Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kask ı kola takanlardanmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olaya çok merinoist bakıyorsun
    sende hemen hemen her olaya cok agrasıf bakıyosun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olaya çok merinoist bakıyorsun
    kusura bakma kelime darcığıma merinoist'i eklemeyi unutmuşum anlayacağım bir şekilde yorumlarsan bende bir cevap yazabilirim ...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Beni birçok kişi bilmez daha yeniyim forumda ve benim dinle hiç alakam yoktur . Sadece felsefi anlamda birçoğunu bilirim . Kimse yanlış yormuyor hatta otopsici diyor ki benim umrumda değil ölen ölsün.
    Bense motosikletçilerin çoğalması gerektiğini kısacası ölümlerin düşmesi gerektiğini uzuncası büyük şehirlerde trafik park çevre sorunlarının motosikleti yaygınlaştırmakla ve ona saygınlık kazandırmakla çözülebileceğini düşünüyorum. Etrafımdaki insanların çoğuyla uzun gezilere çıkamıyorum çünkü motosiklete güvenmiyorlar çünkü motosikletin trafikte bir saygınlığı yok ve eğer bir motorcu kaskı kolunda trafikte sigara içiyorsa ya da trafiğin güvenliğini hiçe sayacak biçimde yaya ve otomobillerin sağlığını tehlikeye atıyorsa bu benim saygınlığımı da azaltıyor. Beni eşim dostumla uzun yola çıkmaktan o keyfi yaşamaktan alı koyuyor. İşte bu yüzden yarın beynin parçalanırsa bir motorcu daha eksilirse bu benimde sorunum oluyor.

barissp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800s
    havada karada yatakta motorda korunmaktan yanayım kaskımı başımdan hiç çıkarmam

yasin e. ninde dedigi gibi çok ciddi paralar verdigim kaskı başımın üstünde taşırım.Ne olursa olsun bu bir gercek kask takmanın yararı zararından fazladır bunu takmayanda takanda tartışamaz .Çok sıcak fullface kaskım beni boguyor diyebilirsiniz o zman açılabilir yadan yarım kask takın hiç olmamasından iyidir.Birbirinizi kırmayın takarım takmam diye.Takmayanlar takmaz burda herkes yetişkin herkes kendinden sorumlu ama takmayı savunanlarda eminim kimseye birşey olsun istemedigi içindir. yoksa ben takıyorum o niye takmıyo arkadasım hic adil degil gibi bi dusunceleri oldugunu sanmıyorum.
    Küfür işçi sınıfının ağzında açan çiçektir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı hlkbldl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavaş gidiyorum bişey olmaz diyen arkadaşlara basit bir fizik hesabıyla örnek vereyim.30 km hızla 80 kilo bir insanın kinetik enerjisi inanmayacaksınız ama yaklaşık 45 metreden serbest düşüş yapan birinin kinetik enerjisiyle aynıdır.o yüzden 30 km hızı küçümsemeyin.

yaa duydunuzmu arkadaşlar sonuç ne kadar vahim olabiliyornuş..doğrudur..amaaaaa......
    soruyorum kaskın var tamam..peki bu kadar denklemi yazan sen hayatında kaç kere resmi hız limitlerine uydun??sahilde 30 diyorsa 30 a düştün..çevreyolunda 70 ise 70 yol yaptın???hiçbirzaman değilmi???
    peki bu durumda kasktan Allah affetsin ama ölümsüzlük iksiri gibi bahsedilmesinden bıktım kardeşim..kask ölümsüzleştirmez sizi..kask takıp ta ölende çook takmayıpta kurtulanda...bu duruma bırakın insanları zorlamayı,kendi hatalarınızın hiçbirini görmezden gelip arada kask takmıyorum diyenlere yüklenmeyi bırakın...a..dan z... ye iğneden ipliğe sütten çıkmış ak kaşık olmadan kimsenin kusurlarını hatalarına ukalalık yapmayın,bilgiçlik taslamayın.burada kimse kimseyi küçük görmesin sadece uyarırsın kardeşim kask taksan iyi edersin dersin ama ukalalık yapamazsın...kask ÖLÜMSÜZLÜK İKSİRİ DEĞİLDİR.bunu unutmayın diretenlerde bence kasktan daha tehlikeli olan HIZ SINIRLARINA UYUN DA GÖRELİM..diyorum..ben dikkatliyim demeyin aralara girmeyin.hiçbir yolda izin verilen hızın 5 km bile üstüne çıkmayın sonra milleti yermek için kendinizde hak arayın..
    motosikletle ilgili her ama en ince ayrıntısına kadar her konuda DELİKANLI olun..ben zerre kadar hata yanlış yapmıyorum.adeta bir meleğim diyebiliyorsanız eğer ondan sonra konuşun.önce iğneyi kendinize çuvaldızı da başkasına batırmayı bilin...sağlıcakla...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa duydunuzmu arkadaşlar sonuç ne kadar vahim olabiliyornuş..doğrudur..amaaaaa......
    soruyorum kaskın var tamam..peki bu kadar denklemi yazan sen hayatında kaç kere resmi hız limitlerine uydun??sahilde 30 diyorsa 30 a düştün..çevreyolunda 70 ise 70 yol yaptın???hiçbirzaman değilmi???
    peki bu durumda kasktan Allah affetsin ama ölümsüzlük iksiri gibi bahsedilmesinden bıktım kardeşim..kask ölümsüzleştirmez sizi..kask takıp ta ölende çook takmayıpta kurtulanda...bu duruma bırakın insanları zorlamayı,kendi hatalarınızın hiçbirini görmezden gelip arada kask takmıyorum diyenlere yüklenmeyi bırakın...a..dan z... ye iğneden ipliğe sütten çıkmış ak kaşık olmadan kimsenin kusurlarını hatalarına ukalalık yapmayın,bilgiçlik taslamayın.burada kimse kimseyi küçük görmesin sadece uyarırsın kardeşim kask taksan iyi edersin dersin ama ukalalık yapamazsın...kask ÖLÜMSÜZLÜK İKSİRİ DEĞİLDİR.bunu unutmayın diretenlerde bence kasktan daha tehlikeli olan HIZ SINIRLARINA UYUN DA GÖRELİM..diyorum..ben dikkatliyim demeyin aralara girmeyin.hiçbir yolda izin verilen hızın 5 km bile üstüne çıkmayın sonra milleti yermek için kendinizde hak arayın..
    motosikletle ilgili her ama en ince ayrıntısına kadar her konuda DELİKANLI olun..ben zerre kadar hata yanlış yapmıyorum.adeta bir meleğim diyebiliyorsanız eğer ondan sonra konuşun.önce iğneyi kendinize çuvaldızı da başkasına batırmayı bilin...sağlıcakla...
    Abd den bir alıntı motor kazalarında kask giyenler %67 daha az beyin travmasına uğruyor.
    Doktorların sözbirliği etmşçesine söylediği tek bir şey var motosikler kazalarından gelen yaralılarda eğer sürücü kask takmışsa ve beyin tahribatı yoksa sağ salim taburcu edilme olasılıkları neredeyse %100 oluyor. Ben çok delikanlıyım motosikletimin maksimum hızı 90 km /saat ben son hızımda sağ şeritte giderken bana kaç kişi selektör yakıp korna çalıyor ayrıca motosikletler iççin türkiyedeki hız sınırını bir diğer ülkelerle kıyasla mesele trafiğin belirlediği kurallara uymak olsaydı 20 liralık kask alırdı herkes...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City-Siyah
    yavas veya hızlı farketmez düştükten sonra kolda takılı olan kask bi işe yaramadıgı için kafama takıyorum ve kilidini kitliyorum...

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Rahatsız olsamda takarım kaskımı..Birşey olmucanı bilsemde takarım..Baktım trafik çok yavaş acarım vizorumu öyle giderim...Trafik durmuş olur sağa çekmiş bekliyorumdur o zaman çıkartırım tabi.Arabaya bindiğimdede ilk işim emniyet kemerimi bağlamak olur..En azından cezadan kurtulurum bunları yaparak.Sonra kaskım kolumdaydı vs diye polis ceza yazınca polisi kötülemem.Lütfen gençlere örnek davranışlar sergileyelim.

Artık sitedeki birçok kişi doğruyuda yazmaktan korkar oldu..Polemige girmemek için insanlar tuşlara basmıyor haklı olduğu halde..Bu durumu görmek okumak insanı üzüyor yazık..
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Apaçi işi diyenler,Yada Kendisini Göstermek için diyen arkadaşlara Söylüyorum. Marmaris'te Yazın sıcak oluyor hava. Bazen bunalıyorum çıkarıyorum kaskı. Motorum da da Başka koyacak yer yok onun için koluma asıyorum. Ve Bu konuya kadar aklıma hiç artistlik gelmemişti. Bir anlam veremiyorum. Nasıl bir artistlik. 15 dakka gibi bir süreden sonra takmaya devam. Ve Kasksız yola çıkmam asla.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yazın deli sıcaklarında İstanbul trafiğinde saatlerce motor da kullandım, şehirlerarası yollarda da..

Şunu idrak edemediğimiz sürece bu tür tartışmalar hep olacak..

Şu dediğim şey:

Motosiklet kask ile kullanılan bir taşıttır..

Bakın kask takılmalıdır vs. demiyorum..Dikkat edin, motosiklet kask ile kullanılır..Aksi halinde kullanılmaz..(yazar burada elbette "kullanılmamalıdır" demek istiyor)

Şu kask işini anahtar olmadan motoru çalıştırmakla özdeşleştirseniz sorun kalmayacak..

Kimse alınmasın (veya alınsın birşey yapamam) ama kaskı koluna takanlar için aklıma gelen ilk düşünce "aha şu anguta* bak" şeklinde olmuştur..
    Elbette bu düşüncem, bir düşüncedir..Bilemem, kimdir, nedir kolunda kaskla dolanan o sürücü..Zaten bilsem durdurup ona söylerdim..

Kasksız bir arkadaşımı gördüm yolda dün..Dedim hayırdır hacım nedir bu aymazlık?(Angut demedim ona içimden, tanıyorum ya)
    Dedi, motoru almayı planlamıyordum sonradan esti, rererörö vs..
    Neyse dedim kendi tercihin, bir şey diyemem..
    Motorunu da yeni aldı..racing alı o kadar karşı çıkmama rağmen şimdi de onu bu halde görünce iyice aklım kalıyor onda..Herneyse..

Velhasılı kelam kasksız dolaşan kask kafalılara selam ederim..Yolda gördümü de "aha şu anguta bak" derim..
    Sonradan tanışır, kaynaşırız ha derim ki angut değilmiş kendi bileceği iş..

Ama ilk etapta gördüğüm de dediğim gibi üzgünüm ama angutsunuz..

*angut: suzgecgagali kuslar takiminin ordekler familyasindan bir kus

Bir çift angut kuşu:

Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesi tenzih ederek konuşuyorum
    bir kişi kalın kafalı ise kafasına kask takmasına zaten gerek yok
    iş işten geçtikten sonra görmek isterim kola takılan kaskı
    saygılar
    :D iyi cevap
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim kaskım başa giyilen cinsinden.
    Kolumda durmuyor ne yazık ki.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı srpennywise adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 20 ile giderken, kafa üstü düşme ihtimalim bana düşük geliyo... ha bu arada, hadi düşücem diyelim, ellerim kollarımla kafamı korumaya alıcak kadar reflekslerim yerimde... prof. kaleciliğin avantajları... 50 ile 20 arasında dağlar kadar fark var... bana göre motordaki 50km son derece riskli bir durum... 10-20 ler bana uygun kasksızlık için...
    aa pardon saksı düşme ihtimali bile var güzel ülkemde....
    sen öyle düşünüyon ama değil işte bende zamanında senin gibi düşünüyodum ama 20 km.ile giderken arkadan denyonun biri bi geçirdi bana hop dedim ve kafada 10 tane dikiş.

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hergün istanbul trafiğinde saatlerce o sıcak altında motoru kullanmayı dene sonra yine aynı yorumu yap ...kasımda aldım motoru ve şu an 24000 de ve bunun çoğunluğu şehir içinde kusura bakma durduğun yerde aldığın hava o kaskın içine işlemiyor...
    vai arkadaşım bahanen güzel tam tamına 24000 km.yaptın demekki
    ya ben nabayım ozaman her gün en az 250 km.yapıyom istanbul trafiğnde ve kaskımı 20 metrede gidecek olsam takarım.
    benimde 20 ay önce aldığım nolan N102 kaskım tam tamına 130 000 km.i doldurdu ve emekli etim iki hafta önce N103 aldım bakalım kaç kilometre gidecek.
    benden size tavsiye her zaman takın kaskınızı çunkü siz dikatli olsanızda nerden hangi dengesizin nezaman çıkacağı belli olmaz.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Kola saat takılır bileklik takılır kaskın pek kolda şık duracağını düşünmüyorum ;)
    Bir garip yolcu...

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Arada bir kola da takılır :D
    Duruma göre değişir, mahalle içlerinde 50 mt sonra dönemeçlerin olduğu bi yerde kask takılırsa o baş ağrısı, o sıcak
    adamı bitirir.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    TÜRKİYE’DE ARAÇLARIN UYMASI GEREKEN YASAL HIZ SINIRLARI
    Araç Cinsleri Yerleşim Yeri İçinde Yerleşim Yeri Dışında Otoyolda
    (Km/Saat) (Km/Saat) (Km/Saat)
    Otomobil 50 90 120
    Otobüs 50 80 100
    Minibüs, kamyon ve kamyonet 50 80 90
    Arazi taşıtları ve motosikletler 50 70 80
    Tehlikeli madde taşıyan araçlar ve özel 30 50 60
    yük taşıma izin belgesi veya özel izin
    belgesi ile karayoluna çıkan araçlarda
    (Belgelerinde aksine bir hüküm yoksa)
    Motorlu ve motorsuz bisikletler 30 50 -
    Lastik tekerlekli traktörler, arızalı 20 20 -
    bir aracı çeken araçlar ve iş makineleri

görüldüğü üzere hız sınırları yukarıdadır...demekki mesajımda alıntı yapan arkadaşım sende 90 km ile kuralları çiğniyormuşsun değilmi???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:04 ----------

yukarıda belli oldu...

Alıntı goker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abd den bir alıntı motor kazalarında kask giyenler %67 daha az beyin travmasına uğruyor.
    Doktorların sözbirliği etmşçesine söylediği tek bir şey var motosikler kazalarından gelen yaralılarda eğer sürücü kask takmışsa ve beyin tahribatı yoksa sağ salim taburcu edilme olasılıkları neredeyse %100 oluyor. Ben çok delikanlıyım motosikletimin maksimum hızı 90 km /saat ben son hızımda sağ şeritte giderken bana kaç kişi selektör yakıp korna çalıyor ayrıca motosikletler iççin türkiyedeki hız sınırını bir diğer ülkelerle kıyasla mesele trafiğin belirlediği kurallara uymak olsaydı 20 liralık kask alırdı herkes...

Alıntı:
    strangedenial Nickli Üyeden Alıntı
    Bazı ülkelerde, bazı eyaletlerde, kask takmak yasal bir zorunluluk değil. Çok da kafa yormaya gerek olmayan bir konu sanki.

türkiyedeki hız sınırını başka ülkelere göre kıyasla dersen ben de sana yukarıdaki strangedenial kardeşimin yazdığı şu mesajı hatırlatmak zorunda kalırım..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Takamayanlardanım,nasıl taktıklarınıda anlayamıyorum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    artistiğine koluma takmışlığım vardır da pek randıman alamadım.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Konuyu çok okumdan yazıyorum yukarda biraz olayı tartışmış galiba arkadaşlar ama kaskı koluma taktım bir işe yaramıyor bazen arka koltuğa fileliyorum orda da bir işe yaramıyor ben test ettim en güzel kafada duruyor bu meret
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artistiğine koluma takmışlığım vardır da pek randıman alamadım.
    Ahanda böyle Fatih arkadaşımız gibi olanlar can ciğerdir..
    Onlara uzaktan da yakından da kötü söz edilmez..
    İtiraf edip doğru yolu görmüş ne de olsa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)