Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Üst üste ikinci zam!

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşlar bu işler hep böyle olacak
    muz cumhuriyeti olduk iyice nerde musul ile kerkükten alacağımız 25 yıllık petrol
    niye alınmadı?
    neyse fazla girmiyecem bu konulara
    bir ülkenin gelişmişlik düzeyi o ülkenin vergi oranıyla ters orantılıdır
    vergi nekadar yüksek ise o ülke o kadar geri kalmıştır
    bu ülkede devlet esnaftan düzgün vergi alamadığı için
    (yeşilkartı olan kuyumcular var kardeşim van da adam katrilyoner nerdeyse)
    bu yöntemlerle vatandaştan acısını çıkarıyor
    benim maaşım daha elime gelmeden 600 tl vergi alınıyor
    hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Cidden engellemenin bir yolu var mı bu zamları?? Ciddi bir fikri olan var mı??

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Çok sinirliyim. Ankara'dan arabayla İstanbul'a gidip gelmek 400 TL'ye mal oluyor. Bunun 30 Lirası da otoban !!!

Şaka mı bu? Otobüs biraz pazarlıkla 20 TL'ye götürürken bu kadar uçurum mu olur
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee yuh artık. Bu ne yahu.Motor alırsın dünyada eşi benzeri olmayan bi ötv ödersin marşa başarsın ve en pahalı benzinle yol alırsın. Birde bu yetmezmiş gibi bunlarada sürekli zam gelir.

Bu arada dünki konuyu soran arkadaş; Konu benzin zammından çok siyaset içermesi nedeniyle silindi. Bu konuda da siyasi içerik tespit edilirse uyarmadan gerekli yaptırım uygulanacaktır.

Tabiki benzin zammını eleştirecegiz. İlgili kurum ve kuruluşları hakaret ve aşagılayıcı cümleler kurmadan dibine kadar eleştirmek bizim en dogal hakkımız ama iş siyasete gelmemeli. Burdaki düzenin korunması için forum kurallarında da belirtildigi gibi her türlü siyaset yasak.
    Bence siyasette yapalım.
    Yapmayalım demek bazı kesimlerin işine geliyor ve ekmeklerine yağ sürüyorsunuz.
    Zaten onlar konuşmayan,tartışmayan ve elpençe divan duran insanlar istiyorlar.
    Ne güzel onların istediği gibi birer insan olalım
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence siyasette yapalım.
    Yapmayalım demek bazı kesimlerin işine geliyor ve ekmeklerine yağ sürüyorsunuz.
    Zaten onlar konuşmayan,tartışmayan ve elpençe divan duran insanlar istiyorlar.
    Ne güzel onların istediği gibi birer insan olalım
    Ama siyaset yapmayalım derken bile kendimize hakim olamıyoruz... Birde "hadi buyrun siyasete" dersek bilmiyorum burada neler yazılır... Hakaretler, iddialar, yalanlar dolanlar, suçlamalar...saçmalamalar da cabası.

Yoksa düşüncenize cidden canı gönülden katılıyorum. Bazı insanlara dışarıdan kabullenmese de bazı şeyleri göstermemiz gerekiyor. Sadece kendi kendilerine düşünmelerini sağlamamız bile iyi birşeydir. Yeterki birşeyleri sorgulamaya başlasın insanlar.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa düşüncenize cidden canı gönülden katılıyorum. Bazı insanlara dışarıdan kabullenmese de bazı şeyleri göstermemiz gerekiyor. Sadece kendi kendilerine düşünmelerini sağlamamız bile iyi birşeydir. Yeterki birşeyleri sorgulamaya başlasın insanlar.
    ceviz yiyorum balık yiyorum basmıyor abicim kafam
    ula yoksa büyü mü yaptılar bağladılar basiretimi politik idrak kaabiliyetimi
    benzin eskiden hiç zamlanmazdı, musluklardan akardı, yollar kaymak kaldırımlar lokumdu, ha buralar eskiden yemyeşildi kompile ormandı
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sinirliyim. Ankara'dan arabayla İstanbul'a gidip gelmek 400 TL'ye mal oluyor. Bunun 30 Lirası da otoban !!!

Şaka mı bu? Otobüs biraz pazarlıkla 20 TL'ye götürürken bu kadar uçurum mu olur
    yuh dıyeceğim artık fıyata bak yoksa kardeşim ferrarı marka aracın varda onun yakıtınımı dıyorsun

Haber okumadan direk buraya yorum yazmak abes kaçmış.Haber okuyanlar yada biraz araştıranlar bilirler ki bu zammın hükümet ile alakası yok.Dünyada petrol varil fiyatının dün itibariyle 80 dolara geldiğini zammında bunu yansıması olduğunu bilmeleri gerek.Akaryakıt Türkiye'de çok pahalı evet,bu ayrı bir konu.ama son zammın hükümetle ne alakası var şimdi.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Merak ediyorum acaba bu işin sonu nereye varacak diye.Hayır habire örgütlenmeler toplanmalar yol kesmeler yapılıyor motosiklet severler tarafından fakat ben henüz işe yaradığını görmedim.Yanlış anlamayın tamamen doğru bu eylem ve protesto hareketleri fakat karşı tarafın ilgisini çekemiyoruz.Avrupa'da olsak arkadaş burda 125 cc'ye verdiğim paraya gider 250 cc alır yanına da bir aylık benzin alırız.Nedir bu saçmalık ??

Aslında konu ister istemez siyasete kayıyor.Buna engel olmak çok zor.Fakat bence de siyaset bir miktar da olsa tartışılmalı...

Var mı bir önerisi olan bu benzin zamları için.Toplu mail atalım gerekli merciilere.Yapacak başka bir şey yok.Var mı daha etkili fikri olan ??

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Petrol fiyatları artmaya başladığında dünya petrol fiyatlarına endekslendiği söylenmişti arkasından petrolün varili 100 dolarlara kadar çıktı e haliyle dünya petrol fiyatlarına endekslediğimiz için bizde de arttı
    Şimdi 80 dolar civarında Bayramdan önce de 75 dolar civarındaydı... Haliyle artmasını doğal kabul edeceğiz öyleyse
    Peki... 100 dolarlardan 75 dolarlara indiğinde bizdeki akaryakıt fiyatlarının inmemesini ne yapacağız? Onu da seve seve kabul edeceğiz değil mi
    Haberleri okudum direk buraya yorum yaptım

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı BangBang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haber okumadan direk buraya yorum yazmak abes kaçmış.Haber okuyanlar yada biraz araştıranlar bilirler ki bu zammın hükümet ile alakası yok.Dünyada petrol varil fiyatının dün itibariyle 80 dolara geldiğini zammında bunu yansıması olduğunu bilmeleri gerek.Akaryakıt Türkiye'de çok pahalı evet,bu ayrı bir konu.ama son zammın hükümetle ne alakası var şimdi.
    Okumak var, okuduğunu anlayabilmek, yorumlayabilmek var. Petrol 150 $ a çıktığında benzin 3,25 e fırlamıştı, petrol varil fiyatı 80 $ şimdi neden 3,25 in oldukça üstünde? Elin amerikalısı bizden ucuza mı alıyor petrolü -ki litresi bizdekinin 3'te 1'i? Rafineri çıkış fiyatı belli 70 kuruş olması lazım aradaki fark direkt dolaylı vergidir. Bu ülkede gelir vergisi sadece çalışan kesimden alınabiliyor, geri kalan vergide dolaylı vergiler ve yine çalışan kesimden alınıyor.

Son maaş bordrom

Bu ay alınacak vergi: 614,76
    Önceki alınan toplam : 5.877,77

Bu benden 9 ay boyunca kesilen vergi, işsizlik sigorta primlerini sandık kesintilerini saymıyorum bile, üstüne her aldığınız yiyecek, içecek, giyecek, hizmet sektörü ıvır zıvır (cep teli, internet, ulaşım milyonlarca şey) kesilen vergiler. Geçen sene oturup hesap yaptım, 20.000 TL vergi verdim, devlet bana ne verdi?
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Araştırmayı sevmeyen arkadaşlara ben biraz veriler sunayım;
    Buyurun buradan yakın;
    2002 yılında benzin 1 dolar asgari ücret ise 110 dolardı.
    2010 yılında benzin 2.5 dolar asgari ücret ise 400 dolar.
    Benzin 1,5 kat artarken asgari ücret neredeyse 4 kat arttı. Bu durum kaşıkla alıp, kepçeyle vermeye girmez mi? Hesap ortada...
    Benzin fiyatlarına çare bulunması konusunda hemfikiriz...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı BangBang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaryakıta gelen ÖTV zammı ile birlikte Türkiye, dünyanın en pahalı benzinini satan ülke rekorunu, kimsenin yakalayamayacağı bir seviyeye çıkardı.
    Bütçe açıkları ile boğuşan komşumuz Yunanistan’da bile 1 litre benzinden sadece 1.1 liralık vergi alınırken, Türkiye’de benzinden 2.45 TL vergi alınıyor. 1 litreden alınan vergi, rafineri çıkış fiyatının 2.7 katını geçiyor
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    O zaman Cem Karaca'dan gelsin:

"Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete!"

http://www.dailymotion.com/video/x7u...-alamete_music
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Araştırmayı seven arkadaşlardan bir ricam olsa... Bir de 2002 yılı ile 2010 yılındaki cari açık bir karşılaştırılsa

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bence hiç bir şekilde bu zamların önünü kesemeyiz,böyle düzen olduktan sonra.kendi üretmediğin ürünü kullanıyorsan zama alışkın olmalısın.ilk önce üret sonra pretosto et
    benzinin varil fiyatı artmış vah vah diyorum 50 dolara düştüğü zaman benzinin fiyatı yarı yarıya düştüde bizmi görmedik.2 krş indir 50 krş zam yap yerim böyle düzeni.
    bide protesto için boşu boşuna benzin yakacağız zaten pahalı motorda artık nerdeyse araba gibi yakıyor zaten...bence motorları bir yere park edelim kaskları takalım kafamıza öyle yürüyüş yapalım motorda benzin yok yaya gidiyoruz çağrışımı yaparız ama yorulduğumuzla kalacağımız bir gerçek kimsenin tiye alacağını sanmıyorum birde arkamızdan konuşurlar salaklara bak altında motoru yok kafasında kask var madem paran yok motosiklete neden binersin diye
    geçenlerde sulama hatası yüzünden kaybettiğimiz arkadaş için ptotesto konvoyu yaptık devlet ne ile karşılık verdi trafiği tehlikeye sokmaktan çogu motosikletçi arkadaşa ceza kesilmiş.bizleri şikayet edenler kim 4 tekerli araç sahipleri,eee yakıtı fazla harcıyan kim yine onlar biz onlara nazaran daha az yakıt tüketiyoruz.kendi arabamda olmasına nazaran kızıyorum bu tip topluma.eylem yapanı şikayet eden kişiden kimseye fayda olmaz.
    kendi adıma her türlü protestoya destek veririm ama sonuç beklemem açıkcası.burada forumda yazmak bile eylemdir hemde en güzel eylem.zam diye yazınca google hemen bizim yorumlar karşılarına gelecek.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne olacak bu işin sonu haydi bakalım hayırlısı

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmayı seven arkadaşlardan bir ricam olsa... Bir de 2002 yılı ile 2010 yılındaki cari açık bir karşılaştırılsa

2002 cari açık 1,5 milyar $ (2001 krizinin etkisi yadsınamaz)

2008 42 Milyar $
    2009 13 Milyar $ (Yine kriz etkisi)
    2010 tahimini 35-40 Milyar $

Ekonomist olarak yorumum, üretmediğimiz, tükettiğimiz, ne zaman tüketimi kısarsak cari açıkta düşüyor, geleceğin paralarını (kişisel bazda bile) harcıyoruz. Kişisel bazda hemen hemen herkesin, kredi kartı ve tüketici kredisi kullandığını varsayarak belirttim, gelecek 3-4 senemizi şimdiden ipotek altına aldık..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2002 cari açık 1,5 milyar $ (2001 krizinin etkisi yadsınamaz)

2008 42 Milyar $
    2009 13 Milyar $ (Yine kriz etkisi)
    2010 tahimini 35-40 Milyar $

Ekonomist olarak yorumum, üretmediğimiz, tükettiğimiz, ne zaman tüketimi kısarsak cari açıkta düşüyor, geleceğin paralarını (kişisel bazda bile) harcıyoruz. Kişisel bazda hemen hemen herkesin, kredi kartı ve tüketici kredisi kullandığını varsayarak belirttim, gelecek 3-4 senemizi şimdiden ipotek altına aldık..
    Yorumunuz aynı zamanda bilimsel bir gerçek...
    Sonuç olarak tartıştığımız gelirlerle giderlerin dengesini sağlayamadığımız...
    Bu akaryakıttan alınan vergi bizim gelirimiz öyle değil mi? Buradan alınan vergiler bizlerin refahını artırsa herhangi birimizin buna itiraz etme olasılığı var mı?
    Madem bu fiyata satıyorsun, madem bu kadar vergi alıyorsun o zaman aldığın vergiyi topluma eşit olarak dağıtman gerekmiyor mu?
    Burada bir yönetim zaafiyeti var mı yok mu?
    Varsa eleştirmekte haksız mıyız?
    Yoksa hepimizin durumu iyi de bizim mi haberimiz yok?
    Siyasi ideolojiler gözümüzü boyamış beynimizi yıkamış da ondan mı bu kadar önyargılıyız herşey güllük gülistanlık da biz mi aradan zıpçıktılık yapıyoruz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dünkü topic 10 numaraydı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)