Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4,500 tlye Honda cbx 250 twister buldum. Sizce almalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar

bi arkadaşımın tanıdığının cbf 250 twisteri var. alalı bi kaç ay olmuş. cc ykselteceğim için satıyorum dedi.

oda 2.el almş ve alırken motoru komple bakıma sokturmuş. motor uzun süre yattığı için 500 tl falan masraf yapmış. oksitlenmş artık. sübaplarını falan değiştirmişler.

motor 2004 model, 21,500 kmde. üzerinde neredeyse çizik bile yok.

görünüş itibari ile çok temz. denedim biraz iyide kaçıyo. üzerinde alarm var ve uzaktan kumanda ile çalıştırılabiliyor. frenleri falan çok sağlamdı.

yalnız zinciri değişecek sanırım. acayip bi ses geliyo.

sizce bu motoru almalımıyım arkadaşlar? bi kaç sene sonra sattığımda zarar edermiyim? teşekkür ederim şimdiden...
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer temizse neden olmasın... Fiyatı zaten o civarlarda. Satanı da tanıyorsan sorun olmaz... şahsen 6 yaşında bir motoru başkasından alırken çok çekinirim..
    __To Be Or NoT tO be__

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    bence alma. kaliteli bir motor. sürüşü de çok keyifli ama anlamadığım bir yedek parça fiyat durumu var twisterlarda. parçaları hondalar içinde çok fazla pahalı. imkanın varsa git bir kaç yere parça fiyatlarını sor. inanamazsın. bir arkadaşımda ufak tefek sorunlar vardı 1000 TL den fazla masraf yaptı daha da istiyor. 4500 TL gibi bir rakama alınacak motor değil bence

Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence alma. kaliteli bir motor. sürüşü de çok keyifli ama anlamadığım bir yedek parça fiyat durumu var twisterlarda. parçaları hondalar içinde çok fazla pahalı. imkanın varsa git bir kaç yere parça fiyatlarını sor. inanamazsın. bir arkadaşımda ufak tefek sorunlar vardı 1000 TL den fazla masraf yaptı daha da istiyor. 4500 TL gibi bir rakama alınacak motor değil bence

bi zincir fiyatına bakayım dedim. 250 küsür tl.

ama 250 cclik motorlarda bu yedek parça fiyatları hep aynımı yoksa sadece cbx 250 demi değişiyor. bilmiyorum ki ya...

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Walla ne yalan söylüleyeyim arkadaşım ben senin yerinde olsam o paraya Twister değil de Hyosung 250'lik Naked modelini alırım... Hem görüntü var hem daha güçlü hem daha yüksek modellidir. Hyosung markası oluşu seni korkutabilir ama bence bir sorun çıkarmaz. İsmini kanıtlamış bir markadır Hyosung. Kullanıcılarına danış istersen. 29hp, çift silindir oluşu seni yeterince tatmin eder hız konusunda. Parçaları daha ucuzdur. Hem de dediğim gibi o paraya (500tl dahaeklersen daha gaaranti) temizini bulabilirsin. Ama illa Japan diyorsan orası sana kalmış...
    __To Be Or NoT tO be__

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Arkadaşların haklı olduğu konular vardır elbette fakat bu motoru kullanan arkadaşların yazdıklarına bakmanda fayda var.
    Fiat normal,biraz daha indirebilirsen iyi olur.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    üstüne biraz daha ekle suzuki gs500 veya kawasaki er-5 al. parça fiyatı, yakıt tüketimi falan nerdeyse aynı. twister daha pahalı bile olabilir. ben olsam almazdım.

ondada bildiğim kadaryla yedek parça sorunu varmış. geç geliyomuş fazla bulunmuyomş falan. yedek parça fiyatları nedir bilmiyorum. hysung suzukinin motorunu falan üretiyomuş biyerden duymuştum. ama tam bilmiyorum. hondadan başka bi motorda almak istemiyorum açıkçası.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    zincir fiyatları tüm motorlar için üç aşağı beş yukarı birbirine yakındır. ama mesela bir ön amortisör, ne bileyim bir gösterge, bir maşa yada motor aksamından herhangi bir parça fiyatını sorarsan şaşırabilirsin. er-5 mesela parça açısından pahalı bir motordur. tüm kawa larda olduğu gibi distribitör parça fiyatlarını çok yüksek tutmaktadır. eğer illa 250 lik düşünüyorsan ybr 250 önerebilirim. hem alıp satması çok kolay hem parçaları çok makul hemde sağlam. nihayetinde yamaha.

Motosikleti
    Xmax250
    2004 çok eski
    hyosung al daha iyi
    ses performans görüntü 2008 model bulursun o fiyata
    bende xmax250 aldım 1ay önce
    derby gp1 250 - hyosung 250 falan bakdım
    race türü alacak olsam kesin hyosun alırdım

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    ben alma derım hele 4.500 ye

hyo gt 250 r yada gt 250 naket alabılırsın temizinden

st den uzak dur derım tanıdık bi abi aldı daha yenı tamiraneden 2 aydan beri çıkmıo

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    fiyat fazla onun yerine o paraya başka motorlar alırsın .
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    hakkı 4000 ama güveniyorsan zincir masrafını satıcı ödemek koşulu ile alabilirsin sonuçta bildiğin motor.
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ylnız bu alarm fılan hıkaye onlar goz boyaması bence gıt bı motorcuya baktır

Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben alma derım hele 4.500 ye

hyo gt 250 r yada gt 250 naket alabılırsın temizinden

st den uzak dur derım tanıdık bi abi aldı daha yenı tamiraneden 2 aydan beri çıkmıo
    hyo gt 250 naked için kullanımı falan uzun yolda rahat değil diyo test eden arkadaşlar.

er500 falan 7,000 tlnin üzerinde o kadar çıkmam gerçekten çok zor.

benimde canımı sıkan 2004 model olması. bide zinciri falan değişecek.

zincirle beraber 350 tl falan masraf yapmış olacağım.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstüne biraz daha ekle suzuki gs500 veya kawasaki er-5 al. parça fiyatı, yakıt tüketimi falan nerdeyse aynı. twister daha pahalı bile olabilir. ben olsam almazdım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...daha-ekle.html
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    übdeh ( üzerine biraz daha ekle hesabı)

çok güldüm ya. kardeş bizim de durumumuz aynı. o paraya biraz daha ekleyemiyoruz yani.

ybr 250 yazmışsınız. 6,000 den aşağı göremedim.

hyo gt 250 nin de temiz fiyatlarının kalır yanı yok.

cbf 250 zaten almış başını düşmüş yollara.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:57 ----------

arkadaşlar sizlerin tavsiyesi üzerine bu motoru 5,000 tl gibi bi fiyata almaya karar verdim. inş pişman olmam. motorun sahibi ile görüştüm çarşamba günü motoru test edip satışını yapacağız Allahın izniyle...

herkese teşekkür ederim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0534062/detay/

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogru soze ne hacet
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    fren balataları değişmiş, lastikler değişmiş akü değişmiş .. ve 1500 km de.. ve 2007 model.

Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren balataları değişmiş, lastikler değişmiş akü değişmiş .. ve 1500 km de.. ve 2007 model.
    ilk sahibi fıtık ameliyatı olmş. motor yatmış bi kaç sene. sonra satmış motoru. uzun süre yatınca ikinci sahibide fren balatalarını ve aküsünü falan beğenmediği için değiştirmiş. öle dedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)