Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Adana'da ölümlü motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 mct
    Biz çift tekerler kendi güvenliğimi almadıktan sonra, trafikte bırakın 2 nci sınıfı 10 ncu sınıf muamele gördüğümüzü idrak etmedikten sonra maalesef bu konular daha çok açılır çünkü bu vicdansızların bizleri adam yerine koyacakları yok !!!
    Ölen kardeşimize de allah rahmet eylesin geride kalanlara gani gani sabır dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 Zc
    1. motorluların hızı öyle abartılacak kadar değil. en fazla 80-90.
    2. öyle bir dönüş şekli olamaz. sonuna kadar dönderiyor direksiyonu ve son anda!!!!!!!
    3. o değill. insan frene basar arkadaşşşşşşşş.. almışsın altına sürükleye sürükleye götürüyosun benzinliğe yok böyle birşey

Motosikleti
    Yamaha r1
    Kazayı çok izledim.. MOtosiklet kurslarında eğitimlerinde vs.. kesinlikle okutulması ibret alınması gereken bir olay.Uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum ama şimdi düşünüyorum ki bu kaza acemi veya usta herkesin başına gelebilir. Motosikletler evet hız sınırının üstünde ama kaç ss kullnıcısı diyebilir ki ben hız limitlerinde gidiyorum? Suçlu arıyorsak şahsi fikrim o araç öyle dönmez. Yok öyle bir dönüş. LArp diye kafayı çıkartıyor sola.Şİmdi bir daha izledim hakkikaten yok öyle bir dönüş.Acaba kusur kime bulunmuştur?Büyük ihtimal sözüm ona "serseri motorcu" lara...Sürücünün kadın olduğunu yazmış bir arkadaş. Şunu bilir şunu söylerim kadınlara ehliyet verilirken 5 defa daha düşünülmeli. Şimdi beni tukaka ilan edecek bazı arkadaşlar ama bu benim fikrimdir ve sonuna kadar savunurum..

Bende bayramdan önce bir arkadaşımı kaybettim motor kazasında Ankara incek yolunda. Çok kötü bir duygudur bilirim. Kendisine Allahtan rahmet ailesine ve tanıdıklarına sabır diliyorum..

(Bir arkadaşta tepki sürüşleri yapalım demiş..desteklerim)

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Öncelikle bu feci kazada hayatını kaybeden FARUK kardeşimiz için Allahtan rahmet diliyorum ,gedide bıraktığı sevenlerine ve ailesine de sabırlar diliyorum .Motosiklet üzerinde görünmez oluyoruz,lafına bir örnekte ben vereyim, daha dün akşam Çanakkaleden motosikletim ile Gelibolu ya geliyordum (90 km) aynalarımda kamyon farları gittikçe bana yaklaşıyordu ve beni sağ şeritte tehlikeye sokarak en az 120km hızla solayıp geçti aşırı sinir oldum yani ben iyice sağa çekilmesem üstüme çıkacak , neyse ÇARDAK denen kasabada feribota binmiş plakasından tanıdım,bende aynı feribota idim bir ara kamyonun sürücüsü aracının yanına geldi hemen yanına giderek olayı hatırlattım :pradam resmen ben o bölgede yolda bu motosikleti görmedim diyor yemin ederek...Yahu uzerimde reflektörlü teleğim var nasıl görmedi?geçtikten sonrada bir süre arkasınan gazladım ve sis farlarım ile sellektör yaptım ,onu bile farketmemiş yuhhh dedim kimlerle yolları paylaşıyoruz ...Hepimizi Allah korusun.
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yorumları okudukça aklımı kaçıracak gibi oluyorum.

- Efendim sola dönmeden önce sağa yanaşılırmış.
    Nerede patagonyadamı ???? Arkadaş orta şeritteki kesiksiz şerit çizgisini süs olsun diyemi çizmişler oraya . nereye yanaşırsa yanaşsın oradan o benzinciye giremez !!!!! g i r e m e zzzzz !!!!! , şerit çizgisi diyorki GEÇEMEZSİN.
    O kadın bi zahmet ileride dönüş yapabileceği yere kadar gidip oradan dönüp gelmeliydi ama üşendi ve sizin benim gibi bir motosiklet sürücüsünü ÖLDÜRDÜ!!!!! .

- Efendim çok hızlıymışlar yarışıyorlarmış 180-200 le gidiyorlarmış

Tebrikler gözünüzde radar var galiba , o yolda izin verilen sürat 88 km . İnşallah sizinde önünüze 88 ile giderken aynen böyle kırarlarda ,sizin orada ölen kardeşimiz için yaptığınız yorumları sizin için başkaları burada yapar.

Daha da söyleyecek lafım yok "motorcuda hatalıymış" diyen hasta zihniyetlere

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O şekilde dönüş yapamaz diyorsunuz fakat hatırlarsanız sürücü kurslarında dönüşlerin bu şekilde yapılması gerektiği anlatılır ( önce sağa yanaşılır yol boşalınca yada yol verilince dönülür.) Burada yol boş değil belki fakat sürücü zaten yolda motor ihtimalini aklından bile geçirmiyorki. Hatta motoru araç diye aklına bile getirmiyor. Araba var yol verdi dönim ozaman mantığı var. Ve memlekette %99 da olan mantalite maalesef budur. Kalan %1 de kesin kendiside motosiklet kullanıcısıdır..

Bir daha seyrettim yine içim bi garip oldu. Garibim nasıl ayağını uzatıyor yana doğru . Sola yatırmayı düşündü ama uygulayamadı sanki :(
    sen hangi sürücü kursuna gittin bilmiyorum ama yanlış hatırlıyorsun kesinlikle bi bak araştır bi zahmet şerit çizgisi kesintisizse o çift yönlü karayoludur ve asla diğer şeride geçemezsin.... o motorlar o kadarda hızlı değil zaten bu kazada hayatını kaybeden kardeşimeze Allah rahmet eylesin...
    o çarpan araç motor değilde bir yük dolu bir kamyon olsaydı doblo haşat olurdu ve muhtemelen araç sürücüsü motorcu kardeşimizin yerinde olurdu....
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı olcanaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilgi karışıklığı var.videodaki kamera görüntüleriyle kaza yapan r6 görüntüleri farklı kazalar.r6 il kaza yapan benim çok sevdiğim arkadaşım faruk aydemirdi(farukbora nickli) malesef borayı kaybettik...cenazesi bugün defnedildi.faruğun kaza topic'ini açmıştım ama anlamadığım bir şekilde yayınlanmamış.ailesinin ve tüm sevenlerin başı sağolsun.
    Evet görüntülerden de o motor olmadığı anlaşılıyor. Ben hiç dikkat etmeden eklemişim. Tüm motorcuların ve ayrıca sizin, başımız sağolsun.

haberlerde gördüm çok üzüldüm, gençmiş de baya, allah rahmet eylesin

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O şekilde dönüş yapamaz diyorsunuz fakat hatırlarsanız sürücü kurslarında dönüşlerin bu şekilde yapılması gerektiği anlatılır ( önce sağa yanaşılır yol boşalınca yada yol verilince dönülür.) Burada yol boş değil belki fakat sürücü zaten yolda motor ihtimalini aklından bile geçirmiyorki. Hatta motoru araç diye aklına bile getirmiyor. Araba var yol verdi dönim ozaman mantığı var. Ve memlekette %99 da olan mantalite maalesef budur. Kalan %1 de kesin kendiside motosiklet kullanıcısıdır..

Bir daha seyrettim yine içim bi garip oldu. Garibim nasıl ayağını uzatıyor yana doğru . Sola yatırmayı düşündü ama uygulayamadı sanki :(
    Bence bu tarz dönüşler daha tehlikelidir, neden derseniz karşıya geçecek araç sürücüsü sola yanaşsa tek dert edeceği önden gelecek trafik olurdu ve böyle bir kaza olması ihtimali minimuma düşerdi ama olmaz dolmuşçunun ya da başka arabanın çok acelesi var.

Bu şekilde dönüşleri öğreten ehliyet kursları ya araç kullanmayı bilmiyorlar, ya da hiç dayak yememişler.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen hangi sürücü kursuna gittin bilmiyorum ama yanlış hatırlıyorsun kesinlikle bi bak araştır bi zahmet şerit çizgisi kesintisizse o çift yönlü karayoludur ve asla diğer şeride geçemezsin.... o motorlar o kadarda hızlı değil zaten bu kazada hayatını kaybeden kardeşimeze Allah rahmet eylesin...
    o çarpan araç motor değilde bir yük dolu bir kamyon olsaydı doblo haşat olurdu ve muhtemelen araç sürücüsü motorcu kardeşimizin yerinde olurdu....
    Tüm kalbim ile sana katılıyorum Hasan , şerit çizgisi kesintisizse o çift yönlü karayoludur ve asla diğer şeride geçilmemesi gerek..

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Parayı verenin ehliyeti kaptığı bir ülkede farklı birşey beklemek hata olur. Aynaya bakma gereksinimi bile duymadan ÇİFT YÖNLÜ hızlı akan bir trafikte ve ayrıca kesintisiz şeride rağmen yolun en sağına yanaşıpta aniden en sola doğru yardıran bir salağın bunu yapacağını hiç bir sürücü tahmin dahi edemez. Motorların biraz hızlı geldiği zaten görülüyor, ancak salak sürücü o kadar ani çıkıyor ki ; normal süratte gelen bir motorun ya da başka bir aracın bile kurtarabileceğini sanmıyorum, belki o zaman ölümlü olmazdı diye düşünüyorum. Allah'tan ölenlere rahmet, ailelerine sabırlarlar diliyorum. Yazık çok yazık....
    Tekerlekler havadayken frenin ABS olması hiç farketmiyor...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm kalbim ile sana katılıyorum Hasan , şerit çizgisi kesintisizse o çift yönlü karayoludur ve asla diğer şeride geçilmemesi gerek..
    Sizin dediğiniz de doğru ama orada birçok kişi benzin almak için karşıya geçer ama sürücü sağa yanaşacağına sola yanaşşsaydı diyorum ben. Sürücü önce sağa yanaşıyor, sonra bakıyorki arkadaki araç yavaşlamış hemencecik karşıya geçeyim derken film kopuyor. Sürücü(bayan) de hatalı.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Yahu arkadaşlar Adana MT nin topığinde olcanaryus nikli üye farklı konuşmuş bi bakarmısınız...Traktöre arkadan çarpmış deniyo

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Öncelikle bu feci kazada hayatını kaybeden FARUK kardeşimiz için Allahtan rahmet diliyorum ,gedide bıraktığı sevenlerine ve ailesine de sabırlar diliyorum .Motosiklet üzerinde görünmez oluyoruz,lafına bir örnekte ben vereyim, daha dün akşam Çanakkaleden motosikletim ile Gelibolu ya geliyordum (90 km) aynalarımda kamyon farları gittikçe bana yaklaşıyordu ve beni sağ şeritte tehlikeye sokarak en az 120km hızla solayıp geçti aşırı sinir oldum yani ben iyice sağa çekilmesem üstüme çıkacak , neyse ÇARDAK denen kasabada feribota binmiş plakasından tanıdım,bende aynı feribota idim bir ara kamyonun sürücüsü aracının yanına geldi hemen yanına giderek olayı hatırlattım :pradam resmen ben o bölgede yolda bu motosikleti görmedim diyor yemin ederek...Yahu uzerimde reflektörlü teleğim var nasıl görmedi?geçtikten sonrada bir süre arkasınan gazladım ve sis farlarım ile sellektör yaptım ,onu bile farketmemiş yuhhh dedim kimlerle yolları paylaşıyoruz ...Hepimizi Allah korusun.
    senin yaşadığın olay gerçekten ibretlik ben bundan 4 sene kadar önce bir kamyon sürücüsüyle konuştum ve şok oldum adam diyorki; biz bazen uzun yol giderken uyuya kalıyoruz dedi.. belli bir zaman sonra dinlenmeyince gözler açık olsa bile bilinç kaybı olabiliyormuş içi geçerya insanın aynen öyle... adam bazı yollarda belli kesimlerinde neredeyse her şöförün uyduğunu söyledi.. ne kadar doğru bilmem ama bir taksicide demişti geçenlerde ve benimde başıma bir kere geldi araba sürerken resmen kafa kafaya çarpışacaktım karşıdan gelen araçla kornasını son anda duydum ve direksiyonu kırdım gündüz vaktiydi ama uyudum resmen... onun için her zaman dikkat ediyorum.. 12 yıldır araba ve son 6 yıldır sürekli olarak motor kullanıyorum.. ne kadar tecrübe kazanırsam o derecede temkinli olmaya başladım....
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    ...
    orada sollama yasağı var lütfen dikkat edelim

Her iki taraf içinde zor. Kimse isteyerek ve bilerek kaza yapmaz.

Hakkın rahmetine kavuşan sitemiz üyesi motorcu kardeşimize Allah rahmet eylesin..

Yakınlarına ailesine sabır ve başsağlığı diler acılarını paylaşırım..

Bay veya bayan, her kim ise; araç sürücüsünün işi de zor arkadaşlar..

Kim o sürücünün yerinde olmak isterki!?
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Yahu arkadaşlar Adana MT nin topığinde olcanaryus nikli üye farklı konuşmuş bi bakarmısınız...Traktöre arkadan çarpmış deniyo
    evet abicim.videonun 2. bölümünde traktörün altından çıkarılan r6 o kazayı yapan motor değil.o benim arkadaşım faruk bora aydemirin kazası.2 kazada aynı gün olduğu için aynı olay sanılıp video birleştirilmiş.güvenlik kamerası görüntüsündeki kaza yapan motor kırmızı beyaz r6 değil.bora kazayı e-5 yolunda traktöre arkadan çarparak yaptı.bugün defnettik arkadaşımızı.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazar günü malesef adana da iki kaza meydana gelmiştir. 1. si adananın kozan ilçesinde. 2. si adananın incirlik mevkinde. Ne yazıkki ikisiede ölümle sonuçlanmıştır ve bizi derinden üzmüştür. bu başlıkta izlediğiniz videonun baş tarafındaki görüntü kozanda kaza yapan arkadaşa ait. traktörlü olan kısmı incirlikte kaza yapan arkadaşımıza ait. iki haberi birleştirmişler nasıl oldu bilmiyorum iki görüntü biri , birine karışmış.

Motosikleti
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yaşadığın olay gerçekten ibretlik ben bundan 4 sene kadar önce bir kamyon sürücüsüyle konuştum ve şok oldum adam diyorki; biz bazen uzun yol giderken uyuya kalıyoruz dedi.. belli bir zaman sonra dinlenmeyince gözler açık olsa bile bilinç kaybı olabiliyormuş içi geçerya insanın aynen öyle... adam bazı yollarda belli kesimlerinde neredeyse her şöförün uyduğunu söyledi.. ne kadar doğru bilmem ama bir taksicide demişti geçenlerde ve benimde başıma bir kere geldi araba sürerken resmen kafa kafaya çarpışacaktım karşıdan gelen araçla kornasını son anda duydum ve direksiyonu kırdım gündüz vaktiydi ama uyudum resmen... onun için her zaman dikkat ediyorum.. 12 yıldır araba ve son 6 yıldır sürekli olarak motor kullanıyorum.. ne kadar tecrübe kazanırsam o derecede temkinli olmaya başladım....
    Evet sayın arkadaşım bende 16 sene takicilik yaptım Gelibolu da ,neler yaşadım neler ,birkere benimde içim geçmiş direksiyon başında ,gece ve uzun yolda .O pozisyonda kaza atlatmadım ama resmen çok korktum ve birdahamı asla.Uzun yolculuklarımda kesinlikle baktım ağırlaştım, çeker sağa dururum ve o rehaveti dağıtırım ,elimi yüzümü yıkarım ,baktım olmadı bir istasyona girer vurur kafayı uyurum ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:09 ----------

Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar günü malesef adana da iki kaza meydana gelmiştir. 1. si adananın kozan ilçesinde. 2. si adananın incirlik mevkinde. Ne yazıkki ikisiede ölümle sonuçlanmıştır ve bizi derinden üzmüştür. bu başlıkta izlediğiniz videonun baş tarafındaki görüntü kozanda kaza yapan arkadaşa ait. traktörlü olan kısmı incirlikte kaza yapan arkadaşımıza ait. iki haberi birleştirmişler nasıl oldu bilmiyorum iki görüntü biri , birine karışmış.
    Aaaaa tamam o zaman olabilir ,her iki arkadaşımızada rahmet diliyorum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

Alıntı olcanaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abicim.videonun 2. Bölümünde traktörün altından çıkarılan r6 o kazayı yapan motor değil.o benim arkadaşım faruk bora aydemirin kazası.2 kazada aynı gün olduğu için aynı olay sanılıp video birleştirilmiş.güvenlik kamerası görüntüsündeki kaza yapan motor kırmızı beyaz r6 değil.bora kazayı e-5 yolunda traktöre arkadan çarparak yaptı.bugün defnettik arkadaşımızı.
    her iki arkadaşımızada allah rahmet eylesin

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu %100 hatalı
    bence rahmetlinin de hatası var ama % 100 hatası yok hatanın büyüğü araba sürücüsünde diye düşünüyorum neye göre dönüş yaptın aynan yokmu bodozlama dönüyo arkadan gelen naparsa yapsın 2 teker olunca ölümlü oluyo işte yapacak bişi yok keşkeler de çare değil allah rahmet eylesin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)