Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Milletvekilleri trafikte 'dokunulmaz'

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ve hiçbir vekil itiraz etmedi.... Öyle mi?

Ölsün gebersin hepsi, başka da birşey demiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birine kelimesi ile geçistirilen kisi öyle herhangi biri degildi.
    Degerli sanatçimiz Sevim Tanürek'ti.
    çarpan da herhangi biri degildi.
    Sevim Tanürek'i öldürüp kaçan çocugun babasi ona ceza olarak gemicik aldi.
    Simdi denizlerde sürüm sürüm sürünüyor...
    Askere de almadilar zaten.
    çürük raporu var.

Konuya gelecek olursak, bakalim kaç kisinin basi yanacak bu kararla deyip, susuyorum.
    benim babamda o kadar para kazansa banada alır gemi
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    benim babam bir motor bile almadı ama yinede çok severim keşke onada ceza yazmasa polis amcalar

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    3 yıl önce Denizlide Beyoğlu savcısının arabasına binmiştim. Binme sebebim villasında iş yapacaktık. Adam kırmızı ışık falan dinlemiyor kamera var ceza gelir dedik. "Cezayı yazsınlar ödeyecek olan kim?" dedi.

Savcı herkesten üstün ve güvenlik için trafik kuralını dinlemeyebilir.

Milletvekili kim oluyorda bizim paramızla alınan araçları binerek kural tanımıyorlar ?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Ankaralı Turgut'un yeni parçasından sonra bu karar alındı heralde.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl önce Denizlide Beyoğlu savcısının arabasına binmiştim. Binme sebebim villasında iş yapacaktık. Adam kırmızı ışık falan dinlemiyor kamera var ceza gelir dedik. "Cezayı yazsınlar ödeyecek olan kim?" dedi.

Savcı herkesten üstün ve güvenlik için trafik kuralını dinlemeyebilir.

Milletvekili kim oluyorda bizim paramızla alınan araçları binerek kural tanımıyorlar ?
    ne demek herkesten üstün ve trafik kuralını dinlemeyebilir..
    .o üstün dediğin savcı kırmızıyı dinlemeden geçtiğinde karşıdan GELEN VE kendine yeşil yanan (ALLAH KORUSUN) baban,annen,kardeşin v.s ye direk çarparak ölümüne sebep olursa yine de üstün adam ne yapalım dermisin???

kusura bakma ama ateş düştüğü yeri yakar misalini anlatabilmek için bunu yazmalıydım.trafikte üstünlük yoktur kardeşim.kural vardır uyulmalıdır...herkesçe.....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    K 1200 LT
    Kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur.

Bu ihlalleri yapanlar,kural tanımayanlar,adaletsizlikle yönetenler,onlara uşaklık edenler,ses çıkarmayıp seyredenler,bana dokunmayan yılan diyenler......v.b.

Boynuzlu koyunun boynuzsuz koyundaki hakkı sorulduğunda ne cevap verecekler ?

Gerisi martaval...( Tabii inanana ...)
    ''Anlayabilseydin,ağlayabilirdin...''

Motosikleti
    Alıntı osmanefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur.

Bu ihlalleri yapanlar,kural tanımayanlar,adaletsizlikle yönetenler,onlara uşaklık edenler,ses çıkarmayıp seyredenler,bana dokunmayan yılan diyenler......v.b.

Boynuzlu koyunun boynuzsuz koyundaki hakkı sorulduğunda ne cevap verecekler ?

Gerisi martaval...( Tabii inanana ...)
    amenna ve saddakna....inanırız dostum.hemde tüm kalbimizle şüphesiz olarak....

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .o üstün dediğin savcı kırmızıyı dinlemeden geçtiğinde karşıdan GELEN VE kendine yeşil yanan (ALLAH KORUSUN) baban,annen,kardeşin v.s ye direk çarparak ölümüne sebep olursa yine de üstün adam ne yapalım dermisin???

kusura bakma ama ateş düştüğü yeri yakar misalini anlatabilmek için bunu yazmalıydım.trafikte üstünlük yoktur kardeşim.kural vardır uyulmalıdır...herkesçe.....
    aynen katılıyorum samet abi.
    nerde eşitlik bu nasıl adalet yada var mı bizim memlekette yuhh.

Motosikleti
    VW Polo

Kırmızıda geçerken yolu kontrol etmeden geçmek aptallıktır herhalde?

Emniyet müdürünü içeri tıkacak güce sahip olan insan her şeyi yapabiliyor devlet tarafından yetki verilmiş. Ayrıca Adelet Bakanlığı logosu taşıyan her araçların trafikte önceliği var.

Bence devlet iyi yapıyor, çünkü bu adamlara suikast yapacak olan bir sürü insan çıkar.

Motosikleti
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızıda geçerken yolu kontrol etmeden geçmek aptallıktır herhalde?

Emniyet müdürünü içeri tıkacak güce sahip olan insan her şeyi yapabiliyor devlet tarafından yetki verilmiş. Ayrıca Adelet Bakanlığı logosu taşıyan her araçların trafikte önceliği var.

Bence devlet iyi yapıyor, çünkü bu adamlara suikast yapacak olan bir sürü insan çıkar.
    trafikte öncelik sahibi olmak ayrı şey kuralları sallamamak ayrı şeydir..kırmızıda geçerken seni görmeyen bir çocuğu,yaşlıyı özürlüyü yada gerek yok yeşili gören ama seni görmeyen dalgın bir insanı son anda farketsen ne olur??
    hız sınırını takmazsan 90 ile gidilmesi gereken yerde 190 ile gidersen önüne yola v.s çıkanı farketsen ne olur???
    2 saniye kuralı örnek olsun.önündeki aracı 2 saniye ile takip edersen hızın neyse durabilirsin.ama ben öncelikliyim deyip 1 saniye yada daha az bir mesafe ile takip edersen öndeki fren yaptığında arkadan tecavüz edersin.bu durumda da öndekinin günahı yoktur ama.
    devlet iyi yapmıyor.......tünden korkusu olmasa,adil olsalar suikastten de korkusu olmaz..onlara suikast yapacak olan yolda yapmaz bekleyebilir durunca da yapar..ama bu bahaneyle onları vatandaşlara suikastçi yapmak,vatandaşın canına kastetmek ne derece doğrudur??? tartışılmaz bile..........

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    terbiyesizlik ....

koskoca milletin koskoca vekiline ceza yazmak terbiyesizliktir. ADALETli bir karar olmuş bu gibi kararlar ile memleketimiz KALKINAcaktır.

bazı arkadaşlar (moddan bulaştı) halen bu gibi konularda (milletvekili maaşları, sosyal hakları, emeklilikleri) bir anda aynı fikirde olan vekillerimizin hangi konularda neden ayrı fikirleri beyan ettiklerini umarım daha net anlarlar.

bir vatandaş olarak diyorum ki ;

"U can't touch this
    Yani turkcesi bana dokundurabilirsiniz
    Dokundur
    Elle
    E dokundur
    Elle

Bana ceza kes, ama plakaya olsun "

hey gidi rahmetli Gökhan, nur içinde yat.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

dokunmak yasak zina suçudur

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı LAZ_MAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dokunmak yasak zina suçudur
    Zina Türkiye'de suç değil ki. Bu durumda dokunmak da suç olmaz Ama bırak dokunmayı istemiyoruz diye pankart açsan içerdesin. Örnekleri çok. Kürsüden önceden hazırlanmış metinle konuşan öğrenci özgüven abidesi, bağırarak, pankart açarak dokunmaya çalışan içerde... Bizde böyle...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    VW Polo
    trafikte öncelik sahibi olmak ayrı şey kuralları sallamamak ayrı şeydir..kırmızıda geçerken seni görmeyen bir çocuğu,yaşlıyı özürlüyü yada gerek yok yeşili gören ama seni görmeyen dalgın bir insanı son anda farketsen ne olur??
    hız sınırını takmazsan 90 ile gidilmesi gereken yerde 190 ile gidersen önüne yola v.s çıkanı farketsen ne olur???
    2 saniye kuralı örnek olsun.önündeki aracı 2 saniye ile takip edersen hızın neyse durabilirsin.ama ben öncelikliyim deyip 1 saniye yada daha az bir mesafe ile takip edersen öndeki fren yaptığında arkadan tecavüz edersin.bu durumda da öndekinin günahı yoktur ama.
    devlet iyi yapmıyor.......tünden korkusu olmasa,adil olsalar suikastten de korkusu olmaz..onlara suikast yapacak olan yolda yapmaz bekleyebilir durunca da yapar..ama bu bahaneyle onları vatandaşlara suikastçi yapmak,vatandaşın canına kastetmek ne derece doğrudur??? tartışılmaz bile..........
    Size hak veriyorum ancak bütün savcı ve hakimlerim üstünüm diye kırmızıdan geçeceğini sanmam.

Trafik kurallarına uymada kanun belirli kamu görevlilerine ayrıcalık tanımış yapacak bir şey yok..

Trafik Polisi savcıya ceza yazarsa devlete ceza yazmış olmuyor mu ?

İç İşleri Bakanlığı Genelgesi;
    ANAYASA Mahkemesi, Sayıştay, Danıştay, Yargıtay başkanları, üyeleri ve savcıları, tetkik hákimleri, raportörleriyle asker-sivil tüm hákim ve savcılar, TBMM üyeleri ve diplomatik görevlilere trafik suçu işlediklerinde trafik ceza tutanağı yazılmayacak.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Biri size gelse ve deseki ,

bugunden itibaren senin dokunulmazligin var, al motorla 300 bas, radara gir, barda kavga cikar, kamyon soforunu olesiye dov , benzine para verme.

Ne olurdu , tabiki gozunuz donerdi.

Birde bu haklari size sizin halkiniz veriyor desek, goz donmek ne kelime suc olan her seyi kendinize , hakkim diye gormeye baslardiniz.

Devlet , kamu gorevlisi yada yargi mensubu ne ise.

Kanunlar toplumlar icindir.
    Toplumlar insanlardan olusur
    Devlet yoneticileride birer insandir.
    Onlarin bu kanunlardan ayri kalmalari icin mukkemel birer insan olmali lazim

Peki oylelermi?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim babamda o kadar para kazansa banada alır gemi
    Biz de sana bişey deriz hep birlikte, artık ne kadar yüzün varsa söylenenleri ( doğru söylenenleri) kaldırmaya

Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz de sana bişey deriz hep birlikte, artık ne kadar yüzün varsa söylenenleri ( doğru söylenenleri) kaldırmaya
    adam doğru söylüyor ama cümleyi yanlış kullanmış o gemicik yolsuzluktan ve ihaleye fesat karıştırmalardan alındı diyor milletimiz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)