Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rami'de Bir Kaza Hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    07 Eylül 2010 Salı günü Rami Kışla Caddesinde Edirnekapı istikametinde 4154 numaralı trafik ışıklarının orada trafik tamamen durdu ben motorumla yolun en sağındaki boşluktan ilerledim. Sol şeritte seyreden bir taksi trafikten kurtulmak için sağdaki sokağa sapmak isteyinde önümde iki seçenek kaldı: 1. Taksiye yandan bindirmek. 2. Motoru yatırmak. Ben ikinci seçeneği tercih ettim.
    Taksiye çarpmadım ama aşağıda görüldüğü gibi motoru devirdim ;

Taksi şöförüne dönüş hatası yaptığını sağa dönecek olan aracın önce sağ şeride girmesi ve sinyal vermesi gerektiğini söyledim.

"Sinyalim yanıyor bak" dedi.
    "Sinyali şimdi açtın kardeşim" dedim.

Anlaşamayacağımızı anlayınca taksi şöförü aşağıya indi. Tutatak tutmaya yanaşmayınca yamulan manet ve koruma demirini, hasar gören ön siperliği ödemesini istedim onada yanaşmayınca "polis gelir tutatağı o tutar" diyerek 155'e kazayı bildirdim. Bunun üzerine taksideki iri kıyım kadın üzerime yürüyerek beni itmeye başladı. Köpeklerini hastaneye yetiştirmeleri gerekiyormuş benim yüzümden gecikiyormuş. Kadından uzak durmaya dikkat ederek "polis çağırmak hakkım. Beklemek istemiyorsanız gidebilirsiniz" dedim.

Kadından kurtulduktan sonra adamın biri gelip "ben ışıklarda sağından geçtiğin arabanın sürücüsüyüm sen nasıl sağımdan geçtin birde hak iddia ediyorsun. Polisi bekleyip bende aleyhinde tanıklık yapacağım" dedi.Hakikatten Siyah Honda Accord arabasını ışıkların biraz ilerisine park etmişti.

Taksideki iki kadın (birisi irikıyım ve kabadayı) suçlusun bizde tanıklık yapacağız dediler.

Olay yerine toplanan insanlardan bir iki tanesi "Biz burada esnafız. Olayı gördük sen kabahatlisin. Arabaların sağındaki boşluktan geçemezsin" dedi. Hatta bir tanesi "Al motorunu git. Trafiği kilitledin" diyerek beni oradan kovmaya çalıştı.

Taksi şöförü ile birleşip bana karşı cephe oluşturan insanların karşısında gerilemedim ve polisi bekledim. Bir saati aşkın bir bekleyişten sonra polisin gelmesinden umudu kesip taksi şöförüne "gidebilirsin bu bekleyiş sana ceza olsun. Bir daha motosiklet sürücülerine dikkat et" diyerek olay yerinden ayrıldım. Benim üzerime yürüyen irikıyım taksi müşterisi bu duruma üzüldü. Çünkü hasta köpeğini diğer yolcu ile gönderip aleyhime tanıklık yapmak için bir saat boşuna beklemişti.

Teşekkür edebileceğim bir tek kişi var. O da motorumu kaldırmaya yardım eden va aleyhime konuşup beni oradan uzaklaştırmaya çalışan insanlara karşı çıkan motosiklet sürücüsü. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    geçmiş olsun dostum

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    çok geçmiş olsun arkadaşım sana birşey olmaması mutluluk verici tek şey...

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.. En doğrusunu yapmışsın..

Bırak motosikleti, kişi hayatında bisiklete binmediyse !

Sen haklıda olsan, bu kişilere derdini anlatamazsın..

