Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

E-5 te inanılmaz kaza yaptım şuan dünyadan göçmüş olabilirdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 Zn
    Çok şükür ki bu yazıyı yazmak bu havayı solumak kısmet oldu.

Cumartesi günü saat 15:00 civarıydı.
    Trafik yoğunluğu vardı incirli- ömür den e-5 e çıktım. hızım max 50-55 genel de emniyet şeridine girmem, araçların arkasından tıngır mıngır ilerliyorum aynı araba gibi. incirli, bahçelievler, şirinevler derken yenibosna körüsünden geçeli tam 10 metre olmuştu ki önümdeki arabanın aniden sola girdiğini gördüm...

Arabaya bakıyordum ki önümde 1,5 metreye 1 metre çapında strofor benzeri dışı siyah jelatinli bir cisim gördüm. çok büyüktü ,frene basmamla malzemeye çarpıp düşmem bir oldu. İçimden düşüş anını hayal meyal hatırlıyorum ama düşüş anım çok kötüydü. Paat diye acı bir ses yerde sürüklenmye başladım abartısız bi 10 metre sürüklendim motorla beraber...

Sonra gözümü açtım aklıma hemen kenara sürünmem gerektiği geldi malum akan trafik ve arkadan gelen araba benim düştüğümü görmediyse ezer korkusuyla o yarım metrelik yol gözümde büyüdü sürünüyorum ama bitmiyor.kenara sürünürken arkamdaki arabalara bakayım dedim baktım beyaz opel corsa ile adam beni geçti hemen yanımda durdu. kapısını bile kapatmadan koştu geldi kardeşim ne oldu bişeyin varmı hemen arıyorum 112 yi diye. o an bi kafam gidip geldi sanırım 1- 2 dakika mal mal baktım. bakerken bir motorcu arkadaşım hemen durdu koştu geldi adını sanını soramadım ama çok duygulandım. Revit beyaz mont giyiyordu. Bu arada Ls2 kaskım, montum, dizliğim ve eldivenimle tam korumam vardı...

Kazayı gören motorcuların hepsi durdu. Kask takmayan apaçiler dışında tabii. motor yerde, ben uçuk vaziyetteyim. Kazaya neden olan kamyondan düşen malzeme sahibi ilerde kamyonu durdurup koşup gelmiş. Kazaya sebeb olan o ama yinede Allah razı olsun kaçabilirdi de. Hemen polisi aradılar ekip geldi o adam hiç yanımdan ayrılmadı ilerdeki kamyonuna baktım bırandası felan herşeyi var bişey de diyemedim kamyoncu okadar suçlu hissediyordu ki. Ekip arabası geldiğinde biraz toparlandım. O bölgeden geçiyorlarmış diğer ekip gelene kadar beklediler. ilgilendiler. ilk ekip arabasından sonra 112 geldi onlar geldiğinde biraz daha iyiydim.

Ambulansta muayene ettiler. Bütün eklem yerlerime dokundular. kırık çıkık çıkmadı. çok şükür makineye bağlayıp başka şeylere baktılar. ambulanstan inip motorun yanına gittim. yürümeye başlamıştım. Sol yanıma düştüğüm için sol tarafımda ağrıyan yerlerim vardı.sol elim tam fren yaparken yere düşünce ağrıdı local ama yavas yavas geçiyor. sonra motorcu arkadaşlarıma teşekkür ettim görebildiklerime. onlarla vedalaştık ayrıldık.

Motorda 400 tl civarında hasar var. Onun sigortası yaptırakmış sanırım.ön maşa lastikler cantlar arkaya yaptırdığım çanta felan kırıldı. Kaska baktığımda yere kafamı nasıl vurduğumu anladım :( Vücudumda ağrım var, kalçamın sol tarafında 1 cm lik bi çizik var sadece. Ama eşekten düşmüş gibiyim. Kamyoncu telefon etti arkadaşı kamyonetle geldi motoru yükledik servise götürdük koyduk. işin kötüsü cep telefonum evdeydi hiç resim çekemedim. bugun kamyoncudan fotokopileri alıcam polis rapor tutmuştu onu almaya gidecem vs. LS2 kask görevini tamamladı onu emekliye ayırıcam, dizlik pert oldu. o da görevini yaptı o da emekli.

Çok şükür ki kimsenin tahmin bile edecemeyeği bir şekilde kaza yaptım korumalarım tam olmasından dolayı minimum darbeyle atlattım. Yolda çok dikkat etmeye çalışırım ama karşı tarafın bile haberi olmadan böyle kazalar olabiliyor.

Artık motor sevdamızı sanırım bitirmeye karar vereceğiz eşimle. Kolum kopabilirdi daha kötüsü olabilirdi her zaman bişeylerin olmasını sanırım beklememek lazım.
    yanlış anlamayın tek anlatmak istediğim TAM KORUMANIN HAYATINIZI KURTARABİLECEĞİDİR.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Geçmiş Olsun Kardeşim.

Her Zaman Sölerim 100 CC Lik Motorada Bineceksen Full Koruma Şart
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Çok geçmiş olsun bende 3 ay evvel kaza yapınca binmem falan demiştim ama şimdi yeni motosikletimin hayallerini kuruyorum.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    KLE 500
    Çok geçmiş olsun,

Baya şanslıymışsın, anlattığın kadarıyla, üzerinde tam koruma olması, gelenlerin hemen yardımcı olması çok şükür ki ciddi bir problem yok.

Tabi ki sen bilirsin ama bence böyle bir kazanın seni bu zevkten mahrum bırakmasına izin verme..

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Geçmil olsun ucuz atlatılmış bir kaza ama full korumalı olman faydasını da görmüş oldun.
    Ama benim sana tavsiyem o motor ile tem ve e-5 çıkma lütfen tekrar geçmiş olsun.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elronds hocam çok çok geçmiş olsun...çok şükür ki size bişey olmamış..görünmez kaza işte ne zaman ne olacagı belli olmuyor..bildim bileli korumasız çıkmazsınız ve faydasını gördünüz...kaza yapmak gerçekten de insanı motordan sogutuyor...tekrar geçmiş olsun..iyi olmanıza sevindim..

allah hiçbir motorcu kardeşimize ve kimseye kaza bela göstermesin..

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Çok şükür ki bu yazıyı yazmak bu havayı solumak kısmet oldu.

Cumartesi günü saat 15:00 civarıydı.
    Trafik yoğunluğu vardı incirli- ömür den e-5 e çıktım. hızım max 50-55 genel de emniyet şeridine girmem, araçların arkasından tıngır mıngır ilerliyorum aynı araba gibi. incirli, bahçelievler, şirinevler derken yenibosna körüsünden geçeli tam 10 metre olmuştu ki önümdeki arabanın aniden sola girdiğini gördüm...

Arabaya bakıyordum ki önümde 1,5 metreye 1 metre çapında strofor benzeri dışı siyah jelatinli bir cisim gördüm. çok büyüktü ,frene basmamla malzemeye çarpıp düşmem bir oldu. İçimden düşüş anını hayal meyal hatırlıyorum ama düşüş anım çok kötüydü. Paat diye acı bir ses yerde sürüklenmye başladım abartısız bi 10 metre sürüklendim motorla beraber...

Sonra gözümü açtım aklıma hemen kenara sürünmem gerektiği geldi malum akan trafik ve arkadan gelen araba benim düştüğümü görmediyse ezer korkusuyla o yarım metrelik yol gözümde büyüdü sürünüyorum ama bitmiyor.kenara sürünürken arkamdaki arabalara bakayım dedim baktım beyaz opel corsa ile adam beni geçti hemen yanımda durdu. kapısını bile kapatmadan koştu geldi kardeşim ne oldu bişeyin varmı hemen arıyorum 112 yi diye. o an bi kafam gidip geldi sanırım 1- 2 dakika mal mal baktım. bakerken bir motorcu arkadaşım hemen durdu koştu geldi adını sanını soramadım ama çok duygulandım. Revit beyaz mont giyiyordu. Bu arada Ls2 kaskım, montum, dizliğim ve eldivenimle tam korumam vardı...

