Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni Başlayacak Olanlara Motor Tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gorunen o ki bu motorların kullanımları birbirlerinden oldukca farklı yani cruiserların ve diğerlerinin (diğerleri diyorum çünkü bunlara sportbike mı demeliyim yoksa başala bisey mi bilemiyorum) .
    Keşke keyif için yollara düşücem diyebilseydim ama malesef ole değil dediğim gibi esas amac sehir ici ve cok az da olsa sehir dısı (max "polonezköy") trafikte biraz olsun rahat etmek
    Sizce cruiser su an bu amac icin uygun olur mu sanki biraz daha haftasonu atlayıp gezmek icin bisey cruiser yanılıyor muyum ?

Simdide listeye yeni eklemeri yapalım ve ybr yi cıkaralım

Hyosung GT 250
    HyosungGv 250 Aquila
    Honda CBF 250
    Maxi scooter
    250 CC lik bir cruiser
    ER6 N

Bu arada fotograflar icin tesekkur ederim ugrasmıssın lespaul_84 eline saglık..
    One Life Live It !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Rica ederim wind, ne demek
    Cruiser hafta sonu gezileri için idealdir, oturma pozisyonu olarak da rahattır. İşten bunaldıınızda gezmek için ideal
    Cruiser her yola gelir ama, şehir içinde de kullanabilirsiniz, şehir dışında da. Her ikisinde de sorun çıkarmaz. Bence listenizdeki motorlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Seçiminizi yaparken müşteri üzerinde yapacağınız etkiyi unutmayın. Sizin Spor tarz dediğiniz (Naked) motorlar, müşteri üzerinde dinamik ve enerjik bir etki yapabilir. Öte yandan Cruiser lar da alımlı, klasik ve şık bir izlenim bırakacaktır.
    Siz bunları daha iyi bilirsiniz, müşteri üzerinde yapacağı etkiyi seçiminizde göz önünde bulundurun.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lespaul_84 olay budur

Gv 250 Aquila 29 Beygirlik güzel bi bebektir.Şiddetle tavsiye ederim

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Kawasaki ER6-N

Because you are mine. I walk the line..

Evet konuyu oldukca iyi ozetlemıssın lespaul_84 tesekkur ederim.
    CRiminAL a katılıyorum ve olay budur diyorum bende.
    Olay benim adıma naked tabir eden motorlara kayıyor. Nedense cruiserlar bana baska seyler cagrıstırıyor.
    Galiba bana pek uygun değil ama listede tutacağım ve son ana kadar dusunecegim.

ER6 N icin neler soleyebilirsiniz?
    Sanırım su an ER5 olarak bi alt versiyonu oldukca yaygın (bi cok yakma sorunu bahsediliyor).
    Acaba sizce bu kategorideki benzeri motorları da eklemek uygun olur mu ?
    One Life Live It !!

Luckdove cok tesekkurler super fotolar
    Ben de az once bu motora bakıyordum gercekten cok güsel.
    Heyecan yaptı bu motor bende

Heyecana ragmen acaba buyuk (cc ve agırlık) bi motor mu benim icin?
    One Life Live It !!

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    wind, bence bunu o boyutta ve ağırlıkta bir motora binmeden anlayamazsın. genelde buradaki büyüklerimiz büyük hacimli motorlarla başlamayı tavsiye etmiyorlar.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Motor hacminin biraz buyuk gorundugu dogru. Ancak kullanım tarzı olarak bir Honda CBR 125 cok daha tehlikeli olabilir bundan. Bu biraz da kullanana bagli. Ancak kolay gaza gelip agresif kullanmaya yatkin birisi degilsen bu sorun yaratmaz bence. Tabi böyle bir karakterin olup olmadigini motor surmeye baslayana kadar anlayamazsin o ayri agirlik 170 kg civarinda sanirim. Ne cok agir ne de cok hafif yani. Sürüş pozisyonu ve agirlik merkezinin alcak oluşu da sürüş kolayligini artıran hususlar. Sen bence hoşuna giden tüm motorlari yakindan incele uzerine otur hatta motor sahiplerini bulup konusabiliyorsan daha da super olur
    Because you are mine. I walk the line..

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    majesty 400 diyeceğim ama yeni başlayan biri için pek uygun değil. yinede görüntü istiyorsan daha iyisini bulamazsın

Bence de bu konu cok önemli

dediğim gibi hız ve kontrol konusunda kendimi tanıdığıma inanıyorum ama Luckdove un dediği gibi ustune binmeden kesin karar vermek yanlıs olur sanırım ..

Madem durum boyle o zaman forumda kimlerle konusmamı yada daha dogrusu bu baslıga davet tememi tavsiye edersiniz muhtemelen benmki gibi ihtiyacları ve soruları olan bir cok kullanıcı icin de yarımcı olacak bi baslık olacaktır.

Benden cok daha uzun zamandır bu forumda oldugunuzu dusunerek önerileriniz bekliyorum.. kimlere danısalım?
    One Life Live It !!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu yanlış başlıkta motosohbete taşıyorum....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Evet arkadasalar konu buraya tasınmıs demek bu baslıga daha uygun bi topic demis moderatorler ok o zaman oyle devam edelim

Ama motor hacmi konusunda kimeler danısabilecegimizi yada fikirlerini yazan biri cıkmamıs

Bence yeniş baslayacak bir cok kisi icin onemli bir baslık bu tecrubeli arkadaslar biraz ilgi gosterirlerse cok faydalı olur bence
    One Life Live It !!

premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet
    Bence dostum önce YAMAHA YBR 125 al. Biraz motor üstünde piş. Düşersin kalkarsın parça kırarsın motor pahalı olmadığı için seni üzmez.. Uzmanlaşınca ötekilere geçersin..

Öte yandan İstanbul'da iti var, kopuğu var. Motora binmekle büyük bir risk almış oluyorsun. Sen % 100 mükemmel ve dikkatli olsan bile, trafikte bir sürü öküz var.. Bu nedenle aman dikkat demek istiyorum..

Merdivenleri ağır ağır çık..

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    adam görünüşü şık olsun, müşteriye gidicem diyo hala YBR 125 diyorsunuz.
    wind maalesef ben de o kadar tecrübeli değilim. modeller dışında yardımcı olamayacağım

Butun yorum yazanlara tesekkurler yıne de cok sey ogrendım dıyebılırım..

Hala da yenı yorumları beklıyorum ..
    One Life Live It !!

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    anaaaa ben yeni gördüm yawww bunu engin bilgilerimden vereyim bak size sayın wind;
    birincisi dediğiniz gibi endura tarzı motorlardan hoşlanıyormuşsunuz ama işiniz için ideal olmadığı kesin!bir diğeri de hayatınızda hiç motor kullanmadıysanız 250cc 200-250 kg bir cruiser e hakimiyet sağlamanız kısa zamanda sanıldığı kadar da kolay olmayacaktır!ve 250 cc de olsa 125 cc de olsa 50 cc dahi olsa istanbul şehir trafiğinde çok az motor tecrübesiyle yol almanız o kadar da kolay olmayacaktır ki siz ne kadar doğru düzgün,tam tekmil korumalı bile giyinseniz,kırmızıda dururken denyonun biri gelip arkadan vurabilecektir!haa bu demek değil ki 250 cc bi cruiser le başlamayın.Elbette başalayabilirsiniz hemde kendinize daha çok güvenerek.Peki nasıl? Ya motor konusunda eğitim veren merkezlere gidip güzel bi eğitim alarak,yada bir,bir buçuk ay kenar mahellelerde,tehlike unsuru en az olan yerlerde,mahalle aralarında.Ve bu sayede motosiklete hakimiyet sağlayacak,ani bir durumda neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.Şayet sen aldığın 250cc bir cruiser ile,ikinci gün trafiğe çıkmaya kalkarsan allah muhafaza başına neler neler gelebilir (!).Örneğin;zort diye önünde bir taksi duru ve sen henüz tecrübesiz olduğun için elin ayağın dolaşır,ne yapacağını kestiremezsin,ve allah korusun maddi hasar bir yana sağlık problemleri yaşayabileceğin bir kaza geçirebilirsin.Ben yine de derim ki hemen trafiğe çıkmak istiyorum diyorsan 125-150 cc uygun bir motor al,ama dikkat had safhada yol al.Yok acelem yok bir kaç ay pratik yapabilirim diyorsan,al bir 250cc cruiser,tepe tepe kullan hemde işin için ideal diye düşünüyorum.Umarım yardımcı olabilmişizdir.
    Saygılar

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    doğru motoru almak ve öğrenmek var bi de şu var:
    motoru sevmeyenlerle sakın konuşma insanı motordan soğutmaya çalışıyolar. bizim de kendi hayatları gibi sıradan yaşamamızı istiyolar. motor zevkini tatmamış insanlarla konuşma derim. daha çok motor sahipleriyle sohbet et. birebir çok şey öğrendim ben bu sayede.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

ugur_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rally fiery 150

Sana yardımcı olurum...

sana tavsiyem yeni motora bineceksen bence scooter al çünkü hem atak hemde çok kullanışlıdır. SAna model konusunda yardımcı olurum bende 0 km motorlar var bisan,suzukı,salcano ve wuxı var.benim siteye bak.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    wind, kaç paran var onu söyle,limit yok sanırım??? çünkü 3000 ile 11000 liralık motorlar arasında gidip geliyorsun takım elbise giymen gerekiyorsa suzuki burgman almanı tavsiye ederim...
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

Motosikleti
    Honda CBF 250
    wind dostum bende yaklaşık 7-8 aydır motor alma niyetindeyim. Bu süre zarfında birçok modeli araştırdım hatta galerilere gidip bazılarına bindim bile. Hiç motor tecrübem yoktu. Pratik olarak hala tecrübem yok. Şu an ehliyet alıyorum ve geçenlerde OMM nin ARA teori kursuna gittim çokfaydalı oldu. Sana önerim bu güzel olduğu kadar tehlikeli de olan sevdaya başlamadan önce sıkı bir eğitim alman. Buralarda OMM nin eğitimleri hakkında başlıklar var idi. Eğitimler hala devam ediyor. Ayrıca özel sürüş dersleride alabilirsin. Bence önce bunları hallet.
    Gelelim motor seçimine, ben bu süre zarfında Honda CBX 250 Twister da karar kıldım. Çok fazla beğenmesem bile benim için en uygun olacağı kanısındayım, zaten bu işin ustalarıda ilk motor için çoğunlukla bu motoru öneriyorlar. Hatta uzun süre bile kullanılabileceğini söylüyorlar.
    Bak burada motorun modifiyeli resimleirbile var :
    http://www26.brinkster.com/cbxtwister/mod1.asp
    Umarım sağlam bir karar verip içine sinen bir motor alırsın. 2-3 aya kadar bende alacağım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler