motosikleti
    Alıntı El7is adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yönetmeliğe lafım yok.
    Kağıt üzerinde evet. Laf olsun torba dolsun.

Uygulayan kim?
    artık eskisi gibi değil geçen hafta 3 defa denetleme geçirdik anlımızın akıyla çıktık çok sıkı tutuyorlar artık bu eğitim açısından insanlar için gayet iyi bizim açımızdanda iyi bize külfet olan adaylar değil bir başka kursun yapmış olduğu şeylerdi eğitimden kısar fiyatı düşür sen eğitim ver fiyatın yüksek kalsın bekle müşteri gelsin sinek avla bu durumda müşteri eğitime falan bakmaz cebinden çıkan para ne kadar azsa onun için o kadar iyi ondan sonra aldığı eğitim yeterli olmaz sınavda başarısız olur ordan 200 liradan kaçarsın ama bir sınavdan kalmaya bakar olay aslında gene kendi bacağına sıkan sürücü kursları olur kendim sürücü kursunda çalışıyorum 11 senem oldu 11 senede ne kaypak adamlar gördüm bizim en iyi reklamımız öğrencilerimizdir herşey kayıttan önce konuşulur anlaşılır konuşulanın dışında 5 kuruş para istenilmez 100 kişi gelip kaliteli hizmet verememektense 50 kişe kaliteli hizmet vermeyi tercih ederiz gelen adaylar bu yüzden hep tavsiye üzerine gelir burda insanlarında asıl düşünmesi gereken kısım alacağı eğitim sayısı ve kalitesidir cebinden çıkacak parayı düşündüğünde emin olunki daha fazla para çıkacaktır
    El7is bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    İşini iyi yapanları ayrı tutmak lazım ama ben bu sürücü kurslarından çok rahatsız oluyorum.

Sürmeyi bilmeyene motosiklet için ders vermiyorlar bilmiyosan seni zaten kaydetmiyorlar bile.
    Düzgün olmayan bazı kurslar hak etmediği halde fazladan fazladan para alıyorlar.Bir ücrete anlaşıyorsun, ardından her işlem için fazladan para istiyorlar, eğitim desen eğitim yok.
    Sınavlar zaten tam rezillik her şehirde her semtte girilen sınav zorluğu farklı oluyor yani birinde stop eden sürücü sınavdan bırakılıyor birinde bırakılmıyor müsama gösteriliyor yada sinyal unuttun diye bırakan da var bırakmayan da var.Ordaki denetime kalmış herşey, komisyonun keyfine kalmış bazı durumlar...

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Cehennemde öncelik hakkına sahip olduğunu düşündüğüm meslek mensupları:
    1 - Avukatlar
    2 - Muhasebeciler (Eski mesleğim )
    3 - Politikacılar
    4 - (Rezerve edilmiştir)
    5 - Sürücü kursu sahip ve yöneticileri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)