Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha'nın son durumu hakkında düşünceleriniz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Forumu takip eden ve motosiklet ile ilgili insanların da bileceği gibi Yamaha firması ve ülkemizdeki yamaha sahipleri sıkıntı içinde.Forumdan savaskayan rumuzlu Savaş arkadaşımızın yamaha ile girdiği hukuk münakaşasını biliyorsunuz
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-t...ayetimdir.html
    O ve daha nice yamaha sahibi bugün parça sıkıntısı çekiyor.Çoğunluk çözümü www.boats.net gibi sitelerden parça getirttirerek,yan sanayii parçalar ya da çıkma parçalar kullanmakta buluyor.Ancak tabii ki bu yeterli değil.
    Şimdi,motor camiasından insanlar arasında gezinen bir dedikodu ana firma olan yamaha global ın batmakta olduğu.Ancak bu doğru değil.Krizden etkilendiklerini bilsek de internette ve finansal çevrelerde birkaç spekülasyon dışında bu konuda geçerli bir bilgi yok.

Buyrun;YAMAHA AMERİKA.
    http://www.yamaha-motor.com/sport/pr...home/home.aspx

Dikkat ederseniz bir türlü gelemeyen FZ8 amerikada epeydir satılıyor.Hadi orası amerika adamlar dünyanın sahibi.
    Buyrun YAMAHA YUNANİSTAN.
    http://www.yamaha-motor.gr/products/motorcycles/
    YAMAHA UKRAYNA
    http://www.yamaha.ua/catalog.aspx?cid=38
    YAMAHA ŞİLİ
    http://www.yamahamotos.cl/
    Bu da bizim gariban YAMAHA TÜRKİYE.
    http://www.yamaha-motor.com.tr/

+Yabancı forumlarda sordum soruşturdum,çoğu ülkede hiçbir şekilde bizdeki gibi servis ve parça sıkıntısı yok.Zınk diye geliyor.Hatta geçenlerde okudum amerikalı elemanın biri plakalık düşürmuş da iki gün geç gelmiş vay sen nası yaparsın diye yakınıyor.
    Demek ki yamahada bir sorun yok.Peki,o halde biz neden servis desteği alamıyoruz bu adamlardan?Bizim yamahamız niye dandik?

Cevap:Yamaha Global Türkiye'yi takmıyor.Güya yavaş yavaş kurumsalllaşacaktı yamaha türkiye, hala tık yok.Bir YBR parçası bol adamlarda; zaten Senegal'de bile ybr ye full servis garantisi var.
    Bu saatten sonra gidip de yamahanın motorpiyanoflütses sistemivs. almak,bence yüzüne tükürene şükür etmektir.Ben bundan sonra evime sokmam;değil birinci el,ikinci el -fazer alacaktım-bile almam.

Saygılarımla;mtboyreigns
    Uluslararası ilişkiler Uzmanı
    lisanslı sporcu
    esnaf
    motosiklet meraklısı
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Benim motorlarımın ikiside yamaha açıkçası aldığımda parça sorunu yaşanmıyordu yamahada zaten benim motorlar parça sorunu yaşanmayan 3-5 modelden 2 si zaten cygnus rs hala üretilmese bile parçası ellerinde bolca mevcut.Ancak şunu söyliyeyim yamaha tr bu durumu düzeltene kadar bende 2. el yada 0 yamaha motosiklet almam.
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Linklere bakmak insanı daha da sinir ediyor.
    http://www.yamaha-motor.com/sport/pr...95/0/home.aspx
    Wr 250R 6500$ , bizde ikinci el 2006 modeli hem de 250X,18.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...wr-250-f/detay

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben genede yamaha alırım servisi yok diye bi tane indian bulsam almayacak mıyım Parça ihtiyacım olursa ben bulurum zaten
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    hani demişsiniz ya yamahanın batmakta oldugu dedikodu die zaten amrekidaki ordaki burdaki yamaha dan bahsetmiyoruz yamaha (Türkiyeden bahsediyoruz) eger yakın zamnda cıksı yapmazlarsa ileidede bişi olacagını zanetmiyorum aslında suzuki kawasaki gb markalar için bu bi fırsattır die düşünüyorum.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    biz de ilerki aşamada fazer düşünüyoruz lakinbu durumu da gözönüne alıcaz.. amam hala şu var gsr nin parça fiyatlarına hiç baktınız mı.. yamaha hala en ucuz parça fiyatını veriyor bunu da göz önünde bulundurun...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genede yamaha alırım servisi yok diye bi tane indian bulsam almayacak mıyım Parça ihtiyacım olursa ben bulurum zaten
    Indian bulursan zaten servis beklemezsinİkinci elde hadi bir yere kadar..Parçayı da hallettin diyelim..Karşında muhatap bulamamak asıl sinir bozan...
    Kolpa Adamları

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    irezalletttt(:
    Mustafa Kemal Atatürk

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de çok çekiyorum bu parça sıkıntısından. Şikayet de ettik , bir sonuç yok. Bıktım artık, pes ettim. Savaş Kayan üstad da pes etmiş sanırım ki motoru satılığa çıkartmış. En basit parça olan debriyaj teli bile ellerinde yok ve ortamala 50 günde getiriyorlar. Ben de artık almanya'dan sipariş veriyorum. Genelde ellerinde stok bulunuyor ertesi gün postaya veriyorlar, varışı bizim ptt gümrüğündeki gecikme dahil 12-13 gün. Ama ellerinde bulunmayan nadir bir parça ise japonya 'dan bekliyorlar, o zaman da varışı 40 günü buluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulursun da parçayı bulup getirtene kadar sezon biter, motorsan soğursun. Tecrübeyle sabittir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yamaha yerine kanuni mondial,Ramzey,Kuba,Lifan tercih ederim.
    Motorları Yamaha kalitesinde olmasa bile Müşteriye saygıları Yamaha'yı yüze katlar.
    Umarım bir gün Yamaha kalitesinde motor üretirler ve bizi yalancı ithalatçılara,edepsizlere,dolandırıcılara,hırsız ikinci elcilere muhtaç etmezler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:05 ----------

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +Yabancı forumlarda sordum soruşturdum,çoğu ülkede hiçbir şekilde bizdeki gibi servis ve parça sıkıntısı yok.Zınk diye geliyor.Hatta geçenlerde okudum amerikalı elemanın biri plakalık düşürmuş da iki gün geç gelmiş vay sen nası yaparsın diye yakınıyor.
    Demek ki yamahada bir sorun yok.Peki,o halde biz neden servis desteği alamıyoruz bu adamlardan?Bizim yamahamız niye dandik?
    Tüketici hukuku konusunda oradaki uygulama ile buradaki uygulama çok ama çok farklı

Biz şikayet ediyoruz devletin verdiği cevap mealen şu
    "kardeş işin görülmüş ya daha ne istiyon?"
    orada şikayet olsa"Vaaay.Yamaha elime düştün şimdi ,bak benim vergi mükellefimi mağdur etmişsin" zihniyeti var.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çok çekiyorum bu parça sıkıntısından. Şikayet de ettik , bir sonuç yok. Bıktım artık, pes ettim. Savaş Kayan üstad da pes etmiş sanırım ki motoru satılığa çıkartmış. En basit parça olan debriyaj teli bile ellerinde yok ve ortamala 50 günde getiriyorlar. Ben de artık almanya'dan sipariş veriyorum. Genelde ellerinde stok bulunuyor ertesi gün postaya veriyorlar, varışı bizim ptt gümrüğündeki gecikme dahil 12-13 gün. Ama ellerinde bulunmayan nadir bir parça ise japonya 'dan bekliyorlar, o zaman da varışı 40 günü buluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

Bulursun da parçayı bulup getirtene kadar sezon biter, motorsan soğursun. Tecrübeyle sabittir.
    wemoto.com u dene en fazla 6 gün sürüyor..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çok çekiyorum bu parça sıkıntısından. Şikayet de ettik , bir sonuç yok. Bıktım artık, pes ettim. Savaş Kayan üstad da pes etmiş sanırım ki motoru satılığa çıkartmış.[COLOR="Silver"]

.
    Ben pes etmedim,şimdi bakanlıkla uğraşıyorum
    yakın zamanda ayrıntıları vereceğim
    motoru satışa çıkarma sebebim farklı,iki motor da elektrikli oldu bu sene sadece şarj ediyorum Yazın sıcaktan binemedim,diğer zamanlarda iş yoğunluğundan.
    Bu yıl yaptıklarımla Yamaha'nın ne oldugunu camiaya gösterdim en azından
    adamların ilgisizliği hem satışlarını düşürdü,hem ikinci el piyasasını.

