Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Başlayacak Olanlara Motor Tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Hepinize Merhaba,
    Sabit başlıkların hepsini okuduktan sonra tecrübeli arkadaşlardan biraz şahsi cevaplar almam gerektiğini düşünerek bu başlığı açıyorum..

1,85 boyunda 75-80Kg arsında gidip gelen fiziksel özelliklere sahip istanbulun her iki tarafına da sürekli gidip gelen bi mimarım. Yaz başlangıcında bir motor almayı planlıyorum motor konusunda hic bir tecrübem yok, aslına bakarsanız B sınıfı sürücü ehliyetimi de yeni aldım arabalardan pek hoşlanmam araçtır sadece benim için.

sehir icinde dolmusta takside sıkısıp kalmaktan usandım o yüzden motorsiklet almayı planlıyorum.

Hız meraklısı hic değilim arabadayken bile beni rahatsız eder. Anlıyacagınız derdim bi yerden bi yere trafiğe cok takılmadan varmak.

Modeller konusunda baktıgımda hangisi sana yakın geliyor derseniz endurolar gercekten bana uygun görünüyor. Ama onların da motor hacmi bir acemi icin oldukca buyuk sanırım.

O yuzden burgmanlar ve benzer modellere baktım ama hem çeşit coklugundan hem de bu konudaki cahilliğimden kafam cok karıştı

Yardımcı olacak fikir verebilecek arkadaşlara simdiden teşekkür ederim..

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Forum kullanıcılarının konuyu daha rahat ve çabuk ulaşabilmeleri için gönderilecek konuların başlıkları lütfen içerikleriyle bağlantılı olmasına özen gösteriniz. Yani daha fazla "Yardım, çok acele yardım, help me..." ile başlayan konu başlıkları seçmemeye özen gösterin. Sonuçta hepimizin soruları önemli ve bir an önce çözüm beklemekte.. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: Skullhunter **************
    One Life Live It !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dvorak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    Merhaba wind,
    fikir vermekten ziyade görüşümü bildirmek istedim senin gibi bir olay başımdan geçti çünki..
    bende senin gibi kararsızdım sonradan vitesli bir motor aldım mondial 125 KT vitesli motor hiç kullanmamıştım. ama hiç zorlanmadım ve 1 haftada işi kaptım şimdi iyiki bu tip vitesli bir motor aldım diyorum
    ama aynı şeyi vitessiz motor kullanıcılarıda söyleyecektir
    bence en doğrusu içinden geçeni yapmak
    şimdiden hayırlı olsun ..
    Dvorak << O Bir Idol !

Sanırım içimden geçeni yapmak bu konuda biraz riskli..
    Motor kullanan bir çok arkadaşım var hepsi de içinden geçeni yapıp büyük motorlar aldılar.

Sanırım onların içi biraz fazla geniş ve korkmuyorlar ben biraz mantıklı gitmek daha doğru olur kanısındayım.

Yine de yorumun için teşekkür ederim..
    One Life Live It !!

numan_tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pistanbul/tuzla bim marketi arkası sarı bina okk
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ama er 5 için para biriktiriyorum.
    sana tavsiyem yamaha ybr 125 gibi küçük devirli vitesli bi motor al bu sende tutku yaratacaktır ayrıca vites motor kullanmayı öğreneceksin.tam öğrendikten sonra enduro tiplere geçersin okk.

sulo95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    wind vitesli motor konusunda hem fikir olalım vitesli yada vitessiz olmasının bek büyük bir etken olmadığına inanıyorum tabi ben vitessizlerle başlamıştım ama dediğim gibi pekte önemli deyil motor hacmide çok büyük olmayan motorlarla başlamak tabiki en iyisi yalnız en önemli olan konuda bence bu işin eğitimini veren kurslara katılıp işin en doğrusunu öğrenip bu kurslardan birini bitirdikten sonrada bütün heyecanını orada da atmış olursun..

cihanpir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam wind,bana sorarsanda ybr 125 iyi gibi senin için.Anladığım kadarı ile gezmende gerekecek oraya buraya,bu sebepten yakıttanda karın olur.diğer arkadaşların görüşlerini bilemem ama bence vitesli motor her zaman daha iyi.Belki alışkanlıktandır bilemiyorum ama daha üstün gibi geliyor bana.daha atik ve prati yani...yeni olman nedeni ilede ybr125 ideal..büyük motor her zaman büyük risk taşır.Ne kadar hızı sevmem desende, bindiğinde sende biraz gideceksin eminim.
    çünkü çevremde çok gördüm bunu.Motor başkadır arabaya benzemez..tutkuya dönüşürrr....kolay gelsin..

yamahaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    abi selam ybr125 sana uygun ve aynı zamanda kaliteli bi motorsiklet üstelik az benzin yakıyor...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Hyosung GT 250, Honda CBF 250, Yamaha YBR 125. Bu üç model arasında seçim yap. Derinlemesine girmediğni takdirde normal bir kullanıcı için 3 aşağı 5 yukarı aynı özellikteler.

Daha sonra da dilediğin enduroya geçebilirsin.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    arkadaşlar öneriler güzel ama bence tavsiye verirken fonksiyonelliği de göz önünde bulundurmalıyız.
    bence çalışan bir insan için, hele bir mimar için, bazen taşıması gereken çalışmaları da olacağını da düşünerek bir maxi scooter tavsiye etmeliyiz. üstelik arkadaşımız kullanım kolaylığı, hayatını kolaytırmasını istediği gibi etkenlerden sıklıkla bahsetmiş.
    Bence; kendiniz de demişsiniz, Burgmanlara bir de Honda'nın yeni gelen maxi scooter ına bakın derim.
    Üstelik maxi scooterlar daha fonksiyonel. Arkadaşların saydığı motorlara plastik çantalar eklendiğinde biraz eğreti durabiliyor. Ama scooterlarda istediğiniz kadar çanta ekleyin, yine de bozulmaz şıklığı.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Acıkcası motorun temel işlevlerinen biri de ufak tefek de olsa bseyler tasıyabilmemi saglayacak olması madem iki motor üzerinde konusma acılıyor
    burgmanlarla ybr arasında bi kıyas yapmamız "+" ları ve "-" leri bi ozetlemek gerekcek sanırım.

Tabi onemli bir konu daha var onu belirtmedim aslında soylemem gerekirdi.
    Meslektaslarım ve az cok munasebeti olmus olanlar cok iyi bilirlerki bizim icin goruntu onemlidir. Siz bir musterinize gittiğinizde tepeden tırnaga inclenirsiniz. Sacınızdan ayakkabınıza kadar hersey sizin icin referans olur. Bu sebeple ciddi durusu olan bi model bakmak zorundayım. Yani cesitli kuryelik ve benzeri işleri yapan insanlarla benzer araclar binmemem gerekir. Asla onları ve yaptıgı isi kucumsemıyorum aksine cok da saygı duyuyorum. Ama bildiğiniz gibi cok uzun zaman once dendiği gibi "ye kurkum ye" durumu da asikar.

Bir de sanırım sormam gerekir maksimum hangi hacimler arasındaki modeller benim icin uygun olur.

Hepinize yorumlarınız icin tesekkur ederim ..

Sanırım cevaplar burada tıkandı ?
    One Life Live It !!

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tıkanmadı dostum.Daha ben konuşacağım.Öncelikle hoşgeldin aramıza.İş güç sahibi insansın estetik senin için önemli olmasa mimarlık yapamazdın değil mi?O zaman bir cruiser almalısın.Boyun Cruiser kullanmak için ideal.Şuna kimse karşı çıkamaz ki cruiserlar kendine en çok baktıran motorsikletlerdir.Sana ölüm makinası al demiyorum.Ama zor kullanılanı ile başla.Birkaç ay geçtiğinde bana hak vereceksin.Sana tavsiyem 250 CC lik bir cruiser olacak.

hido720 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250
    ben mondial 250 al derim motor güzel benim var şimdiye kadar hiç bir problemim olmadı 125 alma çünkü hiç bir farkı yok 125 kullanabilceğine inanıyosan 250 de kullanırsın

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 lik almalı çünkü köprüden geçecekmiş hergün.Trafikte sollamalarda 250 cc altı motorlar hele bir de artçısı varsa performans sağlamayacaktır

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Görüldüğü gibi wind, zevkler birden fazla Her motorun kendine ait işlevi var.

@lespaul_84, "enduro seviyorum" demiş arkadaş, o yüzden scooter tavsiye etmedim.

Cruiser'lar ve Super Sport'lar oturuş pozisyonlarından ötürü pek ilk motor olarka tavsiye edilmezler, ancak ilk motor olarak kullanan çok sayıda arkadaşımız mevcuttur. İlk motorun düşme riskinin (durduğu yerde düşme dahil) olduğunu da düşünürsek grenajlı ve "janjanlı" bir motorun vereceği zararın (maddi) fazla olacağı da aşikar.

Sadece şehir içi ulaşım için ve vitesli bir şey istiyorsan (enduro geçişi için vitesli şart) az önce yukarıda saydığım modellere, top case vs takarsın ve çok da güzel durur kanaatindeyim.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Selam wind...
    "Hız meraklısı hic değilim arabadayken bile beni rahatsız eder. Anlıyacagınız derdim bi yerden bi yere trafiğe cok takılmadan varmak. "
    bende seninle aynı amaç doğrultusunda motor almak istediğimden dolayı bu sitedeyim. A2 ehliyetini önce al, sonra da bu sitedeki tecrübeli arkadaşların yol göstermelerine kulak ver. Ben çok şey öğrendim. Mesleğin icabı karizmayı da ön planda tutman gerekiyor o yüzden; CRiminAL'in
    "İş güç sahibi insansın estetik senin için önemli olmasa mimarlık yapamazdın değil mi?O zaman bir cruiser almalısın.Boyun Cruiser kullanmak için ideal.Şuna kimse karşı çıkamaz ki cruiserlar kendine en çok baktıran motorsikletlerdir." tavsiyesini iyi düşün. Ayrıca hido720'nin belirttiği gibi "125 alma çünkü hiç bir farkı yok 125 kullanabilceğine inanıyosan 250 de kullanırsın" fikride doğrudur. Sonuçta yarışa veya sürate tutkunluğun yok. Hiç olmazsa altına ve mesleğine yakışan bir motor alırsın. İyi bir araştırmayla mükemmele ulaşacağına inanıyorum. Şimdiden kazasız keyifli sürüşler...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Sanırım bu uzun ve zorlu bi secim olacak mumkun oldugunca butun fıkırlerı degerlendırıp ıncelemek gerekecek.
    Gelen yorumlar ısıgında bi liste yapmak ve sonra tek tek eleyerek bi secim yapmak gerektiğine inanıyorum.

Simdi sıralayalım:
    YBR125
    Hyosung GT 250
    Honda CBF 250
    Maxi scooter
    250 CC lik bir cruiser

Su anda bu noktadayız devamını bekliorum arkadaslar ..
    One Life Live It !!

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Honda cbf 250 yada Hyosung Gt 250 bana soracak olursan performans olarak Hyosung

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    bu durumda biraz daha özele düşürdük adayları.
    enduro kullanmak istiyorum demişsiniz ama sizin işiniz için pek şık olcağını düşünmüyorum.
    criminal ın dediği gibi 250lik bir cruiser size büyük bir karizma katabilir gerçekten.
    ama çin malı cruiser almanızı tavsiye etmem. sizi gösterecek birşey istiyorsanız cruiserda da yine Hyosung'a bakın. GV 250 Aquila adında çok güzel bir modeli var. 7250 YTL civarında bir fiyatı var.
    Hyosung Gt 250 de size karizma katacaktır Hyosung modellerini www.globalmotor.com.tr adresinden incelemenizi tavsiye ederim. Fiyatları da mevcut.
    Ayrıca YBR 125 de listenizden çıkarmanızı tavsiye ederim.
    Bu durumda maxi scooter olarak Burgman'lara, Hyosung'un Gv250 cruser ı ile Gt250 sine bakmanızı tavsiye ederim.
    Benim fikrim Hyosung'dan yana olur açıkcası. Her iki modeli de size yakışır, zevkinize uygun olana bakın.
    Honda Cbf 250 de gerçekten çok güzel bir motor ama görünüz olarak Hyosung kadar bir karizması olmadığını göreceksiniz.
    Kolay gelsin

Hatta ben şimdi buraya ekleyeyim sizin için Hyosung ların resimlerini..
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    ER6 N'yi de goz onunde bulundurabilirsin. Her ne kadar motor hacmi biraz buyuk gorunuyorsa da bu motorun kullanmasi oldukca rahat diye duydum. Ustelik goruntusu itibari ile de oldukca dikkat cekici. (Bana göre oldukça estetik görünüşü var ama bu kişiye göre değişir elbette) Şehir içi kullanım için ideal. Sürekli yüksek devirlerde gezmek, vites değiştirmek zorunda kalmazsin. Biraz sürat istediginde bu ihtiyacini da karşılar. Bence tek dez avantajı eğer yeni bir motor olduğu için ikinci el bulma şansın pek yok gibi. Bulsan da bütçen sınırlı ise biraz pahalı gelebilir. Bir de pek çok kişi ilk motor olarak fazla pahalı olmayan ve devirince, parçasını kırınca çok üzülmeyeceğin bir motorun seçilmesini önerir. Seçim senin. Ama acele etme. Eğer şansın varsa motosiklet fuarini bekle. Nasıl olsa havalar kötü şu anda.
    Because you are mine. I walk the line..

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    verdiğim globalmotor'un adresini açamadım maalesef. google'da aratarak buldum resimleri.
    işte Hyosung Gt 250 Comet

Bu da Gv 250 Aquila

Her ikisi de 250 cc olan motorsikletler, her ikisi de vitesli. Ama kullanımda bir zorluk yaşayacağınızı sanmam. Vitesli motor kullanmak zor değil. Tekrar kolay gelsin size, zor bir seçim

Bu da Honda CBF 250,

Yine bu da 250 cc ve vitesli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler