Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

köpeklerden nefret ediyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    benim ölümüm bu köpekler yüzünden olacak buraya yazıyorum!
    birkaç yıl evvel bana saldıran köpeğe çarparak yaşadığım ağır kaza sonrası ölümden dönmüştüm diyebilirim,ailem motor kullanmamı istemiyorlardı fakat inatla aşkla motordan vazgeçmedim,korumaların değerini geçte olsa öğrendim...takılan 5 porselen diş ve vucudumda hala taşıdığım yara izlerinden sonra hep daha dikkatli oldum...
    ama az evvel yine benzer kazaya kurban gidiyordum....bu köpekleri bana çeken nekarşıdan karşıya geçecek iken geri dönmeye çalışan iri bir çoban köpeğiyle çarpışmaya santimler kala durabildim ön teker yalpaladı dengemi kaybediyordum işte o zaman onu biçebilirdim neyse ki sıyırdım durdum uzunca bi süre köpeğe baktım tövbelerle yoluma devam ettim ama artık köpeklerden bıktım onlar bana değil ben onlara saldıracak ruh haline girdim köpeklerden nefret ediyorum
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Geçmiş olsun... Hayvanlar yola çıkınca şaşkına dönüp, büyük tehlike yaratıyorlar...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Birçok sıkıntımızın yanısıra bu köpeklerle de yaşamaya mecburuz, yapacak birşey yok.

Yolumun üstünde bir köpekle karşılaştığımda alarma geçip ne yapabileceğini kestirmeye çalışıyor ve ona göre davranıyorum. Genelde ilk anlarda ne yapacaklarını belli ediyorlar. Bakışlardan ve vücut hareketlerinden herşey belli oluyor.

Ama hiç ummadığımız anda birden belirip üstelik saldırıya geçen köpekler var ki, gerçekten insana zor anlar yaşatabiliyorlar.

Bu durumla çok sık karşılaşıyorsan şu köpek kovucu aletlerden bir tane alıp motora monte edebilirsin. Kornaya basar gibi düğmeye basıp riski azaltırsın.

Motosikleti
    CBR600RR
    Gecmıs olsun arkadasım ne denırkı sadece hayvan sendede sans bu yonde ılrlıyo galep
    Onlar bızlere alıstılar bızde onlara alıscaz yapcak bısey yok. sadece bırazdaha fazla dıkkat!
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    2 gün önce mondial ukh 100 ile 2 tane sokak kopegi kovaladı beni bi an hic durmucaklar sandım öyle bi gelişleri varki sonra vazgectıler. Nerden nasıl cıkacakları bellı olmuyor bunların.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    geçmiş olsun kardeş köpeklerden bende çok çektim ama sonradn farkettim kornaya asılınca çoğu kaçıyor denemeni tavsiye ederim

mcfirat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    geçmiş olsun çok dikkat etmek gerekiyor nede olsa hayvan aklı kıt.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    korna çalmıyorum çünkü ters tepki edip saldırmıcaksa bile saldıranlarda oluyor,yanlarından geçerken genelde debriyaja basıp motorun sesini kesiyorum tabi kovalarsa kaçmıyorum kaçıp düşmek var o daha sakat...duruyorum saldıracaksa saldırsın elim armut toplayacak değil ama benim yoluma çok sık çıkıyor bu itler sinir minir kalmadı artık

Motosikleti
    Mondial 100 MFH
    köpekler kovalıyor sağ/sol taraftan beni ama önüme geçmiyor yavaşlıyorum görünce ve ayağımda ötelemeye çalışıyorum

Motosikleti
    mondıal kt125

daha bügün

daha bügün aynı sorunlardan birini daha yaşadım.yolun kıyısında duran köpek,minübüsten inen yolcular tarafından kovalandı.köpekte tabii benim önüme atladı.sonuçta frenlere asıldık,ama vursak kesin yerdeyiz.
    "Bizde yanlış OLMAZ=Olduysada yanlışlıkla olmuştur...:cat:

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    bulunduğunuz bölgede çok köpek varsa olasılık artıyor haliyle. köpek kovar cihazlar var bir arkadaşım bunu motora taktı birde kornanın yanına küçük bir düğme yaptı tehlike anında basıyor bir iki kez oyle kurtulmuş

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi kırmızı renktendir diyecem saçma olacak Geçmiş olsun.

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Yazık bu hayvancağızlara...Akşam bana da bir tanesi ısrarla saldırdı...Durdum,ne var ne oldu diyince sadece öyle şapşal baktı,hareket edince yine başladı..Yine durdum ne var nooldu dedim sevecen bir şekilde sonra bıraktı..Hayvan bizim yaydığımız enerjiyide anlıyor..Kovalamalarının nedeni tekerlek gibi dönen nesneler yuvarlanan toplar onların avcılık içgüdüsünü tahrik ediyor...Durursanız pekçoğu da saldırmaz...Haa arada istisnalarda çıkar tabii...Çekiniyorsanız köpek kovan cihazlardan alabilirsiniz...

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Arkadaşlar köpeklerin tekerleklerin dönmesiyle alakalı bir durumu var o yüzden bu kadar tepki gösteriyorlar.Dikkat ederseniz bir köpeğin yanından motorla geçin köpek sizi kovalamaya başladığında tekerleklere yöneliyor.Tam açıklaması nedir bilmiyorum ama durum bu

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Bu yaz 3 defa karşıma aynı yolda aynı köpek çıktı..
    Sanırım ordaki bi evin köpeğiydi, köpekle o kadar haşır neşir oldukki artık geçişlerde bakıyorum nerden cıkcak diye..
    Bi keresinde biraz acelem vardı ve hızlı gitmek zorundaydım.. Şerefsiz çöp konteynırının arkasına saklanmış..
    Bi anda önüme çıkınca afalladım sağ mı sol mu derken son anda kurtardım motoru yatırmaktan..
    Gerçekten çok sakat bi durum bu köpekler..
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    belliki bayağı çıldırtmış bu köpekler seni. bunun bi çözümü var motora köpek kovucu cihaz takacaksın. biarkadaşın başına senin yaşadıklarının aynıları gelmiş: mahallesindeki bi köpek çocuğu motor üzerindeyken sabah akşam kovalarmış kaç kere düşüp kaza yapacak olmuş garibim köpekte psikopatın tekiymiş feyizoğlu'ndan bi köpek kovucu almış takmış motora şimdi köpek motoru görünce kaçacak delik arıyormuş. sende al memnun kalırsın sanırım.

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Benim motorum yok ama arkadastan scoturu alıyodum Ankara Ostimin köpeklerini bilen bilir yoldan yürüsende kossanda arabaylada gitsen yabancı gördülermi saldırıyolar :D ben direk kacıyom valla hiç korna morna alakam değil :D ama yakında sırf bu köperkler yüzünden ucmayı öğrenecem galiba :D

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bu köpek kovucu alette neyin nesi pekises cihazı filansa saldırganlığı tetikleyecektir diye düşünerek takmak istemem ama radyoaktif dalga saçan bişeyse deneyebilirim hayvanların hissetme güdüleri gelişmiş diye biliyorum belki etkili olabilir
    burada köpekler o kadar kalabalık ki sokakta yürümek bile bazen imkansız oluyor sabah erken saatlerde işe giderken taş sopa filan taşımak zorunda kalıyorumlanet belediye ancak yazlıkçı tayfasını memnun etsin kışları yollar teksas gibi oluyor

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    bende peugeot 103 vardı bacagımdan ısırmıştı köpek kacamadım bide büssrü kuduz aşısı yedik
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

Motosikleti
    honda xlr 125 kawasaki klx 250
    bu yaz fethiye girdev yaylasına bi gezlye gitmiştik toprak yolda 4 motorduk ben 2. idlm.yörüklerin koyun sürüsünün yanından geçerken bi kangal öndeki arkadaşı kovaladı o kurtulunca arkada ben varım köpek yolun ortasında yanıından geçmek zorunda kaldım tam yanındayken havlayarak atıldı hiç o kadar tırstığımı hatırlamıyorum. Ama genelde sadece havlıyolar motora falan saldırmaya kalkmıyolar ayakla vurmak flan çok tehlikeli onların refleksleri çok daha hızlı ayağı kapıverir hayvan en iyisi sakin olup yavaşça geçmek

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)