Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şerit cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Bugün saat 9 sıralarında boğaz köprüsüne anadolu dan giriş yapmak üzere altunizadeyi geçtikten sonra 2 polis tüm motorları durdurarak plakalarını aldı ve emniyet şeridi cezası keseceklerini söylediler. Şerit arasında arabalara teğet geçmemizi mi önerirsiniz diye sorduğumda o bizim meselemiz değil dediler.
    Genelde böyle olaylar bir yetkili emniyet şeridinde giderken bir motorcunun korna vs ile tacizi ile başlıyor, kesin herkese ceza diye emir geliyor, 1-2 hafta sürüyor.
    Onun için arkadaşlar emniyet şeridini tahsisli yolunuz varsayıp başkasını taciz etmeyin, sonra sıkıntısını herkes çekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt09
    allahtan sahilden gelipte köprüye cıkıyorum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu emniyet şeridi dalgasını bilmiyorum.
    ankarada yoldan gidiyoruz biz
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Devletin cop islerinde bile calisan makam araci o emmniyet serdine siginip sikisik trafikten kaciyor...
    Tum devlet calisanlarinin cok acil isi var ve onceligi var ama ozel de calisanlarin yok sanki. Halbuki calisma onceligi diye baksaniz vatandas calismadan devlet memurunun bir isi olmazki

Yurt disinda iken soyle bir haber duymustum radyoda. Otobanda surat ihlali yapan bas komiser aracini Bolge polis sefi durdurup ceza yazdi diye.

Ambulans, Polis, Itfaye araclarinin sadece olay yerine intikal etmesi durumunda sirenleri acik bir sekilde emniyet serdini kullanabilir. Yoksa gunluk isine giden masa basi polis mudurunun makam aracinin ordan istifa de etmesi suctur.

Eger motora ceza kesecekler ise onlarada kesecekler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

MobilMedya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Eğer caydırma amaçlı yazmadılarsa plakaları gerçekten gönderirlerse kesin itiraz edicem savcılığa her zaman tam çizgiden veya 1 lastik eni dışında olurum buna rağmen bana da kestiler sabah umarım göndermezler, beni de uğraştırmazlar.

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin cop islerinde bile calisan makam araci o emmniyet serdine siginip sikisik trafikten kaciyor...
    Tum devlet calisanlarinin cok acil isi var ve onceligi var ama ozel de calisanlarin yok sanki. Halbuki calisma onceligi diye baksaniz vatandas calismadan devlet memurunun bir isi olmazki

Yurt disinda iken soyle bir haber duymustum radyoda. Otobanda surat ihlali yapan bas komiser aracini Bolge polis sefi durdurup ceza yazdi diye.

Ambulans, Polis, Itfaye araclarinin sadece olay yerine intikal etmesi durumunda sirenleri acik bir sekilde emniyet serdini kullanabilir. Yoksa gunluk isine giden masa basi polis mudurunun makam aracinin ordan istifa de etmesi suctur.

Eger motora ceza kesecekler ise onlarada kesecekler.

bizde nedense trafik sıkışığında tepe lambaları yanmaya başlar... artık zaten insnlar inanmıyor bu ambulans şöförlerine, eğer cidden bir ihtiyac hali söz konusuysa da içindeki garibana oluyor olan... herşeyi suistimal ediyoruz... ambulans şöförü gereksiz lamba açar, memur "ben çoook yükseklerdeyim" diye emniyet şeridine dalar... neyse ki Ankara'da emniyet şeridi yok ceza yemiyoruz...

geçmiş olsun
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu emniyet şeridi dalgasını bilmiyorum.
    ankarada yoldan gidiyoruz biz
    istanbulda özelikl köprü yolunda yol gitmiyor kesinlikle 5 km yolu 1 saatte gidersin

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    demek ki birkaç gün dikkatli olmak lazım. peki emniyet şeridi üzerinde gitsek yine ceza yazarlar mı acaba? sıkışık trafikte motosikletlilerin pek fazla alternatifi yok maalesef.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    sopa çekmek lazım

MobilMedya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı speedygogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki birkaç gün dikkatli olmak lazım. peki emniyet şeridi üzerinde gitsek yine ceza yazarlar mı acaba? sıkışık trafikte motosikletlilerin pek fazla alternatifi yok maalesef.
    Ben sürekli şerit üzerinden gitmeye çalışıyorum ama nedense benide çekti anlamadım o kadar anlattıysamda anlamıyolar. Neyse bekliyelim bakalım 7 gün içinde tebligat gelir nasıl olsa.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hayırdır acaba maliye bakanı bu sefer motorcuları mı gözüne kestirdi
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    zaten yolda adam yerine koymuyolar emniyet şeridine atıyoruz kendimizi can güvenliğimiz için ordan da gidemicez artık, heralde bizimde arabaların arkasında bekleyerek ilerlememizi istiyolar ... komik
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı hombre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün saat 9 sıralarında boğaz köprüsüne anadolu dan giriş yapmak üzere altunizadeyi geçtikten sonra 2 polis tüm motorları durdurarak plakalarını aldı ve emniyet şeridi cezası keseceklerini söylediler. Şerit arasında arabalara teğet geçmemizi mi önerirsiniz diye sorduğumda o bizim meselemiz değil dediler.
    Genelde böyle olaylar bir yetkili emniyet şeridinde giderken bir motorcunun korna vs ile tacizi ile başlıyor, kesin herkese ceza diye emir geliyor, 1-2 hafta sürüyor.
    Onun için arkadaşlar emniyet şeridini tahsisli yolunuz varsayıp başkasını taciz etmeyin, sonra sıkıntısını herkes çekiyor.
    Siz o anda emniyet şeridinden gitmiyormuydunuz?
    Demek ki siz de tahsisli yolunuz sanmışsınız, doğru mu?

Gerçi ben başka bir şey yazmak istiyorum..
    İstanbul'da bu trafik sıkışıklığı, motosikletlerin trafikte 3. 4. sınıf araç muamelesi görmesi, daracık ve gittikçe de daraltılan normal yol şeritleri ve iki teker sürücüleri var oldukça o emniyet şeritlerinden motosikletliler gidecektir..
    Bunun önünün alınması imkansız..
    Olaya haklılık/haksızlık noktasından bakmıyorum..
    Bir tespit sadece..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır acaba maliye bakanı bu sefer motorcuları mı gözüne kestirdi
    evet bi motorsikletçileri bi avcıları anlamadım bana bi kast'ı mı var yaa
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    ben zaten motosiklet sürücülerinin emniyet seridini kullanmasini anlayamiyorum. ne gerek var, zaten trafik sorunu yok motosiklet icin.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten motosiklet sürücülerinin emniyet seridini kullanmasini anlayamiyorum. ne gerek var, zaten trafik sorunu yok motosiklet icin.
    İstanbul da pek motor kullanmıyosunuz heralde, ya da köprü trafiğine iş çıkışı zamanları girmediniz ... Viyanayı bilemem ama bizde olaylar farklıdır ... Aralardan hiç gidilmiyo ki zırt pırt şerit değiştiren tipler olduğu için arabayla, ya da böle aynadan mal mal bakıp yol vermeyen verene kadar en az 3 kere korna çaldığımız insanlar var
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    iyi sizde emniyet şeridi var bizde o da yok. Genelde yollar Gidiş geliş şeklinde. Bir Bakıyorsun senin olan şeritten taksici sürüyor üstüne. Kaldırıma çıkıyorsun. Birde azar işitiyorsun. "Çekilsene birader" diye. Kovalamaca Başlıyor Onun için Bilmiyorum emniyet şeridi falan
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şeridi bol buldunuz da bunuyorsunuz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    merak ettim bu sabah da ceza yiyen oldu mu yoksa düne has bişey miydi?

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Allah kolaylık versin. Bizde böyle bir sorun yok.
    İstanbulda olsam herhalde daha çok iki aracın arasından geçer giderdim.
    Bu arada emniyet şeridi yasssaaak kardeşim
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)