Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adana'da çarşı nın durumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    merhaba arkadaşlar bugün ilk trafik cezamı yedim. hayırlara vesile olması dileğiyle sizlerle paylaşmak istedim çünkü suçlu olduğum konusunda biraz şüpheliyim

öncelikle çarşıda yapılan yeraltı köprüsü çalışmasımıdır nedir kimsenin bilmediği herkesin tahmin yürüttüğü bir çalışma var. bütün adanalılar bilir çarşının halini trafik kitlenme ile açılma arasında gidip gidip geliyor.en çok kullanılan yollar kapalı olduğundan dolmuşlar taksiler otobüsler herşey içiçe bi karmaşa halinde.
    bende öğlen saatlerinde motorcuya gidip ön dizlik grenajlarını alıcaktım. lakin bir türlü gitmek istediğim yere gidemiyordum. motorcunun olduğu sokağa girmenin bi yolunu bulamadım. o sıcağın altında 3 kez büyük büyüüük daireler çizdim mi desem alakasız yerlere çıktım mı desem naptıysam olmadı. en sonunda lan 20 mt ters yönden gitsem kimse bişe demez dedim. ve ya ALLAH deyip kenardan ilerledim yola girmemle yarıya kadar gidip neredeyse motorcunun önünde polisle karşı karşıya geldik. sanki arabanın arkasından çıkıp bana süpriz yaparmış gibi " dur bakim duurr nereye gidiyon ters yönde gel bakim ehliyet ruhsat var mı"
    - herşey var usta hemen şuraya gidecektim.
    - ver sen ver bi bakim.
    gel benimle şuraya kadar

döndüm ve polis efendinin arkasından yavaş yavaş gittim ekip arabasının önüne geldik. görevini çok iyi yaptığını belli eden başka bir polis. arabanın içinde yatmaktan vazgeçip kafasını dışarı çıkarıp bi bana bi motora bide diğer polise bakıp ceza kağıtlarını alıp geldi. ve 62 tl para cezası + 15 puan düştüler "maşallah abi sizlerde olmasanız şu çarşıyı düzene sokamazlardı " dedim.
    hiç karşılıksız kalırmı hemen sordu
    - ehliyeti nerden aldın sen ?
    cevap bile vermedim. diğer polis: "şuraya bi imza atarmısın" dedi kağıda baktım trafik levhalarına uymama cezası almışım. imzayı attım ve şurdaki motorcuya nasıl gidebileceğimi sordum. birisi biraz durduktan sonra "bende buranın yabancısıyım kardeş" dedi
    diğerine baktım diğer taraftan dolanacaksın dedi. bilmiyorki ordan 3 sefer dolandım. önlerinde indim motoru ite ite gittim motorcuya.

neticede sağlık olsun diyorum ama canımı sıkan şeyler var içinde bulunduğum durumda...
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ne yalan söyleyim şu trafik polislerini sevemedim gitti bende arabamla defalarca bu tip olaylar yaşadım lüleburgazdan muratlıya giderken art arda iki tırı solladım arabamla hanım başladı yaygaraya 150 km oldu bende gazdan ayağımı çekip iki tırın arasına girdim (mesafe var) polis hemen işaret yaptı çek sağa.Makasa gelmişim öyle dedi bana hatırı sayılı bir ceza g.......ha bu arada önümde audi iki tırı solladı gitti tabii çok ahırıma gitti bir iki gün sonra çorluda ekip otosuna makpuzu gösterip sordum bu öyle makas değil herkezi makaslarken senide makaslamışlar dedi ve kahkahayla güldü

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    E ters yönde gitmişsin ceza yemen normal. Trafik şartlarının yoğun olması veya gideceğin yeri bulamaman sana ters yönde gitme hakkı vermez... ben de yedim benzer cezadan ondan biliyorum

Geçmiş olsun...
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun.
    Şüphede olmanı gerektirecek bir şey yok ki, ters yöne girip cezayı yemişsin işte maalesef.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar bu polisler malasef hep motorcularla uğraşıyor makus kaderimiz görmezden gelse ne olur sanki neleri görmezden geliyorlar ama amcan veya dayın vekil olsa gör sen ceza kesiyor mu onların doğru işi yapmaları sadece bizlere güzel türkiyemde
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    CBR600RR
    Gecmıs olsun dıcem hadi olsun.. yanlız ters yonden ne olursa olsun gıdılmez bana bır taksi carptı daha dogrusu ben carpısmadan once motosıklet ımı yatırmak zorunda kaldım. ya ters yonden gelen koca bır kamyon olsaydı sen degılde o olsaydı tepkın nasıl olurdu belkı sen tepkı veremeye bılırdın ama haberı alan arkadaslar kamyoncuya fena seyler soylerdı bence.. Not kurallara uyalım uymayanları uyaralım!!!
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    çok güzel söylüyorsunuz ağzınızdan bal damlıyor ama ters yöne girmezsem gidemiyordum ki :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    O noktaya geldiğinde motordan inip ittirerek gitseydin.
    Trafikteki hiç araç, hiç bir vatandaş yada polis bir şey diyemezdi.
    Tamir ve Arıza var sen ters yönden milletin üstüne gidersen dalga bile geçerler.
    Ters cevap verirsin. Ondan sonra + bonus alırsın. Takma kafana strateji geliştir.
    Geçmiş olsun.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)