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yamahay ı savunmak gibi anlamayın ama sorun olmayan egzozum sorunlu zannedildi ben ve servis tarafından ama halbuki egzozların hepsi öyleydi ama benim kafamdaki sorun işareti giderilsin diye yeni bir egzoz yollandı ve satış fiyatı azımsanmayacak kadar değil 560 tl

ama yedekparça konusunda gerçekten hala bir sıkıntı var

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    bu konuda haklsınınz abı yamaha.tr servis cok kotu zaten yenı 1 motor alırsam yamaha olmayacak gıbı duruyor bu gıdışle ama yok düzelirse neden olmasın ve ayrıca türkiyeye gönderdıklerı parcalar az dandık oluyor sankı yada bana öyle gelıyor çınden pek farkı olmuyor sankı(bazı parçalarda)
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    arkadaşlar almayın şu yamahayı akılları başlarına gelicektir.benim yamaha motorum olmadığı halde her ortamda bu konuyu dile getiriyorum.düzgün çalışsalar ilk alıcağım motor xmax olucak ama gerçekten bizi soğuttular.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Adamlar 2012 modelleri bile simdiden görücüye cikartmis, değişmesini istediğiniz özellikler varmı diye anketini bile yapmışlar.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla Yamaha burda gayet guzel isliyor.

Burda bi parca en fazla 2-3 gunde elinde oluyor genelde bekleme yok stokta oluyor ama oyle alakasiz bi parca isteyince 2-3 bekliyosun.

Daha fazla bekletirse para odemeden degistirirsin parcayi.
    We are many...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Arabada BMW neyse bende Yamaha yı öyle görüyorum, koç doğru dürüst distribitörlük yapsa idi TR de yamahadan başka motora binilmezdi, çekik gözlü amcalarda beceremedi şimdilik, ama yamaha bir tutkudur, ne kadar motorum olursa olsun her zaman bir yamaham olacak

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz de ilerki aşamada fazer düşünüyoruz lakinbu durumu da gözönüne alıcaz.. amam hala şu var gsr nin parça fiyatlarına hiç baktınız mı.. yamaha hala en ucuz parça fiyatını veriyor bunu da göz önünde bulundurun...
    Haklısınız ama onlar stok parçalar...Modele göre de değişir bence.2010 1200 tenere nin parça fiyatları bence bmw 1200 gs lerinkini aşar.

Alıntı ensar007x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda haklsınınz abı yamaha.tr servis cok kotu zaten yenı 1 motor alırsam yamaha olmayacak gıbı duruyor bu gıdışle ama yok düzelirse neden olmasın ve ayrıca türkiyeye gönderdıklerı parcalar az dandık oluyor sankı yada bana öyle gelıyor çınden pek farkı olmuyor sankı(bazı parçalarda)
    Küçük hacimli motorlarında bende öyle birşey gözlemledim sanki.Çapakları falan üstünde duruyor aldığınız parçaların.Üst modellerde bilemiyorum.

Geçenlerde arkadaşın motoruna fren parçası lazım,xt 660 da uyuyor ktm de..ktm fren parçasını istettik.Stok değildi 1 haftada geldi.KTM yazan kutusun içinde jelatinlenmiş olarak çıktı.Kalite böyle birşey işte dedim.
    Kolpa Adamları

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha yerine kanuni mondial,Ramzey,Kuba,Lifan tercih ederim.
    Motorları Yamaha kalitesinde olmasa bile Müşteriye saygıları Yamaha'yı yüze katlar.
    Umarım bir gün Yamaha kalitesinde motor üretirler ve bizi yalancı ithalatçılara,edepsizlere,dolandırıcılara,hırsız ikinci elcilere muhtaç etmezler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:05 ----------

Tüketici hukuku konusunda oradaki uygulama ile buradaki uygulama çok ama çok farklı

Biz şikayet ediyoruz devletin verdiği cevap mealen şu
    "kardeş işin görülmüş ya daha ne istiyon?"
    orada şikayet olsa"Vaaay.Yamaha elime düştün şimdi ,bak benim vergi mükellefimi mağdur etmişsin" zihniyeti var.
    üretilmeye başlandı artık üstadım mc mr destro drift gb modeller.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)