Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Freedom 200 mü Racer 200 mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Arkadaşlar azda olsa Abimin motosikletinden tecrübeliyim kendime ait ilk motosikletim olucak.. Freedom200-Racer200-RacerS arasında kaldım... artıları ve eksileri nelerdir bunların.. ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Kardeş ben 20.000 kilometredir freedom200 kullanıyorum. Racer200 hiç kullanmadım. Ama ikisinin de birebir aynı motor olduklarını biliyorum. Sadece racerin grenaj fazlası var ve çift egzoz. Ama motor birebir aynı. Bence ufak tefek düşürmelerde freedom grenajsız olduğu için daha az masraf çıkarır. Benim naçizane fikrim bu. Her ikisini de kullanan arkadaşlar seni daha iyi aydınlatacaktır.
    Sağlıcakla

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKi ER5 05'
    Para verip alma madem paran var git Honda Cbf150 al mantıklı iş yap ;)
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Bence o motorlar racing motorla alkası yok bikere racing motorun arka kuyruk kısmı kalkık olur bak racer 200 e kuyruğunun neresi kalkık ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:22 ----------

O kadar paran varsa hiç düşünme bence git GT250R al hem gösterişi var hem piyasası hemde memnun kalırsın...
    Asla pes etme !

Motosikleti
    KAWASAKi ER5 05'
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o motorlar racing motorla alkası yok bikere racing motorun arka kuyruk kısmı kalkık olur bak racer 200 e kuyruğunun neresi kalkık ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:22 ----------

O kadar paran varsa hiç düşünme bence git GT250R al hem gösterişi var hem piyasası hemde memnun kalırsın...
    Evet buda bir tercih olabilir.Gidip kanuni'nin sıfırını alacaksan 4500-5000 arası temiz olarak GT250R alabilirsin ;)
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı Trakonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben 20.000 kilometredir freedom200 kullanıyorum. Racer200 hiç kullanmadım. Ama ikisinin de birebir aynı motor olduklarını biliyorum. Sadece racerin grenaj fazlası var ve çift egzoz. Ama motor birebir aynı. Bence ufak tefek düşürmelerde freedom grenajsız olduğu için daha az masraf çıkarır. Benim naçizane fikrim bu. Her ikisini de kullanan arkadaşlar seni daha iyi aydınlatacaktır.
    Sağlıcakla

arkadaşın dediği gibi her ikisininde motorları bire bir aynı,
    racer komple grenaj ile çevrılı dıerı ıse daha cadde motoru havasında,
    karar senın,
    fıyatlarını ve dıer farklarını sen kıyasla,

Şimdiden Hayırlı Olsun.

Bu Arada Sana HYO VEYA CBF TAVSIYE EDEN ARKADAŞLARADA SÖZÜM,
    Arkadaşın Parası Bunlara Yetiyor Demekki,
    Eğer Üzerini Tamamlayacaksanız Eksik Kalan Miktarın,
    1,yıl boyunca Bakımlarınıda Kendi Ellerimle Ücret Almadan Yapacağım.
    Hertürlü Sorununun.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    125 KT
    Grenajlı motor istiyorsan Racer 200'ün S modellerini tavsiye ederim.Vibrasyon çok azaltılmış.Freedom modelini pek bilmiyorum.Motorları tamamen aynı.Görünüş olarak hangisi hoşuna gidiyorsa onu alırsın.Ayrıca Honda tavsiye edenlerede şunu söylüyorum.Evet haklısınız ancak sizin söylediğiniz motorları veriyorlarmı 12 ay taksitle ? Sıfır almak 2.el almaktan kolay bu maddi durumda.

Motosikleti
    1500 Liraya Freedom 200 var.. Bi arkadaşımın ama km si 16.000 de.. Vurdusu kırdısı yok ama kafamı tek kurcalayan 16.000 olması tek silindir olduğu için Çabuk yıpranan makineler 20.000 den sonra binilmez diyolar.. ?

Motosikleti
    KAWASAKi ER5 05'
    Maddi durumunuza laf mı attık ? Neden bu ters cevaplar yani.İstediğiniz hiç kimsenin cevap yazmaması mı ? Bende diyorum neden kimse cevap yazmıyor demekki bundan.Önce hitabeti öğrenin.Karşınızdakinin yüzüne tükürerek konuşur gibi nedir bu kin yani ?
    Sıfır alacakmış gibi konuşuyor arkadaş.Her neyse siz alın verin biriniz satıyorsunuz zaten.

Motosikleti
    Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi durumunuza laf mı attık ? Neden bu ters cevaplar yani.İstediğiniz hiç kimsenin cevap yazmaması mı ? Bende diyorum neden kimse cevap yazmıyor demekki bundan.Önce hitabeti öğrenin.Karşınızdakinin yüzüne tükürerek konuşur gibi nedir bu kin yani ?
    Sıfır alacakmış gibi konuşuyor arkadaş.Her neyse siz alın verin biriniz satıyorsunuz zaten.
    Ne dedimki şimdi benn ya .s

Motosikleti
    125 KT
    Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet buda bir tercih olabilir.Gidip kanuni'nin sıfırını alacaksan 4500-5000 arası temiz olarak GT250R alabilirsin ;)
    Eğer sözünüz bana ise bir yanlış anlaşılma var.Kendimce hatam varsada özür dilerim.Benim anlatmak istediğim.Mesela 2.500 liralık bir Kanuni motor alıyorsunuz.Elinizdeki 500 Ytl'lik nakit ön ödeme sonrası uygun taksitlerle bu motoru yaklaşık olarak 2.800 liraya satın almış oluyorsunuz.Honda bunların hepsinden cok daha kaliteli ve uzun ömürlü evet bende Honda severim zaten japonlar arasında.CBF 150 ise elinizde nakit parayla ancak 2.el düzgün bir tanesini 3.000 alabiliyorsunuz.Bu durum en azından benim gibi açısından sıkıntı.Kanuni daha uygun duruyor.Ha şu da var sabır edebilrseniz imkanlar da uygun olacaksa bekleyip kaliteli marka almak. Mesela bence bu yıl motor alacak olsaydım artık almazdım.Mevsim artık uygun olmamaya başlıyacak.Bu sürede birikim daha mantıklı. Tabiki en iyisi japon yada italyan üretimi motorlar...

Motosikleti
    Alıntı Özgür Yücel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sözünüz bana ise bir yanlış anlaşılma var.Kendimce hatam varsada özür dilerim.Benim anlatmak istediğim.Mesela 2.500 liralık bir Kanuni motor alıyorsunuz.Elinizdeki 500 Ytl'lik nakit ön ödeme sonrası uygun taksitlerle bu motoru yaklaşık olarak 2.800 liraya satın almış oluyorsunuz.Honda bunların hepsinden cok daha kaliteli ve uzun ömürlü evet bende Honda severim zaten japonlar arasında.CBF 150 ise elinizde nakit parayla ancak 2.el düzgün bir tanesini 3.000 alabiliyorsunuz.Bu durum en azından benim gibi açısından sıkıntı.Kanuni daha uygun duruyor.Ha şu da var sabır edebilrseniz imkanlar da uygun olacaksa bekleyip kaliteli marka almak. Mesela bence bu yıl motor alacak olsaydım artık almazdım.Mevsim artık uygun olmamaya başlıyacak.Bu sürede birikim daha mantıklı. Tabiki en iyisi japon yada italyan üretimi motorlar...
    Tamam haklısınız Ucuz motor alıp orasını burasını toplucağıma bekler biriktirir 1 kere para verir bakımlarını zamanında yaptırıp hem keyifli hem kaliteli hemde masrafsız binerim.. Fakat sorun bütçe değil.. Sorun babam Daha yeni olduğum için 200cc üzerine pek yanaşmıyor.. Tabi 200cc altı denilince direk CBR125-R geliyor.. Kalitesi tartışılmaz ama fiyatı neredeyse 2 katı zaten en fazla 1 yıl binerim bu motora.. hor kullanan biriside değilimdir o yüzden ha freedom ha cbr125 pek fark yok bence.. Hee cbr125'in kasası hyosung gibi olsa görüntü için düşünülebilir fakat bence cbr'da da görüntü yok freedom da da.. vee sonra olarak kanuni seçmemin sebebi kanuni fabrikasından çok rahat yedek parçayı çok çok ucuza alıyorum..

RAZOR1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YBR CuSToM
    Adı 200 die geçio ama asıl pistonu 150liliktir ve piston haricinden diğer tüm parçaları 125lik sadece isim kandırmacısı ve alıcıyı 200 lük deyip aldatıolar gidin hyosung alın kat kat daha iyidir kanuniden + kanuni ismi türk fakat motor büyük bölümü çin malıdır tüm arkadaşlarının bilgisine

Motosikleti
    Alıntı RAZOR1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı 200 die geçio ama asıl pistonu 150liliktir ve piston haricinden diğer tüm parçaları 125lik sadece isim kandırmacısı ve alıcıyı 200 lük deyip aldatıolar gidin hyosung alın kat kat daha iyidir kanuniden + kanuni ismi türk fakat motor büyük bölümü çin malıdır tüm arkadaşlarının bilgisine
    Bas Bas bağarıyorum.. Hızlı makine istemiyorum

Motosikleti
    YaMaHa YBR CuSToM
    sevgili dostum bna alıcagın paraları sölersen sna daha kolay yardımcı olurum

Motosikleti
    Alıntı RAZOR1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili dostum bna alıcagın paraları sölersen sna daha kolay yardımcı olurum
    Abim mevzuu para değil.. Bizim Peder hızlı makineye Yanaşmıyor.. 200cc üzerine çıkamam : )

Motosikleti
    YaMaHa YBR CuSToM
    honda cbf 250
    yamaha ybr 250

şeç 2sinden birini sorunsuz sağlam makinalar

Motosikleti
    Güzel kardeşim 200cc ve altı diyorum hala 250 diyosun bana ama..

Motosikleti
    YaMaHa YBR CuSToM
    yamaha ybr 125
    honda cbf 150

cbf150 biraz agırdır+devir saati yok+vitesleri gösterir cuplar gibi+monoshock amortisör

ybr 125 daha hafif ve atiktir ona nazaran ama artçıyla bindin mi direksiyon havada gezersin ;) +yakıttada baya cimri

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    50 ccnin lafı mı olur canım :D
    Aptallık En Büyük Günahtır !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)