Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

KUBA Motorları nasıl bilirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Bana bunu al şunu al demeyin. Ben sadece kuba motoru kullanan ve bilenlerden bilgi istiyorum o kadar...
    Asla pes etme !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SolakSelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum bize(bende kocaeli d.dere olduğu için bize diyorum) en yakın servis Kartepe Alternatif limited şirketi greenpark kartepe tesisleri içi maşukiye.yaklaşık 30 km kadar. ben almanı tavsiye ederim.
    1)motoru honda üretiyor.
    2)servisimiz var(hondanın bile yok malesef)
    3)motoru beğeniyosun
    4)fiyat uygun.
    5)http://www.kubafanclub.net/ bu sitede daha iyi yanıtla alabilirsin.eğer incelersen.
    Motorun Kalitesi;HONDA C SERİSİ...

lazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba 165-25

kuba

pazar günü arkadaşlarla yaptığımız 300 km lik bolu sapanca gezisini kuba mottorum sorunsuz tamamladı.

Motosikleti
    Kısmetse
    Motor hakkında kullanıcılardan bilgi istiyorum lütfen arkadaşlar ?
    Asla pes etme !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kullanmadım ancak incelediğim kadarı ile işçilik ve parça kalitesi bir çok çinliden iyi görünüyor,

Motosikleti
    Kısmetse
    savaskayan abi peki bayilik satış sonrası servis- yedek parça hakkında ne biliyorsun ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:05 ----------

Arkadaşlar kuba motor kullanıcıları hadi şu bayilik ve yedek parça yönünden aydınlatıcak mısınız beni ?
    Asla pes etme !

arkadaşım al sana bayii yedek parça ve servisin yeri daha ne soruyorsun kartepede işte başka yok.

en yakın servis Kartepe Alternatif limited şirketi greenpark kartepe tesisleri içi maşukiye.yaklaşık 30 km kadar.

Motosikleti
    Kısmetse
    SolakSelim arkadaşım bende biliyorum bayinin orası olduğunu ben kullananlardan yorum istiyorum...Heralde bayi "malesef yedek parçamız stoklarda yok motorda iyi değil en iyisi almayın servis sonrasıda pek ilgilenmiyoruz" demicek dimi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

Kuba motor kullanıcıları güncel bilgi verin lütfen...
    Asla pes etme !

burda pek kullanıcısı yok sana yukada ir site gösterdim kubafanclub.net gir oraya araştır yorumlar eskide olsa okuyacaksın başka yolu yok malesef.

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    evet aytac kardes sana verdiğim siteden servisini ve bayisini buldun,onda sorun yok.Şimdi zaten sen hangi motoru alsan da yedek parça servis garanti vs vs bunlar boş iş aytac kardes.neden biliyomusun? bu tip commuter motosikletlerde garanti işi,servisi pek alakadar etmiyor.araba olsa,adam herseyini garanti ile yapıyo para almıyo ama motosiklette bu böle değil,herseyinden para alırlar.Kuba motor garanti kitapçığında ne yazıyor sana söyliyeyim. yazıda diyor ki: 'motosikletinizin garantisi sadece üretim ve bayiiye ulastırma esnasında olan hataları düzeltmek için vardır.karbüratör,egzoz,farlar(sağ sol stop lambaları vs ışıklı olan hersey) motosiklet deposu,amörtisörlerde bir hata varsa,satıs öncesi bayii tarafından kontrol edilir ve sağlam bir sekilde teslim edilir.Daha sonra bu sayılan sarf malzemelerinde ortaya cıkacak herhangi bir sorunda soru sorulmaksızın Kullanıcı Hatası olarak değerlendirilir ve gerekli tamirat ücreti kullanıcıdan alınır.' yani tam böyle yazmıyo da ben biraz açayım dedim.Birde şunu bilmelisin ki,sıfır motosiklet alacaksan (yamaha honda hariç) garantisi için almayacaksın.ben şahsen garantisi için almadım motorumu.Sadece ilk sahibinin ben olmasını istedim onn için aldım.İşin özü Asya alma Kuba al hesabı,cok iyi birseçim yapmıssın,ayrıca balansör motorun oluşturduğu titreşimi yok etmek içindir.Yamaha YBR 125 balansörlü mesela.Sesinden anlarsın zaten bi motorun balansörlü olup olmadığını.(egzoz değil motor sesi) garanti servis vs sorun etme,sadece ilk 800 km bakımına sok,(ilk bakım ücretsiz daha sonrakiler yağ hariç 15 tl) yağını değiştir,bin.Baska biseyini elleme gercekten göreceksin.Yani servislerin ne olduğu belli değil,kendine cok iyi bir motorcu bul ve işlerini onla hallet.5-10 tl masraf bişey değil.Servis bana sağlam motora bozuk dedi ondan sonra soğudum zaten.İyi bir seçim Kuba motor.Bir sorun olursa özel mesj da atabilirsin.
    sarpgray bunu beğendi.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaskayan abi peki bayilik satış sonrası servis- yedek parça hakkında ne biliyorsun ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:05 ----------

Arkadaşlar kuba motor kullanıcıları hadi şu bayilik ve yedek parça yönünden aydınlatıcak mısınız beni ?
    Motosiklette,markanın ne olduğundan daha önemlisi servisin ne olduğudur
    Bizde servis olduğunu iddia edenlerin çoğunluğu bisiklet tamircisinden daha fazla teknik donanım ve bilgiye sahip değildir.
    İyi bir ustan varsa marka çok önemli değildir.Çevrende iyi ustalar yoksa motorun BMW olsa ne olur?KTM olsa ne olur?Çinli olsa ne olur?
    bu durum ya seni motordan soğutur ya da motor tamirini öğretir.

Eğer bu motoru alacaksanız sakın İzmir yağhanelerdeki Özgül motor dan almayın. Hayatınızın hatası olur. Ya da herhangi bir şekilde servislerine gitmeyin..

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Ankarada da durum aynı, dışkapıdaki bayisi ışıl bisikletti sanırım adı üstünde bisikletçi, parça ve garantiyle ilgili sıkıntılı durumlar söz konusu, kuba str250 sayfasındaki mesajlardan daha net takip edebilirsin bu tarz durumları, yani araştırdığında bilgi var yok değil... bir de üslup olarak insanlara emrivaki yapar şekilde bilgi istemeni tasvip etmiyorum, öyle ya da böyle yardımcı olmaya çalışan iyi niyetli insanların kalbini kırmaya hakkın yok... saygılar
    Halil Karamanoğlu ve Machair bunu beğendiler.

Alıntı lazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu an kubanın 150 lik motorunu kullanıyorum alalı 1 ay oldu 1100 km deyim çinli motorlarda rastlanan sorunlardan hiç biriyle karşılaşmadım.fiyatına göre gayet sağlam bir yapısı var kanuninin motorların dan kaliteli diyebilirim üzerinde keıhın karbüratör kullanılmış sadece hafta sonları kullanan biri olarak söyliyim 4 veya 5 gün hiç çalıştırmadığımda 2 veya 3 başışta hemen çalışıyor.vida gevşemesi gibi bir şey görmedim zaten balansörlü motor.
    http://i56.tinypic.com/2ugma8w.jpg
    Bu senin gösterdiğin model ile Seyhan 150C arasında bir fark var mı? Bu arada yarı Japon da ne oluyor? Bu adamlar yarı japon olsalar fiyaltları uçar. O fiyata Japon mu olur. Japon yapıştırıcı almıyorsun motor alıyorsun.

kuba ege 100 motoru aldıgım bir hafta oluyor.110 km gezdım.keyifli bir motor.goruntusu ise bircok marka ve modele göre çok şık.fakat kalitesini ilerleyen zamanlarda görecegiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

he fakat vites geçişlerinde alışana kadar sıkıntı yaşadım.devrini ayarlamadan vıtesi buyutmuyor.yuksek viteste iken anı durus yapınca,duruk vazıyette ıken vitesleri kucultemıyoruz.motoru bıraz hareket ettırmek gerekıyormus.ama cabuk alıstım sıkıntı yok

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başlıkta anlaşılmayabilir. ama KUBA motor sanırım son zamanlarda piyasaya giren ve kaliteli çin motorları üreten bir marka. Ancak servis-bayi-yedek parça-kalite-satış sonrası servis olarak nasıldır ? Bilgisi olanlar ve bu motoru kullananlar bilgi verirlerse sevinirim...
    Eski konuymuş ya

Ben şahsen, sym gibi markalar varken gidip kuba almam. Tabi herkesin kendi fikri.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Çinliler içinde en iyisi olarak bilinir

Dalga geçiyor olmalısınız! Kuba motor, çinden fason olarak temin edilen parçalarla Gaziantep'te bir yerde montaj yapılıyor. Youtuba'a Kuba Motor Gaziantep yazın görün. EVET EVET HONDA! ����

Not: Bir kaç arkadaş yazmış uzun uzun onlara kulak verin.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kuba neymiş boş işlerle uğraşmayın
    Ahmetderin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)