Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk motorum yardımcı olabilirmisiniz??

Motovento
    REKLAM ALANI

bi kaç kez açılmıştır bu konu en azından biliyorum ama hiç kendimi tatmin etcek cevaplar alamamıştım. 19 yaşındayım motoru genellikle ulaşım için kullancam vede büyük ihtimalle yaz kış kullancam. ancak ne tarz almam gerekiyor bilmiyorum açıkçası vede bütçem de pek iyi değil :D scooter mı alsam yoksa commuter mı alsam bilemiyorum eğer yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Commuter öneririm
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bu konu birkaç kez açılmıştır derken çok alçakgönüllü yazmışsın kardeşim Bence ilk başta bütçene göre hareket etmelisin ben her zaman commuter tarzı motor ile başlanması taraftarıyım. Ehliyet ve koruma kalkanlarından bahsetmiyorum bile.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

bi kaç motor araştırdım asya t1 aklıma yattı gibi scooter olarak ama commuterda bi kaç motor arasında kaldım tabikide yamaha ybr honda tiger kymco pulsar ck 125 gibi sizce ne almam gerekir vede bütcem 2000 tl ye kadar sınırlı akseuarları saymıorm onlar zaten var :D

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı Deuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kaç motor araştırdım asya t1 aklıma yattı gibi scooter olarak ama commuterda bi kaç motor arasında kaldım tabikide yamaha ybr honda tiger kymco pulsar ck 125 gibi sizce ne almam gerekir vede bütcem 2000 tl ye kadar sınırlı akseuarları saymıorm onlar zaten var :D
    Arkadaş,

2000 TL ile çok fazla alternatifin yok açıkçası. Bne her zaman dediğimi baştan yazayım da, ''Çin Malı'' denen motorlardan alma. başını durduk yere derde sokma. saydıklarının arasında eğer bulursan bir Kymco Pulsar en sağlam, ekonomik olanıdır gibi geliyor. Elbette temiz eski model Honda bulabilirsen çok daha isabetli olur
    Poturdak

söylemeyide unutmuşum aradığım motoru 1 yıl kullanıcam yani 0 almayı düşünmüyorum 2. el alıcam :D 2. elde ne önerirsiniz fiyat aralığı nasıldır pek çakmıyorum motorlarda :D

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Eğer bütcen 2000 ise 2.ci el bir honda ybr almanı tavsiye ederim. Düşeceksin ve parçaları ucuz ve heryerde bulunabiliyor. Öğrenince zaman geçince maddi durumunu biraz daha düzeltince bu başlığa benzer bir başlık açabilirsin.
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kullanım amacına en uygun commuter modelleridir. Yakıt ekonomisi dersen 100-150 cc kullanmayı düşünüyor olmalısın. 150 cc bi scooter, her zaman 150 cc bi com..ter den çok benzin yakar. Kabaca scooter 100 km de 3,5-4 lt yakarken com..2,5-3 lt yakar. Ortalama 100 km de 1 lt fark vardır. Düşük cc scooterların bakım aralıkları kısadır, hava filtre, yağ, kayış, fren balataları, dış lastikler vb gibi parçaların değişim aralıkları çok kısadır. Ama commuterlerde bu parçaların kullanım ömürleri, eğer japon emsali kaliteli bi motor aldıysan, en azından iki katıdır. Scooter 1000 km de bir yağ değiştirirken commter 2000 de bir yağ değiştirir. O sınıf scooterlarda 5000-6000 km de de bir kayışta çatlaklar görülür ve yolda kalma riskini göze almak istemiyorsan değişim gerekir. 50-60 tl kayış giderin olur. 2 sene önce 45 tl idi. Ama iyi bir zincir ve dişli grubu ile her hangi bi commuterle 20 bin, belkide 30 bin km nin üzerine rahatlıkla çıkabilirsin. Tek kelimeyle bakım ve kullanım maliyetlerinin düşük olması acısından commuter diyorum. cbf 150 veya ybr 125 ten pişman olmazsın.

1 sene kullanıp kesin satacaksan, model yılı eski olduğu halde, az km yapmış veya çok km yapmış olsa da bakımlı bi motor seçmeye çalışarak bu işten minimum zararla çıkabilirsin.
    2. el alıpta 1 senenin kabus olmasını istemiyorsan çin malı önermiyorum. Geçmişimde vardı. Çok iyi biliyorum. Sahibinden.com dan ikinci el ybr 125 - cbf 150 - Honda İnnova lara bak. Elbette emsal kalitede olan farklı markalarada bak. ama Asya, mondial, kanuni den uzak dur. Fiyat olarak dizdir. En ucuzundan başla incelemeye. Şimdiden hayırlı olsun.

ethemm cevap için saolasn gerçekten iyi oldu verdigin modellerde olsun verdigin bilgi de :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    tecrübene uygun yada sürebileceğine inandığın bir motor al maceraya girme kardeşim ve mümkünse japon olssun

Motosikleti
    mondial 100 ukh
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım amacına en uygun commuter modelleridir. Yakıt ekonomisi dersen 100-150 cc kullanmayı düşünüyor olmalısın. 150 cc bi scooter, her zaman 150 cc bi com..ter den çok benzin yakar. Kabaca scooter 100 km de 3,5-4 lt yakarken com..2,5-3 lt yakar. Ortalama 100 km de 1 lt fark vardır. Düşük cc scooterların bakım aralıkları kısadır, hava filtre, yağ, kayış, fren balataları, dış lastikler vb gibi parçaların değişim aralıkları çok kısadır. Ama commuterlerde bu parçaların kullanım ömürleri, eğer japon emsali kaliteli bi motor aldıysan, en azından iki katıdır. Scooter 1000 km de bir yağ değiştirirken commter 2000 de bir yağ değiştirir. O sınıf scooterlarda 5000-6000 km de de bir kayışta çatlaklar görülür ve yolda kalma riskini göze almak istemiyorsan değişim gerekir. 50-60 tl kayış giderin olur. 2 sene önce 45 tl idi. Ama iyi bir zincir ve dişli grubu ile her hangi bi commuterle 20 bin, belkide 30 bin km nin üzerine rahatlıkla çıkabilirsin. Tek kelimeyle bakım ve kullanım maliyetlerinin düşük olması acısından commuter diyorum. cbf 150 veya ybr 125 ten pişman olmazsın.

1 sene kullanıp kesin satacaksan, model yılı eski olduğu halde, az km yapmış veya çok km yapmış olsa da bakımlı bi motor seçmeye çalışarak bu işten minimum zararla çıkabilirsin.
    2. el alıpta 1 senenin kabus olmasını istemiyorsan çin malı önermiyorum. Geçmişimde vardı. Çok iyi biliyorum. Sahibinden.com dan ikinci el ybr 125 - cbf 150 - Honda İnnova lara bak. Elbette emsal kalitede olan farklı markalarada bak. ama Asya, mondial, kanuni den uzak dur. Fiyat olarak dizdir. En ucuzundan başla incelemeye. Şimdiden hayırlı olsun.
    kardeşim sen dionda honda yamahalara bak ii bi ikinci el ybr 2.500 den aşağı satılmıo 100 ukh al mondial 1650 sıfır al keyfine bak az yakıyo cbr lere ybrlere göre mükemmel 6 liralık benzinle 140 km yol gittik düşün ii bakarsan mondial güzel motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)