Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni tip ruhsatlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar yeni tip kağıt seklideki russatlarla ilgili problemlerim var... russat kabına yaıpışıyor harfler siliniyor yada birbirine giriyor okunmuyor..sonuç git russatı değiştir... 2 ay sonra yine aynı sorun... doblo marka arabam, yamaha ybr ve hyosung gt250r motosikletimin russatları aynı sorunlara yenik düştü... şirket arabalarıda aynı.. sizinde başınıza geldimi bu problem ve russat yapışmasın veya harfleri silinmesin diye nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    benim başıma gelmedi daha...
    arka cepte hiç taşımam ama ruhsatı. hep ceket cebinde yada el çantamda olur.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Tesla.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Bence ruhsata çok az bir miktar bebek pudrası sürülerek kabına konursa sorun ortadan kalkacaktır. Gerektiğinde ruhsatı kabından çıkarmak da kolay olacaktır.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

Motosikleti
    Alıntı Tesla.tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ruhsata çok az bir miktar bebek pudrası sürülerek kabına konursa sorun ortadan kalkacaktır. Gerektiğinde ruhsatı kabından çıkarmak da kolay olacaktır.
    bu mantıklı geldi uygulamak lazım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    ruhsattaki yazılar ters e gelcek şekilde katlayın ve kabına koyun aksi takdir de yazılar terleme yapıyor ve naylona yapışıyor trafik polisi kontrolunde ruhsatı istediğinde yazıları düze çevirirsiniz.
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsattaki yazılar ters e gelcek şekilde katlayın ve kabına koyun aksi takdir de yazılar terleme yapıyor ve naylona yapışıyor trafik polisi kontrolunde ruhsatı istediğinde yazıları düze çevirirsiniz.
    terse gelecek derken 2ye katlayıp yazılar içe bakacacak şekildemi...

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Ruhsat Kapları var biliyorsunuz. Ona Koyarken Pudra Dökün. Ve Haftada bir Kez Bu işlemi tekrar edin. Çıkarın Pudra Döküp takın. Yararı oluyor.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dışarda Türk bayraklı kısım gelcek şekilde koyarsan içeride yazılar mışıl mışıl duruyor.

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    hayalperest kardeşim resimlede göstermiş anlatmış olduğum mevzuyu aynen böyle yapın en etkili ve geçerli yolu budur.
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu soruna biraz da dandik ruhsat kapları neden oluyor. Bende böyle bir sorun yok. Abimin ruhsatının başına da aynı şeyler geliyordu ki kendi kullandığım ruhsat kabından verdim ona artık ruhsatı yapışmıyor.

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    aynı sorun bendede oldu eski ruhsatlar presti bunları yazıcıdan çıkarıyorlar veriyorlar polis görse istese bana ceza keser sizin sucunuz desek artı başka bir ceza keser. gidip yeliletsek para alıyorlarmı bilen varmı

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    aynı sorun bende de var -dı şimdi içiçe gelecek şekilde koydum :
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayalperest kardeşim resimlede göstermiş anlatmış olduğum mevzuyu aynen böyle yapın en etkili ve geçerli yolu budur.
    resimdeki gibi kotguğumda yine yapışıyor... o yöntem denendi.... benim russatlarda yaramadı...

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Aynı sorun bendede var 3 aylık ruhsat birbirine girdi fotokopisini çektim her ihtimale karşı
    www.Motosiklet.net

Motosikleti
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de var -dı şimdi içiçe gelecek şekilde koydum :
    iç içe koydum 20 gün ama yine yapışma var. naylon kısma yapışmadan daha az ama yeterli değil..pudra yöntemi mantıklı geldi aama daha iyi bir fikir çıkabilir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:33 ----------

Alıntı selo001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede var 3 aylık ruhsat birbirine girdi fotokopisini çektim her ihtimale karşı
    kaplatsak bu sefer katlanmayacağından nereye koyacaz... birde kaplatsak trafik ne der acaba... tabi kaplatırsak muayene alanları yine kaplanmamalı...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    üstüne şu kırtasiyedeki koruyucu folyolardan koysanız olmaz mı?Hani şu 3m li olan şeffaf koruyucular...
    facebook.com/kaskafa

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ne zamandır açıp bakmadım ruhsata..Hep montumun iç cebinde durur..Çevirmede kapalı polise veririm kapalı alırım

Bende bi baksam iyi olcak
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    bence klasık cozumler arayınız mesela bayrak kısmı dısa gelecek sekılde. veya arka cebe koymayacak sekılde cozumler bulursanız daha ıyı olur dıye dusunuyorum =)

Motosikleti
    pudra yöntemini bu akşam uyguladım... ilerde olumlu yada olumsuz sonuçları yazarım....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben motosikletlerin ve arabanın ruhsatlarını hep yanımda ayrı ruhsat kaplarında taşırım.bu yaz bel çantamda taşıyordum..o bel çantam denize düştü..ama belime bağlı olduğu ve belimde bana bağlı olduğu için olayın içinde bende vardım
    ama enteresan ruhsatlara bişey olmadı ama ehliyetin resmi tam bir yaratığa dönüştü

sorun çözümü olarak ince şeffaf bir naylonla kaplanarak(gerektiğinde açılacak şekilde) yada beyaz bir kağıtla kaplayarak soruna çözüm getirilebileceğini düşünüyorum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)