iki teker kullanıcılarının halinden ancak iki teker kullanıcıları anlar..
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    öncelikle geçmiş ollsun
    yaw arkadaş bu ülkede bu trafikte motorcular olarak kazayı nasıl yaparsak yapalım suçlu biz oluyoruz yazık
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş ollsun
    yaw arkadaş bu ülkede bu trafikte motorcular olarak kazayı nasıl yaparsak yapalım suçlu biz oluyoruz yazık
    Bu durumu kanıksadık. Çok tuhaf gelmiyor artık. Benim kabul edemediğim köpeği hayvan hastanesindeki randevusuna geç kalacağı için öfkelenen ve üzerime yürüyüp kabadayı gibi beni itip kakmaya çalışan hayvansever (ve irikıyım) kadının bana herhangi bir yerime bir şey olup olmadığını sormaması. Bu hayvansever insansevmez kişileri anlamakta zorlanıyorum.
    Bu arada köpekte çok sevimli birşeydi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaş anlamıyorsunuz ben bunu hep diyorum
    kesinlikle motoru yatırmayın
    yandan çarp araca zarar ver
    ezilsin kaportası ama dikkat kesinlikle yandan çarp
    arkadan sakın çarpmayın
    yandan çarpınca 8 de 6 araç şoförü suçlu çıkar senin masraflarınıda öder
    aracı zarar gördüğü için birdaha eşşek eşşek aynaya bakmadan dönüş yapmaz
    bu ona kalıcı bir ders olur
    (ama arkadaşım orda suç tamamiyle sana ait hani çevrede toplanan insanları boşver sen motosiklet sürücüsüsün kesinlikle sağdan gitme sağdan gittiğinde oluşacak kazaların tamamı senin suçundur iyi düşün ne demek istediğimi anlayacaksın)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadan sakın çarpmayın
    (ama arkadaşım orda suç tamamiyle sana ait hani çevrede toplanan insanları boşver sen motosiklet sürücüsüsün kesinlikle sağdan gitme sağdan gittiğinde oluşacak kazaların tamamı senin suçundur iyi düşün ne demek istediğimi anlayacaksın)
    Anladım. Araçları sağdan geçmek bir trafik kusuru. Buna diyeceğim yok. Fakat taksi 1.sinyalsiz 2.sol seritten sağdaki sokağa girmeye çalışarak dönüş hatası yaptı. Tabii ki bunu her zaman beklemek ve hazır olmak lazım.

aynaya bakmaz sinyal vermez sonra da artislik yapar al işte

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oraya çok yakın oturuyorum kesşke geçseydim o saatte ordan ...
    Biz daha fazla şahit bulurduk trafik şubede oraya 1 takika mesafede ...
    Kuzenimde trafik polisi...
    Allaha havala etmek lazım köpek hastaneye gidiyor ona değer veriyor insan düşmüş orda motordan bunlara herşey müstahak
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım. Araçları sağdan geçmek bir trafik kusuru. Buna diyeceğim yok. Fakat taksi 1.sinyalsiz 2.sol seritten sağdaki sokağa girmeye çalışarak dönüş hatası yaptı. Tabii ki bunu her zaman beklemek ve hazır olmak lazım.
    abicim bakın anlamadığınız şey şu
    motosikletiniz değil bizzat siz zarar görüyorsunuz
    bile bile zarar görmeye çalışmak kesinlikle hatadır
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    abicim bakın anlamadığınız şey şu
    motosikletiniz değil bizzat siz zarar görüyorsunuz
    bile bile zarar görmeye çalışmak kesinlikle hatadır
    Trafikte iki çeşit motorcu görüyorum. Birincisi sağcı(Çoğunlukla sağdan geçmeye çalışır). İkincisi solcu(Çoğunlukla soldan geçmeye çalışır) Ben birinci türdenim. Sağ taraf her zaman daha müsait oluyor. Yanlış olduğu ise tartışma götürmez.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    ben senin oradaki kazanın aynını farklı ilde ben yaptım ama ben yan yatırmadım direk girdim aduuket kaza suc oranı
    arac sahibi:5
    motorlu(ben):5
    bu raporu almamdaki olay adam polislerin kafasının etini yedi ben dönecektimde heralde beni sollama calıstı diye yok alakası adam beni görmedi belki bakmadı bile. ben tabi kazada dizimden yarlandığım için acilde idim benim motordumda 460 milyonluk hasar (eski para) adamda 20 lira var yok az kapı zor acılıyo hadi olsun olsun 50 lira bir cemkiriyo bir cemkiriyo. sen sağa dönmeli kaza imiş benim kazam sola dönmeli idi. cok geçmiş olsun motorluyu ipleyen yok diyorum ki acaba su discovery channel da ki baba paul böyle bir kaza yapsa sürücüler ne yapardı ?

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    vahım bır durum keşke vursaymışsın dıyesım gelıyor içimden sanada geçmiş olsun arkadaşım bunlar evınde coluğu cocuğu olmayan serseri hatta dış dünyadan gelmiş insanlığa ayak uydurmaya calışan bır ceşit mahluk mu sanıyorlar bızlerı anlamadım aslında kendılerı ne kadar ederler terazıde bı bakmaları lazıjm

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    bak bu videoyu izle hacı bizi anlatıyor.

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-f...kamp-12194.htm

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    arkadan sakın çarpmayın
    + 1
    Fotoğraftaki ara boşluktan geçerek zaten trafik kurallarına uymamışsın.
    Sağ şeritten giderken sol şeritte olan taksi önüne gelseydi.
    Gerçekten ortalama gir derdim. taksici suçlu. ama sen kör noktadan dalmışsın.
    Yinede geçmiş olsun. Allah daha beterinden saklasın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bu videoyu izle hacı bizi anlatıyor.

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-f...kamp-12194.htm
    Bu nasıl videodur yaaa :(
    Bende motor sürücüsünü ambulans alıp götürecek sandım.
    Adamı kaale alan olmadı. Çürür orda çürür
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)