Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vitesli Motor Nasıl Kullanılır...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Herkese slm lar iyi günler yakındada motor ehliyeti A2 ye başvuracağım fakat hiç vitesli motor kullanmadım ya mobilyet yada scooter kullandım şuandada 125 cc lik bir scooterla takılıyorum bana vitesli motor nasıl kullanılacağını cümleler ile anlatabilir misiniz ehliyeti aldıktan sonra hemen 0 bir vitesli motor almayı düşünüyorum ve bana hangi motoru önerirsiniz bu arada bütçem sınırlı ona göre şimdiden her kelimeniz için tek tek teşekkür ediyorum sağolun..!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kursta nasıl kullanıldığını çok ayrıntılı olmasada öğretiyorlar bende orda öğrendim fakat daha önceden kullanmış birine fazla zor gelmiyo bas debriyaja tak 1 e devam araba kullanmayı biliyorsan daha da kolay
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    evt yokmu yardım edicek ?

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    http://www.uzmantv.com/motosiklette-...l-degistirilir

Benden söylemesi...

Burdan yazılan-çizilenle sadece teknik anlamda ''teorik'' bilgiye sahip olursun.

En güzeli çevrende vitesli motor kullanan birinden yardım alıcaksın,bu işte becerikliysen ve cesaretin varsa kabiliyetliysen,fazla sürmez hemen öğrenirsin.
    İşin püf noktası ondan sonra başlıyor...

Sen bu yazdığım yere kadar gel,gerisini hallederiz
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evt yokmu yardım edicek ?
    Oncelikle bu denemeyi trafige kapali bir alanda yapmani tavsiye ederim, cimenlik uzeri gayet guzel olur mesela motoru dusurursen cok zarar gormez ve pek yaralanmazsin. Kask ve eldiven taktiktan sonra motora bin ve debriyaj koluna basili bir sekilde motoru calistir birinci vitese tak biraz gaz ver en fazla ceyrek gaz yeterlidir sonra 1. viteste debriyaj kolunu yavas yavas birak, duz bir zeminde deneme yaptigin icin frene de basmiyorsun tabi debriyaji biraktikca motor hareket ediyor ve hizlaniyor, 1. viteste kalkis yapmaya alistiktan sonra vites gecislerini de ogrenirsin mesela vites degistirme zamanlarini da kendin bulursun cok hassas konular degil motor rahatca gidiyosa kasmiyosa sorun yok. Vites degistirmede gaz kesip debriyaj kolunu sikarak vites degistiriyosun ve debriyaj kolunu 1-2 saniyede tamamen birakiyosun, kucuk hacimli(125-150) motorlarlarda debriyaj kolunu nasil biraktiginin cok onemi yok motorun ic momenti az oldugundan motosikleti sarsamiyo debriyaji kotu kullansanda arabalarda kotu olur ama debriyaji kotu kullanmak, zamanla alisirsin hepsine
    azygos bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    herkes korkuyor ama alıştığın zaman şov yapacaksın eminim..6 yıl boynca kulanan birisi olarka sölüyorum..kalkışta 1 e atarsIN..şöle bi psikolıji vardır gazı çok verirler korkarlar..aniden frene basrlar..öğrenmek için 2 de kullan.gazı ortalama ver devir geldiğinde gazı kes vites at bu kadar...baktın hantal gidiyor..vites küçült ama virajlarda küçültme ha bide frene bas öle küçült...:D
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vites yerleri şöyle:
    5
    4
    3
    2
    N (Boş)
    1

Debriyaja basarsın vitesi aşağı ittirirsin 1 e geçer yavaş yavaş bırakırsın debriyajı bu arada yavaş yavaş gaz verir ve kalkarsın. Debriyaja basıp vitesi yukarı çekersin 2 ye geçer ve böyle devam eder.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites yerleri şöyle:
    5
    4
    3
    2
    N (Boş)
    1

Debriyaja basarsın vitesi aşağı ittirirsin 1 e geçer yavaş yavaş bırakırsın debriyajı bu arada yavaş yavaş gaz verir ve kalkarsın. Debriyaja basıp vitesi yukarı çekersin 2 ye geçer ve böyle devam eder.

yanlız bunun tam tersi olan tuhaf motosikletler de var.bunu da unutmayın.hatta döner şanzumanlar bile var.. ...5 ten boşa ve 1 e geçiyor..aman ha!!!
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    çok sağolun şimdi çevremde vitesli motor kullanan bi abim var ilk işim ondan motoru ödünç alıp denemelere başlamak mondial 125 uag idealdır sanırsam!!

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    çok sağolun şimdi çevremde vitesli motor kullanan bi abim var ilk işim ondan motoru ödünç alıp denemelere başlamak mondial 125 uag idealdır sanırsam!!
    EVEt aynene öyle yap evet aideal yarı otomatik giib onlar 12345 hep ileri geri doğru da vites düşürürsün kademe kademe yada devriyajlı olduğu için 5 ten 1 e de atabilirsin :d ama 1 den 5 biraz zor :d

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    peki bana almam için angi vitesli motoru önerebilirsiniz max 2.000 TL lik ve ben 105 kg yum boy 1.90 üstünde en az 100 km gidebilmem lazım yokuşlarda mokuşlarda 2 kişi rahat çekicek birşey olması lazım mesela 100 cc lik bir vitesli motorun çekişi nasıldır cup ların yada kymco falan kymco 100 cc lik var 1.800 sıfırı bana gidermi?

Motosikleti
    peki bana almam için angi vitesli motoru önerebilirsiniz max 2.000 TL lik ve ben 105 kg yum boy 1.90 üstünde en az 100 km gidebilmem lazım yokuşlarda mokuşlarda 2 kişi rahat çekicek birşey olması lazım mesela 100 cc lik bir vitesli motorun çekişi nasıldır cup ların yada kymco falan kymco 100 cc lik var 1.800 sıfırı bana gidermi?
    Size 100 luk yetmez die düşünüyom
    1.neden kilonuz sanırım
    2. 100 cub larda 1. viteste 2 kişide kalkabilirsin ama sonra motor boğuluyor çoğu böyle ama seri bir kalkış isterseniz 125 yada 150 lik diye düşünüyom bide kalıp ve cüsselibir motor olabilir yani yamaha ybr125 yada honda cbf 125 olabilir ama bunlar pahalı diyorsanız Skygoo sg 125 2. elini cüzi bir fiyata alabilirsiniz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bide bu vitesli motorlarada aynı scooterlar gibi dimi 2000 km de bir yağını değişiyoruz yoksa benzinemi yağ katılıyor onuda bir söylerseniz tam olucak bu arada ysn kardeş bu skygolar şekil olarak güzelde sıfır satan yok :() mağaza adresleri arıyorum

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yağ değişimi her motorda var

Ama benzine yağ katıldığını görmedim , mobylette dışında.
    07

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    birde bu hava soğutma su soğutma fan soğutma olayları nasıl oluyor? nedir mesela bende mondial scooter var hava filtreli

Motosikleti
    bide bu vitesli motorlarada aynı scooterlar gibi dimi 2000 km de bir yağını değişiyoruz yoksa benzinemi yağ katılıyor onuda bir söylerseniz tam olucak bu arada ysn kardeş bu skygolar şekil olarak güzelde sıfır satan yok :() mağaza adresleri arıyorum
    motor ile verilen periyodik bakım cetveline göre bakımlarını yapabilirsiniz..Sıfır olarak satılmıyor olabilir, satılıyor olabilirde nerde satıldığını ben bilmiyorum ama yamaha honda yada mondial vb. gibi bayiler satıyor olabilirler bide benzine yağ katılmıyor yağ bölümü ayrı benzin bölümü ayrı biyonik ve peugeot gibi yağlı benzin kullanmazlar ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    birde siteyi bayağ dolaştım çoğu konuyu her vitesli motor yorumunda titreşimli olduğu söyleniyor nasıl birşey bu yani biraz ayrıntıya girermisinizz??? titreşimsizleri hangileri peki nasıl ayırt edicez

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Dostum biliyorum aklın şu an çok karışık ve birton souyla dolu soru soruyu doğuruyor bnce önce bir sürmeye başla daha sonra bayilere gidip deneme yanılma yöntemi ile sornu halledersin test sürüşleri vs yardımcı olcaktır forumda biraz inceleme yap bu tür soruların cevapları bir çok kez yazıldı umarım istediğini bulursun
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    motor arayışınada girdim bi yandan zeulsunlar racing tipleri çok hoş ve ucuz fakat dayanıklılığı nasıldır

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alabiliyorsan similatör eğitimi alabilirsin.
    Teorik olarak similatör ile trafikte motor kullanmak arasinda pek fark yoktur.
    Arasindaki tek fark, trafikte sadece bir can hakkiniz var.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)