Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sarf Malzemelerinde OEM Parça Muadil Parça Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Motosikletlerde sarf malzemeleri olan Debriyaj Balatası, Debriyaj Saçı, Contalar, Fren Balataları, Fren Pabuçları, Debriyaj Kabloları, Gaz Kabloları, Fren hortumu, Hava filtresi, yağ filtresi vb. gibi parçalar değişeceği zaman EBC, K&N, Hiflo, Barnett, Gold Fren, Ferodo, Motion Pro gibi tanınmış markaların ürünleri mi kullanılmalı, yoksa oem ürünler mi kullanılmalı?

Elimde stokladığım onca orjinal sarf malzemesi var, bi o kadarda yukarda saydığım sarf malzemelerinden var. Muadil ürünlerin sizce kalitesi daha mı düşük yoksa daha üst seviyede mi? Ona göre oem veya muadil elimden çıkaracağım, artık çok fazla yer kaplıyorlar evde, hatunda haliyle sinirleniyor bu duruma
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerde sarf malzemeleri olan Debriyaj Balatası, Debriyaj Saçı, Contalar, Fren Balataları, Fren Pabuçları, Debriyaj Kabloları, Gaz Kabloları, Fren hortumu, Hava filtresi, yağ filtresi vb. gibi parçalar değişeceği zaman EBC, K&N, Hiflo, Barnett, Gold Fren, Ferodo, Motion Pro gibi tanınmış markaların ürünleri mi kullanılmalı, yoksa oem ürünler mi kullanılmalı?

Elimde stokladığım onca orjinal sarf malzemesi var, bi o kadarda yukarda saydığım sarf malzemelerinden var. Muadil ürünlerin sizce kalitesi daha mı düşük yoksa daha üst seviyede mi? Ona göre oem veya muadil elimden çıkaracağım, artık çok fazla yer kaplıyorlar evde, hatunda haliyle sinirleniyor bu duruma

benim branşımla kıyasladığımda , üretim bandından sonra satış sonrası için şikayetleri gidermek adına o an hangi tedarikçi uygun fiyatla ve kısa zaman da yedek parça temin ediyorsa o tarafa sipariş geçerek stoklara alıyoruz.

aslında belli ürünleri piyasada veya dünyada yapabilen kabiliyette sınırlı üretici var bunlar isteyen herkese ürün tedarik ediyor. sadece logo ve renk gibi farklar var ,

bu işi gerçek işi olarak kabul etmiş piyasada kendini ispatlamış markaları tercih etmek daha doğru geliyor.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

ben olsam üzerinde made in japan veya england germany yazan parçaları ayırırdım diğerleri kaliteli olsalar da yollardım.

bazı markalar orjinali kadar kalitelidir tabi.mesela lucas .

k n de iyidir. ama ebc veya gold fren ne kadar çok kullanılsalar da üzerinde made in china yazıyorsa hiç kullanma bence

Motosikleti
    Dragstar 650
    Made in china hiç bir ürün almıyorum zaten ama bazı firmalar özllikle aksesuar üretimini çinde yaptırıyor, mesela highway hawk çinde, Custom world taiwan da

Benim asıl sormak istediğim muadil ürünler performans açısından oem den daha mı iyidir, yoksa vasat mıdırlar? Sonuçta yamaha herhalde fren balatası üretmiyor, bir yerden tedarik ediyordur, ben ferodo üretiyor diye duymuştum mesela
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    http://www.650ccnd.com/mods/Sal/Brake_pads.htm

Burada stoğun yerine kaliteli balata olarak EBC'nin HH tip olanlarını öneririm demiş ama kullanımdan sonra HH yerine organikler(Sanırım GG tipler) daha iyi demiş...Bu HH ler sanırım daha çok ss'lerde kullanılıyor...Zaten wemoto'dan da GG demişlerdi diye hatırlıyorum...Fiyat olarak bakınca da EBC daha pahalı...Acaba bu markaya verilen para mı?Yoksa gerçekten daha mı kalitelidir bilinmez...Ancak işi bu olan bir firmanın en az OEM'ler kadar iyi olduğundan, iş görüceğinden şüphem yok...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Herkes goldu övdüğü için aldık ama elimde oem de var kararsız kaldım şimdi mesela ön frende Bu arada motoru ilk kez kışın kullanmayacağım, kaldırmayı düşünüyorum en azından nisana kadar

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Yaa gördün mü geçen ne diyodun sadece önü kullanıyorum arkayı takmaya üşeniyorum..Bitti di mi balata?

650ccnd deki yazıya baktın mı?Orada ön frene EBC önermiş stokların yerine kaliteli olarak...

Ben de kışlama olayına gireceğim ama her kafadan başka ses çıkıyor...Marta kadar bakalım artık...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

Bu arada ben en son hava filtresini wemoto'dan aldım...V-Filter diye bir şey geldi...İspanya üretimi...Ama hava petekleri filan herşey OEM'le aynı...Zaten wemoto direk oem neyse onu gönderiyor sanırım çünkü part no ile arattım..O tarz bazı siparişleri özel sipariş üzerine getiriyorlar..Hiflo'nun daha ince tel gibi mesela hava petekleri...

Bu arada wemoto'dan baktım EBC 16 pound orjinal balatalar 27 pound...Gel çık şimdi işin içinden...Ama normalde stoklarında yok oem balatalar... Sipariş üzerine getirtiyorlar diye de pahalı olabilir...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Benim tahminim de öyle olduğu, cıvataları yedekledim orjinalleri ile komplesi 180 $ a geldi ama komple krom cıvatalar 40 $ tek tek alınca pahalıya geliyor oemler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)