Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru Teslim Almadan ve Alınca Yapmam Gerekenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar merhaba. Daha önceki konumda bir alışveriş merkezinin çekilişinden ninja 250r kazandığını belirtmiştim. Cuma günü motoru teslim alacağım. Noter kanalı ile ben satışını aldım. Şimdi bana plaka ve ruhsatı çıkartmam gerektiği söyleniyor. Bu noktada size birkaç şey danışacağım...

Bu tip faturalı satışlarda, ruhsatı noterin çıkartıp emniyete yolladığını, emniyetten ise teslim alınıp plaka yazdırılmaya gidildiği söylendi. Bu doğru mudur? Prosedür nasıl işlemektedir.

Zorunlu sigorta vs hangi aşamada yaptırılır? Ruhsattan önce mi sonra mı? Bunun ücreti ne civardadır.

Motor sürekli standda olduğu için gelen giden kurcalıyor malum. kozmetik açıdan bir sorunu görünmese de motoru teslim alınca servisine bir uğramam gerekir mi? 6-7 Senedir motor kullanırım, A2 ehliyete sahibim 6 senelik, ancak bu tip bir makinaya binmeme rağmen sıfır olarak satın almadım. Akü yağ hidrolik fren debriyaj vs gibi ayarlarını kontrollerini kendim yapabilir miyim yoksa serviste para ile yaptırmam mı gerekir. Yoksa hepsi zaten yapılmış mıdır, kontağı çevirip bineyim mi?

Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. Bu arada bana verilecek olan makina biraz farklı geldi netteki görsellerden. Mesela bana teslim edeceklerinde arka sele yeşil ve arka kuyruk siyah. bana böyle daha şık geldi gerçi o ayrı

Yardımlarınızı bekliyorum.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Arkadaşlar yarın bu işleri halledeceğim emniyet vs lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Öncelikle hayırlı olsun.Noter satışı işini hala anlamış degilim.Fatura üzerinden mi satış yapıldı?
    Bildigim kadarıyla,ilk evrak ve plaka işlemlerini emniyetten halletmemiz gerekiyor.Ben o işden öyle yıldım ki sana tavsiyem bir takipçiye hallettirmendir.Ankara emniyetinin önündeki yamyamlara da dikkat et.

Motosikleti
    Evet fatura üzerinde satış yapıldı. O zaman ben yarın bir takipçi ile halledeyim en iyisi. Uğraşmanın anlamı yok.

Diğer sorularım için cevap bekliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler