Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Jikle

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    @hondam
    hocam gaz verme veya hareket etme olayım yok
    zaten motor kendine gelmeden yol yapmam asla ama canımı sıkıyor bu olay ne biliyim
    oto jikle devreden cıkınca sürekli stop ediyor motorum.
    sıcak veya soğuk hava ayırt etmeksizin
    motor ısınana kadar bu böyle.motor 5 dk yol yapsın ışıklarda dursun stop olayı ortadan kalkıyor
    hani ışıklardada dursa oky diycem de
    durumum bu yani
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızdırma bujisi dizel motorlarda kullanılır..onların ateşlemesi sıkıştırılmış olan havanın ısısıdır..bı kızdırma bujiside adından anlaşılacağı üzere kızarır ve yanma odasındaki sıcaklığı(motor soğukken) ısıtmaya yardımcı olur...ilk hareket vermede işe yarar.sonra devreden çıkmış durumdadır...
    Bende ısıtma bujı sının motosıklet te olmadıgından sordum. eeeeee ancak arkadasım yanlıs bılıyosun sen ısıtma bujı sının gorevını.

yanma odası yanı sılındırde degıl ısıtma bujısı. bu bujı yakıtı yanı mazot u ısıtıp ınceltmeye yanı daha yanıcı hale getırmeye yarıyor. tam olarak enjektorlerın yakınlarında yakıtın yanma odasına gıdecegı en yakın yerde oluyo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hondam
    hocam gaz verme veya hareket etme olayım yok
    zaten motor kendine gelmeden yol yapmam asla ama canımı sıkıyor bu olay ne biliyim
    oto jikle devreden cıkınca sürekli stop ediyor motorum.
    sıcak veya soğuk hava ayırt etmeksizin
    motor ısınana kadar bu böyle.motor 5 dk yol yapsın ışıklarda dursun stop olayı ortadan kalkıyor
    hani ışıklardada dursa oky diycem de
    durumum bu yani
    Buyuk ıhtımalle makına su sogutmalı degıl sanırım. oto jıkle ısı sende sıcaklık algılayan bır jıkle termostat ı olması muhtemel tamırcıne gıdıp cıvalı jıkle valfı bunun daha yuksek sıcaklıkta devreden cıkanını taktırabılırsın bahsettıgım sıstemde ıse..
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    [QUOTE=hondam;2178391]Bende ısıtma bujı sının motosıklet te olmadıgından sordum. eeeeee ancak arkadasım yanlıs bılıyosun sen ısıtma bujı sının gorevını.

yanma odası yanı sılındırde degıl ısıtma bujısı. bu bujı yakıtı yanı mazot u ısıtıp ınceltmeye yanı daha yanıcı hale getırmeye yarıyor. tam olarak enjektorlerın yakınlarında yakıtın yanma odasına gıdecegı en yakın yerde oluyo.[COLOR="Silver"]

Sende biraz yanlış biliyorsun.Senin bahsettiğin parçaya yakıt ısıtıcı denir,buji denilince,şekil benzerliğinden dolayı silindir üzerindeki parça akla gelir.

Alıntı:

- Yakıt ısıtma tertibatı
    Kartuş tipindeki yakıt filtresi, kağıt disklerden yapılmış, filtreleme yüzey alanı 5300 cm2 ve filtreleme derecesi 4-5 mm olan bir filtre elemanını içerir. Filtrede, filtre üzerine monte edilmiş olan termik bir anahtar tarafından kumanda edilen bir ön ısıtma tertibatı mevcuttur. Dizel yakıtının sıcaklığı 6 °C***8217;nin altına düştüğü zaman, bir elektrik rezistörü yakıtı enjeksiyon pompasına göndermeden önce 15 °C***8217;ye kadar ısıtır. Filtre kartuşunun tabanında, filtrede yoğuşan suyun boşaltılması için bir tapa mevcuttur.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    [QUOTE=hondam;2178391]Bende ısıtma bujı sının motosıklet te olmadıgından sordum. eeeeee ancak arkadasım yanlıs bılıyosun sen ısıtma bujı sının gorevını.

yanma odası yanı sılındırde degıl ısıtma bujısı. bu bujı yakıtı yanı mazot u ısıtıp ınceltmeye yanı daha yanıcı hale getırmeye yarıyor. tam olarak enjektorlerın yakınlarında yakıtın yanma odasına gıdecegı en yakın yerde oluyo.[COLOR="Silver"]

evet yakıt ısıtıcısıyla kızdırma bujisini karıştırmış olman normal...yada seni biri fena kandırmış malesef...hergün elimden geçen motor parçalarını tanıyamadığımı ima etmen de yanlış..ben böyle biliyorum desen konuşur anlaşırdık..ama old hocam gereken cevabı vermiş zaten bana söyleyecek bişey bırakmamış sağolsun...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    CBR600RR
    [QUOTE=_OLD_;2178525]
    Alıntı hondam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ısıtma bujı sının motosıklet te olmadıgından sordum. eeeeee ancak arkadasım yanlıs bılıyosun sen ısıtma bujı sının gorevını.

Sende biraz yanlış biliyorsun.Senin bahsettiğin parçaya yakıt ısıtıcı denir,buji denilince,şekil benzerliğinden dolayı silindir üzerindeki parça akla gelir.

Alıntı:

- Yakıt ısıtma tertibatı
    Kartuş tipindeki yakıt filtresi, kağıt disklerden yapılmış, filtreleme yüzey alanı 5300 cm2 ve filtreleme derecesi 4-5 mm olan bir filtre elemanını içerir. Filtrede, filtre üzerine monte edilmiş olan termik bir anahtar tarafından kumanda edilen bir ön ısıtma tertibatı mevcuttur. Dizel yakıtının sıcaklığı 6 °C***8217;nin altına düştüğü zaman, bir elektrik rezistörü yakıtı enjeksiyon pompasına göndermeden önce 15 °C***8217;ye kadar ısıtır. Filtre kartuşunun tabanında, filtrede yoğuşan suyun boşaltılması için bir tapa mevcuttur.
    Cok ozur ben hata ettım hata demıyelımde yanlıslık sızındedıgınız gıbı aynen, yanlıs bılgı verdım cok ozur

Motosikleti
    sorun değil..hatayı pardon yanlışlığı kabul etmekte bir erdemdir..sağlıcakla kal

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    iyiki bi soru sordum kavga cıkıyodu
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    çıkmaz çıkmaaaz
    ispatı olmayan bişeyi yazmassan kavga çıkmaz..
    yada en fazla sen bilirsin dersin yine kavga çıkmaz

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    çıkmaz çıkmaaaz
    ispatı olmayan bişeyi yazmassan kavga çıkmaz..
    yada en fazla sen bilirsin dersin yine kavga çıkmaz
    ne demek oluyor şimdi bu kavgaya davet mi
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    CBR600RR
    sorun değil..hatayı pardon yanlışlığı kabul etmekte bir erdemdir..sağlıcakla kal
    Gercekten bakın ben ole hatırlıyordum uzun zaman once 95, 2002 ye kadar tamırcılık yaptım uzun zamandırda yapmadıgım ıcın bazı ayrıntılar unutulabılıyo. hemen tel actım eskı calıstıgım ustama sızın soyledıklerınızı onayladı.

Tamam hadı hata olsun

Motosikleti
    insanlar konuşa konuşa anlaşırlarmış..bak anlaştık kardeş..ne güzel.konuya da bişeyler katmış olduk...

Motosikleti
    CBR600RR
    insanlar konuşa konuşa anlaşırlarmış..bak anlaştık kardeş..ne güzel.konuya da bişeyler katmış olduk...

Motosikleti
    honda cbr 125r
    arkadaşlar bişi sorucam motoruma 95 oktan mı alıyım 97 oktan mı ? hangisi ii dirr ?? bilginiz varmı

Alıntı izci1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişi sorucam motoruma 95 oktan mı alıyım 97 oktan mı ? hangisi ii dirr ?? bilginiz varmı
    ben bi belgeselde izlemiştim. aile otomobili diyebileceğimiz otomobillere, 97 oktan benzin koyuyorlar beygir gücünü ölçünce herhangi bir güç artışı performans artışı olmadı. lakin spor tarz otomobillere koyunca beygir artışı oldu. sonuç olarak da standar otomobillere koymayın gerek yok dediler. aynı durumu motorlara uyarlar isek. sport motorlar gibi yüksek gücdeki motorlar dışında bir etkisi olmayacağı sonucunu çıkarta biliriz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)