Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R6 İle Uzun Yol Yapmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Bir enduro tutkunu olarak bayılıyorum şu R6 lara...biliyorum bu motorlar aslında pist yada benzeri kalitede yollar için ama merak ediyorum varmı R6yla uzun yol yapan arkadaşlar?

Birde stabilize yolda kontrolü çokmu zordur

Yorumlarınızı ilgiyle bekliyorum

Not: biçimsiz cbr 600rr ları konuya dahil etmeyelim lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir enduro tutkunu olarak bayılıyorum şu R6 lara...biliyorum bu motorlar aslında pist yada benzeri kalitede yollar için ama merak ediyorum varmı R6yla uzun yol yapan arkadaşlar?

Hiç kullanmadım ama bir enduro tarzında ve rahatlığında yolculuk yapılamayacağı aşikar. Yapılmaya kalkılırsa hem kendi sağlığınızla hemde motorun sağlığı ile oynanmış olur.

"Stabilize yolda kontrolü zormudur" demişsin Bizzat şahit oldum Asfaltta aklını kaybeden var bu motorda..

CBR 600 RR'ın tipinden çok ismine saygı göstermeni beklerdim. RR derken bile motordan anlamayan bir adamın içerisinde SS ruhunu çağırdığını düşünüyourm.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sürekli Sport motorlar kullanan birisi olarak belirtmeliyim ki; Stabilizede hakimiyet inanılmaz zor ve tehlikeli
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    biçimsiz lafı biraz ağır olmuş sanki cbr 600 rr en güzel tipli bir ss makine

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya 600rr vaybeee r6
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de biçimsiz 600 rr lar..Ne olacak şimdi

Aslında alakam yok ss motosikletlerle hiçbiri ilgimi çekmiyor ama cbr 600 rr ın en güzel tipli ss makine olduğu göreceli bir durum neticede..LBiçimsiz lafı neden ağır ola ki?

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Dostum bi R6 kullanicisi olarak diyorumki kontrolu hicte zor degil alisiliyor.ancak uzun yol icin kesinlikle tavsiye etmem.iki hafta once nisanlimla birlikte amsterdam a gittik yaklasik 200 km lik bi yol.donuste ise hic durmadim otobandan bastik geldik ancak indigimde ise ne ayklarim ne kollarim nede belim tutuyordu.nisanlimda ayni sekilde cok yorulmustu.
    RIDE or DIE

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla R6 uzun yol denemem olmadi R1 yorucu oluyordu yavas gidince hele trafik sikisinca olum.

600RR la 214 km gittim 45 dakika dinlendim ve ayni yolu geri dondum toplamda 428 km+45 dakika dinlenme+benzin icin durmalar=beni pek yormadi acikcasi zaten cok uzun surmuyor makina racing olunca.

Arkadasta vardi yanimda onda artci vardi o baya yoruldu mesela ama tek kisi oyle olumcul bi agri sizi olmuyor hizimizda yerine gore degisti kimi yerde Allah ne verdiyse abandik kimi yerde 100 km sabit hizla gittik hiz siniri oldugu icin ama gidon damperi sart, yol bos olunca bazen 250 den asagi dusmedik ve yerde tumsek cukur falan iyi salladi arkadasi bende damper vardi hissetmedim bile hemen toparliyor kendi.
    We are many...

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    yapiliyor en azindan r1 ile yapanlar var

Sjaak lucassen:

"yorgunum cok yorgun"

Motosikleti
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sjaak lucassen:

e dostum yapiliyormus evet ancak r1 ile o kosullar zor olur ve olmus zaten.
    RIDE or DIE

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    arkadaşım 3-5 yılını aynı makina üzerinde geçirdiysen eğer, inan İstanbul-Ankara sadece 2 mola ile çok da zor olmuyor... fakat r6 için birşey diyemeyeceğim, bahsi geçen konu 600rr ile yaşanmıştır.Bu arada 600rr'ı konuya dahil ettiğim için kusura bakma

Motosikleti
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 le oluyorsa R6yla daha kolay olur abi bu ne yaa şaştım kaldım bukadarı o makinaya çin işkencesi bence

Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o konuda farkli dusunmuyorum, ama en zevkli yolculuk da kisinin sevdigi motorla yaptigidir. o yuzden zorluklar bu konuda yildirici olmayabilmis. bu tip yolculuklara cok daha uygun motorlar var tabiki kisi onunla da mutlu olabiliyorsa o yonde de tercihte bulunabilir elbette.
    "yorgunum cok yorgun"

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT

biçimli veya biçimsiz herhangi bir 600 cc ile uzun yapılmaması için bence hiçbir neden yok , çok uzun kilometreleri eşimle beraber 600 cc ve 1000 cc SS ile yaptım. stabilize yoldan kastınızı hafif mıcırlı varsayarsak , yola uygun devir ve hızda gittiğin sürece kontrol sende olur aksi halde kontrolü motora bırakmış olursun

Sjaak lucassen:

yukarıda verilen örnek extrem olduğu gibi arkadaşın bahsettiği uzun yol kavramından uzak ancak ufkumuzu açtığın için teşekkürler
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    o konuda farkli dusunmuyorum, ama en zevkli yolculuk da kisinin sevdigi motorla yaptigidir. o yuzden zorluklar bu konuda yildirici olmayabilmis. bu tip yolculuklara cok daha uygun motorlar var tabiki kisi onunla da mutlu olabiliyorsa o yonde de tercihte bulunabilir elbette.
    tabiki dostum bende onu diyorum super sport motorlara asigim.uzun sureli kullanimlarda yorucu oluyor anca yanliz bu yuzden motorumu da degistirmeyi kesinlikle dusunmem
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Alıntı kamsea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 3-5 yılını aynı makina üzerinde geçirdiysen eğer, inan İstanbul-Ankara sadece 2 mola ile çok da zor olmuyor... fakat r6 için birşey diyemeyeceğim, bahsi geçen konu 600rr ile yaşanmıştır.Bu arada 600rr'ı konuya dahil ettiğim için kusura bakma

Spor bir motosikletle 450 km yi iki molayla tamamlayabiliyorsanız helal olsun

Enduro motosikletlerle bu mesafede asgari 5_6 mola veririm foto çekimi için duruşlar hariç tabi

Motosikleti

Enduro motosikletlerle bu mesafede asgari 5_6 mola veririm foto çekimi için duruşlar hariç tabi
    Dostum ben 190 km yi molasiz tamamladim,ustelik artci ile birlikte.a sonrasi dersen iki gun heryerim agridi.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    jawa 638

tamamlayamam cunku ve en azindan spor motosikletim yok ben genelde assa yukari 100 km'de bir mola veririm, zaten spor motosiklet kullanan birisinin diger tip surenlere gore kendisinin de biraz daha sportif olmasi gerekir heralde, sonucta bunun uc noktasindaki formula 1 plotlarinin nasil yazirlandigini izlemistim. tabi her motorun kendi karakterinden kaynaklana zorluklari var buyuk tek silindirler de saglam titrer hele KTM'ler o nedenle spor bir makineyle asfaltta 200 km durmadan gitmek belki buyuk tek silindirler ile gitmekle es deger de olabilir, tabi burda gene suren kisi onemli. neticede motosiklet de zaten bir hesap degil ilgi ve merak isi. o nedenle kimisi KTM ile gider kimisi r1'le.
    "yorgunum cok yorgun"

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250

arkadaşım önemli iki noktadan biri motor ve yol.... evet belki istanbul-izmir olsa ortalama 6 yada 8 mola verebilirsin ama söz konusu güzergah istanbul-ankara olunca pek de motor yormuyor körfezi geçtikten sonra tek yapman gereken sellektör vermek...

Motosikleti
    tabi her motorun kendi karakterinden kaynaklana zorluklari var buyuk tek silindirler de saglam titrer hele KTM'ler o nedenle spor bir makineyle asfaltta 200 km durmadan gitmek belki buyuk tek silindirler ile gitmekle es deger de olabilir
    Kısa mesafelerde hissedilmeyen vibrasyon uzun yolda özellikle bir gün içerisinde 200_250 kmden sonra yorgunluk hissini arttırıyor.Sadece motor karakteristiği değil sürüş pozisyonlarıda çok farklı oyüzden eşdeğer olacağını sanmıyorum

Bikaç kmlik denemeleri saymazsak hiç kullanmadığım makinalar.Sonuç olarak anlamak istediğim uzun yolda konfor beklemiyoruz ama vereceği rahatsızlık katlanılabilir derecedemidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)