Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet ile Ege Turum

Motovento
    REKLAM ALANI
    saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    İstanbul Yeni Kapı - Bursa - İzmir Alaçatı - Çeşme - Urla - Kuşadası MilasÖren - Akyaka - Fethiye - Kelebekler Vadisi - Kabak Koyu - İzmir - İstanbul

Yeni kapıdan yolculuk başlar. Aslında bandırmadan gitmeye karar vermiştim. Fakat bir motorcu amca Bursa yolu daha iyi mantıklı dedi Bursadan gittik.

Yol üzerinde dinlenme. Kaskım büyük gelmiş. Uzun yolda anladım acısının kafamın tepesini acıtıyordu. İyi geldi bu iyice sıktım kaskı.

Manisada bir akradaşa uğradık onun cektiği bir fotograf.

Alaçatı Sörf Sahili. Denizi o kadar güzeldiki. Sade ve dümdüz. Geceleri onlarca balık atlıyordu aynı anda.

Alaçatıdaki kampımı toplarken. Kumsala çadır kurmak zor iş

Çeşmede Yazlıkların olduğu bir semt. Cok güzel cok huzur dolu bir semtdi.

Çeşme Sahili. Cok güzel rahat bir plajdı. Bütün yol yorgunlumu aldı götürdü benden. Kocakarı plajıydı sanırım burası tam olarak hatırlamıyorum.

YOlumun üzerindeyken urlanın meşhur katmer ayranını yemeden geçemedim.

Seferihisar yolu , o kadar güzeldiki kartal gibi hissettim kendimi bu yolda.

Kuşadasına kuş bakışı bir bakış. Bu fotografı cektiğim cay bahçesindeki arkadaşla cok güzel muhabbet etmiştik. Bu ege turuda onun bir hayaliymiş.

Kuşadasındaki kaleden bir kare. Cok sıkılmıştım o kuşadası gece hayatından.

Kuşadası önder pansiyon. Sakın sinek ilacı almadan buraya cadır kurmayın. Benim yaptıgım hatayı yapmayın. 10larca sine cadırımın içindeydik. 4 saat anca uyuyabildim.

Bafa gölü. Buralar halen medeniyet gelmemiş. Cok tarihi bir yer halbuki .

Milas Örenden - Akyakaya dogru sapınca bi en az 10 kilometre yol bozuktu. Yol çalışması wardı kamyonlar harfiyat taşıyordu. Tüm kamyonlar bizi görünce şaşırıp selam veriyordu. COk güzeldi.

Akyaka Yolu Şahaneydi. Yol dardı ve virajlıydı. Virajlardan araba cıkabiliyordu. Dikkatlice sürdük . Ama manzara ve burnumuza gelen çam kokusuyla karışık deniz kokusu şahaneydi.

Kampımızı kurdugumuz yer . Cennet gibiydi ne sinek ne gürültü ve cok şeker insanlar karavancılar vardı.

Fethiye

Sanki döne döne cennete ulaşıyorduk .

Ve Hedefe varış.

Motorları kavalyada bir otele bıraktık.Kavalya'dan kelebekler vadisine inişimiz. Dağcılık tecrübesi olmayanlara kesinlikle tavsiye etmem. Ben o gün kazalı yaralı halimle 50 kilo sırt cantamla bu inişi gerçekleştirdim. 90 derece yamaçlardan iplerle iniş gerçekleştirdik. Ölümle dans ettik resmen kimseye tavsiye etmem.

Kelebekler vadisi şelale. Ama pek kelebek yoktu .

Kelebekler vadisi

Dönüşü faralyadan cıkmak yerine denizden gitmeye karar verdik. Ve mantıklı olanı yaptık.

Kabak koyuna gitmek için kabak köyünde bir pansiyona 5 lira verip motorları ve motor eşyalarımızı bıraktık. Ve yamaçdan inmeye kumsala inmeye başladık.

Kabak koyu gün batımı ,

Kabak koyu geceleri,

Dönüş yolu .
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    5 senedir her sene gidiyorum diyorum ama kısmet olmadı şöyle bir gezi

tebrikler
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Teşekkür ederim. Hocam her motor sever bu turu yapmalı bu cennet vatanın kıymetini bi kere daha biliyor insan. Bu yazda nasip olursa artvin kaçkarlara sürmek istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    içim ısındı yahu.
    ne güzel gezmissiniz.İnşallah seneye daha uzun daha güzel geziler nasip olur.
    "kocakarı sahili"lafını sevdim bu arada.

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    çok gusel bır gezı olmus bılegınıze saglık paylasım ıcın saol guzel fotolar war
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim durdun durdun, bu kasvetli havalarda böyle paylaşımlar yaptın. Valla imrendik, özellikle Bafa Gölü için kesinlikle git diyen eşraf çok oldu. Teşekkür ederiz.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ben de her yaz benzer rota ile gezerim.Çok güzeldir.Yalnız hatayı kuşadasında kalarak yapmışsın.Çok bozulmuş,turist kalitesi olsun yerlileri olsun işletmeleri olsun gerçekten beş para etmez bir yer.Onun yerine Bafa'da kalmalıydın.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her yaz benzer rota ile gezerim.Çok güzeldir.Yalnız hatayı kuşadasında kalarak yapmışsın.Çok bozulmuş,turist kalitesi olsun yerlileri olsun işletmeleri olsun gerçekten beş para etmez bir yer.Onun yerine Bafa'da kalmalıydın.
    Kuşadasında kalmakla gercekten hata yaptım ama mecbur kaldım :/ Hava kararmıştı. Uzun yolda gece karanlıgında sürmüyorum. 4 tekerlere güvenmiyorum. Hava kararır kararmaz oldugum yerde kamp kurdum hep. Kuşadasına bir daha adımımı atmam iğrendim insanlardan resmen. Cok kirliydi istanbuldan kaçmak için sürüyoruz ama beyoğlunun merkezinde gibi hissettim bir an kendimi.

Güzel rapor, güzel gezi. Hakkınız vermişsiniz sanırım baya bi. Kamplı uzun yol gezilerine bayılıyorum. Kabak koyundan daha fazla fotoğraf isterük.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çok güzel bir rota belirlemişsiniz..
    Motorlarda acayip yakışıklı duruyor

Daha fazla fotoyu biz de isterük

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    geziyi sanırım yakın zamanda yapmışsın yoksa bizim burada plajları öyle boş görmek çok zor iş adım atacak yer bulamıyozçark plajı surfun ilerisi denizi buz gibi ama havuzdan daha temizdir kocakarı plajı dalyanda sakin bir plajdır çeşme kalesini de gezseydin keşke sakız adasına karşı unutulmaz bir yerdir,tekrar gelirsen yada gelmek isteyen olursa seve seve rehperlik yaparım burası gerçekten görülmesi gereken bir yer

ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizde gittik bu yaz arkadaşlarla, kelebekler vadisinde bir tane kelebek yoktu
    Biber muhakkak yakar; ya girerken ya çıkarken...

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Kabak koyunda sanırım gemile campingte kalmışsınız...En güzel yer oradaki...Geceleri Selçuk abi ve ekibi müziğe devam ediyor mu?
    Yıldızlar harika orada...Özellikle 12 ağustos perseid meteor yağmurunda oradaydım...2-3 saatte 26-27 tane saydım...Aslında az bile...İnanılmaz bir yer...Çadırda kalmıştım tek sorun akrep olayı fazlaydı biraz ama neyse ki canımız sıkılmadı
    Kabakta şelaleye gittiniz mi bilmiyorum ama orada vadidedikinden daha fazla kelebek var...
    Kelebeklerdeki iniş çıkışı biliyorum bende aşağıdan çıkıp indim...Çok tehlikeli zaten ölenler olmuş...Her senede düzenli 1-2 kişi diyorlardı ama ben oradakilerin yalancısıyım...

Güzel gezi olmuş tebrikler...Haaa bir de bu senin mesneti yamulttuğun meşhur gezi sanırım...Tekrar geçmiş olsun...Güzel gezmişsiniz...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    çok güzel bir gezi yapmışsın paylaşım için çok teşekkürler.. geçen sene işim gereği 2 ay kaldım ege de aydın izmir muğla vs. özellikle kuşadası ve marmariste çok bulundum ama arabayla :( bu sene ilk baharda motorla gezecem inş...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

İntruder süper, gezi süper nazar değmesin. Emeğine bileğine sağlık.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi ege kıyılarını seviyorum ya bu sene zaten bafa gölüne kadar indim anılarım tazelendi sağol.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

sağlam gezi yapmış ve güzel fotoğraflar çekmişsiniz..

paylaşım için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı saintofdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuşadasında kalmakla gercekten hata yaptım ama mecbur kaldım :/ Hava kararmıştı. Uzun yolda gece karanlıgında sürmüyorum. 4 tekerlere güvenmiyorum. Hava kararır kararmaz oldugum yerde kamp kurdum hep. Kuşadasına bir daha adımımı atmam iğrendim insanlardan resmen. Cok kirliydi istanbuldan kaçmak için sürüyoruz ama beyoğlunun merkezinde gibi hissettim bir an kendimi.
    Kuşadası Liman ile Yat Limanı arası pisliktir sezonda kapandı zaten asıl hayat o tepenin arkasında. Dilek yarımadası Milli parkına uğrasaydınız keşke.. güzel bir gezi olmuş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Ohaaa ! Çok güzelmiş ya.Keşke benide alsaydınız İzmir'den 100 CC'lik cup'ımla dağıtırdım o dağları. Tekrardan teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabak koyunda sanırım gemile campingte kalmışsınız...En güzel yer oradaki...Geceleri Selçuk abi ve ekibi müziğe devam ediyor mu?
    Yıldızlar harika orada...Özellikle 12 ağustos perseid meteor yağmurunda oradaydım...2-3 saatte 26-27 tane saydım...Aslında az bile...İnanılmaz bir yer...Çadırda kalmıştım tek sorun akrep olayı fazlaydı biraz ama neyse ki canımız sıkılmadı
    Kabakta şelaleye gittiniz mi bilmiyorum ama orada vadidedikinden daha fazla kelebek var...
    Kelebeklerdeki iniş çıkışı biliyorum bende aşağıdan çıkıp indim...Çok tehlikeli zaten ölenler olmuş...Her senede düzenli 1-2 kişi diyorlardı ama ben oradakilerin yalancısıyım...

Güzel gezi olmuş tebrikler...Haaa bir de bu senin mesneti yamulttuğun meşhur gezi sanırım...Tekrar geçmiş olsun...Güzel gezmişsiniz...
    Aynen hocam Dönüş yolu yazdıgım fotograftaki dağdan inen virajdı. Herşeye rağmen değerdi mucurun nasıl birşey oldugunu tanışmıştım. Kabak koyunda malesef bir gün kalabildik :/ Ve gemilide kalmadık denize en yakın yerde kaldık. Fakat gece tüm mekanları birer birer dolaştık hepsinde birşey içtik Gemili en güzel yerdi ama en pahalısıydı aynı zamanda. Daha uygun ayarda yerlerde vardı. Gemili gece eğlencesi için gitmenizi tavsiye ederim kalmak için değil. Şelaleye gidemedik malesef hocam az kaldıgımız için. Yol arkadaşım haklı olarak tutturdu gidelim cumartesi diye. Gercektende haklıymış bir günde kabakdan - istanbul yapmak aptallık olurdu. Kelebekler vadisinden inişi kimseye tavsiye etmem cok riskli gemiyle gidin keyifli keyifli. Hele sırt çantalarıyla flam kesinlikle cok tehlikeli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)