Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

selam verme, yardim etme vs gibi olaylar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    Merhaba arkadaşlar,

yolda kalanı görürseniz her ne kadar terslensenizde yardım etmekten vazgeçmeyin. bir gün siz de kalırsınız aklınızdan çıkarmayın.

geçerken selam birbirimize selam vermek, bizim birbirimize olan desteğimizi gösterir. biz motor aşığıyız. her motora binen bizden değildir, her selamınıza cevap vermelerini beklemeyin. ama selam vermedi diye, bizden vazgeçmeyin.
    biliyorum bazıları bir tuhaf. tulumla dolaşırken yanımdan selam vermeden geçen olmaz, yazlık ceketle dolaşırken dörtte biri selam vermez. selamı tuluma veriyor sanki. ya da altındaki makinaya bakarlar. r1 var, herkes selam verir. çinli var kimse selam vermez.
    ben scooter'lı kurye'ye de selam veririm, r1'e de. hepsi de selam verir.
    hatta bu scootercılar genelde kask takmadıklarından, trafikte yakaladığımı olabildiğince uyarmaya çalışırım. beni çizmeye kadar giyinik gördüklerinden heralde, artçı gibi arkada duran kasklarını kafalarına geçirirler.

sözün kısası, birileri yanlış yapıyor diye siz de yapmayın.duygusal milletiz, çabuk kırılırız ama sonuçta bizler trafikteki en zayıf taşıtlarız, biz birbirimizi desteklemezsek ezilir gideriz yollarda. desteklersek; çoğalırız, güçleniriz, trafikte sözümüz geçer.

saygılar sevgiler,
    y.
    makseli, dreamkiller, AGunak ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    BORN 2 RIDE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Güzel bir konu Ancak Burda Motorcu kavramı ve Dayanışması yok. Abi Yardım lazım mı dedim. Karşılık olarak anama Küfür bile edildi. Onun için Her Zaman Böyle iyi niyetli olamıyorum. Ama Selam veririm. Kaskı öne Egerek ve Korna Çalarak.Selektörle.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi olede ben veriorum bakıyolar ole bön bön genellikle büyük makina sürenler bole ama diğer kesim selam veriyo

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ben Kawasaki Ninja 250R motor kullanıyorum
    yolda gördüğüm ve verebildiğim tüm motorculara selam veriyorum
    büyük motorlar bön bön bakıyor yorumuna katılamayacağım
    büyük motorlu arkadaşların ben selam verince onlar da selam veriyorlar
    küçük motorlu arkadaşlar da veriyor
    bir iki kere oldu küçük motorlu arkadaş selam verince şaşırdı
    ama güzel duygu ve zaten selamın yaygınlaşması güzel bir şey
    ama kendi güvenliğini hiçe sayan kimseye ister motorcu olsun ister arabacı hiç farketmez
    kaskı dahi yoksa o kişiye ben selam dahi vermem çünkü o motorcu değildir bence
    güzel konu
    saygılar

Motosikleti
    yakında cbr125r
    ewet guzel konuya değinmişssin büyük makına surenler bon bon bakıo demıssın bı kesım ıcın ole bazıları kendılerını bısı sanıor sen scootrla selam werınce adamda makına war alay konusu bıle olrsn:D bende arkadasın su dukkanı war actıvası war bazen servse flan cıkıom baznde gezıom her gordumm motorcuya slm werıorum zaten actıvanın kendınden buyuk kornası war:D ıstr ıstmez dıkat cekıo:D güzel bi duygu

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı 435 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

yolda kalanı görürseniz her ne kadar terslensenizde yardım etmekten vazgeçmeyin. bir gün siz de kalırsınız aklınızdan çıkarmayın.

geçerken selam birbirimize selam vermek, bizim birbirimize olan desteğimizi gösterir. biz motor aşığıyız. her motora binen bizden değildir, her selamınıza cevap vermelerini beklemeyin. ama selam vermedi diye, bizden vazgeçmeyin.
    biliyorum bazıları bir tuhaf. tulumla dolaşırken yanımdan selam vermeden geçen olmaz, yazlık ceketle dolaşırken dörtte biri selam vermez. selamı tuluma veriyor sanki. ya da altındaki makinaya bakarlar. r1 var, herkes selam verir. çinli var kimse selam vermez.
    ben scooter'lı kurye'ye de selam veririm, r1'e de. hepsi de selam verir.
    hatta bu scootercılar genelde kask takmadıklarından, trafikte yakaladığımı olabildiğince uyarmaya çalışırım. beni çizmeye kadar giyinik gördüklerinden heralde, artçı gibi arkada duran kasklarını kafalarına geçirirler.

sözün kısası, birileri yanlış yapıyor diye siz de yapmayın.duygusal milletiz, çabuk kırılırız ama sonuçta bizler trafikteki en zayıf taşıtlarız, biz birbirimizi desteklemezsek ezilir gideriz yollarda. desteklersek; çoğalırız, güçleniriz, trafikte sözümüz geçer.

saygılar sevgiler,
    y.
    kafasında kaskı olanlara ve van ilinde bizim bir emekli chooper ci amca grubu var onlara kesinlikle selam vermeden geçmem arada durup ellerinden bile öperim (bu bahsettiğim 10-12 kişi 60 ila 75 yaş arası paso geziyolar)
    ama ortalıkta artiz artiz dolaşıp kafada kasksız suratında matrix gözlüklüğü ile gezenlere asla selam vermem
    kendisine saygısı olmayan adama ben asla saygı göstermem
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yolda kalan herkese yardım ederim .Selam konusuna gelince; kasksızlara ,apaçilere selam vermiyorum, verileni de almıyorum. Bendenmişler gibi gelmiyor nedense....

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Bu yaz tatilinde Almanya'da motosiklet ile dolaşma fırsatım oldu.. Motosiklet kültürü varsa biryerlerde orası kuvvete muhtemel Almanyadır. Bütün motorsikletciler birbirlerine yolda selam veriyor ve artçılarda kendi arasında selamlaşıyor. Ve her şehirde 1-2 tane motor pub var. motosiklet harici taşıt giremiyor. Bizde burda selam veriyoruz karşıdan gelen boş boş bakıyor. Çok işimiz var çook..

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    şehirdışına çıkınca selamlaşılıyor yolda.büyük makina küçük scooter farketmiyor.
    ama şehiriçi zor gibi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz tatilinde Almanya'da motosiklet ile dolaşma fırsatım oldu.. Motosiklet kültürü varsa biryerlerde orası kuvvete muhtemel Almanyadır. Bütün motorsikletciler birbirlerine yolda selam veriyor ve artçılarda kendi arasında selamlaşıyor. Ve her şehirde 1-2 tane motor pub var. motosiklet harici taşıt giremiyor. Bizde burda selam veriyoruz karşıdan gelen boş boş bakıyor. Çok işimiz var çook..
    Almanyada Hells Angels ile Bandidos kuluplerinin üyeleride selamlasiyormu biribirileriyle
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Birbirine yakın zamanlarda peşpeşe yardım ihtiyacı olup olmadığını sorduğum iki motorcu suratıma öküz gibi bakınca artık bunu yapmamaya karar vermiştim.

Ama günün birinde sadece üşüdüğüm için çantadaki montumu çıkarıp giymek üzere durduğumda bir kuryenin yanımda durarak "birşey mi oldu abi?" diye sorması üzerine ulen dedim, hevese geldim, devam bu işe dedim ve halen gerektiğinde ilgilenmeye devam ediyorum. Varsın bazıları öküz olsun.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Ben motorcunun dostluğuna,kardeşliğine,dayanışmasına bu seneye kadar inanıyordum.Artık inanmıyorum,böyle bir kavram bana göre yok artık.

Şimde denebir,hayır hiçte öyle değil ''ben burda selam verdiğim zaman alınır aynı zamanda selamda verilir'' eyvallah,olabilir (ama burda yok)
    Eee kardeşim oralarda yoksa bunu tüm motorculara neden malediyorsun dinilede bilir,bende ozaman derim kii, (orada selam verilmesini görüpte burada selam verilmediğini görmezden gelip,hayır selam veriliyor dersen,bende verilmiyor derim illaki)

Yani ben biraz takıntılı bir insanım,çabuk moralim bozuluyor.Vallahi selam verirken korkarak veriyorum,ulen selamımı almazsa birton moralim bozulacak,tereddüt içerisinde selam veriyorum.

İşte ben bunu yaşamamak için (KESİNLİKLE SELAM VERMEMEK İÇİN KARAR ALDIM) ama bana selam verilirse,hayhay alırım tabiki.

Yolda kalalnlar konusunda hala inatcıyımdır ''taksi,kamyon,minibüs,otobüs,motosiklet'' farketmez hepsine yanaşıp yardıma ihtiyaç olup olmadığını sorarım,sorucamda.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda kalan herkese yardım ederim .Selam konusuna gelince; kasksızlara ,apaçilere selam vermiyorum, verileni de almıyorum. Bendenmişler gibi gelmiyor nedense....
    Bene tamamen aynısını yapıyorum..Tamamen aynısını düşünüyorum..

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bırakın motorda selamlaşmayı,normal hayatta selamlaşmayı kesmiş bir milletiz.İnsanlığı her geçen gün biraz daha unutuyoruz.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakın motorda selamlaşmayı,normal hayatta selamlaşmayı kesmiş bir milletiz.İnsanlığı her geçen gün biraz daha unutuyoruz.

Harbiden çok doğru yaa

Gerçekten öyle,4 senedir aynı yerde çalışıyorum,esnaf birbirine ne selam ne sabah hiç birşey yok,kalabalığın içinde yanlızlık çekiyorsun resmen.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Ben bayan olduğum için herhalde selam vermeden önce tereddüt yaşıyor bazen arkadaşlar.. çoğunlukla selam veriyorlar.. vermeyenlere de ben veriyorum.. Güzel bir duygu.. Tabi uzun yolda.. Sıkışık trafikte çünkü senin motorcu arkadaşına çaldığın kornayı üzerine alınıp da "Ne war noldu" diye triplere giren araba sürücüleri de oluyor : )

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Selamlaşmak kadar güzel birşey yok elbette. Ama malesef selam verildiği zaman karşı taraf hemen bi art niyet arıyor :D Niye selam verdi ? Acaba herhangi bir menfaat için mi? vs vs insanlar paranoya olmuş giderek yozlaşıyoruz vesselam... Ama yinede selamlaşmak lazım. Şayet selam verdiğimde selamım alınırsa mutlu oluyorum :D Ya da selam verildiğinde ;)
    Bir garip yolcu...

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Özellikle uzun yollarda selamlaşmak ve yardımlaşmak ve feribotda muhabbet etmek gibisi yok. Fakat kaskı olmayana , egsozu deldirip gürültü yapana ve artislik için motor sürene selam yoktur.

En son fethiye izmir güzergahında bir sürücü gördüm. Altında en az 1000 cc bir racing vardı. Kaskı yoktu ilk gördüğümde telefonla sms gönderiyordu, ikinci görüşümde sigara içiordu motor üstünde sonraki görüşümdede kaskını takıp otobanda 20 cm yanımdan 200 le geçti bir lüks arabayla kapışıyordu
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yardımlaşma konusunda bir şey yapamam (Mekanik konuda)
    Benzini bitmiş ise, benzin alıp kendisine veririm. Selam da veririm. Öpücükte yollarım.
    Kasklı yada kasksız, sonuç itibari ile can benim canım değil. Tatlı dille söylerim. tınlamazsa kendi bilir. Hiçte üzerine gitmem. Büyük, küçük tüm motorlara selam verir ve alırım.
    Sizde öyle yapın. Büyük motor dalga geçer diye düşünmeyin. Geçen oluyorsada bu motorun büyüklüğü yada küçüklüğü ile alakalı bir şey değildir. Tamamen sürücünün karakteri ile alakalı bir şeydir.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    geçen haftalarda etiler akmerkezin önünde motorumla ışıklarda yeşili beklerken sol arkama doğru bir harley durdu eski model, dönüp baktım nazi kasklı yaşlı bir abimiz, hafif geri geri yanına gelerek kafamı eğip selam verdim ve kendiside omzumu okşadı yeşil yandıktan sonra bekledim onun gitmesini ve arkasından bende yol aldım, inanılmaz hoşuma gitti benden yaşça çok büyük bir abimizin motor üzerindeki sevgi dolu yaklaşımı..
    güzel birşey, saygılar..
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)