Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışlık Motor Projesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önümüz kış, uzun zamandır aklımda olan ama bir türlü yapamadığım kışlık motor projemin kısmen tamamlanmış halini yayınlıyorum.

Motorumuz işte burda ön cam takılı bu projeyle brandayla kapatıp sadece belden aşağısı açıkta kalacak, kimsede belden aşağı vurmaz

Küşükkuyu iskele

Hazır konuya bakarken iki pozda sıkıştırdım Küçükkuyudan, bu kedicik çok tatlı uyuyodu.

Macro denemem.

Neyse şimdi branda alıp camı kapladım yarın monte işlemi ve birkaç detayla bitirmeyi düşünüyorum.

Bu işlem bitince bazı kuralları çiğniycez biraz riskli olucak.

-Aynaların görüş netliği düşücek.
    -Motordan kaza anında kurtulamama
    -Aklıma gelmiyor şuan ama birkaç kural daha.

Yandan rahat giriş çıkış için cırt cırt yapmayı düşnüyorum arkdanda lastikle tuturucam brandayı biraz kısaltıp.Tek ve iki kişi içinde yarıya kadar katlanıp açılabilicek.

Amaç soğuk havayı en az his etmek yağmuru en aza indirmek belden aşağısınada yağmurluk giyicem böylece kışı atlatmayı planlıyorum.

Şimdilik bu kadar yarın görüşürüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    İşe yarar görüntüsü var.

Güzel olmuş ama bunu kullanırken dikkatli olmak lazım.Dediğiniz gibi görüntü mesafesi düşecek.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tomofil denen birşey icat etmişler, böyle uğraştırmıyor adamı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tomofil denen birşey icat etmişler, böyle uğraştırmıyor adamı
    Para denilen birşey icat etmiş LİDYA'lılar.

Herkesde bulunmuyor.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    küçükkuyu iskelede bir kaç senedir yatan o koca kotra hala orada mı ?
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para denilen birşey icat etmiş LİDYA'lılar.
    Herkesde bulunmuyor.
    otobos diye birşey yapmış İETT liler
    onla da gidiliyor, hem yolculuk etmek için satın almak ta gerekmiyormuş

Hay.alper.est
    motosikletin kışlığı olmaz
    giyinmenin kışlığı olur
    soğuktan korunması gereken motor değil, sensin

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bununla ciddi ciddi uğraşıyor musun?
    Yoksa şaka mı?
    Üye adınla uyumlu bir proje
    Tehlikeli olacağını düşünüyorum.
    Ayrıca internetteki komik resim veya "yurdum insanı" başlıklarına düşme ihtimalin var

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    otobos diye birşey yapmış İETT liler
    onla da gidiliyor, hem yolculuk etmek için satın almak ta gerekmiyormuş

Hay.alper.est
    motosikletin kışlığı olmaz
    giyinmenin kışlığı olur
    soğuktan korunması gereken motor değil, sensin
    Bende tigermbz'e katılıyorum,olay motosiklet kavramından uzaklaşıyor...

ama yinede çok yaratıcı denemeler...

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tigermbz'e katılıyorum,olay motosiklet kavramından uzaklaşıyor...
    idealist bir motosiklet sürücülüğü yaklaşımından ziyade yağmurluk giyip mevzuyu kökten halletmek varken tehlikeli olabilecek hatta motosiklet sürmeyi eziyete dönüştürebilecek bir proje gibi geldi bana
    tabi alper arkadaşın zihnisinirliğine lafımız yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha fazer s2 2009
    o işkenceyi çekeceğinize 1 adet full vücut yağmurluk alsanız en en en baba motorcu yağmurluğu 150 liradır zaten yapmurluk ne su ne hava geçirir.tahminimce zaten montunuz vardır 1 eldiven kaldı geriye onu da deri almanızı önerebilirim .zaten ön cam var yağmuru çamuru rüzgarı kesecektir motordan inerken hepsini 1 boşete koyup arka çantaya pratik olarak koyabilirsiniz.malum burası türkiye mahallenin p.çleri : la bak bak adam poşet takmış motora gel şunu yırtalım gibisinden konuşmalar yapıp uygulayacağı için brandanın ömrünü de fazla uzun göremedim.ama genede güzel olur gibi geliyor bana araba gibi motor kullanmak :D

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Gözünü sevdiğim ülkemde hep bir şeyler icat edenleri taşlarlar!! Laf yerini buldu! anlayan anladı

Alperim eline sağlık Ne kadar güvenilir olduğu tartışılır ama denemekte fayda var..
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    sert rüzgarlarda dengenizi bozmaz umarım..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sert rüzgarlarda dengenizi bozmaz umarım..
    büyük ihtimalle bozar, hatta 4 taraflı gerilmezse naylonun yüzüne gözüne dolanıp bütün görüşünü mahvetme ihtimali de var.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    güzel bir düşünce.. fakat.. şöyle izah edeyim...

77 model bir jeep kullanıyorum hardtop degil softtop var.. yani cam aksamı plastik

4 tarafı kapalı oldugu halde arabanın içerisi soguk olur ayrıca hızlandıkça şişme yapıyor,, bir nevi paraşüt diyebiliriz ayrıca plastik camurda yagmurda silinince çok çabuk çiziliyor.. buda görüşü engelledigi gibi zamanla etkisini kaybediyor..

motorun hertarafını kaplasanda ki tavsiye etmiyorum zor durumda kalabilirsin.. yagmurdan korunmaksa amaç belki su geçirmeyecek ama temizlemek baya zamanını alacak .. yarım kaplayacagını düşünürsek soguk heryerden girecegi gibi hem üşüyecek .. hemde paraşüt etkisi yapacagından çok çok tehlikeli olacak .. benim softtop rüsgarda 2 tonluk arabaya şerit degiştirtebiliyor .. kısmen ..

arlkadaşların dedigi dogrultuda yagmurluk işi çözecektir hem görüntü hem maliyet . hemde kullanım kolaylıgı ..

genede yapmak istersen kolay gelsin güzel düşünce
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bununla ilgili bende bir süre kafa patlattım. Olabilicek en mantıklı şekli buldum kafamda. İnşallah hayata geçirirsem (sanırım 2-3 hafta içerisinde) Buradan bir konu açıp yapımını göstericem kısmetse.
    Yalnız sizin yaptığınız biraz tehlikeli görünüyor.
    İlgilenirseniz önelden cep numaranızı mesaj atın fikirlerimizi paylaşırız.

Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözünü sevdiğim ülkemde hep bir şeyler icat edenleri taşlarlar!! Laf yerini buldu! anlayan anladı

Alperim eline sağlık Ne kadar güvenilir olduğu tartışılır ama denemekte fayda var..
    Bunun neresi icat. Hem ne kadar güvenli olduğu tartışılır diyorsunuz, hem de denemekte fayda var diyorsunuz.

@Hay.alper.est; kesinlikle denemeyiniz. Jeep' lerin kafesleri şişiyorsa, sizin tasarımınızın üzerinize dolanması kaçınılmaz olur. Kendinizi tehlikeye atmayın.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şenonar

Kim kimi taşlıyor? Ben öyle birini göremedim şu ana kadar.
    Sen dahil olmak üzere neredeyse herkes tehlikeli görüyor, karşı çıkmalar bu yüzden.
    Tepesinde paraşüt gibi bir şeyle ben trafikte yol almasını şahsen istemem. Kendi adıma konuşacak olursam, hayalperest forumda sevdiğim arkadaşlardan biridir ve kendisine ne laf sokma ve ne de taşlama gibi bir düşüncem olmaz. Sadece bir zarar görmesini istemediğim için o doğrultuda mesaj yazıyorum. Deneyip denememek elbette sonuçta kendine kalacak bir şey. Belki de vazgeçecektir, ne dersin?

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şenonar

Kim kimi taşlıyor? Ben öyle birini göremedim şu ana kadar.
    Sen dahil olmak üzere neredeyse herkes tehlikeli görüyor, karşı çıkmalar bu yüzden.
    Tepesinde paraşüt gibi bir şeyle ben trafikte yol almasını şahsen istemem. Kendi adıma konuşacak olursam, hayalperest forumda sevdiğim arkadaşlardan biridir ve kendisine ne laf sokma ve ne de taşlama gibi bir düşüncem olmaz. Sadece bir zarar görmesini istemediğim için o doğrultuda mesaj yazıyorum. Deneyip denememek elbette sonuçta kendine kalacak bir şey. Belki de vazgeçecektir, ne dersin?
    Alperi bende severim hatta abicim senide çok severim yerinde yorumların var

Alındıysan özür dilerim ama ben genel olarak konuştum

Kimsenin bir işi yarıda bırakmasını istemem çünkü yarıda bırakılan bir iş başka bir projeyi çöpe atmaya neden olabilir
    Bazen yorumlar sinir damarıma basıyor patlıyorum.O söylediğim sözde daha önce hiç birşey üretmeyip hep hazır alıp başkasının yaptığıyla dalga geçen'lere...
    İyi akşamlar..
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @ Hay.alper.est
    Adamım eğlence olsun diye dene ama kesinlikle yola falan çıkma bununla..
    Gerdirmezsen şakk diye yapışır bedenine, ne görüş kalır ne kontrol..
    Gerdirirsen paraşüt etkisi olur yırtılır, yırtılmazsa çekiverir motoru rüzgarın istediği yöne aman diyeyim..

Hiç önermiyorum..
    Daha önce 2-3 uygulama gördüm tamamı hüsran idi..
    Sadece bir kişi başarmıştı bunu o da çıta mıta bir ton sert malzeme ve pleksiglas dan yapmayı becermişti..

Ama eğlence amaçlı uğraşmakta bir beis yok zaten ilk kullanımda anlayacaksın sende durumu

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    büyük ihtimalle bozar, hatta 4 taraflı gerilmezse naylonun yüzüne gözüne dolanıp bütün görüşünü mahvetme ihtimali de var.
    Super sportlarda ise yaramaz bence.Ancak iyi bir bulus.Ben full koruma deri ekipmanlari giyip yola cikmayi tavsiye ederim.ne su ne ruzgar ne soguk gecer.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)