Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Size Nizipten Örnekler (200lük piston silindir 250 lik üst kapak atılmıs motorlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte yorumların hepsini okumadan yorum yaparsan böyle eksik kalırsın
    Benim ilk yorumumda arkadaşımın böyle bir motoru vardı ve kaza yapıp rahmetli oldu demiştim.
    Ve siz hala anlamak istemiyorsunuz burada Yapılabilirliği tartışıyoruz
    Freni sökmesi vs beni ilgilendirmez biz 200cc bir motor 200 km yaparmı bunu tartışıyoruz ama haklısın salataya maydonoz'da gerek
    Valla o yorumu okudum da 200cc nin 200km gormesi kadar inandirici geldi.
    Dostum bu yapilabilirlik icine durmak girmiyor mu yani o hizi o motorla gorunce omrunun sonuna kadar oyle patates kizarmasi seklinde motorun ustunde mi gidiyosun.Durman gerekmiyor yani 200 gordum yeter diyosun?
    We are many...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

durun az bekleyin mısır patlatıp geliyorum . yorumları okumak çok zevkli

ben alırmıyım almam. bunla araba sollayamam ben. araba sollamaktan çok stressle gezerim. ha bi de polis anında bağlar zaten motoru öyle görünce

yapar mı o incecik lastiklerle ve o kadar inik motorla 200 olmasa da 170 yapar. motor da 20 beygire yakındır. ama günlük hayatta kullanılmaz yani sonuçta

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla o yorumu okudum da 200cc nin 200km gormesi kadar inandirici geldi.
    Dostum bu yapilabilirlik icine durmak girmiyor mu yani o hizi o motorla gorunce omrunun sonuna kadar oyle patates kizarmasi seklinde motorun ustunde mi gidiyosun.Durman gerekmiyor yani 200 gordum yeter diyosun?
    Ölen bir insanı burada etiket etmeme gerek yok ama sana özelden foto atıcam
    Bugatti veyron da 407 km hıza ulaşıyor sürekli o hızdamı gidiyorsun hayır adamlar üretmiş ama.

Neyse şöyle bir söz var .
    Etme cahille muhabbet küstürürsün silme g..... cama kestirirsin

Sen hala burda benim o motorcuları savunduğumu mu zannediyorsun ben adamların o motorun üstüne yatmasını mı savunuyorum benim savunduğum şey burda 200 cc lik bir motora yaptırılan hız neyse ya uzatmaya gerek yok.
    Modifiye nin anlamını biliyorsundur umarım bilmiyorsanda öğren derinlemesine bir araştırma yapki öğren bakalım modifiye sonucu hangi araçlar neler yapıyor
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Bugatti veyron da 407 km hıza ulaşıyor sürekli o hızdamı gidiyorsun hayır adamlar üretmiş ama.

Sen hala burda benim o motorcuları savunduğumu mu zannediyorsun ben adamların o motorun üstüne yatmasını mı savunuyorum benim savunduğum şey burda 200 cc lik bir motora yaptırılan hız neyse ya uzatmaya gerek yok.
    Modifiye nin anlamını biliyorsundur umarım bilmiyorsanda öğren derinlemesine bir araştırma yapki öğren bakalım modifiye sonucu hangi araçlar neler yapıyor
    Bahadır atasözü güzel
    Jubaa sen de bi patlat atasözü

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    bugatti 407 km ye 1000 hp de ulaşıyor ama..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Konu çok acemice olmuş.
    Birşey kanıtlama idaası varsa motorun teknik özellikleri açıkca yazılır. Beygiri belgelenir (dinamo vs ile) yaptığı hız belgelenir (başka araç dan video fln ) konu açılır..
    Bu sadece idaa kısmı için. Tabikide tepkiler yine olucaktır.
    Motora biniyorsanız otomatik olarak sorumluluğunuz doğuyor.
    Hemde tüm motosiklet kullanıcılarına karşı bir sorumluluk bu (bence)
    Ben burada full koruma tüm trafik kurallarına dikkat ederek insanların motosiklete sempati duyması çabası ile her fırsatta mümkün olduğunca yayalara ve hatta araçlara yol vermeye çalışarak. Trafikte kimseyi taciz etmeden kimseyle takışmadan motosikletimi kullanmaya çalışırken.....
    Birisi motorun üzerine yatmış deli gibi gidiyor. Akşam tv de seyredilince herkesin motosiklete karşı bakışı olduğundan daha kötü bir noktaya geliyor. İnsanlar o görüntüleri görünce hakkınızda ne düşünüyor sanıyorsunuz. (sözüm yapanlara)

İşte tüm yazdıklarımdan ve yazmadıklarımdan kaynaklı benim bireysel çabalarımı boşa çıkaran hiç kimseye HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Buradan bir hakkım doğduğuna inanıyor ve serserilik yaparken ölen motorculara hakkımı helal etmiyorum.

Konuyla ne alakası var diyenler olabilir. Alaka şuki genelde tv de gördüğümüz motolar resimdeki eşgallere çok uygun oluyor.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu çok acemice olmuş.
    Birşey kanıtlama idaası varsa motorun teknik özellikleri açıkca yazılır. Beygiri belgelenir (dinamo vs ile) yaptığı hız belgelenir (başka araç dan video fln ) konu açılır..
    Bu sadece idaa kısmı için. Tabikide tepkiler yine olucaktır.
    Motora biniyorsanız otomatik olarak sorumluluğunuz doğuyor.
    Hemde tüm motosiklet kullanıcılarına karşı bir sorumluluk bu (bence)
    Ben burada full koruma tüm trafik kurallarına dikkat ederek insanların motosiklete sempati duyması çabası ile her fırsatta mümkün olduğunca yayalara ve hatta araçlara yol vermeye çalışarak. Trafikte kimseyi taciz etmeden kimseyle takışmadan motosikletimi kullanmaya çalışırken.....
    Birisi motorun üzerine yatmış deli gibi gidiyor. Akşam tv de seyredilince herkesin motosiklete karşı bakışı olduğundan daha kötü bir noktaya geliyor. İnsanlar o görüntüleri görünce hakkınızda ne düşünüyor sanıyorsunuz. (sözüm yapanlara)

İşte tüm yazdıklarımdan ve yazmadıklarımdan kaynaklı benim bireysel çabalarımı boşa çıkaran hiç kimseye HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Buradan bir hakkım doğduğuna inanıyor ve serserilik yaparken ölen motorculara hakkımı helal etmiyorum.

Konuyla ne alakası var diyenler olabilir. Alaka şuki genelde tv de gördüğümüz motolar resimdeki eşgallere çok uygun oluyor.
    katılıyorum
    tabi yani alırsın bir gps li telefon çekersin videoyu koyarsın buraya. böyle komikçe iddia olmuyor. yapamaz demiyorum ama sonuçta iddia ederken desteğini de yanına almak lazım

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı concorde787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugatti 407 km ye 1000 hp de ulaşıyor ama..
    Off be bilader nereden ne çıkartıyosun arkadaş hep üstüne yatıp mı dolaşıcak diye sormuş bende onu örnek verdim bugatti de o hızda anca 15 dakika gidebiliyor çünkü hem yakıtı bitiyor hemde lastikleri daha fazla hızı kaldırmıyor

neyse uykum geldi bu gece polemik yaratmak kolay ama bilinçli yaratılan polemik zevkli oluyor diğerleri harbiden çok SIKICI.!!!
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    birde turbo felan filan takılıyormuş ozaman daha iyi uzuyormuş doğrumu acaba??

bugatti veyron o hızda 15 dk. dayanamaz bence

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ah arkadasim ah g.. bu kadar meraki olunca insanin baska konularda bilgisi olmuyor galiba agzindan dusmedi mubarek.

Bugatti nin ustundeki frenlerin tanesi benim 2 motoru satin alir ustune bi tanede sifir ducati alir.

Modifiyenin anlamini iyi biliyorum Los Angeles ta sizin ora kadar olmasa da?! modifiyeli araclar var tabi.

Modifiye araca performans katmak icin yapilir, ayni zamanda daha hizli olmasi icin ama genelde bu yapilirken daha buyuk fren diskleri seramik fren diski olur delikli disk olur kaliper degisir fren hortumlari degisir yolu tutsun diye lastik ebatlari genisletilir ve lastikleri degisir.

Simdi bana diyosun ki bu motor modifiye edilmis.

Bi citroen ordan bilader modifiye gormesem inancam.Bu bildigin apaci isi.

Bu arada Bugatti de ne alaka anlamadim benim demek istedigim hadi o hiza ciktin sonrasi nolcak nasi durucaksin ne kadar gidersen git o hizda banane beni durman ilgilendirir baskasina patlayip zarar vermede istersen omrun boyunca 200 km ile git.
    We are many...

Motosikleti
    CBR600RR
    Arkadaslar bende bılıyorum bu aletler bu suratlerı yapıyormus tanıdıgım adanalı bırı vardı oda bu ısı cok yaptıgını soylerdı.

Ancak 4 zamanlı makına ıle yaptıklarından hıc bahsetmemısstı.
    Sımdı bunu yapıp bınen arkadaslar olmeyı hak edıyolar. dusmana bıle oh olsun, denmez ancak bu ınsanlar hakedıyo.

Su hale bakın, enazından kask tak o kalın kafaya bıseye benzesın. bıde parasutlenmeyı engellemek ıcın o taputun!!! uzerıne yatıyo.

Yazık.......
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biri bi taş atmış yine kuyuya...
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Ölüm makineleri,ne diyelim.Tasvip etmiyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha fazer s2 2009
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazık.....
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri bi taş atmış yine kuyuya...
    çok pardon ama ben şu anda koptum osbourne nin yorumu karnıma ağrılar soktu

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Araç Markası: Mercedes Benz
    Araç Tipi : Otobüs
    Modeli : Travego 17SHD
    Güç : 469 HP
    Azami Hız : 140 km
    Ağırlık :24000 kg

Şimdi yukarıdaki teknik verilere bakarsak Otobüsümüzün ağırlığı hafifleştirilmiş motorlarımızın yaklaşık 200 katı. Öyle ise otobüsümüzün gücü olan 469 HP yi 200 e bölersek

120 kg lik bir motoru 140 km sürate çıkartmak için sadece 2,5 hp (yazı ile ikibuçuk beygir) yeterli olmalıdır. (Aslında hesabı biraz yuvarladım net rakam 2,35 hp olmalıdır)

Sizde biliyorsunuz bende biliyorumki 2,5 hp ile bu motorlarla 140 km gibi bir hıza erişmek mümkün değildir.

E ama koca otobüs o hıza bu güç/ağırlık oranı ile çıkabiliyor ama bizim kuş kadar motorlar çıkamıyorlar nasıl oluyorda oluyor acaba ?????

Cevap çok basit : AERODİNAMİ

Baştan beri motorlar hafif ve makinaları güçlü o hızlara çıkar deniliyor halbuki yüksek hızlarda ağırlığın çok fazla önemi yok , hız arttıkça asıl önemli olan motorun karşılaştığı hava direnci.
    Eğer hava direncini kırabilmek önemli olmasaydı yarışan motorlarda grenaj falan olmazdı çıplak motorlar en önde olurlardı.

Gerçek hayattan net örnekler vermek gerekirse :

110 hp lik BMW R1200GS saatte 210 km sürate zorlanark çıkar çünki grenajı neredeyse yok denecek kadar azdır.
    98 hp lik SUZUKİ Bandit 1200S 250 km sürate zar zor ulaşır yarım grenaja sahip bir motordur.
    100 hp civarındaki herhangi bir 600 cc lik SS 280 km lik süratleri çok rahat yakalar çünki gövdesi tamamen havayı yaracak şekilde tasarlanmıştır.

Resimlerdeki motorların tamamen çıplak gövdeleri ile 200 km sürati geçebilmeleri için 200 cc lik makinalarında 100 hp civarında güç üretmeleri gerekir ki , şu andaki formula 1 teknolojisinde bile bu değere ulaşılması zordur (litre başına 500 hp demektir.)
    Kaldıki sadece hava filtresi ve karbüratör memesi değiştirilerek ciddi güç artışları elde edilemez en fazla %20 güç artışı alınabilir. Makinaların egzantirik milleri , sıkıştırma oranları , krank , yataklar , pistonlar , gömlekler ve tüm ateşleme sistemi tam anlamı ile modifiye edilmeden gerçek güç artışı gelemez ayrıca zaten hava soğutmalı olan bu motorlar aşırı güç elde edilse bile kendilerini soğutamadıkları için çok kısa mesafede tamamen dağılacaklardır.

Uzun yazdım başınızı ağrıttım kusura bakmayın.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2,5 hp (yazı ile 2,5 hp)
    İlahi oocan

Açıklamalı bilgi için teşekkürler bu arada

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlahi oocan

Açıklamalı bilgi için teşekkürler bu arada
    Hakkaten ya , komedi olmuş benim açıklama

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkaten ya , komedi olmuş benim açıklama
    senin yazına göre mobiletin 20yi geçmemesi lazım

sürücüye rüzgar gelmediğinden de hızlı gidiyor ss ler. bu motorlarda da sürücüye rüzgar gelmiyor yalnız

Yapılır ama hem motor hem de sürücü için ömürü azalır. Bir ton para harcamaya değmez,polis hurdalığını boylar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)