Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

şerit cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    [QUOTE=Osbourne;2140856]Siz o anda emniyet şeridinden gitmiyormuydunuz?
    Demek ki siz de tahsisli yolunuz sanmışsınız, doğru mu?

Ben trafik sıkışınca her zaman emniyet şeridinden gidiyorum ve gideceğim. Sözlerimi daha dikkatli okuyun lütfen. Emniyet şeridinde giden bazı motorcular , önlerinde daha yavaş seyreden motorları ve bazan sivil plakalı resmi araçları kornayla vs. israrla taciz etmelerinden bahsediyorum ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Esasında emniyet şeridi amacı belli , ama üstüne mavi kırmızı ışık takan herkes + belediye ve halk otobüsleri tehlike oluşturarak kullanıyorlar şeridi.

Gerçi düz mantık düşünürsek , motorlar için güvensiz yollar / sürücüler varsa , emniyetli sürüş için emniyet şeridi olur mu ? diye sormak ta geliyor içimden .

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    motorbisikletçilerle cok ugraşıolar zaten
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı methal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorbisikletçilerle cok ugraşıolar zaten
    motorbisikletçilerle uğraşma meselesi değil bu . şikayet üzreine hareket ediyorlar. şikayetler artınca işlem yapılıyor. önceki gün bahçelievler yayla mevkiinde trafik çevirm yapıp motorlara ara gaz verdiriyordu. neymiş efendim egzos sesi çok çıkan motorlara ceza yazıyorlar. ben çeyrek gaz verdim. sonra üçte iki verdim adamı kesmedi dip gaz yapmaya çabalıyor. erjınal fabrika çıkışı egzos olduğunu söylediğim halde biz nereden bilelim diye de anormal bir cevap verdi. bir kıstas yok. tahmin ve kişisel becerilere göre işletiyorlar bazı kanunları ve kuralları.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    İstanbul'da emniyet şeridi kullanmadan köprü trafiğini motorla dahi geçmek mümkün değil, yada en soldan bariyer ile sol şerit arasından gidiceksin, ki bu çok zor dağınık duran trafik yüzünden. Emniyet şeridinde minimum yer kaplıyoruz zaten, çok aciliyeti olan araçların geçişine anında izin verebiliyoruz. Kaldıki ben bu polisleri anlamıyorum, motorlu ekiplerin bazıları kuryelerin peşinden gelmesine izin veriyor emniyet şeridinde, bazısıda elinde kağıt kalem sotede bekliyor..

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    aslında ben de bunu anlamıyorum. bir şey yasaksa külliyen yasaktır. bi gün öyle bi gün böyle olmaz. insanlar bi şeye alışıyo sonra da gel bakalım ceza. geçen hafta altunizade katılımında sağa doğru geçmeye yeltendiğimde polis beni sol tarafa, şeride gönderdi. ama ne durdurdu, ne plakamı aldı. şimdi başkalarından duyduğuma göre geçen hafta da cezalar kesilmiş.

ayrıca kendi kanaatim köprü trafiğinde trafik dururken ya da 30 km/h'ten daha yavaş ilerlerken bir tolerasyon (devamlı olmak kaydıyla) gösterilebilir. trafik 50'yle akmaya başladığında emniyet şeridinde ısrar ediliyorsa belki buna ceza kesilebilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)