Kazayı gören motorcuların hepsi durdu. Kask takmayan apaçiler dışında tabii. motor yerde, ben uçuk vaziyetteyim. Kazaya neden olan kamyondan düşen malzeme sahibi ilerde kamyonu durdurup koşup gelmiş. Kazaya sebeb olan o ama yinede Allah razı olsun kaçabilirdi de. Hemen polisi aradılar ekip geldi o adam hiç yanımdan ayrılmadı ilerdeki kamyonuna baktım bırandası felan herşeyi var bişey de diyemedim kamyoncu okadar suçlu hissediyordu ki. Ekip arabası geldiğinde biraz toparlandım. O bölgeden geçiyorlarmış diğer ekip gelene kadar beklediler. ilgilendiler. ilk ekip arabasından sonra 112 geldi onlar geldiğinde biraz daha iyiydim.

Ambulansta muayene ettiler. Bütün eklem yerlerime dokundular. kırık çıkık çıkmadı. çok şükür makineye bağlayıp başka şeylere baktılar. ambulanstan inip motorun yanına gittim. yürümeye başlamıştım. Sol yanıma düştüğüm için sol tarafımda ağrıyan yerlerim vardı.sol elim tam fren yaparken yere düşünce ağrıdı local ama yavas yavas geçiyor. sonra motorcu arkadaşlarıma teşekkür ettim görebildiklerime. onlarla vedalaştık ayrıldık.

Motorda 400 tl civarında hasar var. Onun sigortası yaptırakmış sanırım.ön maşa lastikler cantlar arkaya yaptırdığım çanta felan kırıldı. Kaska baktığımda yere kafamı nasıl vurduğumu anladım :( Vücudumda ağrım var, kalçamın sol tarafında 1 cm lik bi çizik var sadece. Ama eşekten düşmüş gibiyim. Kamyoncu telefon etti arkadaşı kamyonetle geldi motoru yükledik servise götürdük koyduk. işin kötüsü cep telefonum evdeydi hiç resim çekemedim. bugun kamyoncudan fotokopileri alıcam polis rapor tutmuştu onu almaya gidecem vs. LS2 kask görevini tamamladı onu emekliye ayırıcam, dizlik pert oldu. o da görevini yaptı o da emekli.

Çok şükür ki kimsenin tahmin bile edecemeyeği bir şekilde kaza yaptım korumalarım tam olmasından dolayı minimum darbeyle atlattım. Yolda çok dikkat etmeye çalışırım ama karşı tarafın bile haberi olmadan böyle kazalar olabiliyor.

Artık motor sevdamızı sanırım bitirmeye karar vereceğiz eşimle. Kolum kopabilirdi daha kötüsü olabilirdi her zaman bişeylerin olmasını sanırım beklememek lazım.
    yanlış anlamayın tek anlatmak istediğim TAM KORUMANIN HAYATINIZI KURTARABİLECEĞİDİR.

( Dostum geçmiş olsun, üzerime vazife değil ancak yazdığın yazıyı okumak için baya cebelleştim sonra bu şekilde okumamızın daha rahat olacağını düşünerek düzenleme yaptım. Affına sığınarak )
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Çok geçmiş olsun...!

Kazaya bilerek veya bilmeyerek sebep olanın da yardımcı olması güzel bişey sonuçta kazadır herkesin başına gelebilir... Ama kazaya sebep olup kaçan, insanlıktan nasibini almamışları duyduğumda deli oluyorum...!!!

Allah, bir daha ne sana ne de bi başkasına kaza bela vermesin inşallah...!

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    geçmişolsun arkadaşım belki ters bir cümle olacak fakat kaza durumun ilşerleyişi cok iyi gecmiş daha kötüsü olabılırdi ALLAH korumuş motosıklete bınmek herzaman tehlıkelidir .binmemek kararını almak tabı senın bileceğiniş fakat tecrübeyle sabıttır enkısa zamanda olmasada yakınzamanda tekrar motosıkletının üzerınde olacaksın

Çok geçmiş olsun. Çok şükür ufak atlatmışsınız

elronds hocam çok geçmiş olsun...
    Kaza geliyorum demiyor işte. Ama bunun motorsikletle alakası yok. O cisim arabaya da isabet edebilirdi ve bence daha kötü sonuçlar çıkabilirdi..

Gerçekten verilmiş sadakanız varmış..
    Tekrar ok geçmiş olsun.

Büyük geçmiş olsun hocam. Motor olayını bitirmenizi anlıyorum, siz istemezseniz bile sevdikleriniz sizi buna itebilir. Hiçbir ciddi sorun olmadan atlatmışsınız olayı, bu bile her şeyden önemlidir bence.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    yalnız üstadımanlayamadığım bır sey var
    senın hızın 50 60 km cıvarı önünde ilerleyen kamyondan aniden bır paket düşmediğine göre o paket bir kaç dakıkadır orda sen aynı şerıtte bahsettiğin hızla ilerlıyorsan nereye bakıyordun ve o paket nekadar büyüktüki sen onu menevra ile sıyıramadın acaba önündeki arac ile takıp mesafen az yada onu yanlış yanı tam ortadan izlıyordun da başka bır aracın altın dan cıkan bir paketlemi karşılaştın kusura bakma anlayabılmek için soruyorum

yenibosna körüsünden geçeli tam 10 metre olmuştu ki önümdeki arabanın aniden sola girdiğini gördüm...

Arabaya bakıyordum ki önümde 1,5 metreye 1 metre çapında strofor benzeri dışı siyah jelatinli bir cisim gördüm. çok büyüktü
    Sanırım araba önünden çekilince cismi görmüş. Araba da cismi görünce mi çekilmiş ? Dikkatini de arabaya vermiş o sıra...

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız üstadımanlayamadığım bır sey var
    senın hızın 50 60 km cıvarı önünde ilerleyen kamyondan aniden bır paket düşmediğine göre o paket bir kaç dakıkadır orda sen aynı şerıtte bahsettiğin hızla ilerlıyorsan nereye bakıyordun ve o paket nekadar büyüktüki sen onu menevra ile sıyıramadın acaba önündeki arac ile takıp mesafen az yada onu yanlış yanı tam ortadan izlıyordun da başka bır aracın altın dan cıkan bir paketlemi karşılaştın kusura bakma anlayabılmek için soruyorum
    iyi dileklerini ileten arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim ALLAH razı olsun herkesten.ortalama 5-6 araç ileriden giden kamyondan düşmüş hocam, inşaat malzemesi strafora benzeyen gördüğüm kadarıyla 1 metre yükseklik 1.5 metre genişliğinde bi inşaat malzemesi desem daha uygun olur. trafik yoğundu ama akıyordu demekki ben nasıl onlar geçerken göremedim hala anlamıyorum. önümdeki arabalar tek tek sola veya 1 metre bile olamayan emniyet şeridine girip çıktılar heralde. ben önümdeki araba sola kaçınca aniden farkettim. yolun ortasında öylece duruyordu. hani emniyet şeridinde olsa anlarım ama tam yolun ortasında duruyordu.önümdeki araçla takip mesafem en fazla 2 metre hocam o paket aracın altına girmesi imkansız ön tampona direk çarpardı büyükçe keşke telefonunum yanımda olsaydı da resim çekebilseydim. gerçi yarın polis raporunu alıcam onu taratıp koyayım daha anlaşılır olur.bu ara garip bişey ama banada ceza yazacaklar mı normal şartlar altında hiçbir suçum yok
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    çok geçmiş olsun, Allah şifa versin, son kazan olur inşAllah..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    geçmiş olsun. en kötüsü bu olsun. Allah beterinden korusun...

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    helal olsun tam koruma binmeseydin Allah korusun biyerlerini kaybedebilirdin
    çok şükür kalıcı hasarın yok..
    kamyoncuyada helal olsun öylesi denk gelmiş oda bi güzellik..
    tekrarını hiçbirimiz yaşamayız inşallah
    Allah kazadan beladan korusun hepimizi..
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    125 Zn
    hocam sol tarafımda bölgesel ağrılarım mevcut ama yerde motorla çok kötü sürüklendim en az 3 yerim kırılırdı elimde eldivenim olmasına ragmen duramamıştım ilk gün tam baş parmağım ile işaret parmağım halen ağrıyor.zaten ambulanstakiler şaşırdı. ister 1000 lik ister 50 cc lik neye binersen bin koruman tam olacak arkadaşlar. ben motora ilk bindiğim günden beri tam koruma kullanıyorum çok şükür yazın sıcak da olsa bir kere bile çıkarmadım

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    tam olarak nereler kırıldı anlamadım? 3 yer parmaklarda kırık var eldiven neydi?
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)