Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Kaplumbağalar neden uzun yaşar?"

Motovento
    REKLAM ALANI

Mersin’in Tarsus İlçesi'nde trafik polisleri motosiklet sürücülerine yönelik kask uygulaması yaptı.

Polisler kask takanlara teşekkür ederken, takmayanlara da “Kaplumbağalar neden uzun yaşar?” sorusunu yönelterek, kask takarak başlarını korumanın önemini anlattı.

Tarsus İlçesinde Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri uygulama sırasında motosiklet sürücülerini kask takmaları konusunda el ilanları ve broşürlerle de bilgilendirdi. Bastırıp dağıtılan broşürlerde motosikletlilere takacakları kaskın olası kazalarda başlarına alacakları darbelerden koruyacağını ve ölüm riskini engelliyeceği belirtildi.

Uygulama sırasında polisler; kask takanlara teşekkür ederlerken takmayanlara polisler önce “Kaplumbağalar neden uzun yaşar?” sorusunu yöneltti ve ardından başlarına alacakları darbede kaskın kendilerini koruyacağını anlattı.

Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Ragıp Erdem, kentte motosikletlilerin kask takma oranın yüzde 90'lara ulaştığını söyledi. Erdem, “Kontrollerimiz aralıksız devam edecek. Koruma başlığı kullananlarda ölümcül baş yaralamalarının yüzde 60- 70 oranında azaldığı unutulmamalı. Kask kaza anında korur, Motosiklet, motorlu bisiklet ve elektrikli bisiklet sürücüleri kask kullanmak zorunda” dedi.

Tolunay DUMAN/TARSUS (Mersin), (DHA) 25 Eylül 2010
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ya bu Osmaniye Emniyet Müdürlüğünün slganıydı geçen sene ama

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu Osmaniye Emniyet Müdürlüğünün slganıydı geçen sene ama
    Ne güzel işte; Mersin örnek almış olacak ki sürücülere bu soruyu sormuşlar

Motosikleti
    CBR600RR

Kaplumbaga neden uzun YAŞAR ???

Valla emegınıze saglık gercı yıne takmazlar ama bunu anlata anlata kafalarına sokacaklar veya ceza yaza yaza...

http://www.google.com.tr/url?sa=t&so...IQuNg2tDEX06KQ

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 ----------

Vıdeo nun sonuna dogru surucu kas ını takmıs ancak artcısı takmamıs polıs uyarıyo surucuyu oda kafasından darbe alabılır adamın cevabı cok ılgınc geldı bana o benın ESIM ne yanı esın ıste daha kıymetlı olmsı gerekmıyomu?
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bi uygulama haberlerde izlemiştim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Daha çok yol almamız lazım. Kaskın kayışının bağlı olması gerektiğinden polisimizin bile haberi yok. Kask varmı var, tamam sorun yok o zaman diyorlar

O polis memuru söylese ki "kaskın kayışı bağlı değilse kaza anında kafanızdan uçar gider ve bir işe yaramaz" diye.

İnşallah daha bilinçli bir toplum olabiliriz.

Birde videonun başında "-bak görüyonmu ne güzel elinde kaskı var" diyor Amcamın elini koruyacak kask.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    çok güzel bir bilinçlendirme kampanyası, umarım tüm illerimize yayılır.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bunuda istanbul emniyeti hazırlamış.
    Ben çok beğendim.

http://facebookvideoindir.gen.tr/165...nuslar-hq.html
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı görünce önce kaplumbağa yavaş gittiği için uzun yaşar diye düşünmüştüm

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bizde herşey göstermelik

Aynı şekilde burdada emniyet kask için bolca çevirme yapıyor diye nazi kaskı bile sayılmıcak türde ''yahudi takkesi'' gibi kasklar türedi ''15.00tl'ye''...Tahminimce yaz eğerki farzi misal,3 ay daha uzun sürseydi,yol kenarlarında kaldırıma serilmiş sergilerde ''15.00tl''lik plastik takkelerden satılırdı.

Şimdi bakıyorsun kask varmı?...var-nah var,kendini kandırırsın ancak,kandırıldığınıda geberince anlarsın diyeceksin,olmuyor.

Kardeşim ben şunu bilirim şunu söylerim,''neyaparsan kendine yaparsın''gerisi tıraş
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde herşey göstermelik

Aynı şekilde burdada emniyet kask için bolca çevirme yapıyor diye nazi kaskı bile sayılmıcak türde ''yahudi takkesi'' gibi kasklar türedi ''15.00tl'ye''...Tahminimce yaz eğerki farzi misal,3 ay daha uzun sürseydi,yol kenarlarında kaldırıma serilmiş sergilerde ''15.00tl''lik plastik takkelerden satılırdı.

Şimdi bakıyorsun kask varmı?...var-nah var,kendini kandırırsın ancak,kandırıldığınıda geberince anlarsın diyeceksin,olmuyor.

Kardeşim ben şunu bilirim şunu söylerim,''neyaparsan kendine yaparsın''gerisi tıraş
    +1905 aynen yahudi takkesi güzel

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı görünce önce kaplumbağa yavaş gittiği için uzun yaşar diye düşünmüştüm
    buda bi yerde doğru ama
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda bi yerde doğru ama

Evet yavaş gittiği için kaplumbağ misali uzun yaşanıla bilir,fakat ''ürkek tavşanda uzun yaşarmış''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler