Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR test sürüşü videosu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Tekrar söylüyorum arkadaşım ,

Cbr ın derby ye göre üstün olması tamamen senin kendi motorunu üstün görmenden kaynaklanan bir ego dan ibaret....

Yoksa teknik olarak baktığın zaman cbr ın derby ye üstünlük sağlaması eşyanın tabiatına aykırı bir olay.....

Grenajlı motorların kaderi bu maalesef. En ufak bir çizik bile uçuk fiyatlara çıkıyor...

Geçen servise gittiğimde kazalı bir R1 getirdiler motorun amortisör kolları felan tuz buz olmuş. 7.000 ytl fiyat çıkarmışlar.( motor haşat durumda )

Seni kızdıranın motoruna keçi denmesi olabilir ,tepkinde haklı da olabilirsin ancak ne olursa olsun objektif bir bakış açısıyla baktığında derby nin kulvarı ayrı , cbr ın kulvarı ayrı....

senin motorun 4 zamanlı olması iyi olduğu anlamına gelmez ki....

Derby nin iki zamanlı olmasının tek sebebi performans için yapılmış olması başka bi şey değil , senin motorunun da 4 zamanlı olmasının sebebi az yaksın , maliyeti düşük olsun diye.

Yoksa senin motorun abisi NSR 125 de 2 zamanlıydı ve eefsaneydi......

Biri performans a yönelik bir motor , diğeri eğlencelik bir motor.....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    @hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    abi iki motorda sana kurban olsun bir motor için motorcu kardeşimi kırmak istemem evet motorumu çok seviyorum ama motorum cbr 125 değil
    cbr 1000 bile olsa hiçbir zaman onu motorcu kardeşlerime tercih etmem bunu bil
    evet benim motoruma keçi diyen beni çok kızdırdı ama açıkçası boşver kapatalım
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    vala arkadaslar benım sahsı yorumun sadece motorun görunumu guzel ama tek sılındır ve 125 bıde recıng yanı bılmıyorum hyosung 250 cc ve 2 sılındır aynı zmanda 600 lük şase var cokta dolun bı makıne ben hyosungu tercıh ederım 29 beygır bıde daha ne cnm

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    cbr dan çok daha kalıplı...
    B rh +(pozitif)

bayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr cileri honda iyi kandırmış 13 beygirlik bi motor 180görürmü ya
    derbi 125 2 sefer üstünden atlar buradaki cbrcilerin gerçekten motor ile alakaları yok yada bulundukları ilde sadece honda satılıyor başka bi şey olamaz yani 23 beygir diyoruz 2 kat daha güçlü nerdeyse hala cbr geçer diyen arkadaşlar var

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cbr gecer dıyen yok bayaliama cbr secerım dıyen var

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı bayali adlı üyeden alıntı
    cbr cileri honda iyi kandırmış 13 beygirlik bi motor 180görürmü ya
    derbi 125 2 sefer üstünden atlar buradaki cbrcilerin gerçekten motor ile alakaları yok yada bulundukları ilde sadece honda satılıyor başka bi şey olamaz yani 23 beygir diyoruz 2 kat daha güçlü nerdeyse hala cbr geçer diyen arkadaşlar var

1 -Cbr ıb derby yi geçmesine imkan ihtimal olamaz ,bu kesin bir hükümdür.

2- Zaten Cbr 125 de Derby gpr , Cagiva mito , Aprilla Rs gibi motorları geçsin diye yapılmamış ki, yani Cbr ın yapılış amacı farklı, o bir replica yani "aslına çok benzeyen kopya " bu makinanın aslı 125 cc moto gp de var. ancak bu cbr 125 orada yarışan makina değil....

3- Eğer ki honda mühendisleri derby ile cagiva ve aprilla ile kapışacak bir motor üretmek isteseler , her türlü kabiliyet ve imkan onlarda mevcut durumda.

Zaten Cbr ın abisi NSR 125 zamanın da bu derby ve aprilla ile çok kapışmış ve onların klasmanında olan bir motordu. Ancak üretimden kaldırıldı....

4- Eğer ki Cbr 125 , Derby GPR ve diğerleri gibi gerçek 125 cc race motor olmak isteseydi , 20-25 bg lik iki zamanlı bir motor ile çok rahat olurdu...

5- Yukarıda belirttiğim özelliklerde bir Cbr ın türkiye satış fiyatı 6500 -8000 ytl den aşağı olmaz ve şimdilerde , benim cbr 125 onu ,şunu , bunu geçer diye hava atanlar akbil tom larına mahkum olurdu....

Cbr 125 in 13 bg lik motorla donatılmasının tek sebebi satış stratejisidir. gerisi hikaye......

Ancak bizim milletimi nasıl ki zamanında Doğal Slx leri kral yapıp her arabayla kapıştırmaya kalktıysa , Cbr da aynı bu düşünce ile piyasada dolaşmaktadır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey

Bu ne yaw
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    yok
    evet hayalbuysa belkı haklısın..cbr 125 hız konusunda derbi ye asla yaklasamaz..yanlız sunu unutma tecrubesız ınsanlar ıcın cbr 125 ıyı bı baslangıc makınesı..derbı gpr asla bı baslangıc degıl bence(kendım cbr la yasadıklarımı gorunce)derbıyı alırsam napardım dıe dusundum..kısaca ben asla demıorum cbr ıyıdır derbı ıyıdır..benım ıcın bırı 206 gti dir biri 206 hdi dirher ne kadar sevmesende belkı bıraz demek ıstedıgımı anlamıssındır..akira o fotoshopla fln yapılıo bende psp ci kubi dıe bısı gormustum sora kolaylıkla yapılabıldıgını solemıstı arkadasım

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı

Bu ne yaw

arkadaşım hakkaten yakışmamış

sonra biz kızınca vayki cbr sahipleri agresif kompleksli diye yazyosunuz yazık
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı
    akira o fotoshopla fln yapılıo bende psp ci kubi dıe bısı gormustum sora kolaylıkla yapılabıldıgını solemıstı arkadasım
    Haa bende cbr muhalifinin biri duvarları boyadı zannettim.

Bu gidişle 80 zamanı gibi derbiciler cbr ciler birbirine girecek, kardeş kanı dökülecek bi motor için

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı @hmedim adlı üyeden alıntı
    arkadaşım hakkaten yakışmamış

sonra biz kızınca vayki cbr sahipleri agresif kompleksli diye yazyosunuz yazık

bencede..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    yok
    abı mıllet azıo abartıo..bının adam gıbı motorunuza relax olun

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı
    evet hayalbuysa belkı haklısın..cbr 125 hız konusunda derbi ye asla yaklasamaz..yanlız sunu unutma tecrubesız ınsanlar ıcın cbr 125 ıyı bı baslangıc makınesı..derbı gpr asla bı baslangıc degıl bence(kendım cbr la yasadıklarımı gorunce)derbıyı alırsam napardım dıe dusundum..kısaca ben asla demıorum cbr ıyıdır derbı ıyıdır..benım ıcın bırı 206 gti dir biri 206 hdi dirher ne kadar sevmesende belkı bıraz demek ıstedıgımı anlamıssındır..akira o fotoshopla fln yapılıo bende psp ci kubi dıe bısı gormustum sora kolaylıkla yapılabıldıgını solemıstı arkadasım
    Hocam biz Cbr kötü makinedir demiyoruz zaten.....

Cbr iyi bir başlangıç motorudur. az yakar , töleranslıdır.... Çin malı taklitlerine göre kalitelidir.

Ancak bazıları olayı abartıp , derby ile karşılaştırıyor veya kafayı sıyırıp cbr ile 160-170 yaptım diyenler çıkıyor...

Ben böyle atmasyon çalışanlara kızıyorum...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Yaw kızmayın arkadaşlar. Ben bunu gerçek zannettim. Millet iyice saçmalamış artık duvarlara yazmaya başlamış diye komiğime gitti.

Ayrıca şu ana kadar cbr nin kalitesini kötülemiş bir mesajımı bulamazsınız.

Yada kızın siz bilirsiniz.....

bayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayalbuysa kardeş benim sana bi lafım yok sadece hani cbr 170 yapıyor cbr 165 yapıyor diyen arkadaşlara sinir oluyorum neden gerçekleri söylemek zorlarına gidiyor onu merak ediyorum valla

asaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 r
    baba mopede binerim buna binmem en nefret ettiğim motor derbi dir bu saatten sonra.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fikir edinmeniz acisindan yaziyorum.. Derbi GPR iLe GiLera GFR ayni kLasmanda yer aLirLar.. 125 cc iki zamanLi motorLardir ikiside..
    Derbi GPR hakkinda fazLa biLgim yok.. Ama exup sistemi oLdugunu du$unuyorum.. GiLera'da var.. Kisaca $oyLe ozetLiyeyim.. Honda CBR kac bin devir biLmiyorum ama tahmin ediyorum ki 7-8 bin devir arasinda motor zorLanarak bir ust vitesi buyuLtmenizi ister.. Fakat soz konusu diger motorLar 7-8 bin devire geLdiginde exup sistemi devreye girer ve 2-3 saniye icinde 14 bin devire cikar..
    Ses konusuna geLince.. Ne yaparsaniz yapin kesinLikLe 600 cc'Lik bir race sesi cikarmazLar.. 2 ZamanLi motorLarda Egzos 4 zamanLi motora gore cok daha onemLidir.. Egzos'u dei$tirdiginizde exup devreye girmez, girsede bir i$e yaramaz.. ElektirikLi testereye benzesede sesi devir arttikca ses ho$ cikmaya ba$Lar..
    KesinLikLe ba$Langic motoru oLamaz.. Ve kesinLikLe benzini icerLer.. Ama yaktigi benzinin de hakkini verirLer.. BunLari goz onune aLarak kar$iLa$tirma yaparak karar verebiLirsiniz..
    Ayrica hyosung iLe de kar$iLa$tirma yapmak yanLi$ oLur.. Biri iki digeri dort zamanLi zira.. Ama yinede 125 cc'Lik bir giLera yada Derbi GPR hyosung'dan daha hizLidirLar.. (Hyosung'un test suru$u videosunda son hiz-vites devir iLi$kisi iLe iLgiLi videoLari izLedigim icin bunu soyLuyorum)
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 390
    canlı da duydum sesini bu derece rezil değil ama cidden kötü
    0 Rh +

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    ya baba yapmayın be sırf 30-40 km hızlı gidecek hemde benzini daha çok yakacak birde kalkışta biraz fark atacak diye ben gider derbı ye neden fark ödiyeyim ki alırım krallar gibi cbr rahatıma bakarım birde derbının koltuğu çok sert gözüküyo gerçekten öle mi? ama tabikide bu sadece bnm fikrim ama şunuda söliyeyim ben derbı yi asla kötülemiyorum yanlış anlamayın lütfen!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler