Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çene açılır kask kullanan?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lazer GranVille GL (buğu camı - pinlock var) veya AGV Longway (buğu camsız - daha ucuz) öneririm.

İki yıldır Lazer GranVille GL kullanıyorum. Ben 10 üzerinden 8 verebilirim. Çarpma testlerinde de 5 yıldız almıştı yanılmıyorsam. Fiyat-performans olarak daha iyisi yok benim bildiğim.
    3 aydır kullanıyorum bende Lazer Granville. Bir sorun yok şimdilik. Tavsiye olunur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    bnde airoh var kazada blmem ama memnunum fazla ses geçirmio. fiyatı 350.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zeus ZS 3000 kullanıyorum..
    Ama eskidi artık

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    benim ilk çene açılır kaskım ls2 Delta idi. 2 büyük kaza geçirdim onunla ikincisinde bayağı bir asfalta sürttü hatta camı yerinden çıktı ama çenesi açılmamıştı. Şu an lazer granville kullanıyorum. ls yi kullanmama sebebim içinin kopmle çıkmaması ve biraz da olsa zamanla gürültüsünün artmış olmasıydı.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    bende çeneden açılır kask var 4 senedir kullanıyorum kardeşim çooook büyük kaza gecirdi ama hiç birsey olmadı (safabet) kardeşimin kazasına göre sağlam cıktı kask
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı Tesla.tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Muğla gibi sıcak bir yerde yaşadığımdan dolayı sadece gezinti amacıyla alacağım scooterda kullanacağım çene açılır kask tavsiyesi ve kullanıcı yorumu bekliyorum. Motorla 70-80i geçmem, genelde ardçı ile yolculuk ederim. LS2 Delta ve Cox Trip modelleri arasında kaldım. Özellikle aşağıdaki yeni olan haberden sonra openface kasklardan caydım. Malesef bütçem de pahalı kasklar için yeterli değil.
    LS2 için kaskların şahini gibi bir tabir duydum ama sebebini anlayamadım.
    Tavsiye ve yorum yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Resimdeki ölen kişi kask takmıyormuş malesef. Meftanın baş izi camda net bir şekilde görülüyor.

Not: Lütfen bu konulardan forumda çok, aratın gibi ifadeler kullanmayınız. Hem bu forum hem de diğer forumlarda çok araştırdım ama herkes malını övmüş ya da çene açılır model kullanmamış. Teşekkürler.
    kardeş ben mal övmeyi beceremem ama butcene uygun olan kask ls2 delta modeli çeneden açılır bende kullanuyorum ve 400 500 tl gibi paralara kask alabilecek kişi değilim ben maddiyat itibari ile daha önceleri değişik kasklar kullandım ls 2 fena değil ha çok mu iyi hayır ama orta sınıf bence ama senin işini gayet iyi görör alınabilir bir kask
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lazer GranVille GL (buğu camı - pinlock var) veya AGV Longway (buğu camsız - daha ucuz) öneririm.

İki yıldır Lazer GranVille GL kullanıyorum. Ben 10 üzerinden 8 verebilirim. Çarpma testlerinde de 5 yıldız almıştı yanılmıyorsam. Fiyat-performans olarak daha iyisi yok benim bildiğim.
    Granville vizör kalitesi pin-lock ile sanırım daha yüksek
    Nedense ben pek memnun değilim Agv Longway'den , vizör ve civataları tam problem yaratabilecek tipte, Buğu özelliği olmasa daha iyi 6 ayda görüşü engeller bir tabaka ile uğraştım ve zorla sildim ,hep de buğu yaptı. Vizör civataları kesinlikle vizörü yukarı kaldırdıktan sonra sökülmeli kapalı halde hemen kırılıyor ve civatayı satan yeri internetten bile bulunamıyor.Lazer'den ucuz diye alıp birsürü uğraştırıyor.

Roof marka bir kask var arkadaşlar, pilot kasklarına benziyor, çoğu kişi için çirkin olsa da, "çirkin güzeldir" felsefesini benimseyen benim için oldukça ilgi çekici bir kask.

Ancak kask hakkında pek bilgim yok, internet araştırmaları harici. Gerçek hayatta kaskı tecrübe edenler varsa bilgi verebilir misiniz. Aşağıda birkaç fotoğrafını paylaşıyorum.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Tesla.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Roof marka bir kask var arkadaşlar, pilot kasklarına benziyor, çoğu kişi için çirkin olsa da, "çirkin güzeldir" felsefesini benimseyen benim için oldukça ilgi çekici bir kask.

Ancak kask hakkında pek bilgim yok, internet araştırmaları harici. Gerçek hayatta kaskı tecrübe edenler varsa bilgi verebilir misiniz. Aşağıda birkaç fotoğrafını paylaşıyorum.
    Tasarım çok orjinalmiş bence. Yuvarlak bir kask oluşu da güzel.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende hem fulface hemde çene açılır ls2 kullanıyorum.fulface camı temizlemek için sökünce cam esnemeye başlıyor ve bir zaman sonra ses yapmaya başlıyor ve rüzgar alıyor.çene açılır zaten direk rüzgar alıyor ve fena ugultu yapıyor.ama senin yaptığın hızlarda ikiside sorun çıkarmaz sanırsam.
    çene açılır kasklarda ses yapması normaldir.fiyat kalite meselesi burada ortaya çıkıyor işte.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hem fulface hemde çene açılır ls2 kullanıyorum.fulface camı temizlemek için sökünce cam esnemeye başlıyor ve bir zaman sonra ses yapmaya başlıyor ve rüzgar alıyor.çene açılır zaten direk rüzgar alıyor ve fena ugultu yapıyor.ama senin yaptığın hızlarda ikiside sorun çıkarmaz sanırsam.
    çene açılır kasklarda ses yapması normaldir.fiyat kalite meselesi burada ortaya çıkıyor işte.

yapıyor.ama senin yaptığın hızlarda ikiside

abim diye söylemiyom 2,40 - 2,60 dan aşağı inmezde nasıl kask takarsan tak abicim fayda etmez sana
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapıyor.ama senin yaptığın hızlarda ikiside

abim diye söylemiyom 2,40 - 2,60 dan aşağı inmezde nasıl kask takarsan tak abicim fayda etmez sana
    kardeşime bak senin kaskta, yeni motorun'da ses yapmaya başlar yakında bende yazarım buraya ama birde baştaki 2 nolu arkadaşı değiştirip yerine 1 numarayı koyarsak güzel durur,sonra bizide ss ci sanıcaklar
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Voge SR4 Max
    LS2 Delta Mat siyah çeneden açılır kaskımı sipariş ettim arkadaşlar. Zaten sürekli düşük hızlarda kullanacağım için ses yapacağını sanmıyorum ya da yapmayacağını umuyorum. L beden sipariş ettim. Beden ölçüsüne göre başım M-L sınırında. Eğer dar gelirse büyüğü ile değiştiricem. İzlenimlerimi ve fotoğraflarını yayınlarım. Yorum yazan herkese tekrar teşekkürler.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Uzun süren araştırmalarım sonucu daha motosikleti almadan (gel ehliyet, gel) L beden LS2 Delta Çeneden açılır kask aldım. İlk izlenimim çok büyük görünüyor olması. O kadar ki hatta, çevrenizdekilerin gülmesine sebep oluyor. Tabi benim gibi scooter kullanıcısı iseniz. Astronot ya da kocakafa gibi şakalara maruz kalabilirsiniz. Özellikle üzerinizde mont vs yerine tişört falan varsa ki boyum 1,83, kilom 81. İzlenimlerimi ve yorumlarımı yakında resimleriyle yazarım.

Resimleri ekliyorum.

Kaskın altında görünen kırmızı mandal içte bulunan güneş vizörünün kademeli olarak açılıp kapanmasını sağlıyor.

Resimler bulanık, kusura bakmayın, renkler bozulmasın diye flaş kullanmadım. Kaskın arkasında hava çıkış ızgaraları görülüyor. Modeli FF369-1. ECER 22-05 etiketi ve bedeni yazıyor.1550 +- 50 g ağırlık yazılmış.

Kaskın burun kısmanında bir düğme var ve bu düğmeye(üstte, arkası kırmızı) basılarak kask açılabiliyor. Kaskı açmak ve kapatmak çok kolay. Çene açılırken vizör hangi konumdaysa o konumda durmaya devam ediyor.

Ön hava girişleri. Dileğe göre sağa ya da sola kaydırarak hava girişi kapatılabiliyor. Kaskın havalandırması yeterli geldi bana. Yaz sıcağını görmeden net birşey demek doğru değil tabi.

Kaskın üstünde yer alan ufak bir bölüm 2 kademeli olarak açılarak hava girişi sağlanabiliyor. Dilenirse kapalı tutulabiliyor.

Çene kilidi mekanizmasını mandalı tek çekişle açmak çok kolay ama yüklenmeme rağmen kendiliğinden açılmadı. Güven veriyor.

Taşıma kolaylığı sağlayan çanta şeklinde kılıfı var.

Kaskın büyük olduğunu belirttiğim için bilgi açısından başımdayken de resmini çektim. Kusuruma bakmayın.

Bunlar da yandan.

Kaskı ilk taktığımda çok komik gelmişti gözüme, tam bir kocakafa. ama zamanla gözüm alıştı, normal geliyor.
    Scooterınızı dik oturarak kullanıyorsanız, alıştıktan sonra boyun ağrısı yapacağını sanmıyorum ancak bir bayan için haddinden fazla ağır. Motosiklet kullanırken sırtınız dik durmuyorsa, en ufak bir öne eğilmede kask başınızı aşağı çekiyor gerçekten.
    Kaskı 180 liraya satın aldım ve normalde, baş ölçüm 57 cm. 57 cm M bedene denk gelse de forumlarda LS2 için bir beden büyüğü tavsiye ediliyordu. Ben de L tercih ettim, iyi de etmişim.

Kaskı çenesi kapalıyken takmak zor oluyor gerçekten, çene açıkken takmak daha kolay.

Teşekkürler.

Hayırlı olsun, hem yedek vizör parça kolaylığı bakımından iyi seçim olmuş. İzlenimlerinizi okurken koptum biraz akşam akşam.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    konuyu açtığın iyi olmuş..BENDE IXS LS2 COX ARASINDA KALDIM..http://www.motorturkiye.com/iresim.php?hid=14211&sec=1
    SİYAH CAMLI VE VİZÖRLÜ OLMASINI İSTİYORUM..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)