Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 bın mı 6 bın mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    herkese sili cumhuriyetinden selamlar

arkadaslar gecen hafta tecrubelerinizden yararlanmak icin bir konu acmistim honda nx 4 falcon ile ninja 250 r arasinda kalmistim bu hafta kararimi verdim ve tercihimi ninja dan yana kullandim.buradada motor alirken teknik servisin bazi ogutleri oldu.ilk 800 km 4000 deviri gecmeden kullan diyor 800-1600 arasida 6000 deviri gecme diyor.simdi benim elimden birsuru motor geldi gecti irili ufakli ortali. hic sifir km motorum olmamasi nedeniyle bu rodaj suresini iyi gecirip motoru uzun omorlu ve saglikli kullanmak istiyorum.ben simdi servisin dedigini yapsam sanzimani kucagima alacam o kesin ...4000 devirde vites yerine oturmuyor bir turlu 6000 devirde problem yok ne yapayim simdi ben 4000 mi 6000 mi ..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Isaac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yayayayayaya.....
    Motoru çok fazla zorlamayın öyle 4.000-6.000 takmayın kafaya çok fazla...

Motosikleti
    gt250comet
    önceki konuyu takip etmiştim, keyifliydi benimde hiç sıfır motorum olmadı, hayırlı olsun demek için yazıyorum. Hayırlı olsun

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Hayırlı olsun bnm hiç vitesli motorum olmadı :D
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese sili cumhuriyetinden selamlar

arkadaslar gecen hafta tecrubelerinizden yararlanmak icin bir konu acmistim honda nx 4 falcon ile ninja 250 r arasinda kalmistim bu hafta kararimi verdim ve tercihimi ninja dan yana kullandim.buradada motor alirken teknik servisin bazi ogutleri oldu.ilk 800 km 4000 deviri gecmeden kullan diyor 800-1600 arasida 6000 deviri gecme diyor.simdi benim elimden birsuru motor geldi gecti irili ufakli ortali. hic sifir km motorum olmamasi nedeniyle bu rodaj suresini iyi gecirip motoru uzun omorlu ve saglikli kullanmak istiyorum.ben simdi servisin dedigini yapsam sanzimani kucagima alacam o kesin ...4000 devirde vites yerine oturmuyor bir turlu 6000 devirde problem yok ne yapayim simdi ben 4000 mi 6000 mi ..
    daha önce 0km motosikletim hiç oladı o yuzden yazacaklarım forumlarda okuyup öğrendiğim şeyler, yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltsin lütfen.

bildiğim kadarıyla motosikletlerin kitapçıklarında rodaj süresince kullanmanız gereken devir aralığı yazılı. ordan tekrar kontrol edip servisin size veridiği bilgiyi teyit edebilirsiniz.

ayrıca aşırı yuksek devirlerde kullanmamakla birlikte uzun süre aynı devirde de kullanmamak gerekiyor.

geçen hafta itibariyle bende ninja kullanmaya başladım, düşük devirlerde vitesin geçmemesi gibi bir sorunla karşılaşmadım ama dediğim gibi ben ikinci el aldığım için rodajla uğraşmam gerekmedi. sadece nadirende olsa motosiklet hareket halinde değilken vites küçültmeye çalıştığımda bazen vites düşürmüyor ama bu bildiğim kadarıyla tüm motosikletlerde böyle, önceki motorum cbr125'te de böyle idi.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce 0km motosikletim hiç oladı o yuzden yazacaklarım forumlarda okuyup öğrendiğim şeyler, yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltsin lütfen.

bildiğim kadarıyla motosikletlerin kitapçıklarında rodaj süresince kullanmanız gereken devir aralığı yazılı. ordan tekrar kontrol edip servisin size veridiği bilgiyi teyit edebilirsiniz.

ayrıca aşırı yuksek devirlerde kullanmamakla birlikte uzun süre aynı devirde de kullanmamak gerekiyor.

geçen hafta itibariyle bende ninja kullanmaya başladım, düşük devirlerde vitesin geçmemesi gibi bir sorunla karşılaşmadım ama dediğim gibi ben ikinci el aldığım için rodajla uğraşmam gerekmedi. sadece nadirende olsa motosiklet hareket halinde değilken vites küçültmeye çalıştığımda bazen vites düşürmüyor ama bu bildiğim kadarıyla tüm motosikletlerde böyle, önceki motorum cbr125'te de böyle idi.
    iyi dileklerde bulunan arkadaslara cok tesekkurler.

servis kitabini da okumustum bir degisiklik yok.zaten burda ticaret turkiyeden cok daha durust bir sekilde yapiliyor uretici ile saticinin verdigi bilgiler arasinda herhangi bir celiski bulmak cok guc.birseyi satan kisi alani kaziklama cabasi icine girmiyor.hani binde bir cikar yani.burada kawasaki nin resmi sitesinde fiyat 11.100 tl karsiliginda civarinda bir paraya denk geliyor ben o para ile gittim saticiya adam dedi bana bu motorun su anda 1800 tl civarinda bir promosyonu var pesin alimda ve bana 1800 tl civari bir indirim ile satti.burdan pay picin yani.......valla zorlamadan gidecez baska caresi yok motor devrini almadan vites degistirilirmi yaw.yazik sanzimana debriyaja
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Rodaj süresince devirler motordan motora farklılık gösterse de bunun ortalaması 5000 devirdir. Zaman zaman bu limitler kısa süreli aşılabilir.Mümkün mertebe sık vites değiştirerek ve sürüş esnasında hemen her vitesi kullanarak(tabiki uygun sürat= uygun vites)ve yine mümkünse düz yollarda ve artçısız olarak rodaj süresini tamamlarsanız motorunuzla uzun yıllar mutlu bir beraberlik yaşayabilirsiniz.
    yeni motosikletiniz hayırlı olsun,Allah kaza ve belalardan korusun.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bende hayırlı olsun demeyi atlamışım.

kazasız belasız iyi günlerde kullanın
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    CBR600RR
    Hayırlı olsun arkadasım ıyı gunlerde keyıflı surusler dılerım.

Rodaj suresınce 4000 , 6000 devır lerde surmenden oturu bende uzuldum, yapcak bısey yok
    Hayır anlayamadıgım 4000 devır lerde vıtes oturmuyor, tam gecmıyor, ve vıtes kucultmek zor oluyor gıbı yorumlar var.
    Hatta yazık sanzuman a debrıyaj a falan gıbı, nedır ne oluyo? neden sanzuman ı kucagına alacagını anlayamadım, devırsız kullanmaktan olsa olsa belkı hararet cıkar o baska bısey olmaz.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 - Hyosung RT125 Karion
    Ben de sıfır aldım rodajı aynen serviste sana söylenen gibi yaptım. Kitapçıkda hemen hemen aynı şeyi söyler. Kawasaki'ye ait yurtdışı kaynaklarda aynı şeyi söylüyor. senin söylediğin sıkıntıyı yurtdışında forumlarda da insanlar tartışıyor. şimdi 1000km'yi ben 58km/h ile kullanıcam diyorlar.
    ilk 800-1000km 4000devir. ancak mümkün olduğu kadarda üst viteslerde yap bunu. en üst vites 4000 devir saatte 60km civarı yapar. Böyle gitmeye çalış. 4000 deviri düşük hızlarda yada dur kalklarla kullanırsan hararet yükselir. Önemli olduğunu düşünüyorum. Ben aynen bu şekilde yaptım rodajları devrin fazla üstüne çıkmadan ve altına inmeden. tabii ki her an mümkün değil. Şuan 6000kmdeyim. Hiçbir sorun yaşamadım. Hayırlı olsun motorun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler