Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KUBA Motorları nasıl bilirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Arkadaşlar başlıkta anlaşılmayabilir. ama KUBA motor sanırım son zamanlarda piyasaya giren ve kaliteli çin motorları üreten bir marka. Ancak servis-bayi-yedek parça-kalite-satış sonrası servis olarak nasıldır ? Bilgisi olanlar ve bu motoru kullananlar bilgi verirlerse sevinirim...
    Asla pes etme !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    iyi motorlar ama servisin kaliteli olması lazım burda kaliteli değil.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    2. el alırsan bi işe yaramaz 0 alırsan idare eder : )

Motosikleti
    Kısmetse
    arkadaşlar özellikle KH 125 12-d modeliyle ilgileiyorum. Nasıldır servisleri bayileri ? Yedek parça vs ? kullanan yok mu ?
    Asla pes etme !

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    iyi biliriz

lazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba 165-25

kuba

Ben şu an kubanın 150 lik motorunu kullanıyorum alalı 1 ay oldu 1100 km deyim çinli motorlarda rastlanan sorunlardan hiç biriyle karşılaşmadım.fiyatına göre gayet sağlam bir yapısı var kanuninin motorların dan kaliteli diyebilirim üzerinde keıhın karbüratör kullanılmış sadece hafta sonları kullanan biri olarak söyliyim 4 veya 5 gün hiç çalıştırmadığımda 2 veya 3 başışta hemen çalışıyor.vida gevşemesi gibi bir şey görmedim zaten balansörlü motor.

Motosikleti
    Kısmetse
    O başlığa baktım fakat yeni birşeyler yazan yakın zamanda alıp kullananlar yok. Biliyorum sitede bu motoru kullananlar çok ama yazmaya ya üşeniyorlar yada foruma geliş amaçları farklı...
    Asla pes etme !

SolakSelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım ben kuba hiç kullanmadım.Kuba motorun bir çin markası olduğunu;ancak bildiğimiz HONDA ile ortak antlaşması olduğunu biliyorum.Motorunun ya büyük bölümünü ya da tamamını HONDANIN ürettiğini biliyorum. He ama honda kadar kaliteli mi yapar onu bilemem. örnek olarak audi bmw wolkswagen seat skoda hepsi aynı fabrikalarda üretiliyor ama hepsinin hem kalitesi hem de fiyatı farklı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:54 ----------

bu arada yanlış anlama KESİNLİKLE kalitesiz demiyorum saygılar.
    Motorun Kalitesi;HONDA C SERİSİ...

Motosikleti
    Kısmetse
    Eyvallah. Bu motordan Göclük'te iki tane gördüm açıkcası çok çok hoşuma gitti. Aldığı yorumlarda gayet tatmin edici. Görüntü zaten güzel. Ama bayisidir servisidir yedek parçası nasıldır ?
    Asla pes etme !

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi biliriz
    Hakkınızı helal ediyormusunuz?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

SolakSelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende değirmendereden ama ben görmedim malesef. o yüzden servis yedek parça konusunda bi yorum yapamıyacağım bilmiyorum.
    Motorun Kalitesi;HONDA C SERİSİ...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    hepsi aynı çinlilerin bence biraz para biriktirip cg 125 ybr gibi bişey al bence

Motosikleti
    Kısmetse
    Bu motor çinli değil honda wuyang firmasına girdim ve baktım. Çin japon ortaklığından doğuyor. Ve şunuda bilin dünyanın her yerine motosiklet satan en iyi motosiklet üreticilerinde HONDA gidipte kıytırık bir çinlinin fabrikasına ortak olup ortak mal üretmez. Üretse de adını gizler ama adam söylüyor sitesinde honda wuyang işbirliği ile diyor...Bence iyi bakıldığında bu motor beni her türlü tatmin edebilir...
    Asla pes etme !

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor çinli değil honda wuyang firmasına girdim ve baktım. Çin japon ortaklığından doğuyor. Ve şunuda bilin dünyanın her yerine motosiklet satan en iyi motosiklet üreticilerinde HONDA gidipte kıytırık bir çinlinin fabrikasına ortak olup ortak mal üretmez. Üretse de adını gizler ama adam söylüyor sitesinde honda wuyang işbirliği ile diyor...Bence iyi bakıldığında bu motor beni her türlü tatmin edebilir...
    yav bu motorlardan yakın çevremde vardı pek farkı yok çinlilerden

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    arkadas, KH 125-12 D yi beğenmişsin ama bildiğime göre Kh 125 i kuba motor,balansörlü motosiklet satmadığı zamanlarda cıkardı,onn için balansör olduğunu sanmıyorum.100-200 tl fazla paran varsa,git KH 150-12 D mi ne onu al.bak o balansörlü.Yedek parça,servis ve bayii ararsan sitesine bakmalısın. bak burda link var kocaelinde oturuyosan,ama değirmendere bi semt mi yoksa ilçe mi bilmiyorum. http://www.kubamotor.com/bayi.php?id=41

bu linkten bakabilirsin.Şimdi Kuba motor alacaksan,kalitesi iyi,diğer çinlilere göre daha yerli yani motosikletin yapısında %36 oranında Türk malı parçalar var.Plastik aksam vs. gibi.

yine Motor alcaksan balansörlü motor almaya bak.Kh 125 eğer cok hosuna gidiyosa onu bırak,tıpa tıp aynısı olan kh 150 yi al,hem görünüşü daha kalıplı. ya da fiyat indirip,(2000 ya da 1900 tl cıvarına) balansörlü bir Cg 150 alırsın.Nizipte var Kh 125 ama hiç bi arkadasım da olmadığı için binip deneyemedim.Arkadaslarım da genellikle ya cup oluyor ya da Benimkinin tipinden motorlar. herneyse bunu geçelim.

Kuba motor iyi bir seçim olur senin için.Benim motorun balansörlüsüne de bakabilirsin,ben 1650 tlye 12 taksit aldım,plaka hariç.Servis ve yedek parçayı cok sorun etme eğer benimkinden alcaksan.Bakkalda bile bulunuyo bunların parcası.

servise gelince,gerekirse il merkezine geçmelisin servis için.ama adam gibi adam olmaları lazım,Kuba motor Gaziantepte Üretiliyor ama nizipteki servisi üçkağıtçının teki.Hiç yoktan benm karbüratör ve egzozumu değiştirmeye kalktı,Sırf bunları bana yaptırmak için motorumun ayarlarıyla oynadı,subapları iyice sıktı,karbüratörün borularını kesti bakımdayken.onn için servisinde tecrübeli bir adamın olması lazım,çevresine sormalısın servisin iyi ve kötü olup olmadığını.Ve servise cok güvensen bile bakımdayken motorunu onlara bırakma.Boş bir gününde bakıma götür 3-4 saat sürse bile basında dur.yoksa benim gibi basına olaylar gelir aman diym.ben suanda servisi kullanmıyorum motorum 2 aylık,hemen asağısındaki motoran servisini kullanıyorum,adamlar bozuk motorumu düzeltti beni masraftan kurtardılar.Sen değirmendere de kendine iyi bir motorcu bul,motoruna tamir vs gerekirse ona git.kolay gelsin.şimdiden hayırlı olsun
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    Kısmetse
    pasa216 kardeşim allah razı olsun bana böle bi yorum lazım. Evet o 150cc lik modelini gördüm aynısı ama balansörlünün farkını bilmediğim için tercih etmedim yoksa oda güzel bi motor. 100-200 TL veririz önemi yok yeterki motor güzel olsun. Titreşim felan nasıldır acaba ?
    Asla pes etme !

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    en iyi çin sırasıyla regal raptor-keeway-kanuni-mondial
    b uyüzden kuba muba boşver kanuni al

Motosikleti
    Kısmetse
    Bu sıralama herkese göre değişir. Ben size model yada marka danışmadım zaten. KUBA markası hakkında birkaç bilgi istedim kullanıcılarından...
    Asla pes etme !

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    Alıntı abdullah_03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyi çin sırasıyla regal raptor-keeway-kanuni-mondial
    b uyüzden kuba muba boşver kanuni al

mondial alma kardeş servis ve fabrıka berbat kubayı herkes övüo yarı japon sonucta
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)