Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A-2 Ehliyet Sınavını Kazandım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Değerli motor dostlarım ve arkadaşlarım.Nihayet sonunda azmettim ve başardım A-2 Motosklet ehliyet sınavlarını başarı ile verdim ve yapılan kontroller muayeler sonucunda parmaklarım olmasada son sıvav olan A-2 direksiyon sınavını başarı ile verdim.Şimdi vicdanen çok rahatladım.Neden derseniz konuyu bilenler biliyorlar ehliyetimi almadan önce motorumu satın almıştım (ki hala teslim almadım) ehliyetimi almadan motor almak hangi akla hizmet hele birde 250 cc QM250 Ramzey de alınca malüm kesin yollarda kontrollere takılırdım.Ama artık resmi olarak bende sizler gibi A-2 ehliyete sahibim.Bu arada malümünüz Trafik müdürlüğünden ehliyetimi almak belli bir ücrete tabi olduğundan motosikletimi mağazana muhtemelen 2011 mart yada nisan sonu teslim almayı planlıyorum,hem kış geldi hemde şuan koyacak yerim yok önümüzdeki sene inşallah bende aranızdayım artık hayırlısıyla inşallah.Sevgi ve Saygılarımla.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    parmakların olmadan motoru nasıl yeterince kontrol edeceksin bilmiyorum ama hayırlısı olsun diyeyim
    bu yorumumdan dolayı da bana kızma ancak güçlü bir motor için parmaklar olmadan o motoru kullanmak tehlikeli bence çünkü bazen serçe parmağının veya sadece işaret parmağının bile çok önemi oluyor
    bence tabi
    saygılar

Motosikleti
    CBR600RR
    Motosıklet ınde ehlıyet ınde Hayırlı olsun ALLAH kazasız surusler nasıp etsın.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Ben de bugün direksiyon sınavına girdim ama sonuçları öğrenmedim henüz nasıl öğrenicez?

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli motor dostlarım ve arkadaşlarım.Nihayet sonunda azmettim ve başardım A-2 Motosklet ehliyet sınavlarını başarı ile verdim ve yapılan kontroller muayeler sonucunda parmaklarım olmasada son sıvav olan A-2 direksiyon sınavını başarı ile verdim.Şimdi vicdanen çok rahatladım.Neden derseniz konuyu bilenler biliyorlar ehliyetimi almadan önce motorumu satın almıştım (ki hala teslim almadım) ehliyetimi almadan motor almak hangi akla hizmet hele birde 250 cc QM250 Ramzey de alınca malüm kesin yollarda kontrollere takılırdım.Ama artık resmi olarak bende sizler gibi A-2 ehliyete sahibim.Bu arada malümünüz Trafik müdürlüğünden ehliyetimi almak belli bir ücrete tabi olduğundan motosikletimi mağazana muhtemelen 2011 mart yada nisan sonu teslim almayı planlıyorum,hem kış geldi hemde şuan koyacak yerim yok önümüzdeki sene inşallah bende aranızdayım artık hayırlısıyla inşallah.Sevgi ve Saygılarımla.
    o kadar beklenilir mi motorsuz yaaa. hem de sıfır motor...

hayırlı olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hayırlı olsun

Alıntı sspawnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün direksiyon sınavına girdim ama sonuçları öğrenmedim henüz nasıl öğrenicez?
    Akşam 5 gibi kursu arayıp öğrenebilirdin. Yarın sorarsın artık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    F 650 gs (çok yakında)
    hayırlı olsun

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Hepinize çok teşekkür ediyorum.Aslında hedefim otomatik vitesli bir motor almaktı ve kafamda Mondial 100 yada 150 zat almak üzereyken satış yapan arkadaşında bir motosklet sürücü olduğunu öğrendim uzun süren sohbetimiz sonucu uzun yol yapıcaksam 250cc bir motor almamın daha mantıklı olduğunu beni kolay kolay yolda bırakmayacağını sadece yapmam gerekenin bakımlarını muntazam yaptırmam gerektiğini ifade etti.Bizde Ramzet QM 250 nin üzerine çıkıp kontroller yaptık debriyaj kolu yumuşak sert değil kavrıyabiliyorum alışana kadar serçe parmağım ikinci boğumundan ve ortadan iki parmağım sıfırdan yok işaret ve baş parmaklarım saylam gidonu oldukça sağlam kavrıyorum.Zaten kazadan sonra uzun yıllar elimin güçlenmesi için bisiklet kullandım ve sonunda halayim gerçek oldu.Sınava girmeden önce özel kontrollerden ve testlerden geçtim.Kazadan sonra Trafik müdürlüğüne araç kullanmamda herhangi bir sakınca varmı diye dilekçeyle baş vurmuştuk.Trafik müdürlüğüde beni resmi bir yazı ile İzmir Atatük Devlet hastanesine sevk etmiş özel kontrollerden sonra hastane heyetine girmiştim.Yapılan heyet kontrolü sonucu ağır vasıta kullanamıyacağım onun dışındaki araçları kullanabileceğim şeklinde resmi rapor verildi bu rapor trafik dosyamda saklanmaktadır.Çünki önceden bende ''C'' sınıfı ehliyetim vardı bu iptal edildi ve ''B'' sınıfına çevrildi şimdi kurallara uygun şekilde sınava girerek ''A-2'' ehliteimide almaya hak kazandım.Umarım bu açıklamalarım sonucunda siz değerli arkadaşlarımı aydınlatmış olmuşumdur.Hayırlısıyka motosikletimide teslim aldığımda artık resmen aranızda olacağım.Sevgi ve Saygılarımla.(Amca35-İhsan)
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız kullanman dileğiyle.

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    ben konya merkezde bir arkadaş tanıyorum 10 parmakta özürlü ,yok denecek kadar yani
    hatta sadece tek çil parmağı ile her işini görüyor
    ama nasılsa öyle güzel motor kullanıyorki şaşıyorum allah ayrı bir yetenek vermiş sanki.
    .....
    geçen cumartesi bende imtihana girdim kazandım,kazanmama gibi bir ihtimal olmadıığınıda gördüm.
    kocaman dört adım ara ile dört kuka aradan bir s çiziyosun iş tamam.
    bir arkadaş yere bastı stop ettirdi hatta kaldırıma çarptı ama heyecanlandı bi daha dolansın dediler oda geçti.
    ....
    allah tüm motor sevdalılarına kazasız sürüşler nasip etsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)