Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İyi ölmedim. Streç film sonum olabilirdi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Dün akşam saat 18:40 gibi Anadolu yakası, Otosandan girip TEM'e bağlandım. Kartal gidecektim. Hava yeni kararıyordu. Yağmur çiseliyordui yerler sabun gibi tabi. Bir ara orta şeritte giderken bir TIR ın arkasına takıldım. Dedim geçeyim artık, sol şeride geçtim. Yanında mümkün olduğunca az yol almak için öndeki aracın tırı geçmesini bekleyip hızlıca bende soldan tırı geçip onun 2 öndeki arabanın arkasına geçmekti amacım. Tek korkum bu tarz büyük tır, kamyon gibi araçların yanında düşmektir. Hele otobanda. Çünkü tekere denk gelirseniz kıyma olursunuz 1 saniyede. Tam tırın yanından geçerken önden nereden uçtu bilmiyorum, paraşüt kıvamında büyük bir strech film8yaklaşık 2 metre çapında) sol şerite uçtu, dedim rüzgarla geçsin sağa sola, beni bekliyormuş. Dedim üstünden geçerken bu hız(110 km falan) ve yağmurla kayarsam, ya da tekere dolanıp kitlerse bittim ben. Direk tırın altındayım ya da bariyerlerde.Bariyere bile çarpsam arkamdaki araçlar 100 km in üzerinde sağlarında tır varken kaçamayıp üzerimden geçecekler. Neyse 1 saniyede üzerinden geçtim. Oh dedim atlattık. 2 araba önce geçip orta şeritte devam ettim. Sonra ağdan katılım oldu. Bir araç hızla bana geldi katılımdan bende kızdım kornaya bastım.Neyse bu araç aynı hızla sola geçti. O sıra da korna basıp,camını açtı dedim oh kavga edeceğiz el kol işareti yaptı yuvarlak çizerek). Bu beni tehlikeye atan arkadaş bunu yapınca dedim eyvah strech film altımda mı acaba. Hemen dikkatlice sağa çektim. Bir de ne göreyim zaten kat kat olan ve kalın halde bulunan streç film arka tekere dolanmış.Hem de nasıl. Dedim nasıl kitlenmedi tekerlek. O kadar sertleşmiş ve kavramış ki tekeri inanamazsınız.Fotolar aşağıda. Dolandıkça mukavemet gücü artmış çıkarmak çok zor. Açarken aklıma geldi fotolarını da çektim ki bu açtıktan bir müddet sonraki fotolar. Öyle bir dönmüş ki çıkartamıyorum. Hemde TEM'de emniyet şeridinde olmak, 300 metre sonra sağa sapak var ise inanın güvenli değil. 4 lüleri yaktım ama kuryeler ve uyanık arabalar beni son anda sıyırdılar ben streçten kurtulmaya çalışırken. Sağa su kanalına alınca çift ayağa alamadım. Tekrar emniyet şeridine alıp tekeri ters çevirdim ama nafile. Aklıma çok amaçlı pensem geldi. Ama çalışma alanım çok dar. Arkadaki varyatör kapağı ile jantın arasına elimi sokup, lime lime ederek streçi pense ile koparmak çok uzun ve zor oldu. %80 ninden kurtuldum ama ellerim leş oldu ve çarpa çarpa janta soğuk havada sızlamaya basladı, çizildi. Sonra çok amaçlı pense deki bıçakla kesmeye başladım o daha etkili oldu ama hiç kolay değil elinizin zor girdiği bir yerde katlarca olmuş sertleşmiş streçi kesmek. Neyse dersimi verdim, kuzenime gittim kalmaya. Sabah bakarım dedim. Sabah ki fotolar da aşağıda. İyice sertlemiş streçi çıkartmak istedim aynı yöntemlerle nafile. Baktım parça parça çok zor. Fabrikaya varınca ustalardan yardım alırım sökerim.Öyle çıktım yola. Ama yusuf tabi ya dedim kalan , iyice sertleşmiş ve tekerin yanına miline iyice dolanmış streç kitlerse tekeri. Neyse ki vardım fabrikaya. Halen duruyor.Yağmur kötü azalsın son hamle ile çıkartacağım inşallah.
    Velhasıl, verilmiş sadakam varmış. 1 saniye önce geçsem sorun olmayacaktı, 1 saniye sonra geçsem uçuyordu strech film sorun olmayacaktı. Ama tam üzerinden geçtim var mı böyle bir şey. Ama bir şansta benden yanaydı. Tekerim kitlenmedi. Yoksa burada başka haber başlığı olacaktı. Allaha şükür hala aranızdayım. Allah'a emanet olun.

Bunlar da sabah çektiklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    geçmiş olsun kardeş iyi atlatmışsın : )

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Geçmiş olsun ve son olsun inş ...
    GT! ...

paramedik76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah kurtarmış geçmiş olsun

Motosikleti
    Piaggio x9 Evo
    geçmiş olsun dostum Allah korumus...
    4 Teker Bedenimi 2 teker [COLOR="Cyan"]RUhuMU[/COLOR] TaŞıR... :bounce:

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Ucuz kurtarmışsın. Büyük geçmiş olsun .

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçmiş olsun.. Tır senaryon çok ürkütücüydü ama:(
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En kötüsü bu olsun.Kaza filan yapsan allah korusun.Geçmiş olsun.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun.

Yahu şu trafikte başımıza neler gelecek belli değil, hasbelkader yaşayıp gidiyoruz işte.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Büyük geçmiş olsun.
    Ciddi tehlike atlatmışsınız..
    Yıllar önce mz 301 de arka tekerim kitlenmiş (şanzuman dağılması) ve 150 mt kadar sürüklenerek gitmiştim. Su kanalına düşüp kendimi kurtarabildim.Allahtan sağ şeritte seyrediyordum...
    2 teker bu ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor Heleki limitlerde giderken her türlü senaryoya hazırlıklı olmak lazım.. Mümkün olduğunca

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsunda streç bu kadar mukavemetlimi yahu!!

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dolana dolana streç filmi bırak, adi kara tekel torbası saniyede kimbilir kaç tur dönen tekerin göbeğine sarım sarım sarılarak çelik gibi oluyor..

Başıma gelen bir iş benim de..
    Geçmiş ola..

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    çok büyük geçmiş olsun yollarsa başımıza ne geleceği belli değil valla
    kim bilir nerden koptu geldi sana kadar
    verilmiş sadakan varmış
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    CBR600RR
    Gecmıs olsun arkadas.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Motosikleti
    gt250comet
    geçmiş olsun

kahkahax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ EN500
    büyük geçmiş olsun

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Büyük geçmiş olsun, allah korumuş.

norad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah korumuş.büyük geçmiş olsun.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    verilmiş sadakanız varmış Allah korumuş beterinden saklasın inşallah...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)