Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

plaka yı bastırma?

Motovento
    REKLAM ALANI
    carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    yeni ruhsat çıkan motorun plaka no.su çıktı ruhsata işlendi benim öğrenmek istediğim asıl konu plaka levha basımı için ruhsatı çıkardığım ikametten başka bir mühitte plakayı bastırabilir miyim?? elimde plaka fişi var gidip plakayı alcaksın dediler??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:18 ----------

arkadaşlar bilgisi olan yok mu? lütfen
    hayat her gün yeniden başlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Bizim Burada şoförler odası basıyor plakayı sonra trafikte plakaya mühür basıyor. Başka yerler de yani reklamcılara basıldığını biliyom ama ne şartlar altında bilmiyom. şoförler odasına yada reklamcının birine sorsana ?
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Keeway SL 150
    teşekkür ederim ysn araştırıyorum çok sağol

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    plaka basma yetkisi sadece şoförler odsasında
    elindeki plaka basma fişiyle şoförler odasının herhangi bir semtteki plaka basımhanesine gideceksin
    parayı verip plakayı bastıracaksın( Burası önemli eğer plakada şoförler odasının mühürü olamzsa emniyette mühür yapmıyolar)
    daha sonra plakayı alıp emniyete gidecesin onlarda kendi mühürlerini basacaklar.
    Plaka basan reklamcılar falan var ancak onların bastığı plaka sahte oluyor.
    bu nedenle emniyette onaylamazlar.
    Plakanında belli şartları var; örneğin harf ve rakamların boyları, karanlıkta parlayan özel boya, önceden belirlenmiş ebatlar harici yapılamaması gibi.
    Bu nedenle her yerde yapılmasına izin verilmiyor.
    eğer gideceğin yer şoförler odasına aitse sorun olmaz.

Motosikleti
    Keeway SL 150
    yucika çok çok teşekkür ederim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka basma yetkisi sadece şoförler odsasında
    elindeki plaka basma fişiyle şoförler odasının herhangi bir semtteki plaka basımhanesine gideceksin
    parayı verip plakayı bastıracaksın( Burası önemli eğer plakada şoförler odasının mühürü olamzsa emniyette mühür yapmıyolar)
    daha sonra plakayı alıp emniyete gidecesin onlarda kendi mühürlerini basacaklar.
    Plaka basan reklamcılar falan var ancak onların bastığı plaka sahte oluyor.
    bu nedenle emniyette onaylamazlar.
    Plakanında belli şartları var; örneğin harf ve rakamların boyları, karanlıkta parlayan özel boya, önceden belirlenmiş ebatlar harici yapılamaması gibi.
    Bu nedenle her yerde yapılmasına izin verilmiyor.
    eğer gideceğin yer şoförler odasına aitse sorun olmaz.
    Şoförler odası standart dışı plakayı onaylarsa, emniyette onaylar mı? Malum plakalarımız araba plakalarından bile büyükçe!
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Plakayı internetten de basıtarabliyorsunuz ama yasal değil sanırım App plaka.

www.sahibinden.com'da bir arıştırırsanız görürsünüz
    07

Tesla.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Bazen plakaların boyalarının döküldüğünü görüyorum. Bir ara buna sebep olarak Macaristan'dan gelen siyah boyaların gösterildiğini okumuştum. Bir boya bile üretemediğimiz için başta ben sığır olduğumuzu düşünüyorum ve eğer plakamızın siyah boyası dökülürse ne yapabiliriz merak ediyorum. Acaba cezası var mıdır? yenileme ücretsiz midir? Çok çirkin bir görüntü çünkü.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    nerde ikamet ediyorsun bilmiyorum ama besiktaşta soförler odası var karakolun yanında biz ordan cıkartmıstık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)