Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu haberi okuyun CEZA ödemeyin!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon far takılı motosiklet ile tuvtürk araç muayene istasyonuna gidin bakalım araç muayeneden geçiyormu.malesef geçmiyor ellerindeki aygıt zenon far'a uygun degilmiş açıklamaya bakarmısınız burası neresi ?
    xenon takılı farlar, "onaysız" far diye geçer ve onaysız farlar, muayeneden "Hafif Kusurlu" olarak geçerler...

Uploaded with ImageShack.us

daha dün (07.09.2010) xenon farlı aracımla muayeneden farlar "hafif kusurlu" olarak geçtim ve "araç muayene kusur tablosunda" aydınlatma elemanları ile ilgili tüm kusur kalemleri, otomobiller ve motosikletler için ortak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Köprü trafiğinde seyir halinde olabilmenin imkansız olduğu bir trafikte beklerken telefonu açar açmaz yanımda belirip orta şeritten o trafiğin içinde sağa çekmemi söyleyen ve bana telefonla konuşuyorum die ceza yazan polislere sevgiler Ya tamam yasak anladık. Niye yasak? seyir halindeyken kazaya sebep olduğu için yasak doğru bi uygulama katılıyorum. Ama dururken ya gidilmeyecek kadar sıkışık trafikte anlık bi konuşmayı yakaladı diye ceza kesen polis için nasıl iyi düşünebilirimki
    i.V.i.B.i

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon takılı farlar, "onaysız" far diye geçer ve onaysız farlar, muayeneden "Hafif Kusurlu" olarak geçerler...

daha dün (07.09.2010) xenon farlı aracımla muayeneden farlar "hafif kusurlu" olarak geçtim ve "araç muayene kusur tablosunda" aydınlatma elemanları ile ilgili tüm kusur kalemleri, otomobiller ve motosikletler için ortak.
    biz motosikleti götürdük dudullu tuvtürk'e malesef zenon farı sökün öyle gelin dediler ve Kymco serviside aynısını söyledi zenonlarla geçirmiyorlar motoru diye.motosikletinde zenn olupta muayeneden geçen varmı aramızda acaba,yoksa kafalarına göremi takılıyor bu görevliler.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Buradaki Hafif kusurluları anladım da Ağır Kusurlu olupta muayeneden geçmesini anlayamadım?

bosnak_semko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon far takılı motosiklet ile tuvtürk araç muayene istasyonuna gidin bakalım araç muayeneden geçiyormu.malesef geçmiyor ellerindeki aygıt zenon far'a uygun degilmiş açıklamaya bakarmısınız burası neresi ? her türlü ceza türü elimizde mevcuttur.
    kıssa bir örnek ;
    arkadaşın motosiklete çakar lamba takmıştık mavi ledli ikiside.bir gün sirkeci motorcular sokağına bakan akıllı memur arkadaş park halinde buna ceza kesiyor çakar lamba takmak yasak O da diyor tamam lamba takılı ama elektrik bağlantısı yapılı değil.olsun diyor memur 2 tane çakar lamba var diye 2 tane ceza kesiyor ve çakar lambaları beyni ile birlikte söküp alıyor birde bizim arkadaşa hakaret ediyor şimdi siz olsanız ne yaparsınız Allaha'a dua ederim böyle memur bana denk gelmesin adamı zorla zıvanadan çıkartır bu tipler.
    bundan önceki motorumda hiç xenon dan dolayı sıkıntı yaşamadım ve sonradan kendim takmıştım.. uygulamada polisler uzunlar yanıo zannedip kısaları yak kısaları diye bağarıyordu sadece..muayneye götürdüğümdede xenon la gittim ve cbr 125R ın kısa farını teke düşürmüştüm uzunda ikisi yanıyordu kısada tek yanıyordu öyle gittim ve muayneden sorunsuz geçtim..bu tamamen hem polisin hemde muayne istasyonundaki memurun insiyatifine kalmış bi olay..benim muaynemi yapan memur motora meraklıydı biraz ben sonradan yaptırdığım eksozuda sökmedim onunla gittim ve motor bağarıyodu arkadaş muaynemi yaptıktan sonra abi bi bağarttırsana sesi nasıl çıkıyor bi bakiim dedi ama öylede memurlar varki ehliyetimi kaybettim ve yenisi için başvuruyu yaptım evraklarımı yatırdım ertesi günü belgemi alacakken uygulamada ehliyet ruhsat isteyip durumu anlatıp kimliğimi verdiğimde sistemden bakabilirsiniz dediğimde ehliyetimin olduğunu gördüğü halde ve mağdur durumda olduğum halde bana 130 tl ehliyeti sorduğunda beyan etmemekten ceza yazdı :@ :@ :@ bu türkiye de yaşananlara ben artık akıl sır erdiremiyorum...
    AH MEN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki Hafif kusurluları anladım da Ağır Kusurlu olupta muayeneden geçmesini anlayamadım?
    ben de sorunuzu anlamadım. "ağır kusurlu olup da muayeneden geçti" dediğiniz nedir? "farlar hafif kusur diye geçiyor, muayenede de hafif kusurlular geçiriliyor" demişiz biz. "ağır kusurlu muayeneden geçti" dediğimiz bir kısım yokki!!!

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı bosnak_semko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan önceki motorumda hiç xenon dan dolayı sıkıntı yaşamadım ve sonradan kendim takmıştım.. uygulamada polisler uzunlar yanıo zannedip kısaları yak kısaları diye bağarıyordu sadece..
    Neden öyle bağırıyordu biliyor musun?Çünkü marifetmiş gibi merceksiz zenon kullanıyordun,uzun gibi göz alıyordu.Çok parlak kanka bi yakıyorum ışıl ışıl ya ne güzel diye geziyosunuz ortalıkta.Bilmediğiniz şey karşı şeritteki şoförü veya size aynasından bakan öndeki şoförün gözünü ne kadar aldığınız.

Polisin tekine sordum bu zenon olayına geçsek çevirmede ceza yer miyim diye.Uzay aracı gibi gezen,aşırı parlak (merceksiz demek istiyor sanırım) olanları kenara alıyoruz dedi.

İlle de zenon olsun sudan olsun diye sanayide on milyona zenon taktırmayın kardeşim.Trafikteki diğer insanları düşünün;düşünmüyorsanız merak etmeyin türk polisi sizi çok güzel.......
    AH MEN ve krd bunu beğendiler.
    Kolpa Adamları

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Guzel bilgiler icin tessekurler

Eger kanun degismedi ise normal sartlarda tum motosikletlerde yangin sondurucu olmasi sarttir. Polis buna dayanarak bile ceza kesebilir ama bu kanunu ben 15 sene evel gormustum umarim biri degistirmistir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de, özellikle son 3-4 senedir POLiSE hiçbirşekilde karşılık veremezsin. Adamlar kendilerini padişah sanıyorlar ve onlara bu cesareti verenlerde belli. "GIK" desen, napar ne eder cezayı yapıştırır. Ceza ile kalırsan şanslısın tabii..

Eğer bir polis "denizler kırmızıdır" diyorsa, "hayır, denizler mavidir" demen bile dayak yemen ve karakola götürülmen için yeterli bir sebep türkiye'de. Kabul edelim yada etmeyelim; polis devletiyiz artık!

O yüzden, polis ceza yazıcam diyorsa hiç kasmayın. O ceza yazılacak! Mahkemeymiş, hakkını aramakmış, adaletmiş.. Yok öyle birşey! Türkiye'desin, uyan! Gün geçtikçe daha demokratik(!) ve daha özgür(!) bir ülke oluyoruz çünkü!!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de, özellikle son 3-4 senedir POLiSE hiçbirşekilde karşılık veremezsin. Adamlar kendilerini padişah sanıyorlar ve onlara bu cesareti verenlerde belli. "GIK" desen, napar ne eder cezayı yapıştırır. Ceza ile kalırsan şanslısın tabii..

Eğer bir polis "denizler kırmızıdır" diyorsa, "hayır, denizler mavidir" demen bile dayak yemen ve karakola götürülmen için yeterli bir sebep türkiye'de. Kabul edelim yada etmeyelim; polis devletiyiz artık!

O yüzden, polis ceza yazıcam diyorsa hiç kasmayın. O ceza yazılacak! Mahkemeymiş, hakkını aramakmış, adaletmiş.. Yok öyle birşey! Türkiye'desin, uyan! Gün geçtikçe daha demokratik(!) ve daha özgür(!) bir ülke oluyoruz çünkü!!
    mesajınızı okur okumaz, tarihine baktım. acaba 1980-1990'lı yıllarda mı yazılmış diye. sonra baktım daha yeniymiş...

bu durumda siz acaba yedi uyuyanlardan mısınız? hani 1980'lerde uyuyup, 20 yıl uyuyor kalıp, yeni uyanmış olabilir misiniz?

cebinizdeki paraları bir kontrol edin bakalım, üzerlerindeki tarih yeni mi, eski mi?

çünkü ya öylesiniz, ya da siz başka bir ülkeden bahsediyor olmalısınız. AB uyum yasalarından dolayı eli kolu bağlanan, sokaktaki vatandaştan dayak yediği halde karşı koyamayan polis için mi yazdınız tüm bunları?

Motosikleti
    CBR600RR
    Arkadaslar herkesın bır ceza muhbbetı vardır ancak polıs lerımızıde anlamak lazım onları nekadar zorladıgımızı gormek lazım. bakın bu sozlerım yanlıs anlasılmasın. haksız yer yazılmıs cezayı odeyın sıneye cekın demıyorum tabıkı hakkmızı arayalım.

Bırde su yonden bakalım asrı derecede cok sec cıkaran egzoz larımız (bazılarımızınkı) fazladan ısklandırma cakar led vs. bunlar yasaksa tabı zazıcak ceza haa ben yapmayalım demıyorum sadece ABARTMAYALIM dıyorum..

Trafık sıgortam YOK muaynem YOK cevırdı memur baktı ne yapım sımdı dedı sen bılırsın dedım yalvarcammı bıraktım motosıkletı gıdıyorum nereye dıye sordu eve dedım memur yav al aracını gıt yaptır eksıklerını bın suna dedı aslında yanlıs yaptı cezayı basıp baglıycaktı.

Yok polısımız acımasızmız kotuymus bana hıc denk gelmedı kotu polıs sızı bılmem arkadaslar yokmu vardır ancak bın tanede ıkı elın parmaklarını gecmıcek kadar azdır..
    AH MEN bunu beğendi.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    işe yarar bilgilendirmelerin için cok teşekkürler
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polise bildiginin yanlış oldugunumu sölıcez eğer sana takmışsa kurtuluşun yok..zira trafikte tüm motosiklet kullanıcıları potansiyel suçlu..
    Malesef bıraz ole sanırım bu yazılardan oturu bıraz ole dıyorum yoksa benım basıma dıkılıp sana sundan ceza yazcam dıyen polıs amcam hıc olmadı

Varsa potansıel suclu bı bakalım aynayabız neden boyle suclu olduk dıye bu konuya care olmaz ancak davranıslarımıza hıc olmazsa bazı yerlerde dıkkat edelım.

Bılmıyorum aramızda caddeye S virajına gıden varmı? yav orda trafıgı kapatan bızız modlu oto suruculerıde var ama yınede cogu motosıklet suruculerınden olusuyodu hıc degılse anlatacagım olay anında oyleydı..

2008 yazı saat 23:00 cıvarı Vatandastan sıkayet gelmıs yarıs tehlıkelı haraket vs polıs geldı dagılın yazıcam cezayı dıyo adamlar laf dınleyıp gıdıcegıne hala bıseyler pesınde polıs arkadaslar takfıye cagırıcam bızler kendı havamızdayız geldı takfıye yunuslar falan..

Olum dagılın aaaaaaaaa cocugun bırısı memura laf atıyo sabır tastı daldı polıs herkes dagıldı sonra o dayak yıyenlerden bırısı emanetle geldı memura saldırdı ama fena dovdu polıs ın arkadasları cocuk resmen hastanelık oldu bence hak ettı..

İste bızı ınsanların gozunde POTANSİYEL suclu yapan haraketler bunlar hem VATANDASIN hem POLISIN... ((yukarda bahsettıgım olayın bende ıcındeyım ancak polısın ılk uyarısında sahıle motosıkletımı cekıp oturdum bana sen neden burdasın dıyen olmadı))

Bu arada CERRAHİ arkadasımıza da yapmıs oldugu faydalı paylasımından oturu tesekkurler
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Artık eskısı gibi degıl (AYA) katılıyorum sana

bosnak_semko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden öyle bağırıyordu biliyor musun?Çünkü marifetmiş gibi merceksiz zenon kullanıyordun,uzun gibi göz alıyordu.Çok parlak kanka bi yakıyorum ışıl ışıl ya ne güzel diye geziyosunuz ortalıkta.Bilmediğiniz şey karşı şeritteki şoförü veya size aynasından bakan öndeki şoförün gözünü ne kadar aldığınız.

Polisin tekine sordum bu zenon olayına geçsek çevirmede ceza yer miyim diye.Uzay aracı gibi gezen,aşırı parlak (merceksiz demek istiyor sanırım) olanları kenara alıyoruz dedi.

İlle de zenon olsun sudan olsun diye sanayide on milyona zenon taktırmayın kardeşim.Trafikteki diğer insanları düşünün;düşünmüyorsanız merak etmeyin türk polisi sizi çok güzel.......
    sanayide 10 milyona takılmış xenon değildi ;) ;) alman yapımı mtech marka xenondu ;) ayrıca karşı taraftan gelen aracında gözünü falan almıyordu ;) aylarca kullandım karşımdan gelen hiç bir araç selektör yapmadı ;) ;)

AH MEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bosnak_semko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan önceki motorumda hiç xenon dan dolayı sıkıntı yaşamadım ve sonradan kendim takmıştım.. uygulamada polisler uzunlar yanıo zannedip kısaları yak kısaları diye bağarıyordu sadece..muayneye götürdüğümdede xenon la gittim ve cbr 125R ın kısa farını teke düşürmüştüm uzunda ikisi yanıyordu kısada tek yanıyordu öyle gittim ve muayneden sorunsuz geçtim..bu tamamen hem polisin hemde muayne istasyonundaki memurun insiyatifine kalmış bi olay..benim muaynemi yapan memur motora meraklıydı biraz ben sonradan yaptırdığım eksozuda sökmedim onunla gittim ve motor bağarıyodu arkadaş muaynemi yaptıktan sonra abi bi bağarttırsana sesi nasıl çıkıyor bi bakiim dedi ama öylede memurlar varki ehliyetimi kaybettim ve yenisi için başvuruyu yaptım evraklarımı yatırdım ertesi günü belgemi alacakken uygulamada ehliyet ruhsat isteyip durumu anlatıp kimliğimi verdiğimde sistemden bakabilirsiniz dediğimde ehliyetimin olduğunu gördüğü halde ve mağdur durumda olduğum halde bana 130 tl ehliyeti sorduğunda beyan etmemekten ceza yazdı :@ :@ :@ bu türkiye de yaşananlara ben artık akıl sır erdiremiyorum...
    o motoru bağırttır diyen memur gibi olsa tüm memurlar keşke :D ama yapcak birşey yok sonuçta cnc den çıkmıyor kimse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:54 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

denizler beyazdır, ne kırmızı ne mavi

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    4 senelik konuyu nasıl bulup hortlatıyorsunuz merak etmiyor değilim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)