Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Federasyonu'ndan istifa şoku

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet Federasyonu, yönetim kurulundan 10 asil ve 3 yedek üyenin istifa etmesiyle sıkıntılı günler yaşıyor.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Tahkim Kurulu'nun, federasyon başkanı Süleyman Memnun'a daha önce 3 ay hak mahrumiyeti cezası vermesinin ardından federasyonda sular durulmuyor. GSGM'nin olağanüstü genel kurul isteği üzerine, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen kurulda, yeterli delege sayısının katılmaması üzerine seçim iptal edilmişti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, 6 Ağustos'ta federasyona ikinci bir yazı göndererek federasyonun yönetim kurulundan “Olağanüstü genel kurulun yeniden toplanması için karar alınması ve seçim takviminin belirlenmesini” istedi.

Aradan geçen süre içinde seçim kararının alınmaması üzerine, eylül ayı içinde yönetim kurulu asil üyelerinden İsmail Özkan, Hayattin Söyler, Mehmet Yeşil, Sadık Özdemir, Mahmut Nedim Akülke, Mehmet Ali Ulusan ile yedek üyeler Tolga Tolon, Mehmet Bülent Beyızıtlıoğlu ve Nejat Süter istifa etti.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun babası Basri Sofuoğlu'nun yanı sıra Semih Temeltaşı, Yusuf Cömert ve Semih Özdemir daha önce yönetimden istifa etmişlerdi.

Kaynak : A.A.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    seçim işi noldu gencler?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seçim işi noldu gencler?
    TMF'nin sitesinde aşağıdaki yazı mevcuttu. Çoğunluk aranmaksızın seçime gidilecekti.

TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURUL VE MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI ÇAĞRISI

1- Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulunun 22/06/2010 tarihli Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda Türkiye Motosiklet Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurul ve Mali Genel Kurul Toplantısı birlikte 31/07/2010 Cumartesi günü Saat:11.00’de Ankara / Gölbaşı Gençlik Spor Vakfı Tesislerinde yapılacaktır.

2- İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde, 2.toplantı 01/08/2010 Pazar günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır

3- Olağanüstü Genel Kurul duyuruları www.gsgm.gov.tr ve www.tmf.gov.tr adreslerinde yapılacaktır.

4- Olağanüstü Genel Kurul Üyelerine duyurulur.
    Daha sonra şu duyuru sitede yer aldı:

OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURUL VE MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ
    31 TEMMUZ – 01 AĞUSTOS 2010 / ANKARA

31 Temmuz 2010 'da düzenlenmesi planlanan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Cumartesi günü yeter sayıda delegenin katılmaması nedeniyle 1 Ağustos Pazar gününe erteleniş ancak yine yeter sayıda delege katılımı sağlanamaması nedeniyle seçimler iptal edilmiştir.
    Ben bu işten birşey anlamadım. Hem yeterli çoğunluk sağlanmasa bile toplantı ve seçim yapılacak denilmiş. Daha sonrada yeterli çoğunluk olmadığı için yine ertelenmiş.
    Yani 2 kişi dahi katılmamışmı? Bunu mu anlamalıyız ?

Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir sanatçının eteği yırtılsa yarım saat gösterirler, türkiye'nin böyle önemli(!) bir federasyonunda kıyamet kopuyor, ve hiç bir yerde bir haber yok. çünkü "kişi ancak kendisini önemsetir" aksi halde, hiçkimse önemsemez...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    geçen seçimlerden dolayı, e-devlet üzerinden cumhurbaşkanı'na mektup yazmıştım (forumda paylaşmıştık ama o topic silindi nedense). onlar da klasik, kopyala-yapıştır cevaplardan bir tane göndermişlerdi, "mektubunuz ulaştı, ilgilinize teşekkürler, falan da filan" gibisinden. şimdi inanılmaz bir "polyanna"cılık yapıp, "acaba hakkaten ilgilendiler mi naptılar" diye düşünsem mi, düşünmesem mi bilemedim?

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen seçimlerden dolayı, e-devlet üzerinden cumhurbaşkanı'na mektup yazmıştım (forumda paylaşmıştık ama o topic silindi nedense). onlar da klasik, kopyala-yapıştır cevaplardan bir tane göndermişlerdi, "mektubunuz ulaştı, ilgilinize teşekkürler, falan da filan" gibisinden. şimdi inanılmaz bir "polyanna"cılık yapıp, "acaba hakkaten ilgilendiler mi naptılar" diye düşünsem mi, düşünmesem mi bilemedim?
    @aya
    Evet hatırlıyorum senin o gönderdiğin 7 parçalık mesajı. Umarım faydası olmuştur.

Aşağıdaki haber ise bir Memnun klasiği :

Cezalı başkan koltuğu işgal etti
    TÜRK sporunda görülmemiş olay... Tahkim Kurulu ndan 3 ay hak mahrumiyeti cezası aldığı için federasyon başkanlığı yapması mümkün olmayan Motosiklet Federasyonu’nun eski başkanı Süleyman Memnun, görevden alındığı makamı işgal etti. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, konuyla ilgili soruşturma başlattığını belirterek, “Süleyman Memnun yetki gaspı suçunu işlemiştir. 15 günlük yazışma süresinin bitmesini bekliyoruz. Memnun o koltuğu terk etmezse, hakkında suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu. Kaynak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler