Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

xvs 650 için egsoz

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaslar. babamın motoru için egzos almak istiyorum. Kendisi daha yeni motor kullanmaya başladı. yıllardır içinde motor sevgisi varmışta haberimiz yokmuş. kendisi 50 yaşında ve yeni motor aldı kendine. çocuk gibi sevindi. karların erimesini dört gözle bekliyor. Ehliyetinide alıyor yakında. Onun için çok seviniyorum. Eminimki yıllardır motor almadığı için pişmanlık duymuştur. umarım kazasız belasız kullanır. Kendiside motosiklet.netin bir üyesi oldu . yazımı okuyacağına eminim. Neyse asıl konuya geleyim Babama yamaha xvs 650a aldık ve egzoslarını değiştirmek istiyoruz. sizce hangisi uygun olur sesi biraz daha gürültülü olursa daha iyi olur. önerebildiğiniz bir marka veya dükkan varsa ve benimle paylaşırsanız sevınırım .teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Vance&Hines egzos kullanıyorum motorumda. çok memnunum sesi çok güzel.
    Dükkan adı vermeyeyim şimdi reklam olmasın.
    Egzos pahalıdır yalnız.
    sanayide de yaptırabilirsin, gürültülü ses elde edersin ama güzel ses elde edemezsin. güzel ses de elde edersin ama....(aması uzun biraz ve tavsiye etmem)
    HighwayHawk'ın da dragstar için egzosu var ama hiç karşılaşmadım.
    Vance&Hines kaliteli bir markadır. Tavsiye ederim.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Yahu bizim bir Colakoglu vardı.. Onun Dragstra cok guzel ses cıkarıyor valla.. Deliler gibi patlıyor hatta egzoz 29 Ekim geçişinde hepimizin bomba atıldığını sanmamıza neden olmuştu hatta..

Ayrıca marka egzozlar Nemrut arkadaşımın da dediği gibi gerçekten pahalı. İyi ustalar var onlara da yaptırabilirsin egzozu. CANGO kardeşim CBR600F'ine egzoz yaptırmıştı Kartal'da.. O usta sanırım cruiserlar için de egzoz yapıyor. Kartal sanayide Ercan usta imiş adı. CANGO daha detaylı bilgi verebilir bu konuda.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    var
    o egzosların kararma, sararma, morarma gibi şeyler yapma olasılığı yüksek.
    en azından marka egzos alırsan sararma gibi bir şey yapmaz. yaparsa adamların kafasına atarsın egzosu.
    o ustayı bende biliyorum. web sitesi de vardı. yanlış hatırlamıyorsam www.ercanmotorcycle.com

Motosikleti
    En azından bir secenek olarak soyledim hocam. Marka egzoza vereceğin paraya 5 tane egzoz yaptırırsın orada. Malzemesi kaliteli ve işcilik de iyi olduktan sonra sararma yapacagını da sanmıyorum aslında. Arkadaşım kullanıyor ve gayet memnun. Tercih alıcınındır tabi.

Motosikleti
    var
    bi de ben yukarıda yazdığım amayı kısaca açıklayayım;
    sanayide egzosunda güzel ses gelmesi için egzos çapı küçük olur ve egzosun içi bomboştur. bu egzsolarla motoru kompresyona bindirmek çok rahatsız edicidir. çünkü kompresyon esnasında öyle bir ses gelir ki samimi söylüyorum belli bir süre sonra duyma kabiliyetiniz düşer.
    eğer ben motoru kompresyona bindirmicem derseniz, habire debriyaj kullanmak zorunda kalırsınız ve frenlemelerde daha çok fren balatası harcarsınız, ayrıca debriyajla seyretmek baskı balatasını götürür.

Motosikleti
    O komprasyona binince oluşan sesi ben seviyorum hocam ya )) gümbür gümbür..

Motosikleti
    var
    ne gümbür gümbürü yahu.
    pırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr veya tırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. pervanesi normalden hızlı dönen helikopter gibi

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bende de dragstar vardı eskiden. Marving marka egsoz vardı üzerinde. Ben hiç memnun değildim. Düşük devirlerde motoru bitiriyor, sürekli gazı aça aça kaldırmak gerekiyor motoru..Ayrıca akşam eve geç gelince komşular rahasız oluyor. Ben çok tavsiye etmem. Alırsan orjinal egsozları sakın bırakma internetten sat. orjinale dönmek isteyen onlarca adam var. Aldığın egsozdan daha pahalıya bile satabilirsin..

Nemrut ayrıca sararmayan egsoz görmedim ben şimdiye kadar. Markalar daha az sararır orası ayrı ama sararmaz diyemezsin hiçbir zaman.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    var
    benim egzoslar sararmadı. 17000 km'de motor.
    benim egzoslar baştan değil. yarım egzos.
    baştan olan egzoslar sararabilir.

teşekkürler veriğiniz bilgiler için. verdiğiniz bilgileri değerlendırıp seçimimi yapacağım